• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą gyventojams yra siūlomos įvairiausios stovyklos – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vis dažniau tenka išgirsti apie netradicines ir dar negirdėtas stovyklas, kuriuose būna įvairiausių veiklų. Netikėtai mūsų ausis pasiekė ir viena dar negirdėta stovykla – tik vyrams. Tai jau šie žodžiai kelia susidomėjimą, kas gi vyksta tokiose stovyklose?

Vasarą gyventojams yra siūlomos įvairiausios stovyklos – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vis dažniau tenka išgirsti apie netradicines ir dar negirdėtas stovyklas, kuriuose būna įvairiausių veiklų. Netikėtai mūsų ausis pasiekė ir viena dar negirdėta stovykla – tik vyrams. Tai jau šie žodžiai kelia susidomėjimą, kas gi vyksta tokiose stovyklose?

REKLAMA

Psichologas, vyrų emocinės sveikatos bendruomenės „Gentys“ įkūrėjas Antanas Grižas papasakojo, kad šioje stovykloje išties susirenka tik vyrai ir dalinasi savo patirtimi, išgyvenimais, patarimais. Susirenka keli šimtai vyrų ir kalbasi apie tai, kas juos labiausiai kankina.

A. Grižas prisiminė ir jautrias istorijas, kuriomis dalinasi vyrai, kurios padeda atrasti save, stiprybę ir pagelbėti vieni kitiems.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsimenu kaip pirmame festivalyje buvo atvykęs vyras su savo nepilnamečiu sūnumi. Vienas vedėjas davė tokią labai jautrią meditaciją apie santykius, kur visi vyrai turėjo užsimerkti, įsivaizduoti savo tėtį.

REKLAMA

Vedėjas kalbėjo: „įsivaizduok, kad tėvas tau sako absoliučius meilės žodžius“. Daugelis vyrų nėra girdėjęs tokių žodžių iš savo tėvo, o ten būtent ir kvietė įsivaizduoti, kad tėtis sako: „mano mielas sūnau, aš tave labai myliu, gal aš ne visą laiką tai pasakau, bet aš visą laiką tave palaikau ir esu tavo pusėje, aš didžiuojuosi, kad tu mano sūnus“. Buvo tokia gili gydanti praktika“, – pasakojo psichologas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik, vienas organizatorių sako, kad festivalis tampa vieta, kur vyrai gali sutikti bendraminčių, draugų.

„Dar viena tokia graži istorija, kaip pakankamai jaunas vyras, kuris yra labai sėkmingas verslininkas, ambicingas vyras, bet tuo pačiu jis turi žaizdą santykyje su tėvu, visada jam buvo trūkumas tėvo, jis bandė tai kompensuoti visokiais pasiekimais.

Festivalyje jis sutiko kitą vyresnį vyrą, kuris jam tapo tokiu mentoriumi ir jie kaip susipažino festivalyje, taip pradėjo reguliariai bendrauti, susitikti, nors juos skiria gal 40 metų. Bet tarp jų buvo labai gražus palaikymas, užsimezgė graži draugystė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai nutinka taip, kad daug jaunesni vyrai ieško mentorių, aišku, tai būdinga ne tik vyrams. Visi jauni nori turėti mentorių, o vyresni žmonės nori turėti kuo rūpintis ir kam perduoti savo rūpestį, išmintį“, –  sako jis.

Psichologas: „Daugelis vyrų bijo kitų vyrų“

A. Grižas sako, kad aplinkinėse regionuose nieko panašaus nėra, tad ši galimybė vyrams Lietuvoje tapo galimybe kalbėtis apie įvairiais problemas su kitais vyrais.

REKLAMA

„Kai atsirado mūsų projektas „Gentys“, kuriame mes suburiame vyrus į tokius asmeninio augimo ratus, tuose ratuose jie turi kokybišką erdvę kalbėtis apie savo iššūkius. Po kurio laiko, kai pradėjo daugėti tų grupių, mes pagalvojome, kad vasarą pabandome padaryti kažkokį didelį renginį, kur gali daug skirtingų vyrų susitikti, nes vyrai labai džiaugiasi tuo, ką patiria savo vyrų rate, kaip jie gali atsiverti, gauna užnugarį, gauna savęs pažinimą ir mums rūpėjo tokiems vyrams ir tam prijaučiantiems vyrams – padaryti tokį festivalį“, – pasakojo A. Grižas.

REKLAMA

Pasak jo, kai tokio masto renginys vyko pirmą kartą prieš 3 metus, organizatoriai labai jaudinosi.

„Nežinojome, ar išvis pavyks toks dalykas – vien vyrai visą savaitgalį gamtoje kalba apie emocijas, ar nebus labai nejauku? Bet tik prasidėjo ir mes pamatėme, kad čia nuostabus dalykas, ir sunku nupasakoti žodžiais, ką vyrai ten patiria, nes tas jausmas, tas saugumas ir tas toks šiltumas, kurį tu jauti būdamas su kitais vyrais, jis yra nepatirtas iki tol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelis vyrų bijo kitų vyrų, mes turėję neigiamų patirčių, turėję smurto, patyčių ir patirti saugų bendrystės tokį pojūtį, kur mes visi esam, kaip broliai, mes vienas kitą palaikom, kalbam apie dalykus, atsiranda naujų, kokybiškų draugysčių, – tai yra kažkas nerealaus“, – pasakojo A. Grižas.

Ar tokie renginiai yra reikalingi vyrams?

Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius prakalbo, kad vyrams dažnai būna sunkiau išsipasakoti ir jie tai daro retai.

REKLAMA

„Kalbant bendrai, tokia inciatyva skatinti vyrus išlieti savo emocijas, išsikalbėti, kalbėtis apie jausmus, iš tikrųjų, manau yra labai gera, nes ką mes matome mūsų šiandieninėje visuomenėje, kad vis dėl to nepaisant visos pažangos, tas patriarchalinis modelis, kad vyrai neverkia, tikri vyrai nesiskundžia – jis yra išlikęs. Nepaisant to, kad visuomenė galbūt kažkiek sušvelnėjo, bet vis tiek yra išlikęs.

REKLAMA

Visi žmonės turi emocijas, turi pergyvenimus ir tai kad vyrai tų emocijų neišsikalba, gali lemti tai, kad vyrai serga kai kuriomis ligomis žymiai dažniau negu moterys, būtent dėl šitų dalykų. Alkoholizmas būna labai dažnai susietas su psichologinėmis problemomis.

Iš dalies, moterys kartais tas problemas išsprendžia, būtent per pokalbius, per tai, kad jos galų gale gali pripažinti, kad joms yra sunku, kad jos silpnos, net į psicho. specialistus moterys kreipiasi žymiai dažniau nei vyrai“, – sako M. Marcinkevičius.

- fizinis ir dvasinis - fizinis darbas gryname ore. Jei jau nusibodo drybsojimuose garsiuose paplūdimiuose bei kokteilių siurbčiojimas vakarais, kodėl neskyrus atostogų savanoriavimui, kokį matėme JAV dok. filmuose, kai pulkeliai jų vyrų ėjo per miestelius bei kaimus padėti skurdo ar nelaimės (pvz., gaisro) ištiktiems - suremontuodavo ar pastatydavo jiems namus, įrengdavo juos; sutvarkydavo aplinką, supjaudavo ir sukapodavo bei sukraudavo malkas, sukasdavo daržą, padarydavo lysves, pasodindavo sode ir kieme vaismedžius ir kt. medžius. Žinoma, tam reikia surinkti lėšų. Iš kur jas ėmė, neteko girdėti. Bet tai puikus sumanymas: ir žmonėms gerą darbą padaro, ir savimi už tai patenkinti, tad psichologinė savijauta pagerėja, ir toks darbas žmones suvienija. Rikia tik sumanyti. Šiemet jau daug nenuveiksi, nes reikia tam pasirengti - pasirūpinti įrankiais, technika, pinigai si r t.t., bet, pvz., vienišiems senukams gal galima miškuose krituolių medžių, krūmų pririnkti, supjaustyti, sukapoti, sudėti - kad turėtų malkų žiemai. Kas rudenį atostogų turės - bulves jiems nukasti, sunešti į kiemą ir išdžiovinti (pridengus nuo saulės, kad nepažaliuotų), kitų daržovių derlių nuimti.
man brangioji namie gerti leidžia
Pederastu būrelis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų