Sveikata

 

Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas. 

„Viruso pokyčiai gali būti labai dideli“ – profesorė prabilo apie naujos pandemijos grėsmę

Susirgimai gripu ir kitais virusais kaip reikiant kopia į viršų. Ir nors epidemija dar neskelbiama, jau skaičiuojama, kad šiemet mirčių nuo gripo ir COVID-19 fiksuojama daugiau nei pernai. Negana to, nors pasaulį dar ką tik purtė koronaviruso pandemija, mokslininkai neatmeta, kad kažkada galime neišvengti ir didesnės gripo pandemijos.
Sveikata Prieš 3 val.

Žinia tėvams: vaikams ši paslauga bus kompensuojama

Nuo šeštadienio įsigalioja tvarka, kuria profesionali burnos higiena valstybės lėšomis kompensuojama ir jaunesniems vaikams. Nuo vasario 1-osios įsigalioja sveikatos apsaugos ministrės įsakymas, kuriuo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis vieną kartą per metus bus kompensuojama profesionali burnos higiena 3–17 metų amžiaus vaikams. Anksčiau ši procedūra kartą per metus buvo kompensuojama 13–18 metų jaunuoliams.
Sveikata Prieš 3 val.

Šie ženklai išduoda, kad jūsų lovoje veisiasi blakės: pastebėkite laiku

Blakės įprastai siejamos su prasta higiena ir nešvara, tačiau iš tiesų jos gali apsigyventi visur, kur pakankamai šilta ir yra tamsių vietų. Dėl spartaus jų plitimo, niežtinčių įkandimų bei sunkumų jas išnaikinant, blakės laikomos vienu iš labiausiai erzinančių vabzdžių. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė pastebi, kad kai kurie žmonės nesupranta, kaip blakės galėjo patekti į jų namus, o dalis – vis dar neatpažįsta šių vabzdžių įkandimų, rašoma pranešime spaudai.
Sveikata Prieš 20 val.

Klaipėdos ligoninė išlipo iš duobės: giriasi, kad reforma pavyko

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) jau gali džiaugtis įveiktu sėkmingu permainų etapu ir pasiektais reikšmingais rezultatais. Pastaruosius keletą mėnesių skaičiuojamas teigiamas įstaigos finansinis balansas, mažėja skolos, plečiasi teikiamų paslaugų apimtys ir spektras. Visa tai lėmė įgyvendintas antrasis pertvarkos etapas ir modernus požiūris į vadybą bei visos komandos susitelkimas. „2023 metais KUL metinis balansas buvo minus 12 mln. eurų. 2024-aisias metus baigėme su minus 5,8 mln eurų.
Sveikata Prieš 21 val.

Žiemos nėra, o virusai įsišėlsta: specialistė įvardijo klaidą, kurią dabar daro ne vienas

Sergamumas gripu ir kitomis respiracinėmis infekcijomis sparčiai auga – jau perliptas ne vienas kriterijus gripo epidemijai skelbti. Specialistai ramina, kad situacija dar nėra tokia dramatiška, tačiau konstatuoja, kad sulaukti dar galima visko. Juolab dar daugiau nežinomųjų – ir dėl permainingų bei visai nežiemiškų orų. „Dar net vasaris neprasidėjo, tad viskas prieš akis, galime visko turėti. Nežinia, kada ir šalčiai gal bus, tad situacija neaiški.
Sveikata Prieš 23 val.

Pasakė, kas tikrai padės peršalus: įsidėmėkite visam laikui

Nuo peršalimo ligos (ūminės kvėpavimo takų infekcijos) skiepų nėra, gripo didesnė dalis pasiskiepijusių išvengia, bet nuo šių virusinių ligų ir galimų komplikacijų neapsaugotas nė vienas. Vaistininkė pataria, ką daryti, pajutus pirmuosius ligų simptomus, ir ko verčiau nesiimti, norint kuo greičiau pakilti iš ligos patalo. „Duokite ko nors nuo peršalimo“ – šį sakinį vaistininkai kasdien išgirsta daugybę kartų ne tik žiemą, bet ir vasarą.
Sveikata 2025-01-31

Šie produktai – vitamino D šaltiniai: valgykite į sveikatą

Žiemą daugelis žmonių gali susidurti su vitamino D trūkumu, apie kurį išduoda suprastėjusi nuotaika, energijos stygius ir dažniau užklumpančios virusinės ligos. Niekam ne paslaptis, kad pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulė, kurią žiemą matome kur kas rečiau. Vitamino D trūkumas gali pasireikšti įvairiais simptomais.
Sveikata 2025-01-31

Nemokamas tyrimas parodys, ar nesergate vėžiu: štai kas gali atlikti

Gimdos kaklelio vėžys yra liga, kurios galima išvengti. Tam tereikia periodiškai atlikti nesudėtingus tyrimus, kurie 25–60 metų moterims yra finansuojami valstybės.

