sąmokslo teorijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sąmokslo teorijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sąmokslo teorijos“.
Pagaliau išsprendė Bermudų trikampio paslaptį: mokslininkas sugriovė labiausiai paplitusį mitą
Bermudų trikampį gaubianti paslaptis jau seniai glumino daugelio protus, tačiau atrodo, kad ji pagaliau buvo išspręsta. Mirtinai pavojinga teritorija tarp Floridos, Puerto Riko ir Bermudų per daugelį metų tapo liūdnai pagarsėjusi dėl to, kad daugybė į ją patekusių žmonių taip ir neištrūko, skelbia portalas „Unilad“.
Bermudų trikampis apima net 700 tūkst. kilometrų vandenyno ploto ir yra labai judrus vandens ruožas.
Vytautas Landsbergis – populiariausias sąmokslo teorijų taikinys Lietuvoje: kas jomis tiki ir kam tai naudinga?
Internete be perstojo plinta vis naujos sąmokslo teorijos, o daugybė žmonių jomis įtiki. Prasidėjus COVID-19 pandemijai, dalis žmonių įtikėjo fantazijomis apie vakcinas, kurios, anot sąmokslo teoretikų, įrankis pakeisti mūsų DNR, mus nužmoginti, valdyti nuotoliu arba pražudyti. Vis tik panašių teorijų yra vis daugiau, aiškėja ir kas jomis tiki.
Aiškėja nemaloni tiesa apie Lietuvos gyventojus: tikėjimas sąmokslo teorijomis – tik ledkalnio viršūnė
Visuomenėje sklandančios sąmokslo teorijos yra ypač aktuali problema. Joms reikalingas pasakojimas, tam tikra idėja, paprastai sąmokslo teorijos turi pasikartojančių pasakojimo bruožų. Tačiau tyrimai rodo, kad dažniausiai jomis patiki žmonės, kurie jau prieš tai buvo įtikėję sąmokslo teorijomis.
Garsų COVID-19 skiepų priešininką ištiko tragiška lemtis: to jis nenumatė
Antivakseris tinklalaidžių kūrėjas mirė po to, kai dalyvaudamas sąmokslo teoretikų konferencijoje, kuri tapo Covid-19 židiniu, užsikrėtė koronavirusu.
61 metų Doug Kuzma mirė pirmadienį po to, kai prieš 10 dienų buvo paguldytas į ligoninę Virdžinijoje, po apsilankymo dešiniojo sparno „ReAwaken America Tour“, kuris vyko Dalase, Teksase, gruodžio 11 dieną.
Nepasisekė tikintiems sąmokslo teorijomis: ne tik sulaukia didesnio visuomenės atstūmimo, bet ir COVID-19 suserga dažniau
Nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios sąmokslo teorijos, kaip ir buvo galima tikėtis, pradėjo skleistis neįtikėtinu tempu. Tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad tikėjimas visokiomis neaiškiomis teorijomis siejasi ir su tokio asmens sveikata, ar rizika jai. Pasirodo, asmenys, kurie tiki COVID-19 sąmokslo teorijomis, taip pat dažniau sulaukia ir teigiamo viruso testo rezultato.
JAV kariuomenės vadas slapta skambino Kinijos kariuomenės vadui: žadėjo įspėti apie karo grėsmę
Jungtinėse Valstijose – skandalingi Donaldo Trumpo kadencijos pabaigos atgarsiai. Aiškėja, kad JAV kariuomenės vadas slapta skambino Kinijos kariuomenės vadui ir žadėjo šį įspėti, jei rinkimus pralaimintis Donaldas Trumpas supykęs netikėtai nuspręstų su Kinija pradėti karą.
Prieš penkerius metus JAV generolas Markas Milis vizitavo Pekine. Generolo kairėje stovėjo jį priimantis ceremonijos šeimininkas Kinijos armijos generolas Li Zuochengas.
Paaiškiname: plinta teorija apie paskiepytus „Bluetooth“ mikroschema žmones
Internete vis dažniau plinta įvairūs vaizdo įrašai, kuriuose demonstruojama, kad tariamai paskiepyti nuo COVID-19 žmonės „skleidžia „Bluetooth“ bangas“. Ekspertai pažymi, kad tai yra absurdiška teorija, nes net neįmanoma fiziškai po oda su vakcina kartu suleisti mikroschemą, kuri yra platesnė už šiuo atveju naudojamas adatas.
