prieglauda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prieglauda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prieglauda“.
Kauno rajone vyras tarnybų atstovus puolė kirviu, prireikė policijos: radinys name šokiravo
Į Kauno rajoną Garliavą atvykusius paimti neprižiūrimų šunų specialistus pasitiko agresyviai nusiteikę šeimininkas. Senukas puolė su kirviu, daužė šunų transportavimo dėžes ir plūdo necenzūriniais žodžiais. Senolį sutramdė tik policijos pareigūnai.
Kaimynai jau kelerius metus skundžiasi smarve, triukšmu ir baisiais radiniais, bet iki šiol tarnybos į tai reagavo vangiai.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šunų paėmimas iš senolio Kauno rajone, Garliavoje, virto siaubinga drama.
Vilniuje – liūdna 4 haskių istorija: veterinarai įsikišo laiku
Dar vienas neteisėto šunų pardavinėjimo atvejis Vilniuje – keturių haskių istorija. Dažnai nelegalią veiklą žmonės palaiko net patys to nežinodami. Kiti susivilioja žemesnėmis kainomis. Specialistai įspėja – įsigijus šunį iš nelegalaus veislyno ateityje gali laukti gerokai didesnės išlaidos.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Haskių veislės mažylė šiuo metu glaudžiasi Vilniaus gyvūnų globos namuose.
Telšių rajone seniūnijos darbuotoja paliko savo šuniuką kankintis: veterinarai jau niekuo negalėjo padėti
Upynoje seniūnijos darbuotoja prie namų laikė šunį su kone galvos dydžio augliu, kuris nuolat kraujavo. Gyvūnų gynėjai tik sužinoję apie besikankinantį ligotą šunį, tą pačią dieną jį paėmė iš šeimininkės. Deja, padėti veterinarai nebeturėjo vilčių, gyvūną jie užmigdė.
Kaimo gyventojai pašiurpę nuo tokio seniūnijos darbuotojos elgesio, o pati šuns šeimininkė jau pasiprašė atleidžiama iš darbo.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Žmonės kaupia ne tik daiktus, bet ir gyvūnus: „Kolonija iš 3 kačių tampa 30“
Nauji metai dar tik įsibėgėja, o prieglaudose jau rekordiniai skaičiai beglobių gyvūnų. Dažnai iš vienos vietos jie atvežami ištisomis vadomis, nes gyventojai nepasirūpina keturkojų sterilizacija ir šie dauginasi nevaldomai.
Gyvūnų globėjai piktinasi, kad valdžios dėmesio, kaip spręsti šią problemą, taip ir nesulaukia.
Veterinarijos specialistas apžiūri bailią šunytę, atvežtą iš Raseinių rajono Anžilių kaimo.
Toks žmonių elgesys sukrečia: darbuotojai atskleidė, ką patiria šunys, prieš patekdami į prieglaudą
Panevėžio gyvūnų globėjai to dar nebuvo matę – į jų rankas pakliuvo kone mirtinai sušalusi ir stingti pradėjusi kalytė. Paaiškėjo, kad nebejauna mišrūnė net dvi paras kankinosi įstrigusi siaurame plyšyje spaudžiant stingdančiam šalčiui. Baisiausia, kad žmonės matė negalinčią išsivaduoti nelaimėlę, tačiau tik po dviejų parų ėmėsi ieškoti pagalbos.
Ir tai – ne vienintelis šokiruojančio žmonių elgesio pavyzdys.
Perpildyta Panevėžio gyvūnų prieglauda ieško darbuotojų: siūlo po 400 eurų
Perpildyta Panevėžio gyvūnų prieglauda neprisišaukia norinčiųjų dirbti. Anksčiau su savanorių pagalba išsiversdavusi prieglauda dabar bando prisikviesti žmonių siūlydama net atlygį – už kasdienį poros valandų darbą – 400-us eurų per mėnesį. Iš gyventojų paramos išsilaikantys pamestinukų globėjai tvirtina, kad daugiau darbuotojui mokėti neišgalintys.
