žaliasis tiltas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žaliasis tiltas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žaliasis tiltas“.
Benkunskas: nuo Žaliojo tilto nukėlus meninę instaliaciją, naujų kol kas neplanuojama
Rugpjūčio pradžioje prasidėjus Vilniuje esančio Žaliojo tilto atnaujinimo darbams bei juos vykdant nukėlus architekto Andriaus Ambraso meninę instaliaciją „Žaliojo tilto ženklai“, kitų kūrinių ant tilto nėra planuojama, sako sostinės meras Valdas Benkunskas.
„Dabar nebus nieko, jokių skubotų sprendimų, o jeigu jie ir bus, tai bus nuo viešo konkurso būdu idėjos siūlomos“, – BNS sakė jis.
Sostinėje – Žaliojo tilto atnaujinimo darbai, nukelta meninė instaliacija
Šią savaitę prasidėjo Vilniuje esančio Žaliojo tilto atnaujinimo darbai, juos vykdant nukelta architekto Andriaus Ambraso meninė instaliacija „Žaliojo tilto ženklai“, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė.
Anot pranešimo, iki vasaros pabaigos vyksiančių darbų metu planuojama nuo konstrukcijų nuplauti grafičius ir rūdis, sutvarkyti ir perdažyti turėklus, šonines sijas, atitvarus ir apšvietimo atramas.
Taip pat bus remontuojami po tiltu vedantys laiptai, pėsčiųjų takai.
Nauja idėja Žaliajam tiltui: menininkai siūlo statyti kačių skulptūras
Žaliojo tilto skulptūros jau seniai nebuvo atnaujintos. Šiuo metu jį puošia Audriaus Ambraso meninė instaliacija – „Žaliojo tilto ženklai”. Menininkai siūlo ją keisti kačiukais, skelbia naujienų portalas „Made In Vilnius“.
„Ernestas Parulskis ir Liudas Parulskis žino, kaip rasti kelią į šiuolaikinio lietuvio širdį: ir kačiukai, ir Egiptas – visiems pažįstama ir miela.
Vilniaus senamiestyje – automobilių spūstys: troleibusas susidūrė su motociklu
Trečiadienio vakarą – avarija sostinėje. Susidūrė motociklas ir troleibusas, formuojasi automobilių spūstys.
Maždaug 20:30 val. Vilniuje, prie pat Žaliojo tilto, troleibusas susidūrė su motociklu. Po smūgio nukentėjo motociklo vairuotojas. Pirminiais duomenimis jam dėl kojos traumos prireikė medikų pagalbos, todėl jis buvo išvežtas į ligoninę.
Įvykio vietoje po avarijos eismas tapo komplikuotu. Formuojasi automobilių spūstys. Tai gali užtrukti.
Policija dirba avarijos vietoje.
Ant Žaliojo tilto iškilo instaliacija už 20 tūkst. eurų: vilniečiai skėsčioja rankomis
Vilniuje – ažiotažas. Ant Žaliojo tilto, sovietinių statulų vietoje, išdygo naujos instaliacijos. Savivaldybės valdžiai palaiminus, ant tilto jau stovi aprūdiję metaliniai karkasai už beveik 20 tūkst. eurų.
Vilniečiai tik skėsčioja rankomis, kam tokiems kūriniams reikėjo leisti mokesčių mokėtojų pinigus. Tačiau kūrinio autorius ir valdininkai atkerta, kad reikėjo užpildyti tuščias erdves, ir teisinasi, esą porą dešimčių tūkstančių eurų kainavo medžiagos ir atlygis darbininkams.
TV3 Žinios. Vietoj sovietmečio skulptūrų ant Žaliojo tilto – instaliacija už 20 tūkst. eurų
Vilniuje – ažiotažas. Ant Žaliojo tilto, sovietinių statulų vietoje, išdygo naujos instaliacijos. Savivaldybės valdžiai palaiminus, ant tilto jau stovi aprūdiję metaliniai karkasai už beveik 20 tūkst. eurų.
Vilniečiai tik skėsčioja rankomis, kam tokiems kūriniams reikėjo leisti mokesčių mokėtojų pinigus. Tačiau kūrinio autorius ir valdininkai atkerta, kad reikėjo užpildyti tuščias erdves, ir teisinasi, esą porą dešimčių tūkstančių eurų kainavo medžiagos ir atlygis darbininkams.
