reanimacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „reanimacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „reanimacija“.
Pasvalio rajone nuo kelio nuvažiavo traktorius, vairuotojas – reanimacijoje
Pasvalio rajone penktadienį nuo kelio nuvažiavo traktorius, nukentėjo vairuotojas.
Kaip skelbė Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, apie nelaimę pranešta 16.02 valandos. Pasvalio rajone esančiame Pumpėnų miestelyje nuo kelio nuvažiavo ir apvirto savadarbis traktorius su priekaba.
Įvykio vietoje rastas sužalotas traktorininkas.
Pirminiais duomenimis, į ligoninės priėmimo Reanimacijos skyrių pristatytas sužalotas 1975 gimęs vyras.
Iš komos pabudęs Aleksas atskleidė šokiruojančius sapnus, o medikė atvira: retai taip būna
Po lemtingos avarijos anksčiau naujienų portalo tv3.lt kalbintas 27-erių Aleksas Daujotas prieš 8-erius paniro į komą. Prabudusiam po dviejų savaičių jam teko kovoti su daugybe avarijos sukeltų liekamųjų reiškinių. Tuo tarpu reanimatologė paneigia mitus, kaip iš tikrųjų atrodo komos būsena, ir paaiškina, ką žmogus iš tiesų gali matyti, kai būna nesąmoningas.
Kai Aleksui buvo 19 metų, jis dar prieš avariją grįžo į mokyklą įgyti vidurinio išsilavinimo.
Gydytojas negali priprasti prie mirties: „Antrą valandą dienos galvoji, ar atsidaryti butelį vyno, ar paimti gitarą ir rėkti“
Gydytojas anesteziologas-reanimatologas, taip pat bardas, dainų atlikėjas ir kūrėjas Vygantas Kazlauskas pasakoja, kad jo gyvenimas tarsi padalytas perpus – nuo ankstyvo ryto jis sukasi ligoninėje, o vakare pasineria į muzikinę veiklą. Vis tik medikas neslepia, kad be darbe patiriamo adrenalino nieko nebūtų: „Emocija gyvenime reikalinga, nes kitaip suprasi, kad gyvenai veltui.
Aiškėja, kodėl Klaipėdoje tiesiai į reanimaciją atvežtas 15-metis: užteko vienos el. cigaretės
Klaipėdoje į Reanimacijos skyrių skubiai buvo atvežtas narkotikais apsinuodijęs penkiolikmetis. Paaiškėjo, kad keistai besielgęs paauglys apsinuodijo elektronine cigarete, kurioje buvo primaišyta sintetinių kanapių.
Iš pradžių penkiolikmetis pats atėjo į Kretingos jaunimo dienos centrą, o iš jo medikai stipriai apsinuodijusį paauglį išvežė tiesiai į reanimaciją.
Į pačiame Kretingos centre esantį Dienos veiklos centrą pusę atėjusį penkiolikmetį išsivežė greitoji.
19-mečiui vilniečiui staiga pradėjo stoti širdis: dabar įspėja visus
Rugsėjo 11 dieną 23-ijų vilnietis Lukas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) gali švęsti savo antrąjį gimtadienį, nes tą dieną medikai išgelbėjo jo gyvybę. Prieš tai buvusiam visiškai sveikam vaikinui pradėjo stoti širdis, o medikai iki šiol nenustatė jam tikslios diagnozės. Dabar vaikinas įspėja visus.
Gydytojai sakė, kad Luko atvejis buvo vienas iš milijono, vertas Raudonosios knygos, nes su širdimi ar širdies ritmu problemų niekada neturėjo nei Lukas, nei jo artimieji.
Nelaimė Panevėžyje: paslydus ir parkritus mamai su kūdikiu, vaikas atsidūrė reanimacijoje
Praėjusį ketvirtadienį visoje Lietuvoje smarkiai snigo. Ne išimtis ir Panevėžys. Tarnybos skubiai valė kelius, kad užtikrintų gyventojų saugumą, deja, neišvengta nelaimių. Parkritus mamai su kūdikiu, šis atsidūrė reanimacijoje, skelbia naujienų portalas jp.lt.
Į Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyrių su trijų mėnesių kūdikiu ėjusi panevėžietė, paslydo ir parkrito.
