rašytoja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rašytoja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rašytoja“.
Garsi Lietuvos žurnalistė pasibaisėjo, ką išvydo miesto autobuse: drąsiai stojo ginti merginų
Ne paslaptis, jog žymi žurnalistė ir rašytoja Jurga Baltrukonytė mėgsta pasirinkti viešąjį transportą, kaip savo keliavimo įrankį. Visgi, vakar moteris miesto autobuse susidūrė su nemalonia situacija, kuria pasidalijo savo socialinio tinklo paskyroje.
Jurga pasidalijo istorija iš kasdienybės. Važiuodama troleibusu ji išvydo nepažįstamą vyrą, kuris ėmė kabinėtis prie užsieniečių merginų.
Būdama 90 metų mirė rašytoja Maryse Conde
Būdama 90 metų mirė Gvadelupoje gimusi prancūzakalbė rašytoja Maryse Conde, parašiusi dešimtis romanų, pjesių ir esė apie vergovę, kolonializmą ir Afrikos diktatūras, naujienų agentūrai AFP antradienį pranešė jos vyras.
M. Conde mirė miegodama pirmadienio vakarą ligoninėje pietryčių Prancūzijos Apto mieste, nurodė jos vyras Richard'as Philcoxas.
Liūdna žinia: mirė garsi Lietuvos rašytoja
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad š. m. spalio 27 d. mirė prozininkė Birutė Vėlyvytė.
Birutė Vėlyvytė gimė 1945 m. sausio 24 dieną Rudnioje, Varėnos rajone. Kurti pradėjo dar mokydamasi Rudnios vidurinėje mokykloje. Pirmuosius eilėraščius publikavo žurnale „Moksleivis“.
Parašė daug žymių kūrinių
Vilniaus universitete studijavo ir 1968 m. baigė lituanistiką. Po studijų dirbo „Mūsų žodžio“, „Naujų knygų“ ir kitose redakcijose.
Jurgos Ivanauskaitės premija skirta rašytojai Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Anglų kalbos žodynas“
Šiemetinė Jurgos Ivanauskaitės premija skirta rašytojai Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Anglų kalbos žodynas“, kurį išleido leidykla „Alma littera“.
Šiemet premija ir rašytojos šeimos dovanojamas drambliukas iš asmeninės J. Ivanauskaitės kolekcijos bus įteikti Vilniaus knygų mugėje vasario 25 dieną, pranešė premijos mecenatė leidykla „Tyto alba“.
Nuo 2008 metų teikiama J. Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį for...
Smurto ir pažeminimo istoriją Egipte pasiryžusi papasakoti Anna Moon: „Esu laiminga baigusi savo pragaro kelią“
„Sudėtinga vaikystė, meilės stygius, dvi iširusios santuokos, suaugęs nuostabus sūnus ir, ironiškai tariant, prabangus kruizas Nilu, palikęs siaubingą skausmą, baisiausias patirtis, sudėjęs visus taškus ant „i“ ir kartu tarsi paruošęs, sustiprinęs naujam gyvenimui“, – taip trumpai knygos „Pagrobta savo noru“ herojės istoriją pristato knygos autorė, žurnalistė Dalia Musteikytė.
Realūs įvykiai lietuvės Annos Moon gyvenime pranoksta bet kokias fantazijas, galinčias gimti rašytojo galvoje.
Nausėda į LRT tarybą skiria rašytoją Šerelytę-Mendeikienę
Prezidentas Gitanas Nausėda į LRT tarybą skiria rašytoją Renatą Šerelytę-Mendeikienę.
Kaip antradienį pranešė Prezidentūra, G. Nausėda praėjusios savaitės pabaigoje pasirašė dekretą skirdamas rašytoją į šias pareigas.
„Renata Šerelytė-Mendeikienė yra ne tik viena žymiausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, bet ir įžvalgi publicistė, aktyvi visuomeninio bei kultūrinio Lietuvos gyvenimo dalyvė.
