„Reikia tą ryšį matyti labai tiesioginį ir įsivertinti, kokia tų taisyklių nesilaikymo kaina. Taisyklių nesilaikymo kaina – daug žmonių reanimacijoje, daug žmonių lovose, kurios galėtų būti skiriamos kitiems pacientams“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.
Pasak jos, vienas iš labiausiai žmones piktinančių dalykų yra tai, kad dėl COVID-19 pacientų yra sumažėjęs kitų sveikatos paslaugų prieinamumas.
„Vienas iš labiausiai žmones šitoj situacijoj jaudinančių ir piktinančių dalykų yra sumažėjęs kitų sveikatos paslaugų prieinamumas ir čia reikia matyti labai aiškią ir tiesioginę sąsają. Prieinamumas yra sumažėjęs todėl, kad šiuo metu maždaug 600–700 lovų yra skirta COVID-19 gydymui, kurio galėtų būti skirtos kitų ligų gydymui“, – teigė premjerė.
„Tai reiškia, kad didelės dalies įprastų sveikatos paslaugų žmonės negauna ir negali gauti, todėl, kad nėra kur jas teikti ir mes niekaip negalime atkurti įprasto paslaugų teikimo masto. Mūsų pačių visuomenės interesas yra taisyklių laikytis, kad pagaliau žmonės galėtų pradėti gauti paslaugas, kurios yra absoliučiai būtinos, ar tai būtų širdies kraujagyslių, ar onkologinių ligonių, ar kitomis ligomis segančių žmonių poreikiai“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.
Ji taip pat teigė, kad bus svarstoma, kaip sudaryti galimybes sunkių pacientų artimiesiems juos lankyti ligoninėse, šiuo metu, išskyrus mirštančius ligonius, lankymas uždraustas.
„Yra apribojimas dėl sunkiai sergančių žmonių lankymo, iš esmės dėl tos pačios epidemiologinės situacijos, labai gerai tą problemą suprantu kaip žmogus, kuris pats antru etatu ilgą laiką yra dirbęs slaugytojo padėjėju. (...) Labai norėčiau tikėti, kad bus galima rasti kažkokius tarpinius būdus, ar testavimo būdu, ar žmonių vakcinavimo apimties būdu, leisti artimiesiems lankytis pas savo sunkiai sergančius artimuosius“, – sakė Vyriausybės vadovė.
Per praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyti 869 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė aštuoni žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 339,2 atvejo.