Iš Kauno apygardos teismo provokatorių su karnavaline kauke pernai teko išprašyti teismo darbuotojams. Kaip paaiškėjo, taip į jam iškeltų baudžiamųjų bylų posėdžius keliavo Antanas Kandrotas, žinomas Celofano slapyvardžiu. Tokių jo išsišokimų teisme buvo ne vienas.
Kauno apygardos teisme dar neseniai sukosi trys baudžiamosios bylos, dėl šio veikėjo finansinių machinacijų. Vienoje teismas Kandrotą pripažino kaltu, padėjus sėbrui tvarkyti fiktyvią buhalteriją ir vogti mokesčius.
„Taip pat padėjo pasisavinti įmonei priklausančias lėšas, daugiau kaip 59 tūkstančius eurų. Teismas Antanui Kandrotui paskyrė subendrintą 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę iš dalies atidėdamas bausmės vykdymą. Nustatė, kad tik nuosprendžiui įsiteisėjus, jis privalės atlikti 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmės dalį“, – sako Kauno apygardos teismo atstovė Milda Bučnytė.
Tiesa, šį nuosprendį apskundė ir prokuroras, prašantis Kandrotui 5 metų nelaisvės, ir abu nuteistieji, siekiantys išteisinimo. O dar dvi kitos bylos teisme tebevyksta. Jose Antanas Kandrotas drauge su bendrininkais kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir bendrai įvairioms įmonėms padėjęs pasisavinti net trečdalį milijono pridėtinės vertės ir akcizo mokesčių.
„Viena byla sustabdyta, nes paskirta finansinė ekspertizė, o kitoje byloje vyksta įrodymų tyrimas“, – pasakoja M. Bučnytė.
Dėl pinigų grobstymo, šešėlinio degalų verslo į teisėsaugos akiratį patekęs, teisiamas ir net kalėjime sėdėjęs Kandrotas jau kurį laiką bando prasimušti ir į politiką. Prieš dešimtmetį jis figūravo judėjimo „Vieningas Kaunas“ stebėtojų sąrašuose, bet dėl blogos reputacijos buvo pašalintas. Pernai ketino patekt į Seimą su Vytauto Šustausko partija „Kovotojų už Lietuvą sąjunga“, tačiau net nebuvo registruotas kandidatu.
Visus savo žygius Kandrotas filmuoja ir viešina socialiniuose tinkluose. Aktyviai reiškiasi agituodamas dalyvauti įvairiose politizuotose akcijose, mitinguose, kad ir didžiajame šeimos gynimo marše.
Panašu, kad minties prasibrauti į didžiąją politiką, ir taip gal net išvengti baudžiamosios atsakomybės Kandrotas neatsisako ir dabar bando savo populiarumą didinti, pasinaudodamas politine šalies situacija, pandemija ar antivakseriškomis idėjomis.
O gavus skundą, kad tarp Lietuvos ir Ispanijos gyvenantis vyras ne tik nuteikinėja prieš skiepus ir pažeidinėja karantino taisykles, sulaukęs policijos pareigūnų skambučio, jau suka uodegą.
Už neteisingą kaukės dėvėjimą ir karantino taisyklių nesilaikymą provokatoriai per dieną užsidirba ir ne po vieną baudą. Kaip nutiko vasario 16-ąją Kandrotui ir jo bendrams.
„Kai kuriems asmenims, jei pareigūnas bendrauja, paaiškina ribas, atsakomybę ir jis supranta ir eksperimentas ar provokacija pasibaigia. Bet yra tokių, kurie tęsia – su tokiais dažniausiai pasibaigia administracinės atsakomybės taikymu“, – teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Tačiau kiek tiksliai baudų ir administracinių bylų dėl neteisingo kaukių dėvėjimo bei nepaklusimo pareigūnams turi pastaruoju metu itin aktyviai politikuojantis ir socialinėje erdvėje besireiškiantis Antanas Kandrotas, teisėsauga, prisidengdama įstatymais, nuo visuomenės slepia.
Pasak policijos atstovų per pandemiją pareigūnams tenka susidurti ne su vienu tokiu provokatoriumi, o tai apsunkina pareigūnų darbą.
„Jie įvairiais būdais bando apeiti draudimus, bando provokuoti pareigūnus, bando kažkaip taikyti įvairius metodus ir pasitikrinti ar pareigūnai suveiks vienaip ar kitaip, keletas asmenų tikrai bando taip daryti“, – kalbėjo R. Matonis.
Pirmą kartą nusižengus galima atsipirkti puse minimalios baudos, pustrečio šimto eurų, bet piktybiškai taip elgiantis nuolat gali tekti pakloti ir kelis tūkstančius.