Šeimų gynimo marše priedangos ieško neaiškūs veikėjai: teisti, teisiami ir net esantys saugumo ataskaitose
Tradicinių vertybių gynėjams organizuojant „Šeimų gynimo maršą“, prie organizatorių suskubo prisišlieti ir būrys teistų bei kalėjime sėdėjusių nusikaltėlių, kyšius ėmusių buvusių politikų ar politikos paraštėse veikiančių veikėjų.
Deklaruojantys meilę Lietuvai politikos nevykėliai ir nusikaltėliai ieško savo vietos populiarumo tarp žmonių tikinčių maršo idėjomis, siekia jais pasinaudoti siekdami savo tikslų.
Socialiniuose tinkluose sąmokslo teorijas skleidžiantys veikėjai – ir teisiami nusikaltėliai
Pandemija ir skleidžiami mitai apie koronavirusą paskatino įvairaus plauko provokatorių pasireiškimą. Nors kai kurių veikla jau seniai domisi teisėsauga, tai jiems netrukdo socialiniuose tinkluose rinkti šimtatūkstantines peržiūras ir krautis populiarumo taškus, taip gal net prasibraunant į politikos areną. Deja, žmonės dažnai patiki internete politikuojančiais veikėjais, nežinodami, kad jie yra teisti ar teisiami nusikaltėliai.
Uždraudus kinišką įrangą Lietuvoje, kiekvienam už ryšį tektų mokėti brangiau
Ruošiantis vienus bauginančiam, o kitus džiuginančiam 5G ryšiui, konservatoriai įregistravo įstatymo projektą, kuriuo uždraus mobilaus ryšio operatorius pirkti kinų gamybos įrangą, kuri yra pigesnė.
Esą komunistinio rėžimo įmonių technologijos nesaugios ir nepatikimos. Verslininkai su tuo nesutinka, tačiau sako pirksiantys Europoje kurtas technologijas, kurios yra brangesnės ir dėl to esą gali brangti telekomunikacijų paslaugos vartotojams.
REKLAMA
REKLAMA
Liftuose esantys durų uždarymo mygtukai gali būti ir yra išjungiami
Šiais laikais sąmokslo teorijos yra populiaresnės nei bet kada anksčiau, tačiau beveik visos jos neturi jokio pagrindo. Ne, nusileidimas mėnulyje nebuvo suvaidintas. Ne, vakcinos nėra įrankis valdžiai kontroliuoti populiaciją. Ne, klimato kaita nėra Kinijoje sugalvota apgaulė.
Iš tiesų, jeigu kokia nors sąmokslo teorija ir pasitvirtina, ji paprastai būna susijusi su visiškomis smulkmenomis.
Nauja sąmokslo teorija plinta internete: filmuoja, kad neva medicininėse kaukėse raitosi kirminai
Sąmokslo teorijomis tikintys ar logiško mąstymo įgūdžių neišvystę lietuviai dalinasi vaizdais neva medicininėse kaukėse galima aptikti juodų, plika akimi nematomų, į kirminus panašių, judančių siūlų, kurie, pasak sąmokslininkų, patenka į žmonių plaučius ir kitus kūno organus ir ten dauginasi.
Tokiais vaizdais dalinasi ir kai kurie Seimo nariai. Mokslininkai sako, kad niekaip kitaip, tik kaip kliedesiais to pavadinti negalima.
8 moksliniai sąmokslai, kurie, kaip paaiškėjo, yra teisingi
Pastaraisiais metais atgimė ne viena sąmokslų teorija, tačiau vietoj folijos skrybėlių dėvėjimo, jos dažniau siūlo sėsti prie kompiuterio, kurti „GoFundMe“ puslapius ir toliau skleisti mokslininkams nesuprantamas idėjas.
Štai tik keletas sąmokslo teorijų: vakcinos sukelia autizmą, visuotinis klimato atšilimas nėra tikras, Nibiru atsitrenks į Žemę, išnaikindamas visą gyvybę, Stephenas Hawkingas yra apgavikas – yra iš ko rinktis.
5 patarimai, kaip bendrauti su tikinčiais sąmokslo teorijomis
Nesvarbu, ar susitinkate su giminėmis, ar tiesiog užklydote į komentarų po straipsniais sekciją socialiniuose tinkluose, – visur galite susidurti su sąmokslo teorijų propaguotojais.