Pagirdyti, pamaitinti, iškuopti voljerus – toks kasdienis darbas gyvūnų prieglaudoje. Ir nesvarbu, ar spaudžia šaltukas, sninga ar lyja.
„SOS gyvūnai“ stebisi žmonėmis: augintinius riša prie prieglaudos naktį arba meta į jos teritoriją per tvorą
Tik atvykus į SOS gyvūnų prieglaudą pasitinka savanorių šypsenos. Malonu, kad skiriate savo laiko ir mus aplankote, sako prieglaudoje jau ilgai dirbanti Gintarė Žalinkevičiūtė. Gyvūnų čia labai daug, savanoriai sako, kad kartais net sunku suskaičiuoti. Tačiau kiekvienas gyvūnas turi sau šiltą ir jaukią pastogę, kartais net kambariokus, su kuriais labai gerai sutaria.
Jordanijoje – prieglauda nukankintiems šunims: ten jie patenka visaip sužaloti
Niekam nereikalingi, benamiai ir sužeisti Jordanijos šuneliai pagaliau turi, kur prisiglausti. Vienas vyriškis įkūrė prieglaudą, skirtą nukankintiems šunims – ten jie patenka ir be kojų, ir sužaloti psichologiškai. Tačiau vietos visiems nepakanka, tad šis viliasi greitu metu atidaryti ir daugiau prieglaudų.
Vienoje Jordanijos klinikoje veterinaras apžiūrinėja sužeistą, benamį šunelį.
Panevėžio gyvūnų prieglaudoje – neįprastas svečias: kačių terasoje apgyvendintas po gatves klaidžiojęs gaidys
Panevėžio gyvūnų prieglaudoje – neįprastas svečias. Kačių terasoje apgyvendintas gaidys. Jį per Velykas atvežė policijos pareigūnai. Aiškėja, kad gaidys buvo pastebėtas klaidžiojantis mieste, vėliau vieno bendrabučio gyventojai jį pasigavo ir ruošėsi kepti. Policija gaidį rado uždarytą bendrabučio ketvirto aukšto balkone. Kol kas naminio paukščio tikrieji šeimininkai nepasigedo. O prieglaudoje apgyvendintas gaidys pavadintas Marijonu.
REKLAMA
REKLAMA
Neatsakingas žmonių poelgis – gyventojai atsikrato gyvūnų
Koronaviruso pandemijos pasekmes jaučia ir gyvūnų prieglaudos. Augintinių tiek, kad sunku ir sutalpinti. Per karantiną be pramogų namie sėdėję gyventojai masiškai ėmė iš prieglaudų gyvūnus, o dabar, atlaisvinus ribojimus, augintiniai jiems tapo našta, tad jais atsikrato, o naujus šeimininkus dabar gyvūnams surasti itin keblu.
Gyvūnų prieglaudose nerimas – globotinių tiek, kad greitai naujų nebebus kur dėti.
Penktus metus veikianti kačių gelbėjimo tarnyba klesti: iš gatvės priglaudė jau per 1000 gyvūnėlių
Gelbėtojai ruošiasi į dar vieną misiją. Įsėdę į savo specialų kačių gelbėjimo automobilį, jie keliauja vaduoti dar vienos benamės katės. Gelbėtojai randa gyvūnėlį štai čia įstrigusį po tiltu.
Pasiryžusi įlipti į gelbėtojų narvą, dar viena katė sėkmingai išgelbėjama. Tokius dar visai jaunus namų netekusius padarėlius Čengdu mieste gelbėja kino suburta komanda.
Kačių gelbėtojas Xu Zhe sako: „Visada norėjau laikyti katę kai atvykau į Čengdu.
Netikėta pareigūnų gelbėjimo operaciją: išgelbėjo atsitiktinai miške paliktą pririštą šunį
Birželio 2 d. Šiaulių apskrities policijos kinologas Aivaras Rinkevičius su vyriausiuoju patruliu Daumantu Miniausku tarnybos metu stabtelėjo nuošalioje Šiaulių miesto vietoje, nes reikėjo pavedžioti tarnybinį šunį Hašą.
Vaikštinėdami atokiais žmonių nelankomais takeliais pareigūnai netikėtai išgirdo cypimą ir, pasekę paskui sklindantį garsą, rado krūmuose pririštą dar visai mažą kalytę. Akivaizdu, kad nepastebimoje vietoje paliktas gyvūnas buvo pasmerktas lėtai, kankinančiai mirčiai.
Miestą į kaimą iškeitusi Skaistė šalia Rietavo atvėrė prieglaudą
Miestą į kaimą iškeitusi mergina šalia Rietavo atvėrė prieglaudą niekam nebereikalingiems naminiams gyvuliams. Orią senatvę ten pasitinka triušiai, arkliai ir net avinas. Beje, pastaruoju jo nebenorėjęs ūkininkas atsikratė tiesiog raguotį išleisdamas Šilutės centre.
Su trimis šunimis – Bardaku, Chaosu ir Bubu žaidžianti mergina vardu Skaistė. Ji su vyru bei atžala metė patogų gyvenimą Klaipėdoje ir atsikraustė į kaimą prie Rietavo.
Iš prieglaudos paimta kalytė pakeitė Auros gyvenimą: norėdama padėti net pasirinko kitą profesiją
Nauji augintiniai neretai pakeičia savo šeimininkų gyvenimą, tačiau iš prieglaudos priglaudusi kalytę Aura netgi pakeitė savo profesiją. Visą istoriją moteris papasakojo TV6 laidoje „Gyvūnų manija“.
Moteris pasakojo, kad naują augintinę pasiėmė prieš 6–rius metus.
„Pasiėmiau ją prieš Kalėdas, tai buvo mano kalėdinė dovana sau. Labai apgalvota, labai norėta, labai ilgai svajota.
Nelegaliai veistų šunų daugintojai jėga įsiveržė į šalia Klaipėdos esančią šunų prieglaudą
Šunų veisėjai, iš kurių gyvūnų gynėjai bei policija konfiskavo šunis už žiaurų elgesį su jais, šturmavo prieglaudą, kurioje keturkojai glaudžiasi, kol vyksta teismo procesai. Kilo ne tik tikras žodžių karas, o ir teko į pagalbą kviesti policijos pareigūnus bei apsaugos darbuotojus.
Šunų veisėjai šturmavo gyvūnų prieglaudą Klaipėdos rajone. Būrelis jų, lyg niekur nieko atsidarė įstaigos vartus ir suėjo į vidų. Tuo metu viena buvusi savanorė sako negalėjusi nieko padaryti.
Kaune bręsta problema – gali privisti begalė benamių kačių ir šunų
Valdžia sunerimusi, mat kasmet vis sunkiau surasti, kas sugautų ir pasirūpintų išmestais gyvūnais ar surinktų žuvusiųjų gaišenas. Esą reikalavimus atitinkančios prieglaudos tokių paslaugų kratosi, o mažesnieji konkurse dalyvauti nepajėgia. O Vilniaus savivaldybė pasirinkusi kitą kelią – tokias paslaugas patikėjo savai įmonei.
Vos išgirdę Genovaitę kalbant prie įprastos šėrimo vietos iki tol slėpęsi katinai kaip mat išlenda. Aplink meiliai glaustosi baikštus ūsuotis, vardu Balvonas.
Prieglauda prižiūri daugiau nei 20 neįgalių šunelių: išsilaikyti sunku
Vizgindami uodegomis ir lodami Tailando gatvelėmis skrodžia daugiau nei dvidešimt neįgalių šunelių. Tai – kasdienė vienos šalies gyvūnų prieglaudos gyventojų mankšta. Nors vietoj šunų galinių kojų pritvirtinti vėžimėliai, jiems linksmai lakstyti tai visai netrukdo.