Teismo posėdžių sekretorė Donata nustebino net kolegas: parodė išskirtinį savo talentą
Įtemptas teismo posėdžių sekretorės darbas Donatai Norvilaitei išėjo į naudą – rašymą išbandžiusi kaip terapiją ir nusiraminimo būdą, ji rašo jau 5 knygą, o viena iš jų jau pasiekiama skaitytojams. Dviejų vaikų mama sako, kad visa istorija rašėsi savaime, o joje galima atrasti ir veikėją, egzistuojantį realybėje.
Atrodo, Donatos gyvenimas ją nuveda ten, kur reikia – neplanuotai atsirado ne tik knyga, tačiau ir darbas Panevėžio apygardos teisme.
Mirė garsi rašytoja Riley: jos knyga – tarp perkamiausių Lietuvoje
Pasiekė liūdna žinia, kad po ketverių metų kovos su vėžiu mirė viso pasaulio skaitytojų mylima britų rašytoja Lucinda Riley, kurios ką tik pasirodžiusia „Septynių seserų“ septintąja knyga „Dingusi sesuo“ šiuo metu džiaugiasi įvairių šalių skaitytojai. Šiandien ši knyga pati perkamiausia daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.
Grįžtančio sūnaus laukusi Jūratė išgirdo skaudžią žinią: taksi vairuotojas šeimos gyvenimą pakeitė amžiams
Rašytojai Jūratei Ardour gyvenimas negailėjo iššūkių. Moteris ne tik perėjo visus sunkumus, tačiau ir išgyvenimus, kuriuos patyrė budėdama prie sūnaus ligoninėje, užrašė dienoraštyje ir sudėjo į knygą. Dabar Jūratė sako, kad planuoti gyvenimo nereikia, galima tik svajoti, o svarbiausia – gyventi ir džiaugtis šia diena.
Po skyrybų su pinigus padirbinėjusiu vyru Jūratė dirbti ir kurti gyvenimo išvyko į Airiją, kur greitai gyventi kartu atvyko ir vaikai Gintarė bei Lukas.
Kolegos gedi Anapilin iškeliavusios žymios Lietuvos rašytojos: „Mums trūks tavo idėjų ir minčių“
Eidama 65-uosius po sunkios ligos į Amžinybę iškeliavo profesorė habilituota mokslų daktarė, filosofė, rašytoja, publicistė - Jūratė Baranova-Rubavičienė.
REKLAMA
REKLAMA
Mirė rašytoja ir Holokausto liudininkė Ruth Klueger
Mirė daugybę prestižinių apdovanojimų pelniusi Holokaustą išgyvenusi rašytoja Ruth Klueger , trečiadienį pranešė jos leidėjai Austrijoje.
Rašytojai buvo 88 metai, ji mirė savo namuose Kalifornijoje.
Leidykla „Zsolnay“ naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad rašytoja mirė po ilgos ligos naktį iš pirmadienio į antradienį.
Už savo kūrinius, kuriuos aprašė išgyvenimus Holokausto metu, rašytoja pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų.
Britanijoje pasipiktinta bandymu išteisinti smurtautoją prieš Rowling
Jungtinėje Karalystėje protestuotojai prieš smurtą artimoje aplinkoje pasipiktino dienraščio „The Sun“ pirmajame puslapyje penktadienį pasirodžiusiu straipsniu, kur knygų apie berniuką burtininką Harį Poterį rašytojos J. K. Rowling buvęs vyras teisino savo smurtą prieš tuometę sutuoktinę.
Mirė lietuvių poetė ir žurnalistė: gyvybę pasiglemžė sunki liga
Po sunkios ligos eidama 71-uosius šeštadienį JAV, Čikagoje, mirė lietuvių kilmės rašytoja, žurnalistė Eglė Juodvalkė, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.
E. Juodvalkė gimė 1950 metais JAV, Indianos valstijoje, JAV. 1973 metais Čikagos universitete ji baigė slavistiką ir lietuvių kalbą, vėliau Pietų Ilinojaus universitete studijavo teatro meną.
