visos es

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „visos es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „visos es“.

Prekybos perteklius euro zonoje išaugo dvigubai

16-oje eurą naudojančių šalių užsienio prekybos perteklius birželio mėnesį išaugo dvigubai, taip patvirtinant, kad Europos Sąjunga (ES) palaipsniui išeina iš ekonominės krizės. Ši naujiena papildo praėjusią savaitę pasirodžiusias žinias, kad Prancūzija ir Vokietija oficialiai įveikė recesijos stadiją. Eurostato duomenimis, euro zonos užsienio prekybos pertekliaus apimtys birželio mėnesį siekė 4,6 mlrd. eurų, palyginimui geguže ši suma vos viršijo 2,1 mlrd. eurų.
2009-08-17

Daugėja susirgimų Alzheimerio liga Europoje

Siūloma koordinuotai kovoti su Alzheimerio liga ir kitų formų silpnaprotyste. Dvidešimt šalių buriasi bendriems Alzheimerio ligos ir kitų formų silpnaprotystės tyrimams. Tai pirmasis bandymas taikyti naują Europos mokslinių tyrimų strategiją. Praėjusiais metais Europos Komisija rekomendavo priemonių, skatindama ES šalis mokslinius tyrimus vykdyti bendrai, kad nebūtų dubliuojamos pastangos ir švaistomos lėšos.
2009-07-24

Prognozė? O gal provokacija?

Europos Komisija (EK) paskelbė naujausias Europos Sąjungos (ES) šalių narių ekonomikos raidos prognozes šiems ir ateinantiems metams. Dar visai neseniai, sausio mėnesį skelbti duomenys apie ekonomikos smukimą  2009 metais dabar daugiau nei padvigubinti - ES ūkis smuks, taisosi EK, ne 1,8 proc., o 4,0 procentais. Prognozių niūrumas padidintas visoms šalims. Vokietijos ekonomika smuks ne 2,3 proc., o 5,4 proc., Prancūzijos – ne 1,8, bet 3 proc., Britanijos – ne 2,8, bet 3,8 proc.

ES ir NATO partnerystė: argumentai už ir prieš

Šiuolaikiniame pasaulyje grėsmė saugumui vis dažniau kyla dėl terorizmo, stichinių nelaimių ar kitų naujos kartos grėsmių. Efektyviau kovoti su naujomis grėsmėmis padėtų efektyviau koordinuojama ES ir NATO veikla, pabrėžiama Užsienio reikalų komiteto patvirtintame pranešime, raginančiame stiprinti abiejų organizacijų bendradarbiavimą krizių valdymo srityje.
2009-02-18

Krizės Lietuvoje kas 10 metų

Pasaulis susidūrė su didžiausia nuo pat II pasaulinio karo pabaigos ekonomine krize. Ką tik paskelbtose Europos Sąjungos (ES) šalių narių ekonomikos prognozėse Europos Komisija (EK) nebyliai atsiprašo už 2008 m. rudens prognozių optimizmą ir koreguoja jas link tamsesnių. EK narys, atsakingas už ekonomikos ir finansų reikalus, Joaquinas Almunia neberado prošvaisčių: „Bendra perspektyva niūri“, paskelbė jis. „Numatome, kad 2009 metais ekonomika susitrauks vienuolikoje iš 16 euro erdvės šalių.
2009-01-23

Delsimas skaudžiai atsilieps

Mažosios Europos valstybės tampa vis panašesnės į nestabilias krizių laikotarpio Lotynų Amerikos ekonomikas. Nobelio ekonomikos premijos laureatas Paulas Krugmanas, Latviją pavadinęs Naująja Argentina, Vokietiją kaltina pavojingu delsimu. Pasaulio ekonomikai išgyvenant vieną didžiausių pastarojo meto nuosmukių, įprastiniai kovos su krize metodai, tokie kaip bazinių palūkanų mažinimas, nepasitvirtina.
2008-12-17

Lenkai – seksualiai aktyviausi visoje ES

Lenkai dažniau nei kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiai užsiiminėja seksu. Vaistus gaminančiai kompanijai „Bayer“ atlikus nuomonių apklausą, 62 proc. lenkų pareiškė seksu užsiimantys kiekvieną dieną arba bent jau dažniau nei kartą per savaitę. Bene mažiausiai aktyvūs yra danai, kurių gretose lytiniais santykiais daugiau nei kartą per savaitę užsiima 46 proc. apklaustųjų. Visos ES vidurkis yra 50 proc.
2008-12-03

Dauguma Lietuvos gyventojų nesijaučia atsakingi už globalinį atšilimą

Daugiau trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų žino apie globalaus atšilimo keliamas problemas, tačiau beveik du trečdaliai kratosi atsakomybės nelinkę imtis jokių konkrečių veiksmų šiai problemai spręsti, rodo ketvirtadienį paskelbta naujausia „Eurobarometro" apklausa. Apklausos duomenimis, 71 proc.

