vytautas ališauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vytautas ališauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vytautas ališauskas“.
Ekspertai įvertino popiežiaus pasisakymą dėl karo Ukrainoje: naiviai tiki, kad tebeegzistuoja „pasaulio tvarka“
Dar kartą tarptautinės kritikos dėl pasisakymų apie karą Ukrainoje sulaukęs popiežius Pranciškus vadovaujasi pasenusia tradicine doktrina, sako ekspertai. Lietuvių katalikų mokslo akademijos nario Pauliaus Subačiaus teigimu, nors Bažnyčios vadovo žodžiai nebuvo sąmoningi, jis neįvertina, kokius padarinius tai sukelia.
„Popiežius nėra Rusijos pusėje – jis, duodamas interviu, neatsakingai improvizuoja. Tai nebuvo pareiškimas ar apgalvotas tekstas. Tai, kas yra cituojama, ištraukta iš pokalbio.
Naujovės bažnyčioje pasiekė ir Lietuvą – nukentėjusiems bus siūloma psichologinė ir kitokia pagalba
Lietuvos bažnyčiose dvasininkai pristatė naujovę: seksualinio išnaudojimo bažnyčiose aukos galės parašyti laišką ir atvykti į mediacijos centrą, kur galės išsipasakoti ne kunigams, o pasauliečiams – psichologei ir socialiniai darbuotojai.
Jie, esant reikalui, informuos ir teisėsaugą, ir vyskupą.
Zitos Kelmickaitės brolis Edmondas jai skyrė jautrius žodžius, kiti sunkiai tramdė ašaras
Ir žmogumi–uraganu, ir tuo pat metu jautruole vadinama muzikologė, visuomenininkė, televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaitė išlydėta amžino poilsio. Atsisveikinti su šviesia, tautos taip mylėta asmenybe į Antakalnio kapines rinkosi ir kolegos, ir visiškai nepažįstami, tik iš ekranų menininkę matę žmonės.
„Oi, liuli liuli nurūko... Visi berneliai stovėjo. Oi, liuli liuli stovėjo“, – atrodo dar vakar traukė dainas, bendravo su jaunimu.
Karalienė Elžbieta II – koks iš tiesų buvo jos gyvenimas?
Elžbieta II karaliavo tiek, kiek nekaraliavo joks kitas pasaulio monarchas – 70 metų. Per šį laikotarpį pasikeitė 7 popiežiai ir 15 britų premjerų. Tačiau karalienė ypatinga ne tik tuo. Visas pasaulis ją mylėjo už tyrą širdį, žmogiškumą, atsidavimą žmonėms.
Vytautas Ališauskas. Lietuva turi beprecedentį atvejį
Popiežius Pranciškus, įvertinęs garbingą tarnystę bažnyčiai, skiria Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių kardinolu. Ką kardinolo skyrimas reiškia Lietuvai, TV3 žurnalistė Jolanta Svirnelytė teiravosi buvusio ambasadoriaus prie šventojo sosto Vytauto Ališausko. Popiežius Kauno arkivyskupą Sigitą Tamkevičių skiria kardinolu. Ką tai reiškia mūsų šaliai? Kai kam tai galbūt nieko nereiškia, nes žmonės gali būti abejingi tikėjimui, bažnyčiai, tradicijoms, o kitiems – tai yra svarbu.
Užsienyje skambėjo Lietuvos vardas: „Baltijos kelią“ surengė ir Paryžiuje
Kai prieš 30 metų pasaulį nustebino Baltijos kelias nuo Vilniaus iki Talino, keliolika Lietuvos jaunimo organizacijų atstovų Paryžiuje dalyvavo Pasaulio jaunimo kongrese. Tarp jų buvo ir nemažai Klaipėdos, Vakarų Lietuvos gyventojų. Kongrese Prancūzijoje dalyvavo ir teisininkas, diplomatas Vygaudas Ušackas, parašęs straipsnį tuo metu leistam savaitraščiui „Atgimimas“. Baltijos kelio 30-mečio proga V. Ušackas pasidalijo prisiminimu. „Čia visa spalvinga delegacija.
Ar tikrai politiniai lyderiai užaugs seniūnijose?
Goda Raibytė, LRT.lt Kelias kadencijas pabuvęs seniūnu, žmogus ir liktų seniūnu. Taip LRT.lt tvirtina filosofas ir kultūros istorikas Vytautas Ališauskas, komentuodamas neseniai politologų išsakytą nuomonę, kad naujieji politikos lyderiai gali ateiti ir per tiesioginius seniūnų rinkimus bei renkant savivaldybių tarybas pagal mažoritarinę sistemą (balsuojant už asmenį, o ne už sąrašą). Jis abejoja, ar rinkimų sistemų kaita gali iš esmės ką nors pakeisti.
Nacionaliniam muziejui perduoti iš diplomatinių atstovybių sugrąžinti reliktai
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Lietuvos nacionaliniam muziejui perdavė iš Italijos, Vatikano ir Stokholmo susigrąžintus Lietuvos diplomatinės tarnybos reliktus.
Ceremonijos metu antradienį muziejui perduotos Lietuvos ambasadoriaus prie Šventojo sosto Vytauto Ališausko iniciatyva į Lietuvą grąžintos Lietuvos atstovybės prie Šventojo Sosto iškabos.
Ambasadoriaus Vatikane atšaukti neskubama
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis neskuba kelti klausimo, ar gali ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas, vadovavęs Baltarusijoje žuvusio Lietuvos saugumo karininko Vytauto Pociūno tyrimui, toliau eiti pareigas.
Pasak A. Ažubalio, tokio masto įvykius turi tirti institucijos, kurioms tai priklauso daryti, o komisijos tėra politinis gestas, o ne idealus būdas problemoms spręsti.
Tamsioji partizaninio pasipriešinimo pusė
Nesu profesionalus istorikas, tačiau kaip ir dauguma kritiškai mąstančių Lietuvos gyventojų esu įsitikinęs, kad per pastaruosius 20 metų yra perdėm ideologizuojami ir romantizuojami tam tikri mūsų šalies istorijos puslapiai, susiję su tautiniais aspektais.
REKLAMA
REKLAMA
Turtingos šalies turtingi ambasadoriai
Tai, kad Užsienio reikalų ministerija (URM) gyvena lyg valstybė valstybėje, nors ministrai ir keičiasi, - jau seniai visiems žinoma. Skųsdamasi, kad planuojamas biudžeto mažinimas nublokš diplomatinę tarnybą dešimtmečiu atgal, ministerija nutyli išlaidas, kurias sau leisti gali tik turtingos valstybės. Pirmiausia - ambasadorių butų nuomai, kas mėnesį suryjančiai šimtus tūkstančių eurų.
Laisvės dvidešimtmetis nesunaikino sovietinių įpročių
„Didžiausias sovietų sistemos reliktas mūsų galvose ir elgsenoje yra per ilgą laiką susiformavę refleksai: slėptis, permesti atsakomybę kitam – tam, kuris gali, kuris padarys už mane. Tai formuoja labai pasyvią ir bailią visuomenę“, – sako vienuolis pranciškonas Arūnas Peškaitis.
Jo nuomone, per 20 metų Lietuvoje neįvyko visuomenės struktūrinių pokyčių. Žmonės net ir sunkmečio nepriima kaip iššūkio, bet vėl tikisi, kad valdžia galiausiai viską išspręs ir nuties kelią iš krizės į šviesų rytojų.
„Vargšo filosofo“ turtai
"Valstybininkų" žmogus, bene vienintelis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis Kembridžo doktorantas Seime, vyriškis, pasidabinęs specialiu kostiumu, rytais geriantis šampaną, filosofas, verslininkas. Tai vis tas pats - Mantas Adomėnas. Jo dar neilgoje biografijoje savotiškai susiję reikšminiai žodžiai: senoji (sovietinė) ir naujoji (konservatorių) nomenklatūra, Kembridžas, Kaunas, Vilnius, Maskva, KGB.