1976–1995 metais E. Juodvalkė dirbo „Laisvosios Europos radijo“ lietuvių skyriuose Niujorke ir Miunchene. Ji kūrė lietuvių ir anglų kalbomis.
Turkija tampa pragaru garsiai rašytojai Erdogan
Turkijos prokurorai ketvirtadienį pareikalavo įkalinimo iki gyvos galvos bausmės devyniems kaltinamiesiems dėl darbo dabar jau uždarytame prokurdiškame laikraštyje, tarp jų tarptautinį pripažinimą pelniusiai rašytojai Asli Erdogan (Asli Erdohan). Rugpjūčio mėnesį pareigūnai atliko kratą laikraščio „Özgür Gündem“ redakcijoje ir uždarė šį leidinį dėl kaltinimų ryšiais su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK). Visiems devyniems įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl dalyvavim...
Havajuose gyvenanti rašytoja Vaiva Rykštaitė: gimus vaikui atsirado baimė būti tik mama
Rašytoja, jogos mokytoja, keliautoja ir blogerė Vaiva Rykštaitė Havajuose atsidūrė atsitiktinai, tačiau, kaip pati sako, neplanuotas apsilankymas nuostabaus grožio saloje apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis. Ji ne tik čia sutiko savo vyrą, pagimdė, bet ir pasiliko gyventi.
Protu nesuvokiama, kaip gyveno lietuviams pažįstama rašytoja
Užsienio žiniasklaidą neseniai sudrebino liūdna žinia – mirė mylima britų ir amerikiečių rašytoja Jackie Collins. Skelbiama, jog moteris mirė nuo krūties vėžio, jai buvo 77-eri. Vos prieš kelias dienas pasirodė ir skelbimas, kad jos beveik 30 mln. € vertės namas yra parduodamas. Tiesa, paprastu namu jo nė nepavadinsi, tai pasakiški rūmai, kuriuose yra įrengti 8 miegamieji, 10 pilnų ir 5 pusiniai vonios kambariai, erdvi sporto salė, o kieme stūkso didžiulis žydras baseinas.
„Hario Poterio“ rašytoja gerbėjams atskleidė svarbią žinią
Visi „Harry Potter“ gerbėjai gali džiūgauti. Paskelbta, kad aštuntoji sagos knyga knygynuose pasirodys jau liepą! Britų leidėjai „Little Brown“ vakar (10.02) paskelbė, kad „Harry Potter And The Cursed Child“ („Haris Poteris ir Prakeiktas Vaikas“) JAV ir Kanados lentynas pasieks liepos 30 d. Prieš devynerius metus pasirodžiusi septintoji „Harry Potter“ sagos knygos autorė J. K. Rowling (50) ir jos komanda pranešė, kad tai – paskutinioji knyga. Tada ją užplūdo skundai nusivylusių gerbėjų.
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasveikino Nobelio literatūros premiją pelniusią disidentę rašytoją
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pasveikino disidentę rašytoją Svetlaną Aleksijevič, neretai kritikuojančią jo autoritarinį režimą, kai jai buvo paskirta Nobelio premija už pasiekimus literatūros srityje. „Nuoširdžiai džiaugiuosi dėl jūsų sėkmės, – sakoma A.Lukašenkos pranešime. – Labai tikiuosi, kad jūsų apdovanojimas pasitarnaus mūsų valstybei ir baltarusių tautai.
Rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė sukūrė neįtikėtiną instaliaciją – rašantį pianiną
Penkios sugadintos kompiuterio klaviatūros ir beveik kilometras žvejybinio valo – tai tik dalelė to, ką laidos „Emigrantai” redaktorė ir romano „Du gyvenimai per vieną vasarą” autorė Akvilė Kavaliauskaitė panaudojo unikalios idėjos įgyvendinimui. Pianiną sujungus su kompiuteriu, išėjo pianografas – pianinas, kuriuo skambinant galima rašyti tekstą. Nieko panašaus lig šiol pasaulyje nebuvo sukurta. „Savo pirmosios knygos išleidimo proga norėjau sukurti kažką ypatingo, visiškai naujo.
Interviu su aktore Nijole Narmontaitė: žmonėms būtina juoktis
Aktorė Nijolė Narmontaitė visuomet žavėjo savo charizma ir polėkiu. Energinga moteris neseniai save išbandė visiškai naujame amplua – knygynų lentynas išvydo jos pirmoji knyga „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“. Artėjant knygos pristatymui kalbiname autorę apie kūrybinį procesą bei iššūkius, su kuriais teko susidurti kuriant pirmąją tokio žanro knygą Lietuvoje. Kaip gimė idėja tokiai neįprastai knygai? Tiesiog įsiklausiau į aplinką.
Rašytoja S. Kubelka: niekada neleisčiau skaudinti nei savo kūno, nei minčių
LRT Televizijos laida „Stilius“, LRT.lt Daug keliauju po pasaulį, rašau tai, ką patiriu pati ir ką laikau esant svarbu perduoti daugumai moterų, sako garsi austrų rašytoja Susanna Kubelka. Ji neslepia esanti jautri, pažeidžiama ir sunkiai naktimis dirbanti moteris: „Man svarbu turėti savo asmeninę erdvę, neprisirišti prie jokio vyro ir kasdien džiaugtis gyvenimu“. Vos pradėjusi populiarėti S. Kubelka buvo apkaltinta, jog rašo pornografinius romanus.
Du vakarai su šiuolaikine lietuvių literatūra Vilniaus mažajame teatre
Vasario 18 ir 22 dienomis kviečiame į Vilniaus mažojo teatro inovatyvių renginių ciklo, skirto pažinčiai su įdomiausia pasaulio literatūra, susitikimus. Šią savaitę didžiausias dėmesys bus skiriamas lietuviams autoriams - vasario 18 d. 20 val. Mažojo teatro kavinėje vyks Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“ pristatymas, jame dalyvaus knygos autorė Paulina Pukytė, režisierė Gabrielė Tuminaitė, aktoriai Elžbieta Latėnaitė, Almantas Šinkūnas, Tomas Stirna.
Vasario 22 d. 18 val.
B. Jakučionytė: „Nori parašyti knygą? Pradėk, nelauk!“
Gyvenimo vingiai įvairūs ir nenuspėjami: vieną dieną žmogus laimingai kuisiasi savo kasdienybėje su šeima, darbu ir draugais, kitą – viskas gali apvirsti aukštyn kojomis: šeimos santykiai pašlyja, greitos skyrybos, daromi radikalūs aplinkos pokyčiai. Apie savo asmeninį gyvenimą – emigraciją į Londoną, rašymą ir įvairius nuotykius sutiko papasakoti Lietuvos visuomeninio gyvenimo aktyvistė, keturių vaikų mama, knygos „Moteris iš raudonos „Audi“ autorė Birutė Jakučionytė.
Mirė rašytoja Bitė Vilimaitė
Šeštadienį mirė Lietuvos rašytoja ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Bitė Vilimaitė. Medikų teigimu, rašytoją ištiko insultas, rašo naujienų portalas lrytas.lt. Rašytojai buvo 71 metai. Bitė Vilimaitė yra ryškiausia lakoniškos novelės atstovė. Jos novelėse galima įžvelgti daug iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų gyvenimo momentų, slepiančių kažkokią prasmę ar pamoką. B. Vilimaitės prozai būdingas lakoniškumas, asociatyvus pasakojimas.