NVSC atstovė: pusė savivaldybių pasiekė epideminį lygį

Ketvirtąją metų savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) toliau auga, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamojo ligų valdymo skyriaus vedėja Orinta Ivanauskienė. Jos teigimu, daugiau nei puse savivaldybių yra pasiekusios epideminį lygį. „Sergamumas ketvirtąją metų savaitę yra pasiekęs 1847 atvejus 100 tūkst. gyventojų per savaitę. Lyginant su praėjusia savaite, stebime sergamumo padidėjimą, pakilimas tikrai yra.
Sveikata 2025-01-31

Pūslelinę įveikite greitai ir lengvai: atskleidė geriausius būdus

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 4 milijardai pasaulio gyventojų yra susidūrę su pirmojo tipo Herpes simplex virusu, sukeliančiu paprastąją pūslelinę ant lūpų, aplink burną ar nosį. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė sako, kad vėsiuoju metų sezonu su šia problema įprastai susiduria daugiau žmonių, tačiau ne visi pasirenka teisingus būdus pūslelinei įveikti, rašoma pranešime spaudai.

Virusas, kuris sukelia vėžį: daugelis neįtaria, kad yra užsikrėtę

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys yra šeštoje vietoje pagal dažnumą tarp moterų piktybinių susirgimų – kasmet nustatoma apie 400 atvejų. Deja, bet dėl vėlyvos diagnostikos, bemaž pusė pacienčių neišgyvena.  Net 99 proc. šio tipo vėžinių susirgimų lemia būtent į moters organizmą patekusi žmogaus papilomos viruso infekcija.
Sveikata 2025-01-30

Ne tik putos iš burnos ir traukuliai: štai kaip atpažinti mitais apipintą ligą

Epilepsija yra lėtinė galvos smegenų liga, kuria Lietuvoje serga daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Pagrindinis ligos skiriamasis bruožas yra epilepsiniai priepuoliai, kuriuos sukelia stiprios ir sinchronizuotos elektros iškrovos galvos smegenyse. Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytojo neurologo ir Vilniaus universiteto docento dr. Armino Jasionio, epilepsijos atsiradimo priežasčių yra daugybė, tačiau daugiau nei pusei sergančiųjų ji nėra nustatoma.
Sveikata 2025-01-30

Nuo vėžio palaidojus 46-erių lietuvę be mamos liko 3 vaikai: artimieji tylėti nebegali

„Vakar palaidojome 46 metų mamytę, gerbiamą moterį, trijų vaikų mamą būtent dėl metastazavusio krūties vėžio. Du nepilnamečiai vaikai liko be brangiausio pasaulyje žmogaus. Mano svajonė – kad daugiau nei vienas vaikas neprarastų mamos ir nekentėtų šio skausmo dėl menko valstybės kompensavimo...“; „Už prieinamą gydymą, nes sergu ir noriu dar gyventi, užauginti vaikus.“; „Visi sunkiomis ligomis sergantys žmonės privalo gauti reikiamus vaistus be išimčių.

Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: nustebsite, kaip greitai užmigsite

Miegas – ne tik gyvybiškai svarbus mūsų kasdienei energijai bei gyvybingumui, bet ir bendrai sveikatai. Visgi daugiau nei trečdalis žmonių teigia patiriantys tam tikrus nemigos simptomus, o net 15 proc. nurodo, kad kenčia nuo lėtinės nemigos. Nekokybiškas miegas ar nemiga gali sukelti rimtų sveikatos problemų – neigiamai paveikti tiek fizinę, tiek emocinę gerovę, rašoma pranešime spaudai.