„Jie bėga labai greitai. Mes, žmonės, net negalime jų pavyti“, – sako šunų prižiūrėtojas Phanuphong Borphauk.
Kilus skandalui dėl šunų viliamasi visus augintinius privalomai „čipuoti“ nuo gegužės
Jeigu Lietuvoje darbuojasi vaiko teisių kontrolierius, turėtų atsirasti ir gyvūnų gerovės kontrolierius. Tokius ir panašius siūlymus jau beria politikai, reaguodami į nuolatines skriaudžiamų gyvūnų istorijas ir teismo sprendimą grąžinti šunis jų neprižiūrėjusiai daugintojai Jonavoje.
Tarp idėjų – skriaudėjams gerokai didinti baudas ir, fiksavus žiaurų elgesį, įteisinti automatinį gyvūnų konfiskavimą.
Livija priglaudė neeilinį augintinį: tai yra labai didelė atsakomybė
Livija yra priglaudusi du augintinius, tačiau vienas jų – labai netradicinis. Prieš ketverius metus mergina sulaukė netikėto mamos skambučio, kuris stipriai pakeitė jos gyvenimą.
Merginai buvo pranešta, kad žirgyne jos laukia maža, tada vos 4 mėn. kumelė. Apie savo ir Elitos istoriją Livija papasakojo TV6 laidai „Gyvūnų manija“.
„Tiesiog paskambino, sako „Trakuose, iš tokios moters radau kumeliuką“. Iš karto supratau, kad dabar tokia atsakomybė visam gyvenimui.
Šuniukus priglaudusi Olga: ne mes išgelbėjome juos, o jie mus
Olga ir Aleksandras iš prieglaudos išgelbėjo du šuniukus, tačiau augintinių šeimininkai teigia, kad gyvūnai išgelbėjo ir juos pačius. Istorija su laiminga pabaiga prasidėjo kalėdiniu laikotarpiu prieš penkerius metus. Kaip viskas vyko domėjosi TV6 laida „Gyvūnų manija“.
Laidoje Olga pasakojo, kad pirmasis priglaustas gyvūnas buvo Mažė.
„Mažė pas mus atsirado, kai mes dar turėjome savo šunį – labradorą Rėjų.
Pakaunėje neeilinė gelbėjimo operacija: paliktiems šuniukams prireikė net ugniagesių
Pakaunėje – neeilinė šuniukų gelbėjimo operacija. Miške rastus mažylius pora dienų stebėjo gyventojai, bet šuniukų mama nepasirodė, o prisivilioti jų nesisekė. Tad gelbėti keturkojų nuo šuniško gyvenimo suskubo gyvūnų globėjai, vieną jų su ugniagesių pagalbos naktį teko traukti iš lapės uolos.
Gūdžią naktį miške prie Rutkiškių kaimo netoli Išlaužo vyksta šuniuko gelbėjimo operacija. Prieglaudos „Penkta koja“ darbuotojos pranešimo, kad miške žmonės rado mažus šunelius, sulaukė dar dieną.
Lietuvoje – pirma tokia prieglauda: laiko egzotinius gyvūnus
Lietuvoje įsteigta pirmoji egzotinių ir dekoratyvinių gyvūnų prieglauda. Čia prieglobstį randa įvairūs ropliai, paukščiai, žiurkės ar triušiai. O jų atkeliavimo istorijos labai įvairios – vieni atvyksta itin apleisti ir pasiligoję, kitų žmonės atsisako dėl pareiškusių alergijų.
Pirmosios Lietuvoje dekoratyvinių ir egzotinių gyvūnų prieglaudos įkūrėja vardija globotinius, dabar jų per 20. Ten randa prieglobstį graužikai, ropliai ar sparnuočiai.
Šuo iš prieglaudos pakeitė vilnietės požiūrį į gyvūnus: negalvojau, kad galima taip mylėti
TV6 laidoje „Gyvūnų manija“ – dar viena projekto „neBrisius.lt“ sėkmės istorija. Vilnietė Greta šunį iš prieglaudos į savo namus parsivežė prieš penkerius metus. „Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio“, – šiandien pasakoja ji.