Rašytoja K. DiCamillo: rašyti – tai matyti
Kate DiCamillo – rašytoja, svajotoja ir daugybės mylimų knygų personažų kūrėja. Tarp mėgstamiausiųjų – nuoširdus bei gerokai susivėlęs šuo, milžiniškų ausų peliukas ir porcelianinis triušis. Šiandien, kovo 25-ąją, skaitytojų ir kritikų liaupsinama rašytoja švenčia 50-ąjį gimtadienį. Katrina Elizabeth DiCamillo (draugams ir skaitytojams – Kate DiCamillo) gimė 1964 metais Filadelfijoje, Pensilvanijos valstijoje (JAV). Čia gyveno kartu su tėvais bei vyresniu broliu, kol jai sukako penkeri.
Rašytoja N. Vaitkutė: man labai patinka pasauliai be apribojimų
Vasario pabaigoje vykusioje Vilniaus knygų mugėje tarp leidyklų siūlomų naujienų buvo galima išvysti ir nemažai lietuviškų pavardžių. Vaikiškų knygų lentynose švietė rašytojos Neringos Vaitkutės pavardė. Knygų mugės metu buvo pristatyta antroji fantastinės trilogijos dalis – knyga „Titnago plunksna“ (pirmoji dalis „Vaivorykščių arkos“ pasirodė prieš metus). Jau dabar šią nuotykių knygą visai šeimai galima rasti visuose Lietuvos knygynuose, o ta proga pateikiame interviu su autore.
Britų rašytoja J. Winterson: Būk laiminga, o ne normali
Kai šešiolikmetė Jeanette Winterson įsimylėjo kitą merginą ir paliko namus, motina jos paklausė: „Kam būti laimingai, jei gali būti normali?“ Ši frazė tapo jos autobiografinės knygos pavadinimu. Parašyta praėjus 25 metams po debiutinio romano „Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai“ (1985), knyga tęsia skausmingus vaikystės prisiminimus ir pasakoja istoriją apie mergaitę, kuriai neleisdavo skaityti knygų ir už bausmę užrakindavo nakčiai lauke.
Afganistane Talibano kovotojai nušovė indų rašytoją Banerjee
Afganistano rytinėje Paktijos provincijoje trečiadienio naktį įtariami talibų kovotojai nušovė indų rašytoją Sushmitą Banerjee (Sušmitą Banerdži), knygos apie dramatišką pabėgimą iš Talibano dešimtajame dešimtmetyje autorę, ketvirtadienį pranešė policija.
F. Taunytė – liaudies gydytoja
Rūta Klišytė Šį pirmadienį Vilniuje į paskutinę amžino poilsio vietą buvo išlydėta gydytoja, rašytoja Filomena Taunytė. Norisi pridurti – liaudies gydytoja. Rašytoja, šventai laikiusis priesaikos „nepakenk“, kas literatūrai ne mažiau svarbu nei medicinai. Lemtingas vardas Velionės urną su pelenais į kapines išlydėjo gausus artimųjų, pacientų bei skaitytojų, žinomų medikų, rašytojų, politikų būrys.
Įteikta G. Petkevičaitės-Bitės premija
Zinaida Paškevičienė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Žymios lietuvių rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės tėviškyje Puziniškyje, Panevėžio rajone, 25 kartą įteikta jos literatūrinė premija. Ji atiteko rašytojai, poetei ir žurnalistei Violetai Šoblinskaitei-Aleksai. „Premija žmogui visada yra paskatinimas. Džiaugiuosi ir dėkoju, kad būdama žemaitė nusipelniau aukštaičių dėmesio. Pasirodo ir Panevėžio krašte turiu savo skaitytoją.
Kas sieja „Ežiuką rūke“, Dž. R. Kiplingą ir A. Griną?
„Jie niekada nebeateis į jokią salę. Jie kantriai glūdi bibliotekų lentynose ir laukia: gal mes aplankysime juos", – į susitikimą su garsiais užsienio ir lietuvių rašytojais kviečia nauja G. Adomaitytės knyga.