Užfiksavo į Nerį tekantį žalią vandenį: paaiškino, iš kur jis
Pirmadienį socialniuose tinkluose imta dalytis nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip į Nerį Vilniuje, ties Žaliuoju tiltu, ėmė tekėti žalias vanduo.
Vilniaus šilumos tinklai paaiškino, kad šis vanduo – nekenksmingas, ir pasakė, iš kur jis atsiranda.
„Labai džiaugiamės, kad vilniečiai yra pilietiški ir rūpinasi aplinka, kurioje gyvena. Šiandien ne vienas susirūpinote dėl žalio vandens, pasirodžiusio Neryje ties Žaliuoju tiltu.
Nacionalinis muziejus Žaliojo tilto skulptūras ketina eksponuoti buvusioje areštinėje
Nacionalinis muziejus Vilniaus miesto savivaldybės perduodamas Žaliojo tilto skulptūras ketina eksponuoti neseniai atvertame padalinyje Vilniuje – buvusioje areštinėje.
„Manome, kad šios skulptūros reikšmingai papildytų muziejaus fondus. Esame perėmę buvusį areštinės pastatą ir ateityje svarstome rengti parodas apie sovietinį laikotarpį, kur šios skulptūros tikrai pasitarnautų kaip eksponatai“, – sakoma muziejaus atsakyme BNS.
Ant sostinės Žaliojo tilto iškils nauja laikina instaliacija
Ant sostinės Žaliojo tilto kitą savaitę iškils nauja laikina instaliacija – Donato Norušio kūrinys „Šeima“, ketvirtadienį pranešė Vilniaus savivaldybė. Menininko kūrinys daugiau nei pusmečiui pakeis nuo balandžio ant tilto stovėjusias keturias vėjarodes, sukurtas menininkų Sauliaus Paukščio ir Šarūno Arbačiausko. Tiek naujasis, tiek ir ankstesnis kūriniai yra laimėję savivaldybės skelbtą konkursą. Jie statomi 2015-aisiais nuo tilto nukeltų sovietinių skulptūrų vietoje.
Žaliasis tiltas pasikeis neatpažįstamai
Artimiausiu metu sostinės Žaliasis tiltas pasikeisti neatpažįstamai – šiandien miesto Taryba patvirtino konkurso nuostatus ir netrukus bus skelbiamas pirmasis šio tilto meninių, technologinių, mokslinių ir kitų laikinų instaliacijų projektų konkursas. Šiuo konkursu siekiama pritraukti įvairius menininkus, kurių kūriniuose atsispindėtų miesto prioritetai, projektai apjungtų mokslą, meną, verslą bei miestiečius bendrai veiklai.
REKLAMA
REKLAMA
R. Šimašius sieks perduoti Žaliojo tilto skulptūras Dailės muziejui
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sieks, jog taryba dar kartą svarstytų galimybę perduoti sovietines Žaliojo tilto skulptūras Lietuvos dailės muziejui, kuris, savo ruožtu, skolintų jas Grūto parkui. Sostinės taryba kovo pradžioje, antru balsavimu tik vieno balso persvara atmetė tokį administracijos parengtą siūlymą. Tuomet valdančiųjų socialdemokratų vadovas vicemeras Gintautas Paluckas tikino, kad administracijai bus pavesta rengti konkursą skulptūrų nuomai.
Žaliojo tilto skulptūrų likimas – dar neaiškus
Per dvejus metus Vilniaus miesto savivaldybė taip ir nesugebėjo apsispręsti, ką toliau daryti su 2015-ųjų liepą nuo sostinės Žaliojo tilto entuziastingai nukeltomis keturiomis skulptūromis - merijos žodžio laukianti Kultūros ministerija ir Lietuvos dailės muziejus jų ateitį sieja su Grūto parke įkurta ideologizuotų sovietmečio skulptūrų ekspozicija.
Žaliojo tilto turėklu vaikščiojęs jaunuolis vairuotojams kėlė šiurpą
Pirmadienis ne visiems prasidėjo gardžiu kavos puodeliu biure. Kai kuriems šis rytas buvo kupinas išbandymų ir rizikos. Apie 10 valandą Žaliojo tilto turėklu žingsniavęs jaunuolis patraukė automobiliais riedančių vilniečių dėmesį. Šalia kybantis dronas išdavė, kad šis pavojingas užsiėmimas, greičiausiai, kūrybinis profesionalaus akrobato projektas. Visgi susisiekus su Vilniaus savivaldybės atstovais paaiškėjo, kad toks elgesys – neleidžiamas.