Sutrikusią inkstų veiklą išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka

Inkstų uždegimas yra nemaloni ir kasdienybę trikdanti liga, tačiau laiku pradėjus gydymą, įprastai pasveikstama gana greitai ir be jokių komplikacijų. Visgi vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, jog kai kurie žmonės ignoruoja šlapimo takų infekcijų simptomus, ypač jei jie būna nežymūs, taip pat vis dar bando gydytis tik liaudiškomis priemonėmis.
Sveikata 2025-01-29

Šie požymiai išduoda vitaminų trūkumą: pasakė, kokiuose produktuose rasti

Daugelis žmonių, norėdami pasirūpinti savo sveikata ir bendra savijauta, nusprendžia į mitybą įtraukti daugiau multivitaminų. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad ne visada multivitaminų vaistinėse ieškantys žmonės žino, kuo gi jie iš tiesų naudingi mūsų sveikatai. Vaistininkė įvardijo multivitaminų naudas, svarbiausias jų vartojimo taisykles ir atskleidė, kaip gi atskirti, kada jų trūksta mūsų organizmui.
Sveikata 2025-01-29

Pacientų pagalbos šauksmas: kol kas šie vaistai – pasiturinčiųjų privilegija

Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašą būtų įtraukti inovatyvūs vaistai, mažinantys cholesterolio kiekį ir padedantys išvengti sudėtingų širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų.

39-erių Vaiva vos prabudusi ėmė jaustis išsekusi: kai sužinojo, kas yra, tarsi pabudo iš sapno

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad nuovargis tiesiog nebeišnyksta. Jeigu tokia būsena tęsiasi jau keletą mėnesių, verta rimtai susirūpinti: gal energija senka dėl besivystančios ligos, mineralų ar vitaminų stygiaus?  Šiais laikais daugybei žmonių tenka suktis kaip voverei rate, nerimas ir stresas tapo kasdienybės dalimi, o perdegimas darbe jau nėra išskirtinis atvejis. Tad nenuostabu, kai skundžiamasi, kad nuovargis tiesiog nebeišnyksta.

Šiaulių ligoninėje – sugriežtinta tvarka: privalomos kaukės, draudimas lankytis skyriuje

Sparčiai plintant ūminėms respiracinėms ligoms Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas paragino imtis priemonių ir nelaukti, kol gripo viruso epidemija įsisiautės. Ligoninės vadovas pasirašė įsakymą „Dėl izoliacinių priemonių taikymo ir kvėpavimo takų asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimo tvarkos griežtinimo viešojoje įstaigoje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“, nors nei Šiaulių mieste, nei apskrityje gripo epidemija dar neskelbiama.

Tai žino ne visi: patarė, kaip nepermokėti už vaistus

Trečdalis žmonių nežino, kaip vaistinėje nepermokėti už kompensuojamuosius vaistus. Du trečdaliai Lietuvos namų ūkių yra prikaupę nereikalingų vaistų. Šios ir kitos problemos, kurias išryškino visuomenės nuomonės tyrimas, parodė, kad reikia daugiau aiškumo ir informacijos apie racionalų vaistų pasirinkimą, jų vartojimą.

Šis vėžys turėtų išnykti iš ligų žemėlapio: medikai pasakė, ką turi padaryti kiekvienas

Gimdos kaklelio vėžys – liga, kurios galima visiškai išvengti. Tą pabrėždami gydytojai apgailestauja, kad prevencijos priemonės šiandien nėra pakankamai išnaudojamos. Pusė ligos atvejų nustatoma jau pažengusios stadijos, o kasmet netenkama 200 moterų gyvybių.  Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa Lietuvoje jau veikia daugiau nei 20 metų, tačiau, pasak specialistų, rezultatai nespindi.

Gripo aukos – virš 30 ir 50 m. asmenys: epideminis sergamumas jau apėmė pusę Lietuvos

Lietuvoje sausio 20–26 d. (4-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo, lyginant su ankstesne savaite, ir siekė 1848,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų (3-ąją savaitę buvo 1597,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų), skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines pateko 246 asmenys, dėl COVID-19 ligos – 16 asmenų.

