„Skubotas, pirmo impulso pasiūlymas, bet tai nėra neįmanoma. Galime fantazuoti - kažkas iš fantazijų srities kartais išsipildo“, - BNS trečiadienį sakė Š.Birutis.
Jo teigimu, su rusais vertinant toje šalyje esančias Lietuvos kultūros vertybes gali kilti ginčų.
„Tai yra (vertybės) arba nuo senų laikų, arba išvežtos sovietiniais laikais, ir dabar tas vertinimas yra labai ginčytinas, kam čia kas priklauso“, - teigė ministras.
„Mes net neturime tokios apskaitos, taip kad čia reikėtų ne tik tuščiai kalbėti“, - pridūrė jis.
R.Šimašius trečiadienį patvirtino gavęs tiek Sovetsko mero Nikolajaus Voiščevo, tiek Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Aleksandro Udalcovo prašymus perduoti Rusijai Žaliojo tilto skulptūras. Jis tikino, kad abiems Rusijos atstovams atsakys, jog Lietuva pageidautų iškeisti skulptūras į Rusijoje esančius Lietuvos paveldo objektus.
Meras pabrėžė, kad visi pasiūlymai, kur išgabenti Žaliojo tilto skulptūras, bus vertinami rudenį.
Daugiau nei 60 metų ant Žaliojo tilto buvusios skulptūros nukeltos prieš savaitę - ekspertai, Vilniaus valdžios teigimu, nustatė, kad skulptūros yra avarinės būklės ir kelia pavojų saugumui.
Viešai apie ketinimus priimti skulptūras yra pareiškęs Grūto parkas prie Druskininkų ir šalia Vilniaus esantys Europos parkas bei Vidmanto Martikonio vadovaujamas akmens skulptūrų parkas.
Skulptūros kol kas bus saugomos savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštelėje.
Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Jos yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą, todėl dėl jų teisinės apsaugos panaikinimo dar turėtų apsispręsti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertintojai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.