Verslo liūtui tiesiamas kelias į ambasadą?
Užsienio reikalų ministerija aktyviai žvalgosi kandidato į laisvą Lietuvos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje postą. Užsimenama, kad šios pareigos gali būti pasiūlytas žinomam verslininkui Tomui Kučinskui, turinčiam stiprų prezidentūros palaikymą.
Darbą pradeda naujasis Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto
Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas penktadienį Vatikane įteikė skiriamuosius raštus popiežiui Benediktui XVI.
Skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijos metu popiežius sakė, kad Lietuva turi ilgą krikščioniškąją istoriją ir pažymėjo, kad lietuvių tautos tikėjimas visada padėjo jai išlaikyti ir sustiprinti savo tapatumą sunkiais priespaudos laikotarpiais, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
2 metai po V. Pociūno žūties – akcijos ir nebaigti tyrimai
Prieš dvejus metus Baltarusijoje žuvusio Lietuvos saugumo pulkininko Vytauto Pociūno atminimui vėl vyks akcija po prezidentūros langais.
„Nors Lietuvos pareigūnai teigia, kad ištirti pulkininko žūties aplinkybes - valstybės garbės reikalas, tai iki šiol nepadaryta“, – primena akciją inicijuojanti Piliečių Santalka.
Vienas iš Santalkos lyderių Darius Kuolys portalui „Balsas.
Politikai moka „drąsiai žvelgti žmonėms į akis“
Kartkartėmis mūsų politiniai lyderiai ima ir atlieka ritualinį judesį ranka ar galva, iškilmingai tardami, esą jie galį ar ateityje galėsią drąsiai žvelgti žmonėms į akis. Dažniausiai tai būna paskutinis argumentas nuraminti visuomenę dėl vienokios ar kitokios skandalų politikos apraiškos, abejotino sprendimo, nacionalinius ir visuomenės interesus pažeidžiančio politinio verslo sandėrio.
LRT tarybos pirmininku tapo Valentinas Milaknis
Pirmadienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininku išrinktas verslininkas Valentinas Milaknis, kuris šiose pareigose pakeis Romą Pakalnį. Tarybos pirmininkas išrinktas slaptu balsavimu.
Seimo UR komitete – ginčai dėl ambasadorių kandidatūrų tvirtinimo
Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) trečiadienį pritarė penkių ambasadorių kandidatūroms, tačiau kai kurie parlamentarai vos nesužlugdė balsavimo, nes protestuodami, kad jiems neleidžiama išsiaiškinti, ar keli Lietuvos diplomatai nebendradarbiavo su KGB, paliko posėdį.
LRT Tarybos nariai M. Martinaitis, V. Ališauskas, V. Milaknis apie permainas Nacionaliniame radijuje ir televizijoje
Balandžio 1 dieną Lietuvos radijo ir televizijos visuomeninė taryba išrinko naują šios įstaigos direktorių. Jau nuo kitos savaitės Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai vadovaus žurnalistas Audrius Siaurusevičius. Kaip buvo skelbta, pirmajame rinkimų ture jis sulaukė didžiausių LRT tarybos narių simpatijų, o antrajame ture už jį balsavo net 11 iš 12 Tarybos narių.
„Bernardinai.lt" nusprendė pasiteirauti LRT tarybos narių, kuo A. Siaurusevičiaus kandidatūra jiems pasirodė patraukli.
A. Siaurusevičius vadovaus LRT (papildyta)
Naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius – žurnalistas, LTV laidos „Spaudos klubas“ vedėjas Audrius Siaurusevičius.
Jį šiandien iš kandidatavusių Lietuvos radijo direktoriaus Rimgaudo Geleževičiaus, ligšiolinio vadovo Kęstučio Petrauskio ir muzikinių grupių vadybininko Artūro Butkevičiaus išrinko LRT taryba. Teisininko Kęstučio Ruplevičiaus kandidatūra atmesta, jam nepateikus reikiamo prašymo.
