seimo sveikatos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo sveikatos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo sveikatos“.
Šalys grįžta į normalų gyvenimą, bet Lietuva dar laukia – ar dėl to kalti patys gyventojai?
Kai kurios Europos šalys nusprendė atsisveikinti su koronaviruso ribojimais ir jau bando grįžti į normalų gyvenimą. Ten gyvenantys lietuviai pasakoja, kad didžioji dalis vietinių šią žinią pasitiko džiugiai, tačiau vis tiek yra tokių, kurie laisvinimų baiminasi. Dalis gyventojų netgi spėja, kad laisvinimai yra susiję su bandymu patikti rinkėjams. Vis dėlto šalių vadovai pabrėžia, kad ribojimai laisvinami dėl omikron atmainos išplitimo, o situacija akylai stebima, tad ribojimai gali grįžti.
Europos šalys viena po kitos naikina apribojimus – mūsų politikai atskleidžia, kodėl dar laiko suvaržymus
Europos šalys viena po kitos atšaukia koronaviruso ribojimus. Kai kurie Lietuvos parlamentarai svarsto, kad ir mums jau būtų laikas dėti tašką ir pandemiją paleisti savieigai. Jų teigimu, kai kasdien COVID-19 užsikrečia 10 tūkst. ir daugiau gyventojų, dabartinės priemonės yra praktiškai neveiksmingos, tad kokia esmė jas turėti?
Danija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Suomija, Norvegija, Airija.
Matulo sprendimą Seime svarstys etikos sargai: kilo klausimas, ar neturėjo nusišalinti
Seimo etikos sargai trečiadienį imsis tirti Seimo nario, konservatoriaus Antano Matulo elgesį, kilus klausimui, ar parlamentaras turėjo nusišalinti svarstydamas klausimą, susijusį ir su jo sūnumi.
A. Matulo vadovaujamas Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį svarstė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas. Jomis siūloma įvesti kadencijas valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovams.
Slušnys apie keičiamą izoliacijos tvarką: tai pirmieji žingsniai, ko gero, mes ilgainiui turėsime atsisakyti ir galimybių paso
Kontaktą su omikron atmaina užsikrėtusiais asmenimis turėjusiems pedagogams ir medikams netrukus nebereikės izoliuotis, kitą savaitę spręs dėl visų gyventojų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Valdančiųjų atstovas, konservatorius Linas Slušnys sprendimą sveikina ir užsimena, jog tai galėtų būti pirmieji žingsniai link galimybių paso atsisakymo.
Bandymas kompensuoti galimą vakcinų žalą Seime įstrigo dar rudenį: SAM imasi kurti naują tvarką
Dalis darbuotojų Lietuvoje jau kitąmet privalės skiepytis nuo COVID-19. Prezidento Gitano Nausėdos manymu, tokia prievolė turėtų atsirasti kartu su žalos kompensavimo mechanizmu, jei vakcina sukeltų itin stiprų nepageidaujamą poveikį. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gruodžio pradžioje tvirtino, kad ministerija tokį mechanizmą jau ruošia. Tačiau Seime šis procesas pradėtas dar rudenį, tik iki šiol taip ir nepabaigtas.
Svarbūs pokyčiai vairuotojams: vėl keičiasi tvarka dėl naujųjų automobilių vaistinėlių
Daug pasipiktinimo viešojoje erdvėje sukėlęs reikalavimas nuo kitų metų vairuotojams turėti papildytos sudėties vaistinėles atidėtas. Naujosioms vaistinėlėms įsigyti vairuotojai turės daugiau laiko – terminas pratęstas iki balandžio.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo paskelbusi tvarką, kad nuo sausio 1-osios vairuotojai turėtų turėti naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėles.
Širinskienės laiškas valstiečiams: labai linkiu mums nebijoti vienas kito, nesigėdinti pasisveikinti, susitikus – apsikabinti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą šią savaitę palikusi Seimo narė Agnė Širinskienė „Facebook“ pasidalino laišku savo buvusiems bendrapartiečiams. Jame politikė rašo esanti jiems dėkinga už paramą.