Žaliojo tilto skulptūrų likimas gali pasikeisti?
Vilniuje ant Žaliojo tilto stovėjusias sovietines skulptūras svarstoma perduoti Lietuvos dailės muziejui. Šis savo ruožtu galėtų jas atiduoti eksponuoti Druskininkų Grūto parkui, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Tuo metu Vilniaus savivaldybė, anot mero Remigijaus Šimašiaus, svarstys ir dar vieną galimą variantą – skelbti atvirą konkursą dėl šiuo metu Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąraše saugomų skulptūrų eksponavimo.
Rusijos spjūvis Lietuvai: išleistos monetos su Žaliojo tilto skulptūromis
Išleidusi monetas, vaizduojančias šiemet Vilniuje nukeltas Žaliojo tilto skulptūras su sovietų kariais, Rusija parodė esanti nepasirengusi istorinei tiesai apie sovietinę Lietuvos okupaciją, trečiadienį pareiškė aukšto rango Lietuvos diplomatas.
Nauja Žaliojo tilto paskirtis: ar brangu pasireklamuoti?
Daug diskusijų kėlusios Žaliojo tilto skulptūros dar praėjusių metų liepą buvo nuimtos, o vilniečių bei miesto svečių akys jau buvo pripratusios prie pūpsančių gėlių vazonų. Visgi šiandien šia erdve gali pasidžiaugti ieškantieji reklamos vietos. Mat net ir mokestinė rinkliava nebus didesnė nei kitoje Vilniaus vietoje. Jau ryte keliaujantys pro Žaliąjį tiltą galėjo pamatyti iškeltą naująjį „Audi Q2“ modelį.
Kultūros ministras: Žaliojo tilto skulptūros turi būti saugomos
Kultūros ministras Šarūnas Birutis siūlo palikti galioti teisinę apsaugą Žaliojo tilto skulptūroms Vilniuje, kad jų nebūtų galima panaudoti „politinėms provokacijoms“. „Skulptūros, kaip kilnojamojo paveldo vertybės, nes tai yra laikmečio liudininkai, turėtų būti kur nors kitur saugomos. Pasikartosiu – (saugomos) tam, kad nebūtų jokių politinių provokacijų ir nieko kito.
Neries krantai vienas kitam ištarė „myliu“
Šiandien Neries krantinėje Vilniuje pražydo „Meilės krantai“. Abiejose upės krantinėse tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų pasodinta daugiau kaip 8500 raudonų smulkiažiedės begonijos žiedų.
Perspėjimas Lietuvai: Žaliojo tilto skulptūros gali būti panaudotos aštrinant situaciją
Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako turįs informacijos, kad nedraugiškos jėgos gali panaudoti Žaliojo tilto skulptūras prieš Lietuvą nukreiptos propagandos tikslams. Ministras, turintis apsispręsti, kaip šias skulptūras toliau saugoti, pirmadienį pareiškė norintis užkirti kelią netinkamam skulptūrų panaudojimui.
Svarbus nutarimas dėl Žaliojo tilto skulptūrų
Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba antradienį pasiūlė panaikinti Žaliojo tilto skulptūrų teisinę apsaugą. „Taryba nubalsavo vienbalsiai, kad būtų panaikinta teisinė apsauga Žaliajam tiltui su skulptūromis“, - BNS sakė Kultūros paveldo departamento atstovė spaudai Rūta Evelina Šutinytė. Taryba taip pat rekomendavo, kad dar pernai vasarą nuo tilto nukeltos skulptūros būtų saugomos muziejuje.
Paveldosaugininkai imasi Žaliojo tilto skulptūrų klausimo
Paveldosaugininkai atnaujina svarstymus, ar verta palikti teisinę apsaugą Vilniaus Žaliojo tilto skulptūroms. Jos nuo tilto nukeltos pernai vasarą ir šiuo metu saugomos savivaldybės įmonės aikštelėje. Šis klausimas įtrauktas į pirmosios Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos antradienio darbotvarkę, pranešė Kultūros paveldo departamentas.