Verčia naują puslapį vėžio gydyme: pacientams bus patogiau

Nuo 2025 m. sausio 1 d. veiklą pradėjo naujas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas – Nacionalinis vėžio centras. Nacionalinis vėžio centras įsteigtas sujungus Nacionalinio vėžio instituto klinikinę veiklą bei Santaros klinikų klinikinės onkologijos, onkohematologijos, onkogenetikos bei pažangios terapijos veiklas. Jame pacientų lauks paprastesnė ir patogesnė kelionė diagnozuojant ir gydant vėžį.
Sveikata 2025-01-27

27-erių jonavietei vėžį išdavė vos 1 simptomas: skubiai įspėja visus

36-erių Toma Stankevičienė šiandien džiaugiasi puikia sveikata ir tuo, kad laiku pastebėta ir įveikta liga nebesugrįžta. Jonavietei prieš devynerius metus buvo diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys. Dviejų sūnų mama neabejoja, kad kalbėti apie šią ligą būtina, nes vis dar per mažai moterų tikrinasi sveikatą ir per daug jų turi nepagrįstų baimių. Kūnas siuntė ženklus Su onkologine liga Toma susidūrė būdama vos 27-erių.
Sveikata 2025-01-27

Gydymo įstaigoms siūlo skirti realias finansines sankcijas: „Gali sukurti nebaudžiamumo jausmą“

Galimybes piktnaudžiauti kontroliuojant valstybinių lėšų panaudojimą gydymo įstaigose nustačiusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) siūlo dažniau taikyti atsakomybę, griežtinti baudas. Kaip pirmadienį pranešė STT, Sveikatos apsaugos ministerijai siūloma plėsti ir griežtinti administracines nuobaudas, kurios numatytos gydymo įstaigų priežiūros ir kontrolės procesuose.

Įspėja dėl itin populiarių valiklių Lietuvoje: gali baigtis liūdnai

Cheminė medžiaga amoniakas yra naudojama labai plačiai: sodininkystėje, buityje, farmacijoje, grožio ir kitose industrijose. Amoniako tirpalą savo namų vaistinėlėje turi daugybė žmonių – jo nauda po vabzdžių įkandimų ar praradus sąmonę yra žinoma jau daugybę metų.

Padėtis – arti katastrofos: šie specialistai Lietuvoje uždirba ašaras, o užsienyje jų laukte laukia

Slaugytojų Lietuvoje ne tik katastrofiškai trūksta, bet jų darbo sąlygos ir krūviai apverktini. Be to, nuskamba paradoksaliai, tačiau kol užsienio šalys laukte lauke lietuvių specialistų kaip itin kvalifikuotų, čia jie uždirba vieni mažiausiai Europoje. Apie slaugos situaciją Lietuvoje ir tai, kaip būtų galima pritraukti daugiau darbuotojų, diskutuota neseniai Seime Lietuvos medikų sąjūdžio organizuotoje konferencijoje. Prognozuoja 4,8 mln.

Ši problema – jau lyg pandemija: miego tyrinėtoja pasakė, kas gresia nesilaikant bent kelių taisyklių

Kaip rodo tyrimai, kad kas penktas lietuvis patiria nemigą, o viena to priežasčių – ilgas laiko leidimas prie ekranų ir ypač naršymas socialiniuose tinkluose. Specialistai perspėja, kad stokojant miego ne tik gali sustreikuoti visos organizmo sistemos. Didelis pavojus yra ir tai, kad žmonėms realus gyvenimas pasidaro neįdomus.

Tai žino ne visi: galite prašyti kompensacijos, jei susižeidėte ar sudaužėte brangų daiktą

Nors šią žiemą orai ir permainingi, miestų gatvėms pavirstant čiuožyklomis nemažai gyventojų neišvengia traumų. Kai kurios jų gali būti itin skaudžios, ilgam atimti darbingumą. Gera žinia bent ta, kad, pasirodo, tokiais atvejais galima reikalauti kompensacijos. Advokatų teigimu, už įvairias traumas, kurios buvo patirtos ant neprižiūrėtų šaligatvių ar kitų miesto vietų, gyventojai turi galimybę gauti kompensaciją.

Virusų tyrėjas apie šiuo metu cirkuliuojančius virusus: stiprus imunitetas – mitas

Šaltuoju metų sezonu ypač ryškiai pajaučiame visuomenėje aktyviai cirkuliuojančius virusus. Kad ir kaip aktyviai mokslininkai skatintų žmones skiepytis, pasak virusų tyrėjo, vis dar paskiepijame nepakankamą visuomenės dalį, o tai skatina virusus mutuoti, tad tenka nuolat tobulinti skiepus.