Sudarytas ES valstybių „rusofobijos reitingas“

Rusijos dienraštis „Izvestija“ po rugsėjo 1 dieną Briuselyje vykusio neeilinio Europos Sąjungos viršūnių susitikimo nusprendė sudaryti „Rusofobijos reitingą“, kuriame yra įvertinamos visos 27 ES valstybės. Visos ES valstybės yra suskirstytos į 4 grupes. Į pirmąją grupę įtrauktos aršiausios Rusijos kritikės, pritariančios tam, kad Kremliui būtų įvestos tarptautinės sankcijos. Į šią grupę, kaip ir buvo galima tikėtis, pateko visos 3 Baltijos šalys bei Lenkija.
2008-09-02

Prezidentas sieks, kad ES ir NATO siųstų taikdarius į Gruziją

Pirmadienį į neeilinę Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesiją Briuselyje vykstantis prezidentas Valdas Adamkus sieks, kad į Gruziją būtų siunčiami ES ir NATO taikdariai. „Taip, mes to norim ir aš tikiuosi, kad ES priims pasiūlymą, kad visgi Gruzijoje būtų ne rusų priežiūra, taip vadinamieji taikdariai, bet kad atvyktų didelė tarptautinė delegacija, kuri tikrai galėtų įgyvendinti ir užtikrinti, kad procesai vyktų pagal visų bendrus sutarimus“, - žurnalistams penktadienį sakė V.Adamkus.
REKLAMA
REKLAMA

Lengvatos - neišsprendžiamas galvosūkis

Nors studentų atstovai piktinasi naująja lengvatų studentams iš užsienio teikimo tvarka, valdininkai tvirtina kol kas neradę geresnio sprendimo, rašo „Respublika“.  Tuo tarpu vežėjai teigia galintys lengviau atsipūsti, mat vairuotojams nereikia atmintinai išmokti, kaip atrodo studento pažymėjimai iš visų 27 Europos Sąjungos (ES) valstybių.

Estai: Pavienės ES šalys neturi vetuoti derybų su Rusija pradžios

Estija remia Lietuvos reikalavimus, susijusius su Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) derybų dėl naujo susitarimo pradžia, bet nepritaria tam, kad pavienės šalys šiuo klausimu naudotųsi veto teise, pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas. „Dabar kalbama apie derybų pradžią, kad apskritai kada nors ko nors būtų galima pasiekti. Mūsų pozicija tokia: taip, derybos galėtų prasidėti“, - sakė U.Paetas penktadienį Estijos televizijos rytinėje naujienų laidoje.

Lietuva blokavo ES ir Rusijos derybų mandatą (papildyta)

Europos valstybėms antradienį nepavyko įtikinti Lietuvos leisti ES pradėti derybas su Rusija dėl naujo partnerystės pakto. Taigi mandatas pradėti derybas ministrų tarybos posėdyje Liuksemburge liko nepatvirtintas, praneša Lietuvos radijas.

Lietuvą ir D. Britaniją vienija problemos su Rusija

Pasak Didžiosios Britanijos ambasadoriaus Lietuvoje Colino Robertso, britai supranta Lietuvos problemas ir remia mūsų šalį, supranta problemas, kylančias santykiuose su Rusija. Interviu spausdinamas laikraštyje „Lietuvos žinios“. - Neseniai Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, įžvelgęs net Rusijos siekius atgaivinti šaltojo karo praktiką, paragino neskubėti pasirašyti naujos Europos Sąjungos strateginės partnerystės sutarties su Rusija.
titulinis 2008-01-31

Profesinės kvalifikacijos bus pripažįstamos paprasčiau

Įstatymo projektui, kuriam trečiadienį pritarė Vyriausybė, siūloma Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl profesinių kvalifikacijų pripažinimo perkelti į Lietuvos nacionalinės teisės sistemą.

Europos Komisijos pirmininkas kritikuoja "nepagrįstus" siūlymus mažinti ES biudžetą

Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi (Romanas Prodis) pareiškė, kad jei nacionalinės vyriausybės nesusirūpins padidinti Europos Sąjungos (ES) reikšmę pasaulyje, ji "tebus laiko gaišimas", sakoma Europos Komisijos pranešime. R. Prodi siekia apginti Europos Komisijos planus dėl 2007-2013 metų biudžeto laikotarpio. Komisarai siekia, kad iki 2013-ųjų ES metinis biudžetas būtų padidintas 28 mlrd. eurų. Tuo tarpu didžiausios mokėtojos į ES biudžetą norėtų jo išlaidas riboti.
2004-02-24

Dėl didelės infliacijos Estija gali atidėti euro įvedimą

Pasak finansų ekspertų, dėl kainų optimizavimo padidėjusi infliacija kelia grėsmę Estijos planams 2006 m. antrąjį pusmetį įsivesti eurą, praneša dienraštis "Postimees". Nors perėjimas prie euro Europos Sąjungoje (ES) nesukėlė didelio kainų kilimo, šalys kandidatės turi atsižvelgti į tai, kad ekonomikos atvėrimas sukels tiek kainų, tiek ir darbo užmokesčio optimizavimą, Estijos centrinio banko surengtoje konferencijoje sakė Europos centrinio banko atstovas Gertas Janas Hogevegas.
2003-10-02

Jonas Čičinskas: Mums reikia augti

Šį savaitgalį daugelis Lietuvos žmonių trumpam taps įkaitais. Bus ar nebus prasmė iš jų balsavimo referendume dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) - gali lemti tie, kurie nuspręs neateiti į balsavimą. Žinoma, jei žmonėms visai nerūpi klausimas arba jei žmogus nežino, kaip atsakyti, ir jam nepadeda ištisos lavinos aiškinimų ir agitavimų - derėtų parodyti taktą ir neversti išstenėti atsakymo, kurio jis sąmoningai pateikti negali.
2003-05-09
Į viršų