vargšai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vargšai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vargšai“.
Utenos kepyklėlės šeimininkas sugalvojo, kaip pavaišinti sunkiau gyvenančius: gardėsius pakabina lauke
Ką tik iškepta bandelė ar sotus kibinas, kurį rasi tiesiog pakabintą lauke. Taip vienas Utenos kepyklėlės šeimininkas sugalvojo kasdien gardesniu kąsniu vaišinti vargstančiuosius.
Ir jei uteniškis tiesiogine to žodžio prasme pakabina gardėsius ant sienos prie kepyklėlės, kai kurios kavinės ar valgyklos stokojančius kviečia užsukti „pakabintos“ kavos ar sriubos. Tai yra – nemokamai pasimėgauti nepažįstamojo nupirkta kava ar pietumis.
Romos vargšus vaišino vietos bendruomenė: įspūdingoje bazilikoje juos šildė ne tik maistas
Šventiniai pietūs vyko Romoje, kur vargšus vaišino vietos bendruomenė. Įspūdingoje bazilikoje juos šildė ne tik šventinis maistas, bet ir savanorių dėmesys bei rūpestis.
Įprastai Šventosios Marijos bazilika Romoje – susikaupimo ir rimties vieta, tačiau kartą metuose atgyja šurmulys. Per Kalėdas vietos bendruomenė rengia šventinius pietus vargšams, į kuriuos susirenka benamiai, pabėgėliai ir kiti galą su galu vargiai suduriantys žmonės.
Kaune karo lauko virtuvė virsta karantino virtuve: košė dingsta akimirksniu
Kaune karantino metu kiekvieną ketvirtadienį dalinama kareiviška košė. Net 1000 porcijų dingsta akimirksniu, o norinčiųjų ja pasistiprinti tik daugėja.
Taip karo lauko virtuvė virsta karantino virtuve. Vos kariškų spalvų automobilis ketvirtadienio vidurdienį įsuka į kiemą Partizanų gatvėje, prie jo kaip mat nusidriekia eilė laukiančiųjų garuojančios košės.
Karantino metu padaugėjo prašančių padėti ne vien dėl sunkaus gyvenimo
Savivaldybių paramos skyriai sako, kad karantino metu padaugėjo prašančiųjų padėti. Vieni prašo anksčiau nei įprasta išmokėti pašalpas, antri skambina ir ieško bet kokios pagalbos. Tiesa, specialistai pasakoja, kad yra ir tokių, kurie labdaros prašo ne iš sunkaus gyvenimo, o tikintis tiesiog išpešti naudos.
Davinį kas savaitę mama parneša 2 iš savo 9-ių vaikų, besimokantiems vienoje Šiaulių mokykloje.
Prašančių pagalbos daugėja: šilto maisto laukia senjorai ir ligoniai
Šalį kaustant karantinui sunerimta, ar bus kam pasirūpinti pačiais pažeidžiamiausias – vienišais senoliais, vargšais ar nemokamą maitinimą mokyklose gaunančiais vaikais. Nevyriausybinės organizacijos keičia maisto dalinimo tvarkas ir pastebi, kad paramos prašančiųjų jau daugėja.
Onutė Maltiečių ordino pagalba džiaugiasi, sako, pati nei išsivirti, nei išsikepti nepajėgianti:
„Labai reikalinga, labai labai…. Ką aš daryčiau, aš nevaikštau, išsivirt nieko.
Karolina Meschino pratrūko bei įvardijo lietuvių ydą: demaskavo ir garsenybes
Savo populiarumą „Instagram“ tinkle kurianti Karolina Meschino visada buvo ta, į kurią nori lygiuotis daugelis jaunų merginų. Išvaizdi, madinga ir visada puikios nuotaikos. Vis tik Lietuvoje gyvendama egzotiškos išvaizdos Karolina jautė vieną opią mūsų tautiečių ydą. Anot jos, daugelis lietuvių ir net žinomų žmonių dažnai naudojasi išgalvotomis, skaudžiomis istorijomis tik tam, kad atkreiptų į save dėmesį, taptų populiaresni.
Vicemeras prieš ministrę: kas kaltas, kad vargšai lieka nevalgę
Vilniaus vicemerui Gintautui Paluckui viešojoje erdvėje pasidalinus komentaru apie socialinę neteisybę Lietuvoje, kaip padidinus minimalią algą, dalis nepasiturinčiųjų iškrito iš socialinio būsto eilės ar nebeteko teisės gauti socialinę paramą, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė atkirto, kad savivaldybės pačios gali remti vargšus, tik tam neskiria pakankamai dėmesio.