L. Ullman: jei gyvenime man liktų tik vienas pasirinkimas, ką nuveikti, kurčiau filmą
„Aš niekada nesvajojau būti režisiere. [...] Režisūra nukrito man tarsi iš dangaus“, – sako aktorė ir režisierė L. Ullman. Vos tris dienas Vilniuje viešėjusi pasaulio kino legenda vieną dieną paskyrė susitikimams su Lietuvos žiniasklaidos atstovais. Tiesa, tai buvo trumpi susitikimai, tačiau visi ekskliuzyviniai. Keletą minučių garsioji aktorė atsakinėjo ir į LRT radijo laidos „Kultūros savaitės“ klausimus. Pasaulis visų pirma pažino Jus kaip puikią aktorę, tačiau Jūs norėjote daugiau.
K. Sabaliauskaitė: rašyti – tarsi kopti į kalno viršūnę
Žurnalistę ir rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę pasisekė pakalbinti, galima sakyti, ant slenksčio, ji jau buvo susiruošusi kelionei į antruosius namus – Londoną. Kai paklausiau, su kuo paprastai būna sunkiausia atsisveikinti, ji atsakė: „Niekada neatsisveikinu. Žinau, kad grįšiu...“ Na, o šį kartą jos sugrįžimas Į Lietuvą buvo gana netrumpas ir prasmingas – leidyklai ji atidavė dar vieną savo knygą.
– Atvirai pasakius, su naująja knyga nustebinote.
10 dalykų, kuriuos mums nori pasakyti autizmu sergantis vaikas
Autizmui pastaraisiais metais visuomenė skiria vis daugiau dėmesio. Šis reiškinys vis plačiau nagrinėjamas, nes su autistais susiduriame vis dažniau. Todėl ir tiems, kurių šeimoje auga autistas, ir tiems, kurie turi jį mokyti ar su juo dirbti, gali būti pravartus vadovas po pasaulį, regimą tokio žmogaus akimis. „Autistiškas vaikas norėtų, kad jūs žinotumėte dešimt dalykų.“ – tai knyga, pasakojanti apie autizmu sergančio vaiko pasaulį paties vaiko akimis.
Skaitytojo naujiena: širdies chirurgas laisvalaikiu „gydo“ aminazinu?
Apie tai, kad interneto erdvė suteikia saviraiškos laisvę kalbama daug, bet niekaip nepavyksta sutarti, kur ši laisvė pasibaigia ir prasideda nederamas elgesys.
Žinoma rašytoja Ilzė Butkutė buvo šokiruota, kaip savo profilio „Facebook“ paskyroje pamatė vieno svečio komentarą apie savo esė. „Tas ufonautes-grafomanes už kasų tempti į Parko gatvę N. Vilnioje ir iš karto aminazinu maksimaliomis dozėmis“, – siūlė kūrinio „įkvėptas“ komentatorius.
R. Šepetys: kartais baisu girdėti balsus galvoje
Šiųmetės 13-tosios Vilniaus knygų mugės garbės viešnia buvo Rūta Šepetys, parašiusi knygą apie tremtį „Tarp pilkų debesų“ („Between Shades of Gray“, Philomel Books, New York, 2011), kuri jau išversta į 29 pasaulio kalbas. Tenesio valstijoje gyvenanti autorė į Vilnių atvyko kartu su savo redaktore Tamra Tuller.
Trumpa terapija prieš knygų mugę
Profesionali psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Bončkutė-Peronienė dalinasi žaismingais patarimais, kaip sėkmingai panerti į šiųmetės knygų mugės okeaną, kaip išsiilgusiems literatūrinio džiugesio nepaklysti knygų džiunglėse ir atrasti tai, ko labiausiai ieškote.
Susitikimas su Genovaite Bončkute-Peroniene, romano „Neįvykusi terapija“ autore, vasario 26 d. (sekmadienį) 15 val., 5.5 salėje.