„Mano mieliems bičiuliams ir bendražygiams
Sveikinu visus LVŽS narius, šiandien besirenkančius į partijos suvažiavimą. Nuoširdžiai tikiu, kad tai bus produktyvi diena, ir aš iš visos širdies linkiu Jums sėkmės.
Širinskienę valstiečių veidu vadinantys politologai jos pasitraukimą sieja su Karbauskio perrinkimu: tai nėra tik sutapimas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos veidu bent politologų vadinama Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti savo frakciją ir partiją. Toks politikės žingsnis nustebino net visko mačiusius politologus, kurie jos apsisprendimą sieja ir su partijos lyderio Ramūno Karbauskio perrinkimu eiti dar vieną kadenciją pirmininko poste. A. Širinskienės pasitraukimas, anot politologų, rodo, kaip klaidingai valdydamas savo partiją elgiasi R. Karbauskis.
Jeigu nesiskiepiji – 100 eurų bauda kas mėnesį: ar Lietuva gali pasekti Graikijos pavyzdžiu?
100 eurų per mėnesį – tokią baudą nepasiskiepijusiems senjorams svarsto įvesti Graikija. Lietuvoje buvo taikytas atvirkštinis įrankis – pasiskiepiję senjorai gavo 100 eurų dydžio išmokas. Ar panašios baudos, kaip Graikijoje, yra galimos ir Lietuvoje? Kai kurie parlamentarai sako iš dalies įsivaizduojantys tokią priemonę ir pas mus, tačiau kiti įspėja, kad baudos sukeltų didelį ne tik politikų, bet ir gyventojų pasipriešinimą.
Galimybių pasą „žvėries ženklu“ išvadinęs kunigas sulaukė atsako: „Iš kur jis toks pranašas pasidarė?“
Skandalingais pasisakymais apie vakcinaciją ir LGBT klausimus išgarsėjęs brolis Paulius Vaineikis vėl audrina internautus. Šįkart dvasininkas skaitė pamokslą apie galimybių pasą. Jis teigia, kad žmonės, besinaudojantys galimybių pasu, esą rizikuoja netekti Viešpaties malonės. Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas atkerta, kad tokie pasisakymai yra penas skiepų priešininkams.
REKLAMA
REKLAMA
Specialistai apie naujosios COVID-19 atmainos kelią į Lietuvą: nebūkime naivūs
Pasaulyje nustačius dar vieną galimai pavojingą koronaviruso atmainą, kai kurios šalys jau stabdo keliones iš Pietų Afrikos regiono. Lietuva taip pat imasi priemonių – griežtina atvykimo į šalį tvarką. Lietuvos specialistai spėja, kad naujoji atmaina, ko gero, jau yra išplitusi ir kituose regionuose, ne tik Pietų Afrikoje. Nors ši atmaina Lietuvoje dar nebuvo užfiksuota, specialistai beveik neabejoja – išvengti jos nepavyks.
Šimonytei ir Nausėdai – kitoks pandemijos valdymo planas: šiuos socialdemokratų užmojus išvadino chamiškais
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šalies vadovams pateikė pandemijos valdymo siūlymus. Tarp jų – idėjos apjungti galimybių pasą ir koronastop.lt, atsisakyti vakcinacijos oponentų žeminimo taktikos, skelbti statistiką ne tik apie mirtis nuo COVID-19, bet ir tai, kiek žmonių mirė nuo kitų ligų.
Veryga – apie per Lietuvą nuvilnijusią „Astra Zeneca“ krizę: „Daug dalykų susigadinome patys“
Visą savaitę Lietuvą krečia skiepų krizė, o viešai paskleista žinia apie kraujo krešulių susidarymą galimai nuo „Astra Zeneca“ skiepo, padarė milžinišką žalą visai skiepų kampanijai. Komunikacijos specialistai ir sveikatos reikalų ekspertai vienodai sutaria ir prognozuoja vis didėjančias skiepų priešininkų gretas. Anot jų, suduotas stiprus smūgis pasitikėjimui „Astra Zeneca“ ir apskritai vakcinavimo procesu.