Vėl budinamas Žaliojo tilto skulptūrų klausimas
Paveldosaugininkai ketina vėl pradėti svarstymus, ar verta palikti teisinę apsaugą Vilniaus Žaliojo tilto skulptūroms. Jos nuo tilto nukeltos pernai vasarą ir šiuo metu saugomos savivaldybės įmonės aikštelėje. Kultūros paveldo departamentas skelbia, kad šis klausimas įtrauktas į pirmosios Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos darbotvarkę antradienį.
Ar Petro Cvirkos ir Salomėjos Neries skulptūras ištiks Žaliojo tilto „baibokų“ likimas?
Vilniaus Žaliojo tilto skulptūros nukeltos, tačiau aistros liejasi toliau. Tai vienur, tai kitur dar yra paminklų sovietmečio veikėjams. Ypač rašytojams. Petras Cvirka, Salomėja Neris kelia daugiausiai aistrų, bet juos lipdė to meto patys žymiausi skulptoriai. Vladas Vildžiūnas, Salomėjos Neries paminklinio portreto autorius, ir pats už antisovietinę veiklą buvo išmestas iš Dailės instituto.
Vilniuje minima pergalės prieš maskvėnų kariuomenę sukaktis
Vilniuje bus minima 360 metų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės pergalės prieš maskvėnų kariuomenę sukaktis. Renginio metu mūšio dalyvius šautuvų salvėmis pagerbs Lietuvos kariai, taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės orkestras. Minėjimas vyks istorinėje mūšio vietoje prie dabartinio Žaliojo tilto, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Griuvęs, sprogdintas ir daug kartų atstatytas: Žaliojo tilto istorija
Dar nesenai diskusijos virė dėl Žaliojo tilto skulptūrų, kurios šiandien jau stovi nebe ant tilto, o saugojimo aikštelėje. tv3.lt redakcija nusprendė pasidomėti, kokią istoriją turi šis tiltas ir nuo kada jis pramintas žaliuoju. Žaliasis tiltas turi ilgą istoriją, tačiau šiuo pavadinimu jis žinomas tik nuo 1952 metų. Pirmasis tiltas anot istorikų abu Neries krantus jungė dar XIV amžiuje. 1386-ųjų metų pavasarį potvynis sugriovė medinį tiltą, tačiau nėra aišku ar jis buvo atstatytas.
Rusijos ambasadorius: skulptūros yra „neatskiriama Lietuvos kultūros ir istorijos dalis“
Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas nepritaria idėjai keisti nuimtas Žaliojo tilto skulptūras į Lietuvos vertybes Rusijoje. Kaip rašo agentūra „Ria Novosti“, ambasadorius tokį Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasiūlymą pavadino „absurdiška idėja“, kadangi skulptūros yra „neatskiriama Lietuvos kultūros ir istorijos dalis“. „Jos (skulptūros) sukurtos būtent Lietuvoje, jos autoriai yra žymūs lietuvių skulptoriai.
Ministras: siūlymas mainyti sovietines skulptūras į Lietuvos vertybes Rusijoje – skubotas
Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasiūlymas mainyti Žaliojo tilto skulptūras į Rusijoje esančius Lietuvos paveldo objektus yra skubotas, tačiau įmanomas, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. „Skubotas, pirmo impulso pasiūlymas, bet tai nėra neįmanoma. Galime fantazuoti - kažkas iš fantazijų srities kartais išsipildo“, - BNS trečiadienį sakė Š.Birutis. Jo teigimu, su rusais vertinant toje šalyje esančias Lietuvos kultūros vertybes gali kilti ginčų.
Žaliasis tiltas: vieta įamžinti Lietuvos sporto laimėjimus?
„Kurią dieną ėjau pro Žaliąjį tiltą po daug debatų sukėlusios sovietinių skulptūrų nukėlimo operacijos. Pamaniau, kad laikai keičiasi, o mes taipgi, - pasakojo „The Muscle Makers“ sporto klubo savininkas Mantas Karalevičius. – Iki šiol niekas konkrečiai nežino, kas bus skulptūrų vietoje. Ir man šovė geniali mintis“. „Kodėl mums lietuviams, tautai, kuri tikrai myli sportą, nepapuošus tilto daugiausiai Lietuvai nusipelniusių sportininkų skulptūromis? Galvoje sukosi daug minčių.
Vilniečius šokiravo nuogos merginos ant Žaliojo tilto: policininkai patys norėjo pasižiūrėti
Penktadienio rytą sostinės senamiestyje praeiviai stebėjosi išvydę neįprastą vaizdą. Savaitės pradžioje nuo Žaliojo tilto postamentų nuėmus sovietines skulptūras, liaudyje pramintas „balvonais“, ant jų užsiropštė pusnuogės merginos. Jos, prisidengusios tik kelnaitėmis ir balta skraiste, viena kitą apsikabinusios pozavo garsiam Vilniaus fotografui Vincui Alesiui. Idėjos autoriaus teigimu, tokia mintis jam kilo spontaniškai.
Rusija nepraleido progos pašiepti Lietuvą: jie naikina išvaduotojų atminimą
Galingoji kaimynė neretai naudojasi proga pašiepti Baltijos šalis – kaip patys sako „pribaltiką“: tai kartu su NATO esame Ukrainos fašistų rėmėjai, tai gyvename ištvirkusioje Europoje, tai naikiname išvaduotojų atminimą. Taip – vos diskiniais pjūklais darbuotojai ėmė nuiminėti Žaliojo tilto skulptūras – įvykių aidas pasiekė Rusiją. Čia atvyko ir Rusijos žurnalistai – filmavo, kalbino ir visai Rusijai ir, žinoma, Lietuvai rodė ašaras dėl vadinamųjų „balvonų“ spaudžiančius vietinius.
Skandalingoji Monika Šalčiūtė pasiūlė nugriauti Seimą ir pusę Vilniaus
„O man visai patiko tos skulptūros .., - savo naują įrašą socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo Monika Šalčiūtė. - Man jos primena savaitgalio rytus, kai pro jas eidavau į muzikos mokyklą. Mano tokie atsiminimai“. Pasak interneto ir televizijos žvaigždės, kiekvienas matome tai, ką norime matyti. „Norime - matome skausmą, norime - matome gražius dalykus. Skausmas ir jausmai niekur nedings, dingus daiktams ir apčiuopiamiems dalykams, - rašė M. Šalčiūtė.
Vilniuje užbaigti Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimo darbai
Nuo Žaliojo tilto sostinėje nukeltos likusios keturios skulptūros, kurių avarinė būklė kėlė pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms. Darbai vyko nuo vėlaus vakaro iki paryčių, siekiant užtikrinti didesnį pėsčiųjų ir transporto eismo saugumą tiltu. Sutikimą nukelti 4 skulptūrų grupes, kurioms jau per 60 metų, Vilniaus savivaldybei yra davęs Kultūros paveldo departamentas.
Po vidurnakčio nuo Žaliojo tilto nukeltos raudonarmiečių skulptūros
Pirmadienį po vidurnakčio darbininkai Vilniaus centre nuo Žaliojo tilto nukėlė pirmąsias skulptūras. Sekmadienį raudonosios armijos kariškių ir darbininkų skulptūras jie įtvirtino rėmuose. Sovietinius paminklus nutarta nukelti naktį, kad nebūtų trukdoma transportui. Prie tilto atvažiavo vienas galingas keltuvas ir antras mažesnis. Pirmiausiai nuspręsta nukelti kariškius. Raudonarmiečių skulptūra, kaip ir kitos ant Žaliojo tilto, yra dviejų dalių. Jos buvo nukeltos atskirai.
Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimas: vieni ploja iš džiaugsmo, kiti sovietmečio paminklų gaili
Darbininkai jau ruošiasi istoriniam Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimui – baiminamasi, kad šios nepradėtų trupėti. Per patį parengiamųjų darbų įkarštį čia būriuojasi ir gyventojai. Vieni ploja iš džiaugsmo sakydami, kad skulptūroms jau seniai metas keliauti į „Grūto“ parką, kiti – sovietmečio paminklų gaili – esą tai istorijos reliktas. Tačiau užvis labiausiai skulptūrų nukėlimu ėmė piktintis įkaušę vyriškiai, nešini alaus bambaliais.
Vilniaus valdžia nori papildomos ekspertizės dėl Žaliojo tilto skulptūrų būklės
Vilniaus valdžia nori dar vienos ekspertizės dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų, prieš spręsdama, ar jas nukelti nuo tilto, sako sostinės meras Remigijus Šimašius. „Mes puikiai suvokiame, tai matosi ir plika akimi, kad saugumo problema yra. Kadangi prieš penkerius metus buvo konstatuota saugumo problema ir po to iš dalies buvo patvarkytos tos skulptūros, mes paprašysime, kad būtų atlikta papildoma analizė.
Kultūros ministras: Žaliojo tilto skulptūros turėtų būti nukeltos artimiausiu metu
Žaliojo tilto skulptūras Vilniuje reikėtų nukelti nelaukiant, kol ekspertai apsispręs dėl skulptūrų teisinės apsaugos panaikinimo, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. To Š.Birutis teigia paprašęs Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, su kuriuo susitiko ketvirtadienį. „Aptarėme ir vadinamųjų „balvonų“ likimą. Mano nuostata nesikeičia: aš sakiau, kad jie turėtų būti patraukti pirmiausia nelaukiant jokių kitokių sprendimų, kaip keliantys grėsmę. To ir paprašiau Vilniaus miesto mero.
Žaliojo tilto skulptūrų istorija tęsiasi: sudaryta nauja ekspertų grupė
Sudaryta nauja Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba, kurioje neliko nė vieno eksperto, anksčiau pasisakiusio prieš sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų išbraukimą iš vertybių registro. Kultūros paveldo departamento (KPD) vadovės Dianos Varnaitės patvirtintoje Pirmojoje Nekilnojamojo kultūros paveldo taryboje dirbs du ekspertai ir aštuoni tarybos nariai, tarp kurių bus vienintelis ankstesnės tarybos narys - buvęs jos pirmininkas Romas Pakalnis.
Naujoji Vilniaus valdžia atsiraitojo rankoves: imasi Žaliojo tilto skulptūrų klausimo
Vilniaus savivaldybė sustabdė konkursą dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų rekonstrukcijos, penktadienį pranešė naujasis sostinės meras Remigijus Šimašius. „Tas jau yra padaryta, nes konkursas buvo paskelbtas siekiant brangiai sumokėti, kad skulptūros būtų išsaugotos toje vietoje, kurioje yra“, - BNS penktadienį sakė R.Šimašius.
Remigijus Šimašius: Žaliojo tilto skulptūros negali likti ant tilto
Išrinktasis meras Remigijus Šimašius žada stabdyti kadenciją baigiančios Vilniaus valdžios sprendimą dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų rekonstrukcijos. R.Šimašius teigė, kad jį nustebino paskelbtos sąlygos skulptūrų rekonstrukcijai. „Savivaldybės paskelbtas konkursas yra labai keistas - kodėl yra tokia skuba, keturi mėnesiai vienai skulptūrai, kodėl reikia po vieną skulptūrą nuiiminėti? Aš, tiesą sakant, to nesuprantu“, - BNS antradienį sakė R.Šimašius. „Manau, kad ko gero taip, stabdysime.
Planuojama rekonstruoti Žaliojo tilto skulptūras
Vilniaus miesto savivaldybė planuoja rekonstruoti Žaliojo tilto skulptūras. Vykdant viešojo konkurso procedūras, jau paskelbta rekonstrukcijos techninė specifikacija. Žaliasis tiltas su 4 skulptūromis yra pripažintas valstybės saugomu objektu, todėl visi darbai turės būti suderinti su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos.
Vilniaus savivaldybė vėl ieško, kas restauruotų sovietines skulptūras
Netylant diskusijoms, ar reikėtų nukelti Žaliojo tilto sovietines skulptūras, Vilniaus savivaldybė nusprendė dar kartą ieškoti, kas jas restauruotų. Skelbiamo viešojo pirkimo dokumentuose potencialiems keturių skulptūrų restauruotojams pažymima, kad jų būklė yra labai prasta: metalas surūdijęs ir vietomis įtrūkęs. Numatoma, kad rangovai turės parengti darbų projektą, atlikti reikiamus tyrimus bei numatyti remonto būdą ir tuomet atlikti darbus.
Nauja taryba, vertinsianti Žaliojo tilto skulptūras, gali susirinkti po mėnesio
Naujoji Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba, kuri galėtų iš naujo spręsti dėl prieštaringai vertinamų sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų, darbą gali pradėti jau balandžio pabaigoje. „Pirmasis posėdis planuojamas pačioje balandžio pabaigoje“, - BNS sakė Kultūros paveldo departamento vyriausioji specialistė Rita Kuncevičienė.
