psichologas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „psichologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „psichologas“.
Staigi 32-ejų krepšininko Janio Timmo mirtis šokiravo bendruomenę: bedė į 1 detalę
Vakar pranešta, kad Maskvoje rastas Latvijos krepšininko Janio Timmos kūnas. Taip pranešė „Telegram“ kanalą cituojanti Rusijos žiniasklaida. Skelbiama, kad latvio kūnas rastas penkiaaukščio laiptinėje Maskvoje, o prie jo gulėjo telefonas. Jame buvo matyti žmonos Anos žinutė su prašymu jai perskambinti. Prasidėjo įvykio tyrimas, bet, įtariama, kad viena iš versijų – savižudybė.
Natalijos Bunkės žodžiai visuomenėje sukėlė aistras: žmones ramina ir specialistas
Vakar žiniasklaidoje pasirodė straipsniai apie Natalijos Bunkės (41 m.) laidoje išsakytas mintis, kad ji nėra „mamiška“ mama, gyvenanti tik dėl vaikų. Ji teigė, jog juose mato tik minusus. Atlikėja iš karto pripažino, kad tai galbūt nėra gerai, nes ji yra mama, tačiau supranta, kad daugiau vaikų turėti nenori. Tokie žinomos moters žodžiai suskaldė visuomenę – kai kurie ją palaikė, o kiti išreiškė prieštaravimus.
Sirgaliams Matijošaitį išvadinus „rusų k***e“ bedė pirštu į 1 detalę: štai kas už to slypi
Lapkričio 22 d., penktadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiose krepšinio rungtynėse įsiplieskė konfliktas tarp miesto mero Visvaldo Matijošaičio ir sirgalių. Tribūnose nuskambėjo necenzūriniai šūksniai, kurie sukėlė daug diskusijų visuomenėje, o dėl šio įvykio teisėsauga pradėjo administracinę teiseną. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad toks sirgalių elgesys rungtynėse visai nestebina.
Matijošaitį išvadinus „rusų k***e“ – siunčia žinią visiems Lietuvos gyventojams: tai žinoti būtina
Visą savaitę Lietuvoje netyla kalbos apie praėjusį penktadienį Kaune vykusias krepšinio rungtynes, kuriose Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasiekė pergalę prieš Atėnų „Panathinaikos“ klubą. Visgi, dėmesio centre atsidūrė ne Lietuvos krepšinio klubo pergalė, o skanduotės, skirtos Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui. Šis įvykis visuomenėje sukėlė diskusijas apie tai, ar toks elgesys yra priimtinas ir kaip jis gali paveikti visuomenę.
Lietuvą viena po kitos sukrečia paauglių mirtys: ekspertas paaiškina, kas vyksta ir kaip padėti
Pastaruoju metu jau ne pirmą kartą Lietuvą sukrečia įvykiai, susiję su paauglių dingimais ir mirtimis. Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po tragiškų 15-mečio Mato paieškų atomazgos – dar viena, 17-mečio Kazimiero istorija, apie kurio dingimą brolis pranešė socialiniuose tinkluose pirmadienio vakarą, o antradienio popietę jaunuolio kūnas buvo rastas Neryje.
Jūratė pašiurpo pamačiusi užpultą sūnų: ekspertas perspėja visus
Paauglių smurtavimas vienas prieš kitą yra vis dar opi problema. Lietuvoje paaugliai sugeba pakelti vienas prieš kitą ranką ir elgtis agresyviai. Psichoterapeutas Gediminas Navaitis kalbėjo, iš kur žiaurus paauglių smurtavimas atsiranda.
Lietuvoje smurtas tarp paauglių vyksta. Štai 15-metis mokinys buvo užpultas ir sumuštas bendraklasio.
Mokinė išklojo, kas vyksta vienoje Vilniaus mokykloje: tokie klausimai pribloškia
Vienoje Vilniaus miesto progimnazijoje, pamokos metu mokytojos duota užduotis pribloškė mokinių tėvus – paauglių paprašė užrašyti savo mintis ir norus, ką jie veiktų, jeigu šiandien mirtų. Tokios užduotys suglumino mokinių tėvus ir privertė susimąstyti – kokia tokių užduočių esmė ir nauda, ar jos nepadarys daugiau žalos, paskatindamos vaiką galvoti apie mirtį.
Vienos iš mokinių mama Augustė (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas – aut. past.
Gavus baudą iš policijos moteriai atvipo žandikaulis: užfiksuota, kaip prie šviesoforo naudojosi telefonu – įspėja visus
Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja teigė, kad tikrai nesididžiuoja savo poelgiu ir gailisi, todėl nori perspėti ir kitus vairuotojus. Ją pribloškė, kai sužinojo, kad iš policijos gavo baudą už trumpą naudojimąsi telefonu prie vairo, kai sustojo sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui. Policija praneša, kad jų duomenimis, per metus nustatoma per 50 tūkst. tokių pažeidėjų.
Mamai atpažinus dingusio 15-mečio Mato drabužius kreipiasi į visus: tai žinoti būtina
Pirmadienio rytą Vilniaus centre, Neries upėje, buvo rastas ir ištrauktas jaunuolio kūnas, kuris, kaip įtariama, gali būti prieš dvi savaites dingusio 15-mečio Mato Kalinausko. Šiuo metu palaikai perduoti tolesniems tyrimams teismo medicinos ekspertizės skyriui. Psichologas ir Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovas prof. Paulius Skruibis teigia, kad tokios netikėtos netektys dažnai būna sunkiau išgyvenamos.
Beveik savaitę dingus Matui ekspertas siunčia žinią visiems: tai žinoti būtina
Sekmadienį dingusio 15-mečio Mato Kalinausko paieška Vilniuje yra vis dar vykdoma. Atkreipus dėmesį į incidento aplinkybes, jos keliais aspektais sutampa su praeitais metais dingusio jaunuolio Mykolo paieška. Psichologas pasakoja, ar tokie nutikimai turi sąsajų tarpusavyje.
Matas Kalinausko dingo naktį iš sekmadienio į pirmadienį, kai išėjo iš namų ir negrįžo.
REKLAMA
REKLAMA
Psichoterapeutė atskleidė, kokių situacijų vengti: poilsis taps tik pleistru ant kraujuojančios žaizdos
„Gebėjimas ilsėtis yra žinutė sau, kad galiu savimi pasirūpinti“, – įsitikinusi psichiatrė-psichoterapeutė Marija Šiaučiūnaitė. Deja, specialistė pastebi, kad ne visi suvokia poilsio reikšmę, o ir tinkamai tai daryti ne visada moka.
Psichoterapeutė, konsultuojanti žmones, patiriančius perdegimą darbe, įsitikinusi, jog pabėgti nuo mados būti maksimalistais – sunku.
„Moderniam pasaulyje labai akcentuojami vertinimai paremti tuo, ką dirbi, kiek uždirbi. Tai yra tam tikra nauja dirbtinė vertybė.
Šie ženklai išduoda, kad esate toksiškuose santykiuose: nutraukite kuo greičiau
Toksiški santykiai yra vieni iš labiausiai žalingų dalykų žmogaus gyvenime. Jie gali prasidėti nuo mažų įžeidimų ar bandymų valdyti, bet laikui bėgant gali peraugti į rimtą emocinį ar net fizinį smurtą.
Naujienų portalui tv3.lt psichologas Aurimas Gudas atskleidžia, kaip reikėtų atpažinti toksiškus santykius ir kaip išeiti iš tokio tipo santykių.
Santykių ekspertas atskleidė, kada padaugėja skyrybų: tai nesusiję su išlindusia saule ir sutrumpėjusiais moterų sijonais
Lietuvoje, kaip diena, taip driogstelna naujiena apie vienos ar kitos žinomos poros skyrybas. Kad gana jau čia vaidinti šeimą ir laikas gražiai skirstytis, kol dar patys vienas kito nepasiuntė į skirtingas pasaulio puses ir kitas ne itin malonias kryptis.
Buvęs lošėjas atskleidė šokiruojančią tiesą: „Žaidi iš skolintų pinigų, ne iš savo, bijai visko“
Buvęs lošėjas pasidalino savo sukrečiančia istorija, prasidėjusia kazino, pirmomis laimėtomis ir pralaimėtomis sumomis bei vėliau išsivysčiusia priklausomybe. Ši klastinga priklausomybė, pasak specialistų, yra ypač sunkiai atpažįstama, todėl sunku nuo jos ir išgyti. Sauliaus istorija rodo, kad iš lošimų gniaužtų išsivaduoti įmanoma ir niekada tam nevėlu.
Prakalbo apie pačias karčiausias skyrybų patirtis, vaikus ir juodžiausius scenarijus: „Įsivaizduojat, kaip skaudu“
Skyrybos – tai ne tik santykių pabaiga, bet ir gyvenimo siužetų įsibėgėjimas. Mykolas Truncė, skyrybų psichologas, atskleidė, kokie santykiai veda prie skyrybų, kodėl žmonės taip skaudžiai jas išgyvena, ir ką tokiais atvejais daryti. Skyrybų centro vadovas Saulius Vaikšnorius papasakojo, kodėl skyrybos gali būti ne tik emocinis išbandymas, bet ir finansinis iššūkis, kainuojantis tūkstančius eurų.
Šiandien – liūdniausia diena metuose: paaiškino, kodėl
Pirmadieniai gali būti sunkūs, tačiau „mėlynasis pirmadienis“ juos visus pralenkia. Yra manoma, kad trečiasis sausio pirmadienis yra labiausiai slegianti metų diena, dažnai vadinama mėlynuoju pirmadieniu. Šiais metais šis pirmadienis yra šiandien – sausio 15 dieną.
Tėtį palaidojusi vilnietė atrado būdą, kaip palengvinti gedulą: jos žodžiai paliečia širdį
Dažnai sakoma, kad netekus artimojo pirmosios šventės yra pačios sunkiausios. Velionio nepaliesta vakarienės lėkštutė ir tuščia kėdė itin primena artimiesiems žmogų, kurio neteko. Tam pritaria ir psichologė Eglė Urbutienė, kuri šiemet švęs pirmąsias Kalėdas be tėčio.
Pokalbio metu Eglė atskleidė, kokį unikalų būdą pasirinko gedėjimui išreikšti ir koks buvo jos ryšys su tėčiu.
Įprasmino atminimą raštu
Prieš du mėnesius Eglė palaidojo tėtį.
Dainavos žynys – raganius sako klientams nutylintis tik apie mirtį: psichologai paaiškina, kodėl žmonės ieško būrėjų
Dainavos žynys, druskininkiečių dar vadinamas raganiumi, jau imasi prognozuoti, kas laimės kitąmet vyksiančius Prezidento rinkimus. Tiesa, dažnas druskininkietis tokiomis prognozėmis tiki vis rečiau, o ir pats žynys prisipažįsta, kad po karantino norinčiųjų pažvelgti į ateitį gerokai sumažėjo. Tačiau psichologai su tuo nesutinka.
Kitąmet vykstančių Prezidento rinkimų atomazgą prognozuoja Dainavos žyniu pramintas druskininkietis Egidijus Mažintas.
Ieva Narkutė pasipiktino „šarlatanais“: turi būti griežta riba tarp apsišaukusio gyvenimo vedlio ir psichologo
Dainininkė ir dainų autorė Ieva Narkutė pritarė, jog pastaruoju metu daugėja žmonių, kurie melagingai prisistato psichologais ir klaidingai gydo žmonių psichiką. „Kai šnekame apie visokius gyvenimo vedlius, galvoje neturime tikrųjų psichologų, tik masę apsišaukusių šarlatanų, kurie masiškai į kairę ir dešinę žarsto patarimus ir taisykles, kaip gyventi“, – teigė ji ir pasidalijo savo požiūriu.
Prabilo psichologas apie žiaurias vaikų priklausomybes: „Ateina tėvai ir klausia, ką daryti su 13 metų vaiku“
Vis labiau didėjant narkotikų vartojimo tarp paauglių problemai, kyla vienintelis klausimas – kaip tai sustabdyti? Ekspertai tvirtina, kad narkotikų vartojimo duomenų trūkumas užkerta kelią efektyviam problemos sprendimui. Be to, tarp jaunuolių paplitusios ir lengvai prieinamos naujosios psichoaktyvios medžiagos – ypač pavojingos, nes apie jų pasekmes nėra žinoma.
Atskleidė auksinius patarimus, kaip mesti rūkyti: padės daugeliui
Lapkričio 16-ąją minėsime Tarptautinę nerūkymo dieną, o jai artėjant, psichiatras Adomas Bieliauskas pasakoja, kokią žalą ši priklausomybė daro sveikatai bei atskleidžia efektyviausius rūkymo metimo būdus.
A. Bieliauskas sako, kad rūkymas labai neigiamai veikia sveikatą: sutrumpina gyvenimo trukmę maždaug apie dešimt ar daugiau metų.
„Visgi rūkantys žmonės neišsigąsta, kad gali numirti 10 ar daugiau metų anksčiau nei nerūkantys.
Skelbia, kad atėjo itin sunkus laikas: štai kiek lietuviai pakloja psichologams ir ką pasakoja
Karo neramumai, krizės, susirgimai, perdegimas darbe – dėl visų šių įvairiausių priežasčių gyventojai vis dažniau kreipiasi psichologo pagalbos. Nors mažesnių miestų specialistai tvirtina, kad eilės pas psichologus nėra didelės, tačiau didmiesčiuose neretai gali reikti palaukti ir iki kelių mėnesių, o kainos siekia ir 100 eurų už vieną vizitą.
Ši Vilniaus vieta – paženklinta tragedijomis: nuskendo jau ne vienas vaikas
Vakar Neries upėje, ties Verkių malūnu įvyko siaubinga nelaimė – nuskendo vos 1-erių ir 2-ejų metų mergaitės. Tačiau tai ne pirma tragedija šioje vietoje. Prieš keturis metus ten pat nuskendo ir 9-erių metų berniukas.
Liudininkė Rita anksčiau naujienų portalui tv3.lt teigė, kad lygiai toje pačioje vietoje prieš kelis metus nuskendo berniukas.
„Sūnus ten žvejojo ir tik suprato, kad kažkas paskendo.
Lietuviui pagrobus ir į Rusiją išgabenus vaiką ekspertas įspėja: viskas baisiau, nei atrodo
Sekmadienį, Rusijos teritorijoje, buvo sulaikytas tėvas, pagrobęs vienerių metų vaiką. Teigiama, kad 37-erių metų vyras dukrą pagrobė iš 27-erių motinos, Kretingos rajone, kuomet paėmęs ją sutartu laiku vaiko negrąžino. Psichoterapeutas prof. dr. Gediminas Navaitis primena, kad toks tėvų elgesys daro neigiamą įtaką vaikams, kas vėliau atsiliepia jų gyvenime.
Kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt psichologas, psihoterapeutas prof. dr.
Visą Lietuvą sukrėtusioje vaikų pagrobimo istorijoje – eksperto žvilgsnis: rėžė visiems
Liepos 19 d. iš Kauno vaiko gerovės centro „Pastogė“ suverenais save vadinantys Mindaugas ir Ingas Vilčinskai savavališkai išsivežė savo tris vaikus. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų pagrobimo. Po dviejų savaičių, rugpjūčio 1 d., vaikai su tėvais rasti netoli pasienio su Baltarusija. Nors šiuo metu nepilnamečiams suteikta pagalba, psichologas įspėja – slapstymasis ir tėvų radikalios idėjos jiems gali turėti rimtų pasekmių ateityje.
Paviešino, kas vyksta stovyklose skirtose tik vyrams: „Sunku nupasakoti žodžiais, ką vyrai ten patiria“
Vasarą gyventojams yra siūlomos įvairiausios stovyklos – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vis dažniau tenka išgirsti apie netradicines ir dar negirdėtas stovyklas, kuriuose būna įvairiausių veiklų. Netikėtai mūsų ausis pasiekė ir viena dar negirdėta stovykla – tik vyrams.
17-metį gatvėje rado praeiviai – susmuko ant suoliuko: mama prabilo apie didžiulę problemą
Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi šiaulietė Viktorija (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.). 17-metį sūnų auginanti moteris nebežino, kaip jam padėti. Vaikinas ne pirmą kartą patenka į ligoninę stipriai apsvaigęs. Visai neseniai jis už tai gavo baudą, tačiau sumokėti neturi iš ko. 17-metis lankėsi pas psichologą, bet rimtesnės pagalbos ketvirtame pagal dydį Lietuvos mieste negauna.
Mirė nusipelnęs Lietuvos psichologas
Skaudi netektis – mirė ilgametis dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos psichologas kpt. Giedrius Eismontas. Kolegos, pranešę liūdną žinią, skyrė ir jautrius žodžius.
Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ rašė:
„Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba reiškia gilią užuojautą dėl ilgamečio bendražygio – psichologo kpt. Giedriaus Eismonto mirties... Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius, bičiulius ir kolegas.
Sugrįžus Aurimui Valujavičiui užkliuvo 1 detalė: „Lietuviai, atsibuskite“
Lietuva turi kuo didžiuotis – sekmadienį į gimtinę grįžo Atlantą vienviete irkline valtimi perplaukęs Aurimas Valujavičius. Tačiau ne vienas pastebi įdomią visuomenės reakciją – džiaugsmą tautiečio ištverme ir pasiekimais užgožia vis netylant Lauryno ir Viktorijos Suodaičių šeimos krizė.
Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Upė, kuri liko nusivylusi lietuvių abejingumu tikriesiems didvyriams.
Suodaičiui atsidūrus areštinėje dėl įtariamo smurto įspėja visas: šie ženklai išduoda, kad laikas skirtis
Pasirodžius žiniai apie Viktorijos Siegel-Suodaitės ir Lauryno Suodaičio namuose įvykusį konfliktą, atsivėrė skaudi žaizda – Lietuvoje smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra opi tema. Tačiau kaip santykiuose atpažinti ženklus, kada metas dėti tašką ir skirtis?
Psichologo, psichoterapeuto Andrius Kalugino teigimu, dažnu atveju priimti sprendimą skirtis yra nelengva užduotis, tačiau būtina brėžti ribas ir suprasti, kada geriausias sprendimas – nutraukti santykius.
Kruvinos muštynės Alytaus progimnazijoje atvėrė skaudžią žaizdą: bedė pirštu į visus
Pasirodžius žiniai apie kovo 8-ąją vienoje Alytaus progimnazijoje tarp mokinių kilusias muštynes, kurių metu aštuntokas sumušė septintoką, iš naujo atsivėrė skaudi žaizda – vaikų agresija ir smurtas mokyklose.
Ši problema, pasak psichologo, psichoterapeuto Gedimino Navaičio, opi ir tokių smurto apraiškų matysime tol, kol iš esmės nepakeisime ugdymo sistemos.
Ekspertas beda pirštu į ugdymo prioritetus, kuriuos būtina keisti, tačiau pokyčių dar trūksta.
Beveik mėnesį laiko dingus Mykolui ekspertas siunčia žinią visiems: tai žinoti būtina
Jau ketvirtą savaitę ieškoma vasario 4-ąją mįslingomis aplinkybėmis dingusio Mykolo Davidonio. Iki šiol klausimų daugiau nei atsakymų, nežinioje gyvena ne tik jo tėvai, bet ir prisidedantys prie jaunuolio paieškos bei sekantys įvykius.
Žinia apie Mykolo dingimą sujaudino daugelį, o dar daugiau nerimo kelia nežinomybė, kuri gaubia jo dingimo aplinkybes.
Tačiau nei šeima, nei savanoriai nenuleidžia rankų – toliau nepailsdami ieško dingusio paauglio ir nesustos tol, kol Mykolas bus rastas.
Šiauliečiui avarijoje pražudžius nekaltą žmogų įspėja visus: privalote tai žinoti
Šeštadienį Kaune, Islandijos plente, įvykusi avarija, pareikalavusi dviejų gyvybių, sukrėtė ne vieną. Aiškėjančios įvykio detalės šiurpina – kyla daugybė klausimų, kodėl automobilis važiavo prieš eismą, keliamos dvi versijos – arba vairuotoją suklaidino navigacija, arba jis buvo neblaivus, todėl elgėsi neadekvačiai.
Naktimis juos persekioja košmarai ir žuvusių draugų verksmas – negydant prasideda smurtas ir alkoholizmas
Pilkoje vėsaus sausio mėnesio ryto niūrumoje atsiduriame uždraustoje vietoje. Jos lokacija yra kruopščiai saugoma. Galima išduoti tik tai, kad ji yra Ukrainos šiaurės rytuose, Charkivo srityje. Čia veikia vienintelis šalyje potrauminio streso sutrikimui (PTSS) gydyti skirtas karių reabilitacijos centras, rašo „The Economist“.
Į jį atvykstantys arba jį paliekantys kariai yra sodinami į civilinius automobilius, siekiant neatkreipti papildomo dėmesio.
Mišinienė rėžė visą tiesą apie situaciją Lietuvoje: gyvename kaip paraleliniame pasaulyje
Pateikus įtarimus buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui dėl galimos seksualinės prievartos prieš vaikus, politikai pagaliau nusprendė pasidomėti, kaip vyksta tyrimai tokio pobūdžio bylose, kaip užtikrinamos nukentėjusių vaikų teisės, ar padedama nukentėjusiems vaikams ir kas juos lydi visame šiame sunkiame procese.
Žinomų žmonių mirtys sukrėtė lietuvius: ekspertas paaiškino, kodėl tai paliečia ne vieną
Ir 2022-ųjų pabaigą, ir 2023-ųjų pradžią Lietuvoje pažymėjo skaudžios netektys – staiga mirė 42 m. stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė, paskelbta apie 33 m. grupės „2 Donatai“ lyderio Donato Čižausko mirtį, po kovos su vėžiu užgeso 42-ejų ilgametės „Kaunas Jazz“ meno vadovės Indrės Jučaitės-Sarneckienės gyvybė. Šios netektys sukrėtė ne vieną.
LSU sporto psichologas jau žino, kas triumfuos pasaulio futbolo čempionate
Pirmasis istorijoje nestandartiniu laiku vykstantis pasaulio futbolo čempionatas Katare pažėrė šūsnį staigmenų.
Oficialiame pasauliniame FIFA reitinge 22-oje vietoje klasifikuoti Maroko futbolininkai nustebino futbolo mylėtojus, kai aštuntfinalyje iš pirmenybių išmetė ispanus, o ketvirtfinalyje patiesė portugalus.
Ieškote antrosios pusės? Psichologas atskleidė, kokie didžiausi pavojai tyko pažinčių svetainėse
Tarsi niekam nekelia nuostabos, kad poros susipažįsta internete, susikuria santykius, o kartais ir šeimas. Ilgametis pažinčių „topas“ išlieka „Tinder“ programėle, nors neatsilieka ir kitos. Tačiau kokie santykiai gali vystytis iš pažinčių programėlių? Kokią žalą ir atskirtį visuomenėje daro socialiniai tinklai? Į visa tai atsakė psichologas Edvardas Šidlauskas.
Psichologas sako, kad bet koks virtualių tinklų pagalba kuriamas santykis yra apgaulė.
Šeimos gydytojų atstovė Kundrotė pasakė, kokiomis sąlygomis dirba: medikai kiekvieną dieną sulaukia kažkokių grasinimų
Gydytojai beveik kasdien darbe ar darbo aplinkoje patiria smurtą. Problemos mastas tylus, tačiau didelis. Kodėl gydytojai nesikreipia pagalbos, o institucijos tyli ir nepadeda? Psichologas, politikas Gediminas Navaitis pasiūlė tam išeitį.
Į paviršių kyla vis daugiau istorijų apie gydytojus patyrusius smurtą darbo aplinkoje, vienos istorijos paviešinamos, kitos – nutylimos. Tačiau paaiškėjo, kad smurtą patiria visgi ir kitos medicinos grandys.
Jonaviečių šeimos tragedija sukrėtė Lietuvą: mirus mamai, dukrai ir anūkei ekspertas įspėja kitus
Rugsėjo mėnesį pasirodžiusi žinia apie nuo tilto su vos kelių dienų naujagime nušokusią gimdyvę sukrėtė ne vieną, o skausmą dar labiau paaštrino žinia, kad vos prieš keletą dienų mirė ir gimdyvės mama. Išėjus brangiems žmonėms, didžiausias skausmas slegia artimuosius, kurie panyra į gedėjimo laikotarpį.
Naujienų portalui tv3.lt psichologas, psichoterapeutas Gediminas Navaitis pasakojo, kaip išgyventi netekties skausmą, nenugrimzti į neviltį bei kaip gedinčiajam gali padėti šalia esantys žmonės.
Specialistai: ši paslauga sveikatos apsaugos sistemoje negali būti laikoma kaip „desertas“
Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija svarstė klausimą, kaip gydymo įstaigose yra rūpinamasi pacientų psichologine gerove lėtinių somatinių ligų ir gąsdinančių diagnozių atvejais.
Komisijos posėdyje dalyvavę VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir Nacionalinio vėžio instituto atstovai pristatė iššūkius, su kuriais susiduria savo darbe, spręsdami medicinos psichologų konsultacijų poreikio ir jo užtikrinimo problemas.
Norite skirtis su savo partneriu? Kaluginas pasakė, ką daryti
Skyrybos – dažniausiai yra nemalonus ir skaudus reiškinys. Nors dažniausiai kalbama apie tai, kaip išgyventi ir susitaikyti su skyrybų skausmu, tačiau, psichologas ir psichoterapeutas Andrius Kaluginas teigia, kad sudėtinga būna ir tiems, kuriems tenka išdrįsti pareikšti savo norą skirtis.
Kaip reikėtų tai padaryti, norint įsitikinti, kad skyrybų faktas ir procesas praeis kuo mažiau komplikuotų būdų, psichologas sutiko pasidalinti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Kaune nuo tilto su naujagime nušokus 27-erių mamai įspėja kitus: nuo to neapsaugota nė viena
Šeštadienį visas policijos pajėgas Kaune sukėlė 27-erių metų moters ir jos vos penkių dienų naujagimės dingimas. Pasak policijos, į juos kreipėsi vyras, kuris atsikėlęs ryte nerado nei savo žmonos, nei penkių dienų naujagimės. Netrukus paaiškėjo skaudi žinia, sekmadienio rytą be smurtinių žaizdų Nemuno upėje buvo rastas 27-erių moters kūnas, o pirmadienį ryte toje pačioje upėje buvo rastas ir naujagimės kūnelis.
Nutikęs baisus įvykis visuomenėje paskatino kalbas apie pogimdyvinę depresiją.
Antros pusės telefone radote intymią žinutę? Kaluginas atskleidė, ką daryti
Bjaurus jausmas yra sužinoti antrosios pusės neištikimybę netikėtai perskaičius susirašinėjimus telefone. Tačiau dar bjauriau tai, kad liūdesį apima ir sąžinės graužatis, kuomet vedami smalsumo pažeidžiame kito privačią erdvę. Kaip reikėtų elgtis pamačius intymų antrosios pusės susirašinėjimą su kitu žmogumi bei kokie jausmai dažniausiai tokiais atvejais apima žmonių mintis, tv3.lt naujienų portalui sutiko pasidalinti psichologas, psichoterapeutas Andrius Kaluginas.
Andrius Kaluginas – apie skyrybų patirtį, neištikimybę ir dabartinę žmoną: „Ji yra nuostabi“
Žymus psichologas psichoterapeutas ir santykių ekspertas Andrius Kaluginas dažniausiai kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria žmonės ar poros.
Šįkart Renatos Šakalytės „Pasikalbėkim“ laidoje Andrius plačiau papasakojo ir apie savo asmeninį gyvenimą. Skyrybas patyręs psichologas pabrėžia, kad jis lygiai toks pats žmogus kaip ir visi – darantis klaidų, tačiau gebantis iš jų mokytis.
Psichologas atviras – per karantiną porų santykiai tapo kaip niekada aktuali tema.
Santykių ekspertas Darius Ražauskas įvertino Dovilės kūno kalbą: užkliuvo viena detalė
TV3 ir Go3 žiūrimiausio nuotykių realybės šou "(Ne)Viskas įskaičiuota" dalyviai varžosi dėl pergalės. Tam, kad laimėtų dalyviai verda intrigose ir rezga pergalės planus. Psichologas Darius Ražauskas atskleidžia ne tik jų taktiką, bet ir tvyrančias aistras. Ko nepastebi žiūrovai už televizijos ekranų ir netgi patys dalyviai? Viską atskleidžia Darius.
Dalyvių elgesį stebėjas psichologas išskyrė jų savybes ir garsiai įvardijo jų mintis.
Iš pirmų lūpų – papasakojo, ką Raudonojo kryžiaus ir VSAT psichologas išdarinėjo su žmonėmis už uždarų durų
Kai vykome į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą, žinojome, jog susitiksime su seksualinę prievartą Lietuvoje patyrusiais jaunuoliais. Nutuokėme, kad pokalbis bus klampus ir sunkus. Žinojome, kad reikės prasibrauti pro gėdos šydą, nes niekada nebūna lengva pasakoti, kaip žmogus, turėjęs padėti ir paguosti, pasirinko naudotis tarnybine padėtimi ir tenkinti asmeninius geidulius. Bei gąsdinti, kas bus, jeigu jam nebus paklūstama.
Lietuvos psichologų sąjunga stabdo įtariamojo seksualine prievarta prieš migrantą narystę
Lietuvos psichologų sąjunga pranešė stabdanti savo nario, įtariamo seksualine prievarta prieš sulaikytą neteisėtą migrantą, narystę.
Sprendimą sąjunga šeštadienį paskelbė po portalo „Delfi“ straipsnio, jog dėl prievartos lytiškai santykiauti byloje įtariamas psichologu migrantų stovykloje dirbęs vilnietis Tomas Kelpša.
Seksualine prievarta migrantų centre įtariamas psichologas išstojo iš Liberalų sąjūdžio
Seksualine prievarta Medininkų užsieniečių registracijos centre įtariamas psichologas teismo sprendimu pusmečiui nušalintas nuo pareigų vienoje neįvardijamoje viešojoje įstaigoje.
Kaip pirmadienį paskelbė naujienų portalas „15min“, vyras taip pat praėjusią savaitę išstojo iš Liberalų sąjūdžio.
Apie galimą seksualinę prievartą Medininkų užsieniečių registracijos centre buvo pranešta praėjusią savaitę.
Galvojate apie skyrybas? Psichoterapeutas Kaluginas išdavė, kaip jas išgyventi
Pandemijos laikotarpis parodė ir dar vieną skaudžią pusę – vis dažniau skiriasi poros. Susirūpinimą kelia ir dažnas lietuvių noras internete surasti informacijos, kaip išgyventi skyrybas. Būtent apie tai, tv3.lt naujienų portalui pasakoja psichologas, psichoterapeutas Andrius Kaluginas.
Psichologai teigia, kad skyrybų metu asmenys išgyvena kelias skirtingas fazes, kurias galima išskirti į 5 laikotarpius: neigimą, pyktį, derybas, depresiją ir pripažinimą.