Pirmieji skiepijimai nuo koronaviruso planuojami gruodžio 27-ąją – sveikatos viceministrė
Lietuvai ir Europos šalims vakcina nuo koronaviruso bus vežama per Kalėdas, pirmieji skiepijimai Lietuvoje turėtų vykti sekmadienį, gruodžio 27-ąją, arba vėliausiai – pirmadienį, sako sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
Veryga apie koronaviruso suvaldymą: „Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti“
Nors Lietuvoje turime griežtą karantiną, tačiau nemaža dalis bendrapiliečių į tai reaguoja atsainiai: žmonės plūsta į parduotuves dovanų ir šiaip tiesiog praleisti laiką, planuose – trankus švenčių minėjimas gausiose kompanijose... Lietuva jau pirmauja tarp blogiausiai su koronavirusu susitvarkančių šalių.
Blogiausias scenarijus: Lietuvai trūktų 1000–1500 reanimacinių lovų
„Blogiausio Lietuvai scenarijaus atveju pagrindinė problema greičiausiai būtų ne dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatai, o deguonis“, – Seimo Sveikatos reikalų komitete apžvelgdama šalies pasirengimą trečiadienį pabrėžė Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.
Kodėl Lietuvos ligoninėse ujami jauni gydytojai?
Kai kalbame apie gydytojų darbo sąlygas, pirmiausia į galvą ateina mintis apie mažus medikų atlyginimus. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė.
Pasirodo, yra ne viena Lietuvoje gydymo įstaiga, kurioje vyrauja patyčių kultūra, darbuotojai verčiami dirbti be atlyginimo papildomas darbo valandas, o gydytojai tai tyliai kenčia ar emigruoja iš šalies.
Lietuva seka Latvijos pavyzdžiu: nori iš esmės pakeisti prekybą rūkalais
Latvijos parlamentui priėmus įstatymų pataisų paketą, kuris draudžia mažmeninės prekybos vietose nuo 2020 m. demonstruoti tabako gaminius bei elektroninius rūkymo prietaisus ir jų priedus, panašius įstatymo pakeitimus žada ir Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija. Pagal planuojamą projektą siekiama mažinti tabako gaminių prieinamumą ir tokiu būdu pažaboti rūkančiųjų skaičių šalyje.
Karbauskis: alkoholiui – ne vieta kvitų loterijoje
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis kritikuoja Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimą kvitų loterijoje leisti registruoti čekius, kuriuos pirkėjai gaus įsigydami alkoholį ir tabaką. Jo teigimu, tai prieštarauja valstybės politikai mažinti alkoholio prieinamumą ir vartojimą. „VMI žiūrėjo į tai, kad mažinti šešėlį, bet mūsų siekis mažinti vartojimą kažkaip čia pamirštamas“, – BNS sakė R. Karbauskis.
SAM pavaldžių įstaigų pertvarka kelia nerimą specialistams
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta pavaldžių įstaigų pertvarka kelia nerimą specialistams, kad ji pakenks įstaigų veiklai, o ne pagerins ją. Ketvirtadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto klausymuose dalyvavę įvairių įstaigų atstovai kritikavo ministerijos planą ir išsakė jam nepritarimą.
Premjeras dėl siūlymo uždrausti vaikišką šampaną: „Manęs neįtikino“
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad kol kas negirdėti įtikinančių argumentų, jog vadinamasis vaikiškas šampanas gali paveikti vaikų elgesio įpročius. Vyriausybė pirmadienį atidėjo sprendimus dėl kai kurių Seimo narių siūlymo uždrausti gaminti vaikams ir paaugliams skirtas prekes, imituojančias alkoholį, bei sugriežtinti prekybą alumi plastiko taroje. „Manęs neįtikino, o objektyvių, moksliškai pagrįstų duomenų, kad tai kaip nors keičia ir paveikiai keičia vaikų elgesį, nebuvo pristatyta.