Collen McCullough kūrybos gerbėjoms – romanas „Misalongio moterys“
Aš esu sena pana. Tai baisiausia lemtis, tęskusi kęsti moteriai, nes ją dar apsunkina skurdas ir grožio stoka. Jei man būtų viena iš tų blogybių, koks nors vyras panorėtų mane vesti, bet kentėti abi kartu reiškia būti nepageidaujamai. Tačiau aš žinau, jei tik galėčiau įveikti šiuos trūkumus, suteikčiau vyrui daug daugiau nei kitos moterys, nes joms nėra reikalo stengtis.
Rašytoja Colleen McCullough (Kolin Makalou; g. 1937 m. ) – viena žymiausių visų laikų australių.
J. Lapinskaitė: buvo akimirkų, kai gyvenimas slydo iš po kojų
Buvo akimirkų, kai gyvenimas slydo iš po kojų „Tai praeis“, – šia mintimi aktorė, kino režisierė, scenaristė, pedagogė Janina Lapinskaitė pradeda kiekvieną rytą.
Lietuvoje neseniai pristatytas naujausias Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“, kur atliekate pagrindinį Monikos vaidmenį. Kaip jaučiatės po premjeros?
Išgyvenau savotišką, šiek tiek net užspaustą būseną, kai vienu metu jauti ir baimę, ir atsakomybę.
Mirė išeivijos rašytoja A. Rūta
Eidama 97-uosius metus Kalifornijoje (JAV) mirė išeivijos rašytoja, poetė, žurnalistė, ateitininkė ir veikli JAV lietuvių veikėja Alė Rūta (Elena Viktorija Nakaitė-Arbienė).
Velionė gimė 1915 m. lapkričio 16 d. Sankt Peterburge (Rusija). Po Pirmojo pasaulinio karo su tėvais grįžo į Lietuvą, studijavo Vytauto Didžiojo universitete, baigė Klaipėdos pedagoginį institutą, mokytojavo, vėliau baigė literatūros studijas Vilniaus universitete.
Neramumai Egipte įkvėpė antrąjį G. Karaliūnės mistinį romaną
Tik šiemet Lietuvos literatūros pasaulyje debiutavusi rašytoja Gražina Karaliūnė nepoilsiauja – vasarą išleidusi didelio populiarumo sulaukusį debiutinį romaną „Emos sala“, prieš pat didžiąsias metų šventes skaitytojams pristatė ir antrąją knygos dalį „Emos jūra“. Paslaptingojo romano veiksmas šįkart vyksta ne tik Lietuvoje, o ir neramumų krečiamame Egipte.
„Kai rašiau savo antrąją knygą, Egipte vyko kruvini neramumai, kurie giliai sukrėtė ne tik mane, bet ir mistinio romano herojus.
M. Zalytė: ką reiškia vienas bankas prieš amžinybę?
Šiaulių universitete viešėjusi garsioji latvių dramaturgė, poetė Mara Zalytė (Mara Zalite) sako, kad Latvija gyvuos, kol latviai dainuos ir mylės teatrą. Kalbėdama apie pašlijusius Lietuvos ir Latvijos valstybių santykius, kūrėja neabejoja: jei ministrai nesusikalba, tai nereiškia, kad nesusikalba baltų tautos.
Laimė pasakyti tai, ką galvoji
Lietuviams M. Zalytė geriausiai žinoma iš spektaklių „Margarita“ ir “Žemės mokestis“, pastatytų Panevėžio J. Miltinio dramos teatre.
L. S. Černiauskaitė: iš rašymo, kaip ir iš meilės, nebesitikiu malonumo
„Rašytojo duona. Kokia ji?“, – Balsas.lt kalbina rašytoją Laurą Sintiją Černiauskaitę.
„Iki trisdešimties buvau lyg balionėlis, pakibęs tarp dangaus ir žemės“ - sako ji.
Vasara, atostogos... Sakykite, ar rašytojai atostogauja?
Kadangi „normalaus“ darbo neturiu jau daug metų, tai riba tarp atostogų ir neatostogų – labai neaiški. Vasarą, kai vyresnėliui baigiasi pamokos, o mažosios nebevedam į darželį (duodam ir jai pailsėti nuo šito „darbo“), aš intensyviai „dirbu“ mama.