Milės šeimininkė sako, kad šunį iš prieglaudos paėmė labai mažą, tad jis dar nebuvo patyręs daug tikrojo prieglaudos gyvenimo.
Visgi ji prisipažįsta netikėjusi, kad namuose atsiradus augintiniui taip daug kas pasikeis.
Gyvūnų prieglaudoje dirbusios savanorės: „Žmonės mato tik penktadalį to, kas vyksta"
Buvusios savanorės metė kaltinimus Vilniaus gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai“ vadovei ir visai prieglaudai. Šioje įstaigoje jau nebedirbančios merginos kaltina prieglaudą šunų nepriežiūra, netinkamu maitinimu, paaukoto turto ar pinigų savinimusi. Pati prieglauda visus kaltinimus kategoriškai neigia ir sako, kad svarsto imtis teisinių veiksmų dėl savanorių išsakytų kaltinimų.
Prieglaudos piktinasi: gyvūnai palikti nežinioje, o išlaidos – milžiniškos
Pas naujus šeimininkus jau iškeliavo pirmieji iš daugyklų dėl galimai žiauraus elgesio paimti gyvūnai. Tiesa, tokia laimė nusišypsojo tik tiems, kurių daugintojai atsisakė ar padovanojo prieglaudoms. Taip jie tikisi išvengti atsakomybės. Prieglaudos piktinasi, kad institucijos dirba vangiai ir kol kas kitų gyvūnų likimas nežinioje.
Jos nežino ir kaip pavyks susigrąžinti milžiniškas lėšas, išleistas gyvūnų gydymui ir globai.
Asociacija „Angelų mergelė“ galimai benamių vardu ėmė greituosius kreditus
Neįtikėtina istorija viename Radviliškio rajono kaime. Asociaciją „Angelų mergelė“, kuri turėtų rūpintis sunkiai besiverčiančiais žmonėmis įkūręs kaunietis Jogirdas Ramanauskas apgyvendindavo žmones sodyboje, tačiau už tai paimdavo jų banko korteles ir asmens dokumentus, galimai jų vardu pasiimdavo greituosius kreditus.
TV3 laidos „TV pagalba“ žurnalistams žmonės skundėsi, kad yra mušami, laikomi pusbadžiu, girdomi stipriais raminamaisiais vaistais ir laikomi kaime prievarta.
Aktyvistų akiratyje – nauja veisykla: prie jos budėjo visą naktį
Gyvūnų gynėjai ir įvairiausi aktyvistai ir toliau nenuilstamai ieško nelegalių šunų ir kačių veisyklų, kuriuose gyvūnai kankinami ar deramai neprižiūrimi. Šį kartą į savanorių akiratį papuolė veisykla Kuršėnuose, prie kurios susijaudinę aktyvistai budėjo visą naktį.
Ryte atvykus veterinarijos specialistams, paaiškėjo, kad joje gyvūnai laikomi beveik besilaikant visų reikalavimų, tikrintojams užkliuvo tik šešios nutrijos, kurias laikyti namuose ir veisti yra draudžiama.
Žiauraus elgesio akivaizdoje 8-metis tapo didvyriu: sujaudino tūkstančius širdžių
Kol Lietuvą kasdien šokiruoja istorijos apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Utenoje gyvenantis aštuonmetis Mindaugas savo didvyrišku poelgiu suvirpino tūkstančius širdžių. Berniukas visus savo sutaupytus pinigus paaukojo gyvūnų prieglaudai.
Didvyrišku vaiko poelgiu socialiniame tinkle pasidalijo „Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija“. Berniukas į prieglaudą atsivežė dėžutę su visomis savo santaupomis – daugiau kaip 70 eurų.
Širdį spaudžianti istorija: šuo įsivaikino ir kaip savus prižiūrėjo mažus kačiukus
Širdį draskanti istorija iš Jungtinių Amerikos Valstijų primena labiau filmą nei realybę.
Šuo buvo rastas prie JAV ir Meksikos sienos šalia degalinės. Pasirodo, tai kalytė, kuri taip pat yra nėščia. Deja, į prieglaudą priimtą vienišą mamą ištiko nelaimė – jos vaikai neišgyveno.
Tačiau jautriausia dalis, kad ši net nesiruošė pasiduoti depresijai ir netrukus ėmė globoti vienišus gimusius ir paliktus kačiukus.
Ukmergėje vyro seksualiai išnaudotas šunelis rado mylinčius šeimininkus
Gyvūnų globos organizacija „Klajūnas“ pranešė, kad rado saugius namus Ukmergėje vyro seksualiai prievartautam šuneliui. Tūkstančius žmonių sukrėtusią istoriją apie tai, kaip nuogas vyras kieme prievartavo šunį, organizacija paviešino beveik prieš mėnesį.
Nuskriaustą šunelį Greidą priglaudė organizacijos „Klajūnas“ savanoriai, o vėliau beveik mėnesį juo rūpinosi veterinarijos klinikos darbuotojai. Tuo metu, savanoriai ieškojo šuneliui saugių namų.
Klebonas prižiūri pusšimtį šunų ir katinų: „Nėra labai padžiūvusių, klipatėlių nesimato, ar ne?"
Per mišias po bažnyčią vaikštantys šunys, per pamaldas klebonui ant kelių snaudžiantis katinas ar vestuvininkus pasitinkantys keturkojai – toks vaizdas įprastas netoli Varėnos esančioje Babriškės parapijos bažnyčioje.
Klebonas priglaudė daugiau nei pusšimtį benamių šunų ir katinų. Kai kurie nuo kunigo nesitraukia nė per žingsnį, tad dalyvauja ir pamaldose. Keturkojai išmoko atsidaryti ir bažnyčios duris, jei kartais kas sugalvoja neįsileisti jų į vidų.
JAV kovai su karantino psichologiniais išbandymais pasitelkta gyvūnai
Koronaviruso atvejų skaičius Jungtinėse Amerikos Valstijose perkopė du milijonus, bet nepaisant to, karantino suvaržymai šalyje švelninami vis labiau. Karantinas amerikiečiams buvo nemenkas psichologinis išbandymas, bet štai Niujorko gyventojai rado būdą, kaip sau padėti ir praskaidrinti ilgas izoliacijoje praleistas dienas.
Mielas keturkojis Archeris dabar yra labai laimingas, nes pagaliau turi šeimininkę – jį dar kovo pabaigoje priglaudė niujorkietė Jocelyna Tsai.
Klaipėdoje benamiai džiaugiasi karantinu ir gavę stogą virš galvos
Lietuvoje paskelbus karantiną, užsivėrė ir Klaipėdos nakvynės namų vartai. Čia saviizoliacijoje gyvena per šimtą benamių, kurie tą dieną buvo čia apsistoję. Tačiau bėdžiai tame problemos nemato – džiaugiasi stebuklingai gavę nuolatinį stogą virš galvos ir karštą maistą kasdien. Net vieni kitus kontroliuoja, ar viruso akivaizdoje likimo broliai laikosi tinkamos higienos.
Uostamiestyje esančių nakvynės namų vartai užrakinti. Teritoriją juosia aukšta tvora. Tačiau gyvenimas viduje verda.
Išskirtiniu elgesiu keturkojis išsiskiria iš visų ir yra prieglaudos pažiba
Ruby yra tikra prieglaudos pažiba, o pamatę, kaip ji prižiūri kitus keturkojus draugus, nepasigailėsite ir pasisemsite pozityvo.
Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip Ruby dievina rūpintis kitais, paliesti, apkabinti ir tiesiog būti šalia. Netrukus įrašas tapo sensacija ir paplito internete. Dauguma internautų sako, kad žmonėms reikėtų pasimokyti iš nuostