Šalia kybantis dronas išdavė, kad šis pavojingas užsiėmimas, greičiausiai, kūrybinis profesionalaus akrobato projektas. Visgi susisiekus su Vilniaus savivaldybės atstovais paaiškėjo, kad toks elgesys – neleidžiamas.
Anot savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus, pamačius tokią situaciją reikėtų bendražmogiškai perspėti žmogų, kad tai nėra saugu. Taip pat skambinti ir kviesti policiją, nes jie turėtų įvertinti tokį žmogaus elgesį.
Pasiteiravus apie įspėjančius žymėjimus, kurie sutrukdytų žengti tokį žingsnį, savivaldybės atstovė spaudai patikino, kad tokių ženklų nėra. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į jau nuo anksčiau kabinamus ženklus – „Tu mums rūpi“ bei pagalbos telefonus.
Gali būti nubaustas
Susisiekus su Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato atstovu spaudai Tomu Bražėnu paaiškėjo, kad už tokį elgesį galima sulaukti baudos.
„Tokių atvejų yra vienetai. Pagal naująjį TPK, pilietį, kuris savo veiksmais pažeidžia viešąją tvarką, bausti galima. Patraukdamas aplinkinių dėmesį jis sukelia pavojų – užsižiūrėjus galima patekti į eismo įvykį, jis pats gali nukristi ant automobilio. Tad jo veiksmai pavojingi ne tik jam pačiam, bet ir kitiems. Policija šiuo atveju turi teisę pritaikyti straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo“, – tvirtina T. Bražėnas.
Anot pašnekovo, nubaustų už panašius veiksmus yra buvę labai mažai. Tarp ekstremaliausių įvykių – šuolis parašiutu nuo daugiabučio: „Dažnai žmonės pravažiuodami pastebi ir informuoja, tuomet mes siunčiame patrulius. Tačiau dažniausiai nuvykti nespėjame, žmogus paišdykavęs nueina savo keliais“.