Kauno techninės apžiūros centre sukniubo vyras: medikai reagavo žaibiškai
Kauno techninės apžiūros centre pirmadienio rytą sukniubęs vyras atgaivintas, jis toliau bus stebimas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų reanimacijoje.
Prieš vidurdienį naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pranešė apie Kauno techninės apžiūros centre nualpusį vyrą. Aiškėja, kad medikams pavyko atgaivinti minėtą asmenį.
Vyrą gaivino keletą minučių
„Atgaivinome. Labai rimtas gaivinimas buvo. Vyrą gaivino dvi medikų brigados, labai padėjo įstaigos darbuotojai.
Košmaras pasvaliečių šeimoje: sprogus benzininei lempai užsidegė 7-mečio kūnas
2020-ųjų birželio 27 dieną šių metų „Išsipildymo akcijos“ herojaus, tuomet 7-erių Luko gyvenimas pasikeitė akimirksniu – berniukui su broliu leidžiant laiką pas senelius Šakiuose, sprogo benzininė litavimo lempa. Užtiškus degančiam benzinui, jis nudegė 53 proc. kūno ir 20 proc. kvėpavimo takų. Nors medikai prognozavo blogiausią scenarijų, Lukas parodė, kad yra tikras kovotojas, tačiau nelaimė paliko ryškius ženklus – randus ant viso kūno.
Ramutei klastingą ligą išdavė drebulys: dabar įspėja visus
Alytiškė Ramutė Rimkienė nori padėkoti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikams, kurie nustatė itin retą ligą, o gulėdama gydymo įstaigoje jautė jų profesionalią priežiūrą.
„Skiriu padėką visiems gydytojams, seselėms, budintiems gydytojams, aptarnaujančiam personalui. Viešumos nemėgstu, tačiau jaučiu pareigą pasidalinti savo istorija, mat girdžiu daug negatyvo apie gydytojus, maistą. O aš patyriau viską priešingai. Maistas – kaip kavinėje“, – kalbėjo moteris.
TV3 Žinios. Musmirių užvalgęs vilnietis atsidūrė reanimacijoje; Žemaitijoje įsisiautėjo vilkai
Šešiasdešimties metų vilniečio bandymas išsigydyti nemigą džiovintomis musmirėmis baigėsi reanimacijoje. Vyras pateko į Respublikinę universitetinę ligoninę sunkios būklės. Kaip pats pasakoja, vyras po trijų suvalgytų musmirių kepurėlių ėmė elgtis neadekvačiai: trankė galvą į lovą, nesiorientavo aplinkoje. Atskubėję medikai vyrui surišo rankas ir kojas, išvežė į ligoninę. Gydytojai neturėjo kitos išeities kaip vyrą panardinti į dirbtinę komą.
REKLAMA
REKLAMA
Ieškoma kaltų dėl moters mirties apsilankius odontologijos klinikoje: „Atrodė, kad brigada labai ilgai vyksta“
Tragedija Vilniuje – 60 metų moteris prastai pasijuto po jai atliktos odontologijos procedūros. Privačioje klinikoje ją skubiai gaivino odontologai ir anesteziologė, vėliau reanimobiliu moterį išvežė į ligoninę – ten ji mirė. Prieš procedūrą dantų gydytojo kėdėje pacientei buvo suleisti vaistai. Ar jie galėjo turėti įtakos nelaimei, aiškinasi teisėsauga.
Vienoje iš sostinėje įsikūrusių „Denticijos“ klinikų ketvirtadienį ir toliau virė darbas.
Ištrūkus iš gyvybei pavojingų būklių – sunkus sindromas: pasakė, kaip atpažinti ir padėti
„Palikus reanimaciją paciento gydymas nesibaigia, o liekamieji reiškiniai jį lydi ir grįžus namo. Todėl vis garsiau kalbama apie išgyvenusiųjų kritinę būklę sindromą ir potrauminio streso sindromą, kuriuos patiria daugelis ilgai sunkia liga sirgusių pacientų“, – sako Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbanti gydytoja anesteziologė reanimatologė Julita Meškauskienė.
Kauno klinikų vaikų reanimacijoje dirbo ugniagesiai: nerimą kėlė nemalonus kvapas
Kauno klinikų vaikų reanimacijos patalpose šeštadienio vakarą buvo pasklidęs dujas primenantis kvapas.
Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, apie 20.45 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Eivenių gatvėje, jaučiamas dujų kvapas.
Atvykus ugniagesiams, kvapas buvo juntamas vaikų intensyviosios terapijos skyriaus koridoriuje.
Kaip skelbiama, deguonies matavimo aparatu prie mobilaus rentgeno aparato buvo užfiksuota didesnė kietųjų dalelių koncentracija.
Iš ligoninės išleista 64-erių Madonna nutraukė tylą apie sveikatą: paviešino kadrą
Birželio 28 pasaulį apskriejo žinia, kad popmuzikos legenda Madonna (64 m.) buvo paguldyta į ligoninę. Pasak šaltinių, moteris buvo „išvargusi“, tačiau nepaisė ligos požymių ir toliau tęsė savo turo repeticijas, o to pasekmė – sunki būklė. Moteris ilgą laiką nekomentavo savo sveikatos, tačiau dabar nutraukė tylos sieną.
Kauno ligoninėje iškils naujas reanimacijos priestatas
Kauno ligoninė Josvainių gatvėje esančiame padalinyje statys naują priestatą, kuriame bus įrengtos naujos skubios pagalbos, intensyvios terapijos ir reanimacijos bei laboratorijos patalpos.
Pasak Kauno ligoninės direktorės valdymui ir infrastruktūrai Helgos Marijos Kauzonės, gydymo įstaiga 4,8 tūkst. kv. metrų priestato statybomis siekia pagerinti sąlygas pacientams, kelti paslaugų kokybę, gerinti sąlygas personalui, nes esama infrastruktūra neatitinka keliamų reikalavimų.
Vaikinas papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“: vilčių neteikė net medikai
Ewanas Fisheris metė rūkyti ir pradėjo garinti, kitaip – „veipinti“, nes norėjo pagerinti savo boksavimosi įgūdžius ir bendrą kūno sportinę būklę, tačiau dabar jis atvirai papasakojo, ką jam padarė „veipinimas“ – jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, galiausiai jo plaučiai tapo kaip 80-mečio senolio.
Prieš savaitgalį – žinia apie Almos Adamkienės būklę
Jau ketvirtą savaitę ligoninėje gydoma pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė (96), į VUL Santaros klinikas nugabenta dar balandžio 27-ąją dėl smegenų kraujotakos sutrikimų. Kaip vėliau paaiškėjo, ponią Almą ištiko insultas. Nors pavyko skubiai atlikus operaciją atstatyti kraujotaką, nuo tos dienos jos būklė nesikeičia.
Aiškėja detalės, kaip Vilniuje mirė 43-ejų vyras: viskas įvyko staiga
Skaudi nelaimė Vilniaus Santaros klinikose – reanimacijoje užgeso vos 43-ejų metų vyras.
Pranešama, kad 1980 metų gimimo vyras mirė gegužės 15-ąją Vilniaus universiteto Santaros klinikose, reanimacijos skyriuje.
Aiškėja detalės
Kaip naujienų portalą informavo Vilniaus apskrities policija, jaunas vyras darbe blogai pasijuto, jam pasidarė bloga, todėl buvo išvežtas į ligoninę, kur netrukus mirė.
Mirties priežastis neaiški, pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Mirę du žmonės – pirmosios legioneliozės aukos Kaune: paaiškėjo svarbi detalė
Klastinga liga legioneliozė jau pasiglemžė pirmąsias aukas – mirė du Kauno ligoninėje gydyti pacientai. Vieno aštuoniasdešimt metų perkopusio ligonio gyvybė užgeso naktį, antroji, kuriai arti 70 metų, mirė apie vidurdienį. O ligos plitimo suvaldyti niekaip nepavyksta – užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 18.
Klastinga liga legioneliozė jau pasiglemžė pirmąsias aukas. Naktį mirė garbaus amžiaus pacientas, kuris į Kauno ligoninę paguldytas dėl kitų sunkių gretutinių ligų.