Apsaugo nuo širdies ligų ir net vėžio: gydytojas prabilo apie kavos naudą

Sveika gerti kavą ar ne, ietys laužytos ne kartą. Vis tik mokslininkai pateikia vis daugiau duomenų, labiau palankių kavos mylėtojams. Pasirodo, ypač ją vartojantieji ryte net gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Portalas tv3.lt primena apie publikuotą naują tyrimą, kurio išvados leidžia teigti, kad rytinė kava saugo širdį.

Specialistai įspėja apie siaučiantį gripą – gydytoja vardija, kam pakenkia labiausiai

Lietuvoje įsisiautėja gripas. Tįsta ne tik eilės prie gydytojų kabinetų, bet pildosi ir ligoninių palatos. Štai Panevėžyje skyrius, kur gydomi sunkūs ligoniai, jau perpildytas. Medikai pastebi, kad šiemet į ligos patalą guldo daug „piktesnis“ gripas ir jo komplikacijos. Gripas šiemet jau nusinešė 13 žmonių gyvybes. Didžioji jų dalis nebuvo pasiskiepiję nuo gripo. Panevėžio ligoninėje sunkias gripo komplikacijas patiriančių pacientų kvėpavimas lengvinamas deguonies aparatais.

Gydytojai kraupsta: pacientai užsiima savigyda, vengia vaistų

Šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje kone visi turi prieigą prie gausių duomenų šaltinių, tad itin svarbu gebėti kritiškai juos vertinti, ypač ieškant būdų sveikatos problemoms spręsti. Minint tarptautinę edukacijos dieną, sausio 24-ąją, ekspertai pastebi nerimą keliančią tendenciją − pacientai neretai vis dar renkasi savigydą, pasikliaudami dirbtinio intelekto patarimais, liaudies medicina ar nepagrįstais mitais, o tai gali lemti rimtas pasekmes sveikatai.

Lietuva – per žingsnį nuo epidemijos? Specialistė pateikė prognozę, ko dar laukti šią žiemą

Gydytojai vis garsiau kalba, kad esame ant gripo epidemijos slenksčio. Skaičiai patvirtina – sergamumas kas savaitę tik auga, jau fiksuojama daugiau mirčių nei pernai. Epidemiologai vis tik kol kas ramina, kad situacija nėra dramatiška, bet budrumo ragina neprarasti. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėjos Gretos Gargasienės, sergamumas gripu kyla, bet tai šiam laikui yra visiškai normalu.

Po ažiotažą sukėlusios knygos – profesoriaus reakcija: „Be skiepų ir su jais – du visiškai skirtingi pasauliai“

Kažkada buvo kalbėta, kad pasaulinę koronaviruso pandemiją lydėjo daugelį žmonių apėmusi nerimo pandemija. Matyt, nesuklysiu pasakydamas, kad ir dabartiniu metu nerimui tikrai yra rimtų priežasčių.  Plačiau apie tai – Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidento prof. habil. dr. Juliaus Kalibato komentare. Visų pirma, į Seimą yra išrinkti pagrindiniai antivakserių ideologijos apologetai.

Užlipti į antrą aukštą be poilsio 58-erių Aldona nebegalėjo: štai kas jai padėjo

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos tapo pirmuoju centru Lietuvoje, kuriame pradėta taikyti moderni širdies nepakankamumo dėl mitralinio vožtuvo nesandarumo perkateterinė gydymo technologija. Ji skirta pacientams, kuriems tradicinė chirurginė operacija (mitralinio vožtuvo protezavimas ar plastika) dėl jų sveikatos būklės yra per daug rizikinga.

Atsikratykite įkyrios „žąsies odos“: štai kas padės

Keratosis pilaris, dar kitaip vadinama žąsies oda, yra lėtinė odos būklė, pasireiškianti mažais, šiurkščiais gumbeliais, dažniausiai matomais ant rankų, šlaunų ar skruostų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Evelina Mockė pastebi, kad žąsies odą turintys žmonės vaistinėje ne visada išdrįsta kalbėti apie šią odos ligą, taip pat jie dažnai pergyvena būtent dėl estetinio diskomforto, keliančio nepasitikėjimą savimi.
Sveikata 2025-01-23

Šie pokyčiai palies ne vieną: pacientams nebeleis gudrauti, tačiau kur jie pasidės – didžiulis galvosopis

Nuo šių metų įsigaliojo pokyčiai, nebeleisiantys daliai gyventojų gudrauti bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse gulėti dvigubai ilgiau, nei priklauso. Tiesa, tai kelia naują rūpestį – visuomenei sparčiai senėjant kaip ant mielių auga globos paslaugų poreikis, o šios įstaigos taip pat braška per siūles. Iki šiol galiojusi tvarka numatė, kad valstybė apmokėjo 120 dienų slaugos ligoninėje per kalendorinius metus.