Žurnalistės straipsniai tapo istoriniu romanu
Bestselerio „Pribuvėjos išpažintis“ autorė Sabine Ebert pasakoja, kad parašyti istorinį romaną ją paskatino turtinga Saksonijos krašto istorija, netilpusi į jos straipsnius laikraščiuose ir žurnaluose.
Po studijų Rostoko universitete Freiburge laisvai samdoma žurnaliste dirbti pradėjusi S. Ebert, pasakoja, maloniai nustebusi, kad Saksonijos žmonės labai puoselėja savo istorines šaknis ir jomis didžiuojasi.
Jeigu Viešpats duoda gebėjimus...
„Dešimt metų nuo pirmosios knygelės, kuri pasirodė iškart po to, kai baigiau mokyklą, tyliai rašiau, bet niekam nerodžiau, nes netikėjau, kad tai kam nors rūpi. Auginau sūnų, dirbau žurnaliste – reikėjo išsilaikyti. O rašymas buvo kaip šokis, kurį šoki užsidaręs namie.
Talentą pažadino gandro plunksna
Lygiai prieš 20 metų rašytojas Vytautas Bubnys, tuomet našlys, tuokdamasis antrą sykį su savo bendraamže radijo ir televizijos žurnaliste Elena Kurklietyte, net nenutuokė, kad ši energinga ir kūrybinga moteris turi neatskleistų talentų. Ji ne tik parašė kelis romanus, bet ir ėmė kurti paveikslėlius iš plunksnų, žolynėlių, lapų ir kitokių gamtos dovanų. Tos gamtos dovanos – atgaiva sielai.
Mirė poetė, vaikų rašytoja B. T. Lengvenienė
Eidama 69-uosius metus, mirė poetė, knygų vaikams, humoreskų autorė Birutė Teresė Lengvenienė, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.
Birutė Teresė Lengvenienė gimė 1942 m. Stemplių kaime (Šilutės r.). Baigė Švėkšnos vidurinę mokyklą, 1963 m. – Kūno kultūros institutą. 14 metų dirbo kūno kultūros mokytoja Kvėdarnoje ir 35 metus – kūno kultūros mokytoja Rietavo Žemaitijos kolegijoje.
Nuo 1996 m. rašytoja išleido aštuonias eilėraščių knygas, paskutinė – „Vėlyva gervuogė“ – išleista šiais metais.
M. Stiefvater: ašaros yra puikus komplimentas (II dalis)
Jaunutė – vos 28-erių metų – ir žinoma visame pasaulyje rašytoja Maggie Stiefvater tris dienas praleido Lietuvoje. Čia ji aplankė tris didžiausius šalies miestus, pristatė savo naująją lietuvių kalba išleistą knygą „Laukimas“ ir prisipažino, kad čia jaučiasi „labiau namie“.
Šie žodžiai itin pradžiugino lietuvaičius, kurie įsimylėjo M. Stiefvater sukurtus herojus ir rašytojos istorijas skaito taip noriai, kad tiek pirmoji knyga – „Virpėjimas“, tiek antroji – „Laukimas“ – puikuojasi geriausiai p...
M. Stiefvater: rašytoja, dirbanti pagal kiaušinių laikrodžio „tik tak“ (I dalis)
Jaunutė – vos 28-erių metų – ir žinoma visame pasaulyje rašytoja Maggie Stiefvater tris dienas praleido Lietuvoje. Čia ji aplankė tris didžiausius šalies miestus, pristatė savo naująją lietuvių kalba išleistą knygą „Laukimas“ ir prisipažino, kad čia jaučiasi „labiau namie“.
Šie žodžiai itin pradžiugino lietuvaičius, kurie įsimylėjo M. Stiefvater sukurtus herojus ir rašytojos istorijas skaito taip noriai, kad tiek pirmoji knyga – „Virpėjimas“, tiek antroji – „Laukimas“ – puikuojasi geriausiai p...