Svarstomi nauji alkoholio prekybos draudimai: pritaria ne visi
Vyriausybė pirmadienį pasitarime vėl turėtų svarstyti Seimo narių pasiūlymus uždrausti gaminti vaikams ir paaugliams skirtas prekes, imituojančias alkoholį, bei sugriežtinti prekybą alumi plastiko taroje. Ūkio ministerijos išvadą dėl parlamentarų parengtų Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo turėjo svarstyti liepos viduryje, tačiau ministerija paprašė daugiau laiko. Tuomet ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigė nepritariantis jo vadovaujamos ministerijos parengtai išvadai.
Naujausi medikų pateikti duomenys: Lietuvoje sumažėjo alkoholio vartojimas?
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Lietuvoje mažėja suvartojamo legalaus alkoholio kiekis. Šio reiškinio pasekmes patvirtina ir sveikatos apsaugos įstaigos – mažėja susirgimų, siejamų su alkoholiu. „Lietuva nebuvo naujokė, siekdama sumažinti alkoholio vartojimą. Mūsų šalis perėmė kitų šalių patirtį, kuri analizuota, nagrinėta ir, dabar jau akivaizdu, pasiteisina.
Ilgai laukta žinia: pasakė, ką greitai rasite parduotuvėse
Seimo Sveikatos reikalų komitetas pritarė „valstiečių“ deleguoto sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyvoms leisti kai kuriais vaistais prekiauti parduotuvėse ir degalinėse bei nuotoliniu būdu. Už balsavo 6, prieš – 3, o susilaikė 2 komiteto nariai. Iš viso komitete dirba 11 parlamentarų. Šią komiteto išvadą, priimdamas galutinį sprendimą, svarstys Seimas.
A. Veryga užsiminė, ko nebus galima nusipirkti parduotuvėje
Po įnirtingų diskusijų, Seimo Sveikatos reikalų komitetas šiandien turėjo apsispręsti dėl vaistų prekybos ne tik vaistinėse, bet ir prekybos centruose bei degalinėse. Visgi, į klausimus uoliai atsakinėjęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, neįtikino komiteto narių pritarti šiam siūlymui. Pats ministras tikina, kad tai rodo politikų atstovavimą ne Lietuvos žmonių, bet savų interesų bei dalyvavimą politiniuose žaidimuose.
Svarstys, ką daryti su lauko darželiais
Seimas svarstys, kaip reglamentuoti lauko darželių, kuriuose vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia lauke bet kokiu metų laiku, veiklą. Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo pritarė atitinkamoms sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasiūlytoms pataisoms. Jas toliau svarstys Seimo Sveikatos reikalų komitetas.
A. Veryga: medikai darbui karo atveju galėtų būti rengiami universitetuose
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad medikai darbui ekstremaliosios situacijos ar karo atveju galėtų būti rengiami dar aukštosiose mokyklose. Pasak ministro, mokymai dirbti tokiose situacijose galėtų būti integruoti į studijų programas. „Dalis visuomenės prisimena tas vadinamas buvusias karo katedras, kurios buvo universitetuose, tai šiuo atveju mes irgi turime pagalvoti apie kažkokį mechanizmą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Veryga.
Rezidentai išgirdo naują pažadą
Nuo kitų metų visos medikų rezidentų pajamos turėtų būti apdraustos, šį rugpjūtį tikimasi pradėti jiems įvesti etapines kompetencijas, o Seimo pavasario sesijai žadama pateikti medikų padarytos žalos atlyginimo modelį. Toks rezidentų padėties gerinimo planas pateiktas trečiadienį per spaudos konferenciją Seime. Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės „valstietės“ Astos Kubilienės, tai nėra kosmetinės priemonės, jos iš esmės pagerins medikų rezidentų, o drauge ir pacientų situaciją.