Gimdymo metu mirusios alytiškės vyras neranda ramybės: gydytojos žodžius prisimins amžinai
Balandžio 21 dieną į Alytaus S. Kudirkos ligoninę gimdyti atvykusi alytiškė namo nebesugrįžo. Dėl gimdymo metu, kaip įtariama, įvykusios gimdymo komplikacijos – embolijos vaisiaus vandenimis – gimdyvė paniro į komą, naujagimis pasaulį išvydo po cezario pjūvio, abu jie buvo skubiai išgabenti į Kauno klinikas. Po savaitės šeimą pasiekė tragiška žinia: gimdyvė mirė, naujagimis – reanimacijoje, jo būklė sunki.
Pamatę į ligoninę atvežtą kaunietį ašarų nesulaikė net medikai: šeimai pasiūlė atsisveikinti
Laimės kūdikis – ko gero, tai būtų geriausias kauniečio Edvino Vadoklio apibūdinimas. Prieš daugiau nei pusantrų metų jo gyvybė pakibo ant plauko, po kritimo pro ketvirto aukšto langą medikai artimiesiems siūlė atsisveikinti, kol dar turi laiko. Šiandien Edvinas – tarsi naujas žmogus, medicinos specialistų surinktas iš dalelių.
Kasdien matydami jį einantį į baseiną ar sporto salę, nė nesudvejotumėte, kad tai – sveikas ir stiprus vyras.
Reanimacijoje mirė panevėžietis: perėjoje jį partrenkė BMW
Panevėžyje automobilio sužalotas pėsčiasis neišgyveno – po trijų parų mirė ligoninėje.
Kaip skelbia policija, praeito trečiadienio vakarą, 19.42 val., Kosmonautų gatvėje, 31 metų vyras vairavo automobilį BMW, nepastebėjo į perėją įžengusio vyro jį kliudė.
Per avariją buvo apgadintas automobilis ir sužalotas 66 metų pėsčiasis.
Vyras buvo paguldytas į Respublikinės Panevėžio ligoninės Reanimacijos skyrių.
Medikams nepavyko išgelbėti jo gyvybės – šeštadienį jis mirė.
Profesorius – apie situacijas, kai likimas stipresnis už mediciną: kada kaltinti save dėl paciento mirties neteisinga
Pasibaigus vieniems metams ir prasidedant naujiems daugelis stabteli apmąstyti nuveiktus darbus, sėkmes ir nesėkmes, nusimato ir naujus tikslus. Vis tik ne visiems didžiosios žiemos šventės ir metų sandūra dovanoja vien pakilią nuotaiką. Kiti šį laiką pasitinka vieni, ligos patale, vedini vilties pasveikti.
Turkijos parlamentaras po muštynių darbe atsidūrė reanimacijoje
Turkijos nacionalistinės opozicinės partijos parlamentaras antradienį buvo skubiai paguldytas į reanimaciją po to, kai per audringus debatus dėl biudžeto parlamente gavo smūgį į galvą.
Naujienų agentūros DHA paskelbtose nuotraukose matyti, kaip 58 metų „Geros partijos“ įstatymų leidėjas Huseyinas Orsas gauna smūgį nuo valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos parlamentaro Zaferio Isiko.
Per muštynes keli kiti įstatymų leidėjai nukrito ant žemės.
Kraujo krešulys smogė Janinos vyrui: įspėja, kokie ženklai jį išduoda
Plaučių embolija įvyksta netikėtai, o jai užklupus svarbi ne kiekviena minutė, o sekundė. Jurbarkietės Janinos vyrui staiga įvykusi plaučių embolija vos nekainavo gyvybės, tačiau laiku atvykusi greitoji medicinos pagalba ir atlikti tinkami veiksmai padėjo išsaugoti tai, kas brangiausia – gyvybę.
Šiandien Janina ne tik įspėja kitus, kokie požymiai išduoda staiga įvykusią plaučių emboliją ir skatina laiku pasitikrinti sveikatą, bet ir dėkoja medikams, kurie padarė tai, kas atrodė neįmanoma.
95-erių Adamkienę 3 savaites gydo reanimacijoje: pasakė, kokia jos būklė
Buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė jau tris savaites gydoma Santaros klinikų reanimacijoje, jos būklė išlieka stabili. Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus toliau gydosi namuose.
Ponios Almos ir Jo Ekscelencijos sveikatos būklę naujienų portalui tv3.lt komentavo V. Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė.
Būklė išlieka stabili
Pasiteiravus, kokių žinių sulaukė iš klinikų apie ponios Almos būklę, B. Bagonaitienė tikino, kad didelių pokyčių nematyti.