Įrodė sąmokslo teorijų žalą: tikėjimas jomis trukdo pasiekti visuotinį imunitetą
Sąmokslo teorijos nėra naujas dalykas. Mes su žmonėmis, kurie jomis tiki, susidūrėme ne kartą per daugelį metų, pradedant tais, kurie nuoširdžiai tiki, kad Žemė yra plokščia ir daro viską, jog tai įrodytų, iki tų, kurie pradėjo sąmokslą, kad dabartinė pandemija yra propaganda ir Billo Gateso galimybė sučipuoti pasaulį.
Žmonės, kurie tiki plokščia Žeme, turi labai keistą sąmokslo teoriją apie medžius
Egzistuoja nuomonė, kad be aiškaus autoriaus ketinimo neįmanoma sukurti ekstremalių pažiūrų parodijos, kuri nepriverstų kai kurių žmonių įsitikinti, kad autorius nuoširdžiai laikosi tų pažiūrų. Viena plokščios Žemės įrodinėtojų teorija patenka į šią kategoriją, ir mes negalime tiksliai pasakyti, ar žmonės ja tiki rimtai, ar ne.
Panašu, kad kai kurie žmonės, tikintys plokščios Žemės sąmokslu, mano, kad tokio dalyko kaip medžiai nėra.
5G ne juokais audrina ir mokslininkus – šis ryšys Lietuvoje bus per dvejus metus
Naujasis fantazijas, baimę ir net agresijos protrūkius keliantis 5G ryšys artėja prie Lietuvos. Planuojama, kad pirmosios penktosios kartos ryšio antenos šalyje išdygs per dvejus metus. Visgi bokštams nė neiškilus socialiniai tinklai lūžta nuo sąmokslo teorijų.
Sąmokslo teorijos plinta ir Lietuvoje: būtų juokinga, jei nebūtų graudu
Pasaulį apėmus COVID-19 pandemijai, panašu, tuo pat metu plinta ir kvailysčių pandemija. Ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje toliau plinta absurdiškos su koronavirusu ir ne tik juo susijusios sąmokslo teorijos, kurias išnaudoja ir politechnologai. Dešimtys tūkstančių lietuvių net pasirašo peticijas prieš 5G ryšio plėtrą, kurį lengvatikiai sieja net su viruso plitimu.
Pasitikrinkite, ar tikite tuo, kas ne juokais gąsdina žmones
Sąmokslo teorijos yra vienų suaugusiųjų pasakos kitiems. Šios pasakos pasakojamos tada, kai visuomenę krečia neramumai, sako Vilniaus universiteto doktorantas ir sąmokslo teorijų tyrinėtojas Alfredas Buiko. Pasak mokslininko, sąmokslo teorijos – itin senas reiškinys, kutenantis žmonių fantaziją ir mintantis jų baimėmis nuo neatmenamų laikų.
Kreipiasi įbauginti žmonės: ar tiesa, kad į Žemę lekia 2,5 mylių asteroidas
Net keli skaitytojai trečiadienį kreipėsi į redakciją, prašydami paaiškinti, ar socialiniuose tinkluose platinama informacija apie netrukus įvyksiantį Žemės susidūrimą su meteoritu yra kažkuo paremta. „Ar galite patwirtinti ar tai tiesa?", – parašė skaitytojas pridėdamas nuorodą į tinklalapį. Platinamo straipsnio, kurio šaltinio dėl etinių sumetimų nepateiksime, pavadinime skelbiama, kad netrukus Žemė susidurs su „2,5 mylių pločio asteroidu“ ir tai dar patvirtino NASA.
Apie lažybų skandalus, NKL ekipų šansus žaisti LKL, bausmes teisėjams ir sąmokslo teorijas
Didžiausias Baltijos šalyse krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net tęsia rubriką „Savaitės interviu“. Tradiciškai kiekvieną penktadienį pateikia išskirtinius ir įdomius pokalbius su įvairiomis žinomomis krepšinio pasaulio asmenybėmis. Keli pastarieji metai atnešė nemažai teigiamų permainų į LKL padangę. Tačiau didžiausi tikslai yra dar prieš akis – sako lygos komercijos direktorius Žygimantas Surintas.
Kaip sukonstruoti įtikinamą sąmokslo teoriją?