Naujienų portalui „Balsas.
Stabdoma V. Pociūno komisijos veikla (papildyta)
Įstrigęs saugumo pareigūno Vytauto Pociūno žūties aplinkybių tyrimas sustabdytas. Tokį sprendimą priėmė su Komisijos vadovu Vytautu Ališausku susitikęs premjeras Gediminas Kirkilas.Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime teigiama, kad G. Kirkilas ir V. Ališauskas sutarė, jog laukiant Generalinės prokuratūros išvadų, komisijos veikla bus sustabdyta.Anksčiau nepasitenkinimą komisijos veikla buvo išreiškęs europarlamentaras Vytautas Landsbergis.
Biurokratų parkas – komisijos komisijėlės
Po Vyriausybės sparnu veikia dešimtys komitetų, komisijų ir darbo grupių. Ypač šios komisijos ir darbo grupės suklestėjo premjero Gedimino Kirkilo laikais: sukurtas tikras biurokratų parkas, ne mažiau įspūdingas nei Grūto, rašo „Lietuvos žinios“. Nežinia kiek? "Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymu ir darbo reglamentu, Vyriausybė arba ministras pirmininkas įvairiems klausimams spręsti gali sudaryti komitetus ir komisijas.
V. Pociūno žūties tyrimą gaubia tyla
Premjero sudaryta darbo grupė, kurios užduotis - aiškintis Baltarusijoje žuvusio saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties aplinkybes, neišlipa iš neveiklumo duobės, o prokurorai nesigiria laimėjimais.Iš įvairių institucijų atstovų sudaryta grupė niekaip nesusirenka, nes nariai, kurie iš jos dar nepasitraukė, yra per daug užsiėmę, rašo "Kauno diena".Anot vieno jos nario Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Justino Karoso darbo grupė egzistuoja tik formaliai.
Saugumiečio žūties aplinkybes tirianti darbo grupė - neveiklumo duobėje
Premjero sudaryta darbo grupė, kurios užduotis - aiškintis Baltarusijoje žuvusio saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties aplinkybes, neišlipa iš neveiklumo duobės, o prokurorai nesigiria laimėjimais.Iš įvairių institucijų atstovų sudaryta grupė niekaip nesusirenka, nes nariai, kurie iš jos dar nepasitraukė, yra per daug užsiėmę, rašo "Kauno diena".Anot vieno jos nario Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Justino Karoso darbo grupė egzistuoja tik formaliai.
LTV Naujienų tarnyba kaltinama atsilikimu
Nuo praėjusių metų kovo Lietuvos televizijos (LTV) Naujienų tarnybai vadovaujančios Aušros Lėkos darbas netenkina Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos narių. Jų nuomone, žinių tarnybos darbas ne tik nepagerėjo, bet dar ir blogėja. Dėl to A. Lėka turės aiškintis kitame tarybos posėdyje, praneša DELFI.„Žinių tarnybos darbas blogėja“, - antradienį LRT tarybos posėdyje konstatavo tarybos pirmininkas Romas Pakalnis.
Premjero komisija V. Pociūno žūčiai tirti laukia URM ir VSD atsakymų
Premjero sudaryta komisija valstybės saugumo karininko Vytauto Pociūno žūčiai Baltarusijoje tirti suformulavo ir išsiuntė klausimus Užsienio reikalų ministerijai (URM) bei Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir dabar laukia jų atsakymų. "Žinau, kad URM yra gavusi klausimus, sakė rengianti atsakymus. Kol kas atsakymų neturiu. Į VSD taip pat esame kreipęsi", - BNS ketvirtadienį sakė komisijai vadovaujantis filosofas Vytautas Ališauskas.
URM pristatyta V. Landsbergio knyga
Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje spalio 29 d.surengtas profesoriaus Vytauto Landsbergio knygos „Susirašinėjimas ir pokalbiai su François Mitterrand, 1990-1992“ pristatymas. Pristatyme dalyvavo knygos autorius. Pristatydamas knygą, užsienio reikalų ministras P.Vaitiekūnas pažymėjo, kad tokios knygos užsienio politikos srityje pasirodymas atneša aiškumo. „Per tuos keletą metų Lietuva praėjo ištisą epochą.