Žinia apie Valdo ir Almos Adamkų sveikatą: pastebi pokyčius
Buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė ir toliau gydoma Santaros klinikų reanimacijos skyriuje, tačiau yra ir džiugi žinia, jos būklė gerėja. Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ambulatoriškai gydosi namuose.
Naujienų portalui tv3.lt ponios Almos ir Jo Ekscelencijos sveikatos būklę pakomentavo V. Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė.
Pusmetį komos būsenos išbuvęs Aurimas papasakojo, ką teko patirti: „Komoje organizmas tikrai yra gyvas“
Po apmaudžios avarijos pusę metų komos būsenos išbuvęs kaunietis Aurimas Rabačius pasakoja savo gyvenimą dalijantis į dvi dalis – iki nelaimingo atsitikimo ir po jo. Vyras teigia, kad, gal paradoksalu, bet būtent tas lengvabūdiškas, jaunatviškas užsispyrimas, kuris veikiausiai ir buvo vienas šio tragiško įvykio kaltininkų, padėjo atsitiesti ir sugrįžti į gyvenimą.
Plonytė riba, kurią peržengus nebėra kelio atgal: gydytojas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis
Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai. Įtariant smegenų mirtį gydytojų laukia nelengva užduotis – ne tik pranešti artimiesiems apie mylimo žmogaus netektį, bet ir juodžiausią gyvenimo akimirką kreiptis į juos dėl organų dovanojimo kitiems.
Arūnas Dulkys paaiškino, kodėl karantino reikėtų COVID-19 pacientams užėmus būtent 240 lovų
Arūnas Dulkys, paklaustas, kodėl karantiną reiktų skelbti, jei koronaviruso pacientai užimtų būtent 240 lovų, jis paaiškino, kad taip būtų blokuojama sveikatos apsaugos sistema.
Sveikatos apsaugos ministras TV3 Žinių „Dienos komentare“ teigė, kad Lietuvoje gydytojų jau daugėja.
Jau visą savaitę nuo Kalėdų daug kalbama apie griežtą karantiną, kurį ankščiau ar vėliau greičiausiai privalėsime įvesti.
Naujas filmas apie COVID-19: jame – ir intubavimas, ir morgas
Lietuvos Šaulių sąjunga pristato naują savanorių sukurtą filmą, kuriame nuo mirties vaduojami COVID-19 pacientai dūsta ir atgailauja, kad laiku nepasiskiepijo. Kūrybinėje grupėje darbavosi ir buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Filmo autoriai viliasi, kad mirštančiųjų plaučių intubavimo vaizdai privers susimąstyti žmones, kodėl negalima nuvertinti koronaviruso keliamos rizikos ir reikia skiepytis.
Santaros klinikos: Vilniaus regione COVID-19 pacientų reanimacijoje nemažėja
Vilniaus regione COVID-19 pacientų reanimacijoje nemažėja, teigia Vilniaus universiteto Santaros klinikos.
Ketvirtadienį klinikos informavo, kad iš viso Vilniaus regiono ligoninėse aktyvaus gydymo skyriuose yra gydomi 463 COVID-19 liga sergantys pacientai, dar 58 pacientai gauna reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugas.
„Šiuo metu Vilniaus regiono stacionarinėse įstaigose situacija yra stabili, vietų pacientams pakanka, tačiau epidemiologinė situacija nuolatos įdėmiai stebima.
Po žinios apie garsios rusų aktorės dingimą – dar vienas smūgis: atsidūrė reanimacijoje
Lapkričio pabaigoje sovietų ir rusų aktorė – Svetlana Svetlichnaya – vėl paguldyta į ligoninę. Pati aktorė iškvietė greitąją pagalbą ir dabar gydoma neurochirurginės reanimacijos skyriuje.
Apie pablogėjusią aktorės sveikatą prabilo jos anūkė.
Marija Ivašova pasakojo, kad po istorijos apie dingimą, močiutė pasijuto prastai. Kai artimieji atvyko pas Svetlaną, prie namo pamatė greitosios pagalbos automobilį. „Durų niekas neatidarė.