Jaunųjų gydytojų laukia dar vienas išbandymas
Trečiadienį Seime rengiama diskusija apie jaunųjų gydytojų darbo užmokestį. Pokalbį, į kurį pakviesti politikai, Prezidentūros, Vyriausybės, medikų atstovai, rengia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė narė Asta Kubilienė. Bus ieškoma teisinių galimybių spręsti jaunųjų gydytojų darbo užmokesčio ir socialinių garantijų problemas, siekiant užtikrinti tvarios sveikatos sistemos kūrimą Lietuvoje, pranešė Seimas.
Seimas spręs dėl medikamentų įteisinimo, kurių sudėtyje yra kanapių
Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti siūlymą įteisinti medikamentus, kurių sudėtyje yra kanapių. Vienas medicininių kanapių įteisinimo iniciatorius konservatorius Mykolas Majauskas surinko parašus, kad Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisų projektai būtų įtraukti į darbotvarkę. „Tai tikrai svarbus žingsnis, kuris užtikrintis medicininių kanapių įteisinimą sunkių ligonių gydymui.
Jau kitąmet – alkoholio pirkti aštuoniolikmečiai negalės
Nuo kitų metų alkoholį vartoti bus galima tik sulaukus 20 metų, dar kartą nutarė Seimo Sveikatos reikalų komitetas. Trečiadienį svarstydamas parlamentarų siūlymus dėl alkoholio vartojimo ribojimų, komitetas dar kartą atmetė visus siūlymus palikti dabartinę tvarką - leisti alkoholį vartoti nuo 18 metų. Liberalė Auksė Armonaitė piktinosi, kad nuo 18 metų žmogui suteikiama daug teisių, bet neleidžiama išgerti nė taurės šampano.
Atskleidė, kaip ketina balsuoti socialdemokratai alkoholio ribojimo klausimais
Valdančiosios Socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas siūlo kolegoms parlamente balsuoti už alkoholio prekybos laiko ribojimą, tačiau nepritarti svaigalus pirkti leidžiančio amžiaus didinimui, draudimui prekiauti nemokamuose renginiuose ir laikinose lauko kavinėse.
Išvadas Seimui dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo rengs dviejų universitetų ekspertai
Išvadas Seimui dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų rengs Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ekspertai. Šios aukštosios mokyklos vienintelės dalyvavo parlamento kanceliarijos skelbtame konkurse dėl nepriklausomo ekspertinio vertinimo paslaugos.
Alkoholis tik po vidurdienio, o sekmadienį – tris valandas: ar to užtektų?
Parlamentaras konservatorius Sergejus Jovaiša siūlo dar griečiau riboti prekybą alkoholiu parduotuvėse. Jis siūlo neleisti prekiauti alkoholiu darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 20 val. vakaro iki 12 val. dienos, o sekmadieniais prekyba būtų galima tik tris valandas - nuo 12 val. iki 15 valandos. Draudimas negaliotų maitinimo įstaigoms. S.Jovaiša, kuris Seime užregistravo atitinkamą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, sako, kad tai yra efektyviausia alkoholio prieinamumo ribojimo priemonė.
Kiek kainuotų skiepai nuo mirtinos meningokoko infekcijos?
Skiepai nuo meningokoko infekcijos per metus papildomai kainuotų apie 8 mln. eurų, kai šiuo metu iš viso vakcinavimo programai numatyta 8,7 mln. eurų, Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje trečiadienį sakė Valstybinės ligonių kasos laikinasis vadovas Gintaras Kacevičius. „Jei būtų nutarta kompensuoti skiepų nuo meningokoko vakcinas, o jų yra dviejų rūšių – nuo A ir C grupės bei nuo B grupės, ir skiepyti abejomis reikėtų per metus apie 30 tūkst. vaikų, tai sudaro apie 8 mln eurų per metus.
Prisiekė naujasis sveikatos apsaugos ministras
Seime antradienį prisiekė naujasis sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Juras Požela. Po priesaikos 33 metų politikas pradeda eiti ministro pareigas. Šalies vadovė dekretą dėl jo skyrimo ministru pasirašė praėjusią savaitę. Naujasis ministras žada keisti kompensuojamų vaistų sąrašą ir taip sumažinti vaistų kainas, taip pat tikisi greitai sutvarkyti elektroninio recepto sistemą, sumažinti eiles sveikatos įstaigose.
Premjeras: manau, kad Juras Požela pateisins viltis
Į sveikatos apsaugos ministro postą siūlomas 33 metų parlamentaras Juras Požela turėtų pateisinti į jį dedamas viltis, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. „Manau, kad jis yra žingeidus, išsilavinęs, besidomintis tiek sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje, tiek kitais teisės aktais. Jis yra pasirinkęs politiko kelią, manau, kad pateisins viltis“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.
Konservatorius A.Kubilius: J.Požela jaunas, bet didelių klaidų nepadarys
Politikai neturi priekaištų socialdemokratų į sveikatos apsaugos ministrus skirti siūlomo parlamentaro Juro Poželos kandidatūrai, tačiau kartu kelia klausimą, ar 33-ejų politikui užteks patirties.
Kas realiausi kandidatai į sveikatos apsaugos ministrus?
Socialdemokratai žada šį mėnesį apsispręsti dėl naujojo sveikatos apsaugos ministro kandidatūros. BNS žiniomis, rimčiausi svarstomi kandidatai – buvęs sveikatos viceministras socialdemokratas Erikas Mačiūnas ir parlamentaras Juras Požela. E.Mačiūnas – 60 metų gydytojas epidemiologas.
Seimas ėmėsi siūlymo įteisinti dirbtinį apvaisinimą
Seimas vieno balso persvara antradienį ėmėsi siūlymo dirbtinį apvaisinimą teisiškai įtvirtinti keičiant Civilinį kodeksą. Grupės Seimo narių inicijuotoms pataisoms po pateikimo pritarta už balsavus 49 Seimo nariams, 21 buvus prieš ir 27 susilaikius. Pataisas toliau svarstys Seimo komitetai.
Dėl mokslo metų pradžios – dilema ir mokykloms, ir verslininkams
Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimas šiemet mokykloms leisti švęsti naujų mokslo metų pradžią rugsėjo 1-ąją – šeštadienį – arba rugsėjo 3-iąją – pirmadienį – tarp pedagogų sukėlė tam tikrą sumaištį. Mat už poilsio dieną surengtą šventę mokytojams tektų mokėti dvigubai. Pasimetę ir kai kurie verslininkai – jei šventė vyks rugsėjo 3-iąją, ar draudimas prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją nepraras prasmės, praneša LTV Naujienų tarnyba.
Ligotiems senoliams lengvatų nedarys?
Aštuoniasdešimtmečiai ir vyresni pensininkai veikiausiai nesulauks išskirtinių lengvatų kompensuojamiesiems vaistams įsigyti.
Vyriausybė ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas pasipriešino Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos to amžiaus asmenims kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių ambulatoriniam gydymui bazinė kaina būtų kompensuojama 100 procentų. Dabar taikoma 80 procentų kompensacija.
Medikai gudriai tuština pacientų kišenes
Gydymo įstaigos sumaniai naudojasi įstatymų spragomis, kad iš pacientų galėtų paimti priemokas už paslaugas. Taip teigia Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas. Šiuo metu kasa atlieka sveikatos priežiūros įstaigų patikrinimą dėl galimai neteisėtų priemokų ėmimo.
Atimamos algos ir... kėdės
Abejojama, kad medicinos paslaugos pagerės, kai vadovauti ims socialinės darbuotojos arba nieko bendro su medicina neturintys vadybininkai.
Ant dervos statinės
Gydymo įstaigų vadovai šiandien jaučiasi kaip ant karštos dervos statinės. Taip juos spirgina Lietuvos Seimo priimamos Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, pagal kurias nuo kitų metų pradžios bus reguliuojami gydymo įstaigų vadovų atlyginimai. Poliklinikų ir ligoninių vadovai neslepia – atlyginimai mažės per pusę.