Komisija karininko žūčiai Baltarusijoje tirti formuluoja klausimus
Premjero sudaryta komisija, kuriai patikėta tirti Valstybės saugumo departamento (VSD) karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybes, kol kas nenori atskleisti, kaip vykdo šią užduotį.Per pastarąjį posėdį rugsėjo pabaigoje nutarusi prašyti Užsienio reikalų ministerijos ir VSD informacijos apie V.Pociūno išsiuntimą į Gardiną, komisija vis dar rengia konkrečius klausimus šioms institucijoms."Komisijos nariams vis kyla naujų idėjų.
Komisija seks į Gardiną išsiųsto V. Pociūno keliu
Vyriausybės sudaryta visuomeninė darbo grupė tirs Saugumo karininko Vytauto Pociūno žūtį, nepaisant to, kad Generalinė prokuratūra taip pat atnaujino tyrimą dėl V. Pociūno žūties. Pirmasis komisijos tikslas – išsiaiškinti V. Pociūno išsiuntimo į Gardiną aplinkybes, skelbia „Panorama“. Pernai rugpjūtį Gardine žuvęs saugumo karininkas V. Pociūnas ten dirbti pradėjo 2005 m. Prieš tai Saugumo departamente jis vadovavo Ekonominei valdybai.
V. Landsbergis piktinasi pastangomis išardyti V. Pociūno žūties tyrimo komisiją
Vytautas Landsbergis piktinasi pastangomis išardyti V. Pociūno žūties tyrimo komisijąTėvynės Sąjungos (TS) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis trečiadienį išreiškė pasipiktinimą mėginimais "išardyti premjero potvarkiu sudarytą komisiją V. Pociūno žūties aplinkybėms tirti"."Jeigu neskaidrumo šalininkams pavyks išardyti premjero potvarkiu sudarytą darbo grupę V.Pociūno žūties aplinkybėms tirti, Tėvynės Sąjungai derėtų paremti laikinai atidėtą Piliečių santalkos idėją sudaryti nepriklausomą vis...
Tiesos komisija – Vytauto Pociūno žūčiai tirti
Premjero Gedimino Kirkilo suburta komisija saugumo karininko a. a. Vytauto Pociūno žūties aplinkybėms išsiaiškinti apaugo įvairiausias politikų ir pareigūnų pasisakymais bei komentarais. Nepasitikima jos galiomis bei statusu, nerandama jai vietos mūsų teisinę simuliuojančioje sistemoje, įžiūrimi įvairūs komisijos narių politiniai ryšiai bei simpatijos.
„Šiaurės vasaroje“ - apie literatūrą tarp fakto ir išmonės
Šeštą kartą Jurbarke ir Vilniuje rengiamo tarptautinio šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ tema šiemet bus „Literatūra – tarp fakto ir išmonės“. Laikraščio stiliumi arba šnekamąja kalba parašytas tekstas tampa romanu. Tema dažnai būna aktualijos, eksploatuojamos žiniasklaidoje, pateikiamos įtempto siužeto įvykių grandine.
G.Kirkilo komisija prasilenkia su Konstitucija?
Dalį teisininkų ir visuomenės veikėjų šokiravo premjero sprendimas sudaryti komisiją, kuri narplios Vytauto Pociūno žūties aplinkybes. Jų nuomone, toks sprendimas ne tik prieštarauja Konstitucijai, bet ir kelia grėsmę, kad teisėsaugos institucijoms gali būti daromas spaudimas, pirmadienį rašo “Lietuvos žinios” (Lž).Praėjusį penktadienį premjeras Gediminas Kirkilas netikėtai sudarė specialią darbo grupę prieš metus mįslingai žuvusio saugumo karininko V.Pociūno mirties aplinkybėms ištirti.
