TV3 žinių „Dienos komentare“ patarėja sakė, kad tai nėra nauja praktika.
Šį savaitgalį teigėte, kad neskiepytus žmonės gali tekti gydyti ne ligoninėse, o namuose. Kada tai gali nutikti ir ar tai įmanoma?
Matome situaciją, kuri blogėja ženkliai. Galime sakyti, kad ne dienomis, o valandomis. Pirmiausia, tai ankščiau minėtas rodiklis – ligoninių užimtumas ir reanimacijos lovų užimtumas. Jau tų lovų, kiek jų galima skirti COVID pacientams – senka.
Kalbant su Sveikatos apsaugos ministerija, su įstaigų vadovais matome, kad pasiekus 300 lovų COVID pacientų gydymui reanimacijose, intensyvios terapijos skyriuose jau daugiau tų lovų nei pagaminti, nei sukurti negalima.
Reiškia, kad natūraliai kils klausimas, ką daryti su šiais pacientais. Ligoninių užimtumas didėja ir mes negalime neteikti paslaugų kitomis ligomis sergantiems asmenims, todėl COVID pacientai turės būti gydomi namuose.
Čia nėra nieko naujo ar ypatingo, nes ir dabar lengvi COVID atvejai yra gydomi namuose, pacientai stebi savo būklę, nuolat komunikuoja su gydytojais, slaugos personalu. Taip, tos konsultacijos yra nuotolinės.
Tas būtų ir toliau vykdoma ir būtų taip, kad ir sunkesni atvejai galės būti gydomi namuose. Tam reikėtų aprūpinti, pasirūpinti nešiojamais, mobiliais deguonies koncentratoriais, kuriuos pacientai galės pasijungti namuose ir kvėpuoti suspaustų oru, padidintu deguonies kiekiu.
Kaip techniškai būtų priimtas sprendimas gydyti namuose ir kada jis bus paskelbtas visuomenei?
Dabar lovų užimtumą stebėsime dažniau ir aktyviau, komunikacija su įstaigų vadovais taip pat bus aktyvesnė. Kai jau nebeliks tų lovų, nebebus, kur plėsti, tada ir bus toks nurodymas. Tiek įstaigoms, tai labiausiai liečia pirminės sveikatos priežiūros grandis – poliklinikas, šeimos gydytojus. Toks būtų nurodymas, kada pacientas jau gali būti vežamas į ligoninę, o kiek ir kokie rodikliai dar leistų jį gydyti ir slaugyti namuose.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.