Vilniaus „Caritas“ pritrūko pinigų: kas maitins vargšus?
Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ prašo savivaldybės pagalbos dėl kitąmet nutrūksiančios europinės paramos sostinėje esančioms labdaros valgykloms, nakvynės namams, nuteistųjų integracijos centrui. Vilniaus savivaldybė žada ieškoti būdų, kaip paremti šias labdaringas veiklas. „Mūsų finansinė situacija yra tikrai sudėtinga, nes Europos Sąjungos finansavimo laikotarpis baigiasi 2016-aisiais didžiajai daliai projektų, o nauji šaukimai dar nėra paskelbti.
Vargšams renkama parama tapo verslu
Asta Volkovaitė Suaukoti Šiaulių apskrities gyventojų daiktai ne visada nukeliauja vargšams. Savaitraštis „Šiauliai plius“ išsiaiškino, kad Šiaulių vyskupijos „Caritui“ žmonių suaukoti drabužiai nugula ir dėvėtų rūbų parduotuvių lentynose.
JK praraja tarp turtingų ir vargšų bus didesnė nei Trečiojo pasaulio šalyse?
Milijonai Britanijoje gyvenančių žmonių per ateinančius 20 metų gali atsidurti ties kraštutinio skurdo riba. Tokia grėsmę kelia Vyriausybė, rengdama mokesčių, atlyginimų mažinimo ir pašalpų reformas, rašo Huffington Post. Tyrimas atskleidė, jog vyriausybės pastangos sumažinti biudžeto deficitą padidins prarają tarp turtingų ir vargšų. Pasak tyrėjų, tada britų gyvenimas taptų blogesnis nei Afrikos valstybės Pietų Sudano. Nuo finansų krizės pradžios atlyginimai Britanijoje krito 3.2 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Turtingieji fiziškai skiriasi nuo eilinių gyventojų
Naujasis gydytojų motto galėtų skambėti taip – „pasakyk kokius toksinus slepia tavo kūnas ir pasakysiu kiek tu vertas“, rašo qz.com.
Jungtinėse Valstijose atliktas tyrimas pribloškė net pačius tyrėjus, mat paaiškėjo, kad tiek pasiturinčių, tiek ir mažas pajamas gaunančių amerikiečių kūnai užteršti gyvsidabrio, arseno, kadmio, švino ir bisfenolio elementais, kurie gali būti pagrindinė nevaisingumo priežastis.
Popiežius pasipiktino „gerovės kultūros užvaldytais žmonėmis“ ir paragino daugiau rūpintis vargšais
Popiežius Pranciškus pirmadienį atvykęs į Italijos salą, tapusia vartais į Europą tūkstančiams migrantų iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, paragino nutraukti "abejingumą" pabėgėlių patiriamiems sunkumams. "Prašome atleidimo dėl abejingumo tokiai daugybei brolių ir seserų", - pontifikas sakė aukodamas mišias netoli uosto Lampedūzos šalyje per pirmąją savo oficialią kelionę už Romos ribų nuo jo išrinkimo šių metų kovą.
Keturi faktai apie turtingiausią procentą
Protesto akcija Niujorke „Užimk Volstritą“ išliejo ilgai besitvenkusį nepasitenkinimą bankų godumu ir socialinės atskirties didėjimu: protestuotojai sako, kad jie atstovauja 99 proc. paprastų amerikiečių interesams, o „Volstrito šutvė“ – vos vieno procento. Galima kaltinti protestuotojus spalvų tirštinimu ar demagogija, tačiau racionalumo jų pozicijai suteikia nuogi faktai – gali su jais trumpai susipažinti.
Kuo skiriasi turtingųjų ir vidutiniokų mąstymas?
Pasaulio turtingiausia moteris Gina Rinehart sulaukė kritikos bangos po to, kai pasakė, kad pavydžioji vidurinioji klasė geria, rūko ir socializuojasi užuot dirbusi ir susikrovusi turtus. Bet galbūt jos žodžiuose yra tiesos. Pasak Steve‘o Sieboldo, knygos „Kaip mąsto turtuoliai“ autorius praleido trisdešimt metų imdamas interviu iš pasaulio turtingiausiųjų, kad suprastų, kuo jie skiriasi nuo kitų žmonių.
Ispanijos „Robinas Hudas“ ragina nacionalizuoti šalies bankus
Ispanijos Marinaledos miestelio meras, pramintas Robin Hoodu dėl to, kad vogdavo prekes iš parduotuvių ir išdalydavo vargšams, pareiškė pradedąs 20 dienų žygį po pietinę Ispaniją, ragindamas vyriausybę atsisakyti griežto taupymo priemonių ir nacionalizuoti šalies bankus, informuoja BBC. Juanas Manuelis Sanchezas Gordillo pabrėžė, kad šiuo žygiu siekiama suvienyti šalies miestų ir kaimų gyventojus. Marinaledos miestelis įsikūręs netoli Sevilijos.
Neturtingieji santuoką vertina kitaip, nei vidurinioji klasė ir turtingieji
Neturtingi žmonės JAV laikosi tradicinių santuokos ir skyrybų vertybių, skirtingai nei žmonės su vidutinėmis ir didesnėmis pajamomis.
Tyrimo išvados yra pagrįstos didelės apklausos apie santuoką, santykius ir vertybes duomenimis. JAV vyriausybės politika remiasi prielaida, kad mažas pajamas gaunančių žmonių požiūris į santuoką yra netradicinis. Tačiau skirtingas pajamas turinčiose grupėse požiūriai į santuoką ir skyrybas dramatiškai nesiskiria.
Z. Čepaitė: ką gali ir ko negali pinigai
„Look after your pennies and pounds will look after themselves“ (liet. „Rūpinkis savo pensais, o svarai patys savim pasirūpins“) – sako sena angliška patarlė. Lietuviškame nors ir itin turtingame priežodyne ir patarlyne panašaus posakio, kuris ragintų sužiūrėti centus, o litas pats savim pasirūpins, aptikti neteko; artimiausias atitikmuo būtų - „pinigas pinigą myli“. Apie tai, kaip pinigas pinigą ne tik myli, bet ir daro, daugiau išmano Londono Sičio berniukai ir mergaitės.
Grietinėlė – direktoriams, kruopos – darbuotojams
Atskirtis tarp turtingųjų ir vargšų Lietuvoje rekordiškai didėja. Kadangi dauguma skaičiuoja litus nuo algos iki algos, pinigų vos pakanka maistui ir mokesčiams. O maistas vis brangsta. „Šiaulių kraštas“ nuo 2004-ųjų fiksuoja maisto produktų kainas didžiuosiuose prekybos centruose. Per šį laikotarpį populiariausių produktų krepšelis nuo 63 litų pabrango iki 109 litų.
Teks mokėti už prabangų nekilnojamąjį turtą
Nuo sausio 1 dienos įsigalioja nekilnojamojo turto mokestis. 1 proc. mokestis bus taikomas brangiam fizinių asmenų nekilnojamajam turtui, kurio vertė viršija 1 milijoną litų.
Tikimasi, kad naujas mokestis užkirs kelią spekuliacijoms nekilnojamojo turto kainomis ir padės išvengti nekilnojamojo turto burbulų susidarymo, kai būsto kaina nepagrįstai viršija tikrąją jo vertę.
Fizinių asmenų nekilnojamojo turto mokestis egzistuoja daugelyje užsienio valstybių.
Amerikoje sumažėjo vidurinioji klasė?
Amerikoje sumažėjo vidurinioji klasė.
Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinius, skaičius šeimų, gyvenančių taip vadinamos „viduriniosios klasės“ rajonuose gerokai sumažėjo.
Peržvelgus didžiausių JAV miestų statistiką paaiškėjo, kad per pastaruosius kelis dešimtmečius gerokai sumažėjo žmonių, gyvenančius viduriniosios klasės būstuose.
Jei anksčiau tokiuose būstuose gyveno 65 proc. žmonių, tai pastaruoju metu jų yra mažiau nei pusė.
JAV daugėja ir skurdžiai gyvenančių žmonių.
Neturtingiesiems net okulisto paslaugos tapo sunkiai prieinamos
Regėjimo bėdų turinčių vaikų tėvai priversti lakstyti po visą miestą, kad jų vaikas sulauktų pagalbos. Pirmiausia jie lankosi pas „valdiškus“ okulistus, o vėliau dar turi apsilankyti ir sumokėti privatininkams, pas kuriuos „valdiški“ daktarai dirba.
Milijardierius W. Buffettas: turtingieji turi mokėti didesnius mokesčius
Vakaruose pasigirsta rimtų balsų, jog, net ir progresiniams mokesčiams esant, didžturčiai jų moka gerokai per mažai.
Neseniai amerikietis investuotojas Warrenas Buffettas tiesiai šviesiai pareikalavo taikyti jam didesnius mokesčius, jo pavyzdžiu pasekė ir kai kurie prancūzai.
Rusijoje didėja atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų
Atliktas tyrimas rodo, kad turtingiausiųjų Rusijos gyventojų turtas per pastaruosius 20 metų išaugo dvigubai, tuo tarpu likusios dalies gyventojų turtas neišaugo arba netgi sumažėjo, rašo britų naujienų portalas „guardian.co.uk“.
Maskvos Aukštosios ekonomikos mokyklos (AEM) ekspertai tyrimo metu atrado, kad vidutini Rusijos gyventojo perkamoji galia nuo praeito amžiaus dešimtojo dešimtmečio išaugo 45 proc. Nepaisant to, pajamų skirtumas didėja sulig kiekvienais metais.
K. Leontjeva: ar tikrai neturtingi tampa dar neturtingesni?
Įprasta girdėti, kad turtingi žmonės darosi vis labiau turtingesni, o neturtingi – vis labiau neturtingesni. Šiam teiginiui pagrįsti naudojama statistika, rodanti, kokia dalis sukurto BVP tenka turtingiems ir kokia nepasiturintiems asmenims.
Tačiau savo video prof. Horwitz iš St. Lawrence universiteto dėsto, kad tokia statistika visiškai neatsižvelgia į žmonių mobilumą, kaip neturtingieji kyla gerovės laipteliais.
C. Slimas įsigijo akcijų
Meksikos milijardieriaus Carlos Slimas konglomeratas „Grupo Carso“ įsigijo 70 proc. kompanijos „Tabasco Oil“, atsakingos už naftos žvalgybą ir gavybą Kolumbijoje, akcijų, pranešė AFP.
Grupė „Carso“ neatskleidė „Tabasco Oil“ įsigijimo sandorio detalių, tik pastebėjo, kad šis pirkinys bendrovei leis įžengti į naujas Lotynų Amerikos rinkas.
„Forbes“ žurnalo skaičiavimais, 71-erių metų K. Slimo turtas viršija 53 mlrd.
Turtuoliai susirūpino savo išlaidomis
Penktadienį Paryžiuje prasidėjo dvi dienas truksiantis Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių finansų ministrų ir bankininkų susitikimas, jo metu bus sprendžiama, kaip kovoti su maisto produktų ir kitų prekių brangimu.
Skurdas žaibišku greičiu
G20 šalių atstovai raginami išspręsti infliacijos problemą, kurią lemia didėjančios maisto produktų ir kuro kainos. Susitikime taip pat bus diskutuojama apie valiutas ir prekybą.
Auksas brangsta, žmogiškumas pinga
Šią savaitę vėl daug kalbėta apie pinigus ir apie juos valdančius ar dalijančius.
Akli kačiukai ir riebūs katinai
Audra kylo po praėjusio Šiaulių savivaldybės tarybos posėdžio.
Priimant sprendimą dėl švietimo ir kultūros įstaigų finansavimo, politikai pasielgė kaip akli kačiukai, kai nežinojo, už ką balsuoja, o valdininkai — kaip riebūs pikti katinai.
Raginama telkti norinčiuosius padėti kitiems
Gilėjančią socialinę atskirtį iššūkiu valstybei ir visuomenei vadinanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina telkti norinčiuosius padėti kitiems ir palaikyti jų socialinės pagalbos projektus.
Prezidentės įsitikinimu, tokie projektai gali padėti greičiau įveikti nedarbą, kovoti su skurdu ir nusikalstamumu, užtikrinti orią senatvę ir saugią vaikystę, nepalūžti ištiktiems negalios ar patiriantiems smurtą, padėti greičiau adaptuotis iš įkalinimo įstaigų grįžusiems asmenims.
Varguolius pratins prie kruopų
Skurstančiųjų minios Europos Sąjunga nebeišgali pasotinti mėsa pagardintomis košėmis ar palepinti saldumynais. Pradedamuose dalyti maisto paketuose šiemet varguoliai neberas mėsa paskanintų konservų, saldinto sutirštinto pieno, retenybė bus ir cukrus.
Gerokai palengvėjo ir patys maisto daviniai. Dar pernai kas antrą mėnesį gaudavę 6 kg maisto paketus, šiemet nepasiturintieji tenkinsis penkiskart per metus skiriama 3–4 kg labdara.
Kovo mėnesį maisto paketus planuojama išdalyti 435 tūkst.