V. Pociūno žūties aplinkybes tirs G. Kirkilo sudaryta komisija
Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas sudarė darbo grupę (nuolatinę komisiją) Vytauto Pociūno žūties aplinkybių tolesniam tyrimui, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. Komisijai vadovaus leidinio "Naujasis židinys – Aidai" vyriausias redaktorius Vytautas Ališauskas.
Prezidentą susitikime su Popiežiumi lydės iškilūs Lietuvos žmonės
Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su darbo vizitu išvyksta į Italijos Respubliką ir Vatikano Miesto Valstybę.Kartu su valstybės vadovu Vatikane lankysis ir audiencijoje pas Popiežių Benediktą XVI dalyvaus grupė žinomų Lietuvos žmonių.
Vyriausybė išradinėja Lietuvos pilietybės dviratį išeiviams
Premjero Gedimino Kirkilo potvarkiu sudaryta darbo grupė siūlo pilietybės problemas spręsti įteisinant ypatingo ryšio su Lietuva išsaugojimo institutą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. Toks institutas sudarytų prielaidas kitos valstybės pilietybę įgijusiems išeiviams palaikyti glaudžius ryšius su Lietuva.
Pristatomas veikalas apie dailę tarpukario Lietuvoje
Trečiadienį (10.22) 17.00 val. Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) pristatoma Giedrės Jankevičiūtės knyga “Dailė ir valstybė: dailės gyvenimas Lietuvos Respublikoje 1918-1940”. Šio naujo leidinio pristatymas spalio 29 d. 16.00 val. vyks Kaune, M. K. Čiurlionio galerijoje.
Monografijoje analizuojamas tarpukario Lietuvos dailės gyvenimas jos funkcionavimo visuomenėje požiūriu. Dailės ir valstybės santykis visais laikais labai aktualus.
Rimvydas Valatka: “Tam, kad skaitytų ir dar 15 metų iš eilės, reikia skaitytoją ir paerzinti, ir provokuoti, ir net įsiutinti”
Kalbamės su “Lietuvos ryto” vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju Rimvydu Valatka apie priekaištus, kurie sakomi didžiausiam dienraščiui, internetinę žiniasklaidą ir komentarų rašymo meną. “Geri komentarai visada yra bent truputį “šoumenizuoti”, - teigia skiltininkas.
"Tarp Rytų ir Vakarų" - kam reikalinga Nacionalinio pasididžiavimo ugdymo programa?
Respublikos prezidentas ryžosi parengti ir įgyvendinti per rinkimus pažadėtą specialią Nacionalinio pasididžiavimo ugdymo programą. Ar šiuolaikinei lietuvių visuomenei tokia programa reikalinga? Ar prezidento rengiama programa gali sustiprinti mūsų tautinį orumą?
Šia tema Dariaus Kuolio kalbinami pirmadienį (07.28), 11 val.
Bus renkamas tryliktasis LRT generalinis direktorius
Trečiadienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje bus renkamas naujasis LRT generalinis direktorius.
Į šias pareigas pretenduota penki kandidatai: šiuo metu laikinai einantis LRT vadovo pareigas Kęstutis Petrauskis, "Studijos PRO" direktorius, buvęs Lietuvos televizijos vadovas Saulius Sondeckis, "11 kanalo" direktorius, buvęs Lietuvos televizijos operatorius Zigmas Gružinskas, UAB "Alvora" vadybininkas, filologas Donatas Valančiauskas bei verslininkas Darius Norku...
Demokratinės politikos instituto prezidentu išrinktas V. Radžvilas
Demokratinės politikos institutas (DPI) nuo šiol turi prezidentą - antradienį (01.07) instituto steigėjai į šį postą išrinko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoją doc. dr. Vytautą Radžvilą.
Pagrindinis DPI misijos tikslas - Lietuvos visuomenės politinė ir pilietinė branda. DPI yra nuosekliai vakarietiškos orientacijos politikos ekspertų visuomeninė santalka, sukurta atsižvelgiant į Vakaruose veikiančių "smegenų centrų" ("think tanks") pavyzdžius.