„Balvoniados“ esmė – balsuojame ir primirštame
Tomas Čyvas Sovietinę okupaciją šlovinančios skulptūros ant Vilniaus Žaliojo tilto stovi todėl, kad nėra pakankamai jomis nepatenkintų vilniečių, kurie jas nuverstų, kaip vokiečiai nuvertė Berlyno sieną. Mano nuomone, jas seniai reikėjo išvežti, bet nesunkiai paaiškinsiu, kodėl taip nebus. Kai buvo paskelbta, kad šitų bjaurybių likimą spręs didelių ir gudrių ekspertų kompanija, tapo aišku, kad viskas baigsis būtent taip, kaip ir baigėsi.
Dėl Žaliojo tilto skulptūrų – referendumas?
Dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas siūlo surengti vilniečių referendumą. „Reikia išimti šį klausimą iš rinkimų kampanijos ir paskelbti mieste normalų referendumą, tegu piliečiai nusprendžia. Ne politikai tarp partijų turi rietis – nuimti ar nenuimti, tegu piliečiai sprendžia. Padaryti vilniečių mini referendumą“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamentaras. Anot jo, tai yra savivaldos klausimas. „Čia yra savivalda.
Paveldosaugininkai neapsisprendžia dėl Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų
Kultūros paveldo departamente (KPD) antradienį posėdžiavusi Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba pavedė Kultūros paveldo centro specialistams įvertinti sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų menines savybes. Taip sprendimas dėl Žaliojo tilto skulptūrų išbraukimo iš Kultūros vertybių registro nukeltas bent iki kito tarybos posėdžio.
Paveldosaugininkai apsisprendė: nebesaugos Aleksoto tilto sovietinių simbolių
Paveldosaugininkai antradienį atvėrė galimybę nukelti sovietinius simbolius nuo Kaune esančio Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto, taip sukurdami precedentą, kuris gali būti svarbus sprendžiant ir sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų Vilniuje likimą.
Paveldosaugininkai leido Vilniui nuimti Žaliojo tilto skulptūras jas restauruojant
Vilniaus savivaldybė skelbs naują konkursą prieštaringai vertinamų Žaliojo tilto skulptūrų tvarkymo darbams, šįkart rangovams bus leidžiama darbus atlikti skulptūras nukėlus nuo tilto. Tai padaryti savivaldybei leido Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys, šį mėnesį atsiuntęs tai patvirtinantį raštą. „Bus skelbiamas naujas konkursas dėl skulptūrų tvarkymo jas nukeliant“, - BNS informavo Vilniaus miesto savivaldybė.
Kultūros paveldo departamentas siūlo pataisas dėl Žaliojo tilto skulptūrų
Kultūros paveldo komisija siūlo nustatyti, kad paminklai, pažymėti okupacine simbolika, nebūtų laikomi vertingais, o tai gali sudaryti prielaidas nukelti prieštaringai vertinamas Žaliojo tilto skulptūras, kurioms šiuo metu yra suteiktas valstybės saugumo paveldo statusas, antradienį pranešė LNK televizija. „Siūlome, kad tokie paminklai, kurie yra pažymėti okupacine simbolika arba fašistine simbolika, jie negali būti laikomi vertingais.
Žaliojo tilto kariams „išdygo“ rožinės krūtys
Prieštaringų vertinimų pastaruoju metu itin dažnai sulaukiančios Žaliojo tilto skulptūros penktadienį buvo išniekintos ne žodžiais, o veiksmais. Apie 8-9 val. ryto praeiviai pastebėjo, kad viena iš skulptūrų išdažyta ryškiais dažais. Pasak liudininkų, ant sovietmetį menančių dviejų karių skulptūros, esančios dešiniajame Neries krante netoli viešojo transporto stotelės, personažų kūnų ryškiai rožiniais dažais buvo nupieštos krūtys. Apie 10 val.
Žaliojo tilto „balvonai“ ir verslumas lietuviškai
„Valstybinė kultūros paveldo komisija diskusiją dėl jų likimo atidėjo iki pavasario. Pasak komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės, tarptautinę konferenciją, kurioje būtų diskutuojama dėl sovietinio paveldo, ketinama surengti kovo arba balandžio mėnesį“, – „miestui ir pasauliui“ pranešė agentūra BNS ir kai kuriuos žmones papiktino, o mane pralinksmino.