Gydytojas paatviravo apie darbą su kritiniais pacientais: vieno pokalbio su mirštančiuoju nepamiršta iki šiol
Kritinės būklės pacientus kasdien darbe matantis gydytojas anesteziologas-reanimatologas prof. Andrius Macas konstatuoja, kad darbas intensyviosios terapijos skyriuje prilygsta maratonui, kai net ir, atrodytų, situacijose be išeities reikia nenuleisti rankų. Kartu jis pasakoja negalintis pamiršti atvejo, kuris patvirtina, kad net mirties akivaizdoje galima juoktis ir išeiti šviesiai.
Živilė Gudlevičienė apie tai, kada neskiepytus COVID-19 pacientus gali tekti pradėti gydyti namuose
COVID-19 sergantys neskiepyti asmenys namuose bus gydomi tada, kai reanimacijose bus užimta 300 lovų, teigė ministrės pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė.
TV3 žinių „Dienos komentare“ patarėja sakė, kad tai nėra nauja praktika.
Šį savaitgalį teigėte, kad neskiepytus žmonės gali tekti gydyti ne ligoninėse, o namuose. Kada tai gali nutikti ir ar tai įmanoma?
Matome situaciją, kuri blogėja ženkliai. Galime sakyti, kad ne dienomis, o valandomis.
Panevėžietė medikė prakalbo apie matomas mirtis: patekę į ligoninę žmonės gėdisi, kad nesiskiepijo
Koronaviruso situacija Lietuvoje kiekvieną dieną darosi vis labiau įtempta – sparčiai daugėja sergančių ir sunkios būklės ligonių. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja Justina Kruopienė pasidalijo, ką reiškia dirbti COVID-19 skyriuje.
Gydytoja J. Kruopienė savo mintis parašė facebooke ir sutiko jomis pasidalinti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
„Jau maždaug metus dirbu COVID19 skyriuje. Per tą laiką buvo tikrai sunkių momentų.
Šiai žmonių grupei koronavirusas kerta itin stipriai: ragina kuo skubiau pasiskiepyti
NHS duomenys rodo, kad nėščios moterys sudaro 20% pacientų, sergančių Covid‐19, kurie intensyvios terapijos metu gydomi specialiu plaučių ventiliavimo aparatu bei ragina būsimas mamas skiepytis.
Nėščios moterys raginamos pasiskiepyti nuo koronaviruso, kai paaiškėjo, kad viena iš penkių sunkiai sergančių pacientų yra neskiepytos būsimos motinos.
NHS duomenimis, tai sudaro 20% pacientų, sergančių Covid‐19, bei gydomų taikant plaučių ventiliavimą, rašo mirror.co.uk.
Prakalbo apie COVID-19 pacientų rūšiavimą: kurį gydyti pirmiau – pasiskiepijusį 70-metį ar neskiepytą 30-metį?
Dėl gausėjančio COVID-19 pacientų srauto ligoninėse vėl auga įtampa. Pildantis lovoms kai kurie medikai pripažįsta, kad vis dažniau šmėkštelėja kitą kartą ir garsiai užduodamas klausimas: kokiam pacientui, likus vienai laisvai reanimacinei lovai, reikėtų teikti pirmenybę – pasiskiepijusiam 70-mečiui ar neskieptam 30-mečiui?
Be kita ko, apie galimą pacientų rūšiavimą prabilo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Lietuvos ligoninėje dirbantis gydytojas apie mirtis nuo COVID-19: Po velnių.. Ir dar tik rugsėjo vidurys
Lietuvoje koronaviruso situacija sparčiai prastėja. Trečiadienį užfiksuota virš 1 tūkst. naujų atvejų, o medikai siunčia perspėjimą, kad ligoninių skyriai sparčiai pildosi COVID-19 pacientais.
Savo mintimis apie prastėjančią situaciją „Facebook“ paskyroje pasidalijo ir gydytojas anesteziologas, reanimatologas. Vyras pasakoja, kad situacija darosi vis prastesnė, o kai kurių pacientų nebegelbėja net deguonies kaukės.
Ligoninėse gydomi 382 COVID-19 pacientai, 48 iš jų – reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 382 COVID-19 pacientai, 48 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 328 žmonėms, 26 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 24 žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 290 tūkst. 170 žmonių, 6137 iš jų tebeserga.
Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4452 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9099 mirtys.
Ligoninėse dėl koronaviruso – jau 100 pacientų: 13 iš jų – reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 100 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose padaugėjo.
Deguonis papildomai tiekiamas 80 žmonių, aštuoniems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti devyni žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 tūkst. 63 žmonės.
Kėdainiškė meldžia padėti jos vyrui: reikalinga skubi pagalba
Kėdainiškė Lina Gudavičienė kreipiasi į geros valios žmones ir prašo jų padėti.
Moters vyrui Kastyčiui Gudavičiui nustatytas žaibiškas hepatitas B, tad Lina prašo, kad žmonės nuvyktų į Kauno klinikų kraujo centrą ir paaukotų kraujo, grupė nesvarbi, nes kraujas bus išskaidytas.
„Apie 70% vyro kepenų jau yra pažeisti, situacija tikrai labai bloga, vyras stebimas reanimacijoje.
Policija tiria po viaduku Joniškyje rasto vyro mirtį
Joniškio policija aiškinasi, kokiomis aplinkybėmis sužalojimus patyrė jaunas vyras, jis vėliau ligoninėje mirė.
Sekmadienį, birželio 27 dieną, apie 12.10 val., Knygnešių gatvėje, po viaduku, rastas su žaizda galvoje 25 metų vyras.
Kaip skelbia policija, jo galva kraujavo, jis vizualiai atrodė neblaivus.
Nukentėjusysis dėl patirtų sužalojimų tos pačios paros vakarą iš Respublikinės Šiaulių ligoninės buvo pervežtas į Kauno klinikų Centrinės reanimacijos skyrių.
COVID-19 skyriuje Donata mirtį mato iš arti: „Toks nesibaigiantis ratas sukasi visus metus“
Akistatoje su koronavirusu gyvename jau daugiau nei metus. Rodos, nuo širdies nusirita akmuo, kai pamatome mažėjančius sergančiųjų skaičius, bet jis ima ir staigiai išauga. Persirgusieji dabar ramesni, tačiau COVID-19 skyriai netuštėja.
Apie darbo „kovidiniame“ skyriuje kasdienybę ir iššūkius priešakinėse linijose, kovojant su koronavirusu, portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja anesteziologė-reanimatologė doc.
Žinia iš Santaros klinikų: reanimacijose liko vos 8 laisvos vietos
Balandžio 27 dienos duomenimis, Vilniaus regione užimta 81 proc. (81 vieta) reanimacijos ir intensyviosios terapijos ir 86 proc., t. y. 606 aktyvaus gydymo vietos. Didžiausią COVID-19 aktyvaus gydymo ir reanimacijos vietų stygių jaučia Vilniaus miestas.
Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta jau 88 proc., o aktyvaus gydymo – 80 proc.
Šimonytė: karantino taisyklių nesilaikymo kaina – ligoniai reanimacijoje
Bandantys apeiti karantino taisykles turėtų suvokti, kad to kaina yra užimtos lovos reanimacijoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
„Reikia tą ryšį matyti labai tiesioginį ir įsivertinti, kokia tų taisyklių nesilaikymo kaina. Taisyklių nesilaikymo kaina – daug žmonių reanimacijoje, daug žmonių lovose, kurios galėtų būti skiriamos kitiems pacientams“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.
Ligoninėse – virš 1 tūkst. Covid-19 pacientų: virš 100 jų paguldyti reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1223 COVID-19 pacientai, 125 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 953 ligoniams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 83 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 67 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2364 lovos, 256 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Ligoninėse gydoma per 1,2 tūkst. COVID-19 pacientų, 132 iš jų – reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1289 COVID-19 pacientai, 132 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1004 ligoniams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 82 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 73 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2476 lovos, 264 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Pandemija atveria reanimacijų bėdas: Lietuvoje 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 nebuvo ventiliuoti nė paros
Covid-19 pandemijai į reanimacijos-intensyviosios terapijos skyrius (RITS) paguldžius daug daugiau sunkių pacientų specialistai teikia negailestingas įžvalgas. Kuo daugiau pacientų čia gydoma, tuo sudėtingiau užtikrinti kokybišką jų priežiūrą ir daugiau ligonių neišgyvena. Juo labiau didesnis mirštamumas fiksuotas tarp ventiliuojamų pacientų.