Paslaptys, sąmokslai, slaptos draugijos, šnipai, sekliai ir slaptosios tarnybos – tai temos, senos kaip pasaulis. Kai tokie dalykai aptariami romanuose, rodomi filmuose ar serialuose – viskas puiku ir gražu. Tačiau kai jie pasitelkiami socialinės inžinerijos tikslais – tai tampa pavojingu ginklu. Dabar neverta nuodugniai gilintis, kas ir kaip sukonstravo nacistinę sąmokslo teoriją apie visą pasaulį valdančius žydus.
A-ZET: kokios sąmokslo teorijos yra populiariausios?
Naujausias, liepos mėnesio A-ZET numeris siūlo be galo daug netikėtų ir įdomių temų. A. Čekuolis mėnesio numeryje pasakoja apie Stepaną Banderą, bando atsakyti į klausimą kas jis: Ukrainos didvyris ar nusikaltėlis? Marketingo ir vadybos konsultantas V. Zuzevičius straipsnyje „Nelygybė. Ką daryti su vis labiau smunkančiu darbo jėgos vertingumu?“ dabartinę ekonomikos raidą sieja su Senovės Graikijos vystymusi.
Sąmokslo teorijų šalininkams svarbiau prieštarauti, nei argumentuoti savo teoriją
Kento universiteto psichologijos profesoriai Michaelis Woodas ir Karen Douglas išanalizavo, kuo skiriasi sąmokslo teorijų šalininkų ir priešininkų argumentai, taip atskleisdami pastarųjų psichologinius portretus. Tyrimo autoriai išanalizavo daugiau nei 2 tūkstančių straipsnių apie Pasaulio prekybos centro griuvimą komentarus, parašytus 2011 metų antroje pusėje. Paaiškėjo, jog sąmokslo šalininkai daugiau laiko sugaišta stengdamiesi atmesti oficialią versiją, nei argumentais pagrįsti savąją.
Kodėl racionalūs žmonės tiki sąmokslo teorijomis?
„New York Times“ užduoda klausimą: kodėl pakankamai racionaliai mąstantys žmonės yra linkę patikėti įvairiausiomis sąmokslo teorijomis. Pavyzdžiui, po teroristinio išpuolio Bostono maratono metu internete pradėjo plisti nuorodos į straipsnius, kuriuose įrodinėjama, kad broliai Carnajevai nėra šių išpuolių vykdytojai.
Sąmokslo psichologija: kodėl žmonės tiki sąmokslo teorijomis?
Sąmokslo teorijos lydi žmoniją nuo istorijos pradžios iki mūsų dienų. 64 m. kilo Didysis Romos gaisras ir iki pat šių dienų nėra žinoma, dėl kieno kaltės ugnis sunaikino didelę Amžinojo Miesto dalį. Vieni romiečiai apkaltino imperatorių Neroną, o šis savo ruožtu kaltę suvertė krikščionims. Nors dauguma dabartinių istorikų mano, kad nei Romos valdovas, nei šios religinės grupės atstovai nebuvo kalti dėl gaisro (kuris galėjo kilti ir netyčia), slaptu sąmokslu įtarti tiek vieni, tiek kiti.
Pasaulio pabaiga bus? Rastas antrasis, 2012 12 22 pasibaigsiantis senovės majų kalendorius
Archeologai Gvatemaloje aptiko antrą akmenyje išraižytą senovės majų kalendorių, kuris baigiasi šių metų gruodžio 21 dieną, pranešė „Dailymail.co.uk“. Tai jau antrasis aptiktas senovės majų kalendorius, kuriame „laiko pabaiga“ sutampa su šia 2012 12 22 data, sąmokslo teorijų gerbėjų laikoma „pasaulio pabaigos“ diena.
Akmenyje išraižytą maždaug 1 300 metų senumo kalendorių archeologai aptiko kasinėdami La Koronos vietovę Gvatemaloje.
Aptikti „tūnančios“ planetos Nibiru pėdsakai?
Astronomai vėl prakalbo apie dar neatrastą devintąją Saulės sistemos planetą, tariamai skriejančią labai ištęsta orbita. Tikintys sąmokslo teorija apie senovės šumerų minėtą milžinišką planetą Nibiru, kas 3600 metų periodiškai priartėjančią prie Žemės, jau pastatė ausis.
Netoli Saulės užfiksuotas metalinis NSO?
NASA kosminė observatorija SOHO netoli Saulės užvakar nufotografavo neatpažintą skraidantį objektą, kuris, sprendžiant iš nuotraukos, yra metalinis, dirbtinės kilmės ir išdidintas labai primena kosminį laivą.
NASA atmeta pasaulio pabaigos scenarijus
NASA mokslininkai paaiškino daugybę argumentų, įskaitant tai, kad gruodį į Žemę atsitrenks kita planeta ir įvyks majų numatyta pasaulio pabaiga.
NASA mokslininkai internete kovo 7 dieną paskelbė vaizdo įrašą, kuriame paaiškina daugelį išgalvotų teiginių apie pasaulio pabaigą, kurią sudarydama kalendorių neva numatė majų civilizacija, rašo „Scientific American“.
Programos vadovas Donas Yeomansas aiškina, kad majų kalendoriaus pabaiga 2012 metų gruodį nereiškia, kad įvyks pasaulio pabaiga.
NASA: 2012 m. Nibiru planeta prie Žemės nepriartės
Kitąmet laukti kosminės katastrofos neverta, praneša NASA atstovas, sklaidydamas nuogąstavimus dėl galimų pasaulio pabaigos 2012 metais scenarijų.
Nors internete be galo daug pranašyčių apie tai, kas įvyks po vienerių metų, 2012 -ųjų gruodžio 21 dieną, pasaulio pabaigos nei tą, nei kokią kitą dieną NASA mokslininkai nenumato, praneša „Space.com“. Vienintelis dėmesio vertas dalykas – tą dieną įvyksianti žiemos saulėgrįža, jokių kitų įdomių reiškinių nesitikima, sakoma pranešime.
Kodėl LHC greitintuvas vis dar nesunaikino mūsų planetos?
Keista, kad nuo Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) paleidimo praėjus beveik trejiems metams, interneto platybėse vis dar galima išgirsti pasakojimų, esą ši mašina be jokio gailesčio sunaikins mūsų Žemę.
Galbūt tokias fantazijas skatina faktas, jog pilnu pajėgumu greitintuvas pradės veikti tiktai 2014 metais.
Norvegijos tragedijos sąmokslai: nuo tamplierių ordino iki specialiųjų tarnybų operacijų? (papildyta 21.50)
Už kruvinų įvykių Norvegijoje ko gero slypi daug galingesnės jėgos, todėl į juos dera žvelgti pasaulinių įvykių kontekste, – teigia Tautos ateities forumo lyderis Algimantas Matulevičius. Kiti perspėja, kad sąmokslo teorijos gyvavo ir gyvuos visada.
Globalistų sąmokslas
Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Algimantas Matulevičius sako netikįs, kad Norvegijoje žmones žudęs Adersas Beringas Breivikas buvo vienišas psichinis ligonis.
Didžiausio Mėnulio priartėjimo prie Žemės laukiama su baime
Kitą savaitę stos vadinamoji Mėnulio „superpilnatis": kovo 19 dieną Mėnulis priartės prie Žemės labiausiai per pastaruosius 19 metų. Internete dėl to jau pasklido apokaliptinės pranašystės.
Didžiausio Mėnulio priartėjimo prie Žemės fenomenas vadinamas Mėnulio perigėjumi. Šių metų kovo 19 dieną Mėnulį ir Žemę skirs mažiausias atstumas per kone 19 metų – maždaug 356 577 kilometrai.
Iš dangus kritę paukščiai „apaugo“ fantastiškiausiais gandais
Keistas įvykis Arkanzaso valstijos Beebe miestelio apylinkėse, kai Naujųjų naktį iš dangaus ėmė kristi tūkstančiai negyvų paukščių – raudonsparnių trupialų – jau sukėlė didelę sąmokslo teorijų bangą, skelbia „Daily Mail“.
Kelių tūkstančių negyvų paukščių nukritimas iš dangaus aiškinamas Centrinės žvalgybos valdybos neva vykdomais elektromagnetinių ginklų bandymais, fanatiškų ekoteroristų išpuoliu ir net ateivių iš kosmoso poveikiu, sakoma pranešime.
Lenkijos tragedija jau gimdo sąmokslo teorijas
Skaudi didelės dalies Lenkijos elito žūtis neišvengiamai pagimdys sąmokslo teorijų. Jų bus ieškoma ir šalies viduje ir Maskvos rankos pavidaluose.
Žymus Lietuvos lenkų visuomenininkas Ryszardas Maceikianecas portalui „Balsas.lt“ šeštadienį teigė nesuprantąs kelių dalykų. „Pirmiausia, kam prireikė naudoti pasenusį rusišką lėktuvą, skraidinant tokią politinio elito masę? Tas lėktuvas juk jau ne kartą buvo sugedęs.