Pravers kiekvienam – kaip patikrinti, ar galioja PSD ir kiek kainavo jūsų gydymas

Jau esame įpratę didelę dalį reikalų patogiai tvarkyti internetu. Tokią galimybę gyventojams suteikia ir ligonių kasos. Prisijungus prie viešųjų elektroninių paslaugų sistemos, viename portale galima pasižiūrėti savo privalomojo sveikatos draudimo detales, užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę ar susiformuoti ją pakeičiantį sertifikatą, pateikti įvairius prašymus, sužinoti, kiek kainavo mūsų gydymas ir vaistai.

Chirurgas prabilo apie atvejus, kurių nepamirš: „Greitoji sako: „Atvežam žmogų su nupjautu liežuviu“

VUL Santaros klinikų filiale Žalgirio klinikoje dirbantis gydytojas burnos, veido, žandikaulių chirurgas Mindaugas Baseckas sako, kad būdamas gydytoju rezidentu jis svajojo dirbti Žalgirio klinikoje, nes tuo metu čia patekti buvo sudėtinga, vykdavo didelis konkursas – reikėjo ypatingų gabumų ir gerų balų.

Žarnyno vėžį išduoda vos keli simptomai: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Lietuvoje kasmet nustatoma daugiau nei 1,5 tūkstančio naujų storosios žarnos vėžio atvejų, šis skaičius kasmet didėja. „Chirurginis storosios žarnos vėžio gydymas yra esminis, nuo jo kokybės tiesiogiai priklauso ligonio pasveikimas ir tolesnis gyvenimas, tad reikalavimai operacijai yra labai dideli.
Sveikata 2025-01-22

Lietuviai nuo šių ligų Europoje miršta labiausiai: štai ko ragina imtis nedelsiant

Sostinės Vinco Kudirkos aikštėje atidengta širdį vaizduojanti ledo skulptūra. Dviejų metrų aukščio menine instaliacija siekiama visuomenei ir valstybės institucijoms priminti apie svarbią visuomenės sveikatos problemą – širdies ir kraujagyslių ligas (ŠKL), kuri nuo 2000 metų Lietuvoje jau nusinešė 545 tūkst. gyvybių. Lemia pusę visų mirčių Lietuvoje „Ledinė širdis – tinkama metafora problemai, kuri ne vieną dešimtmetį yra pagrindinė mūsų gyventojų mirties priežastis.

Vyriausybė svarstys ministerijos siūlymą dėl 17-mečių sveikatos patikros

Vyriausybė trečiadienį svarstys Krašto apsaugos ministerijos (KAM) inicijuotą projektą dėl efektyvesnės privalomąją karo tarnybą turėsiančių atlikti jaunuolių sveikatos patikros. Pakeitimais siūloma nuo šių metų pradžios 17-mečių jaunuolių sveikatą tikrinti elektroniniu būdu naudojantis nekarinių sveikatos priežiūros įstaigų turima ir pačių asmenų pateikta informacija.

Iš Santaros klinikų – skubus įspėjimas: uždraudė lankyti pacientus viename iš skyrių

VUL Santaros klinikos išplatino skubų pranešimą, įspėdami, kad blogėjant epidemiologinei situacijai laikinai ima riboti pacientų lankymą viename iš skyrių.  Kaip skelbiame feisbuke, kol kas ribojimai bus taikomi ne pilną savaitę.  „Nuo š.m. sausio 22 d. iki sausio 28 (imtinai), siekiant suvaldyti blogėjančią epidemiologinę situaciją, laikinai stabdomas pacientų lankymas Vidaus ligų skyriuje“, – pranešė ligoninė.

Šie požymiai – „raudonos vėliavėlės“, kad streso per daug: štai ko patarė imtis

Net jei žmogus atrodo emociškai stiprus, saulės trūkumas, rūpesčiai darbe ar asmeniniame gyvenime, sezoninės ligos gali kelti nemažai streso. Ilgainiui tai ne tik iššaukia neigiamas emocijas, tačiau gali išprovokuoti panikos atakas, nerimą, perdegimą ir net depresiją. Kaip stiprinti nervų sistemą ir apsisaugoti nuo šių iššūkių, pasakoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Judita Voverė.

SAM: dėl vairavimo išgėrus teises praradusiems asmenims organizuojama nauja prevencinė programa

Sausio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradėjo vykdyti prevencinę programą, skirtą asmenims, norintiems atgauti teisę vairuoti transporto priemones su įrengtu alkobloku. „Reikalavimas pabaigti 12 akad. val. vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą (A3) taikomas tik tiems vairuotojams, kuriems paskirta administracinio poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai“, – rašoma ministerijos pranešime.

Šie ženklai išduoda, kad jūsų virškinimo veikla sutriko: nenumokite ranka

Virškinamojo trakto ligos dažnai laikomos viena iš sudėtingiausių medicinos sričių, nes daugelis jų pradinėse stadijose pasireiškia be aiškių arba specifinių simptomų. Toks nebylus ligų pobūdis tampa rimtu iššūkiu tiek pacientams, tiek gydytojams, nes laiku nenustatyta būklė gali progresuoti ir sukelti rimtų pasekmių.  Dažnai virškinamojo trakto ligų mes nejaučiame arba jos nepasireiškia specifiniais simptomais, o daugelis žino, kad neretai nebylios ligos – onkologinės.
REKLAMA
Jaučiate įtampą ir stresą? Šie būdai padės pasirūpinti savo dvasine ramybe (nuotr. Shutterstock.com) Jaučiate įtampą ir stresą? Šie būdai padės pasirūpinti savo dvasine ramybe (nuotr. Shutterstock.com)

Jaučiate įtampą ir stresą? Šie būdai padės pasirūpinti savo dvasine ramybe

Kuo naudinga meditacija? Kokių puikių savybių ji turi ir kokias dovanas mums dovanoja? Galbūt tai pats tinkamiausias būdas, galintis padėti Jums susigrąžinti vidinę pusiausvyrą? O kokia natūrali priemonė, vartojama kartu su reguliariais meditacijos užsiėmimais, gali pagelbėti valdant lengvą nerimą ir yra tinkama, norint pagerinti miegą, kurio sutrikimai gali atsirasti būtent dėl jau minėto lengvo nerimo? Savo minčių bijoti nereikia, bet naudinga jas išmokti kontroliuoti Ar teko ką nors girdėt...
Sveikata 2025-01-21

Pernai paaukota daugiausia kraujo Lietuvos donorystės istorijoje

Praėjusiais metais neatlygintinai paaukota daugiausia kraujo šalies donorystės istorijoje, antradienį pranešė Nacionalinis kraujo centras (NKC). Jo duomenimis, pernai atlikta maždaug 6 proc. daugiau donacijų nei 2023 metais, iš viso surinkta 34,6 tūkst. litrų kraujo. Tai patys geriausi skaičiai nuo pat kraujo donorystės Lietuvoje pradžios 1923-iaisiais, nurodė centras. 2024 metais kraujo aukojo 41,2 tūkst. žmonės, atlikta 76,9 tūkst. donacijų.
Sveikata 2025-01-21
REKLAMA
Trys klausimai apie vieną dažniausių mirties priežasčių pasaulyje – lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (nuotr. Shutterstock.com) Trys klausimai apie vieną dažniausių mirties priežasčių pasaulyje – lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (nuotr. Shutterstock.com)

Trys klausimai apie vieną dažniausių mirties priežasčių pasaulyje – lėtinę obstrukcinę plaučių ligą

Lėtine obstrukcine plaučių liga visame pasaulyje serga apie keturis - penkis šimtus milijonų žmonių, o galbūt net ir daugiau, nes daugybė atvejų gali būti nediagnozuota vien dėl tylios ligos eigos bei vėliau pasireiškiančių simptomų ignoravimo. Pasirodo, kad LOPL yra ketvirtoji, o paskutiniu metu – jau trečioji mirties priežastis ir vien nuo jos pasaulyje kasmet miršta apie tris milijonus žmonių.
Sveikata 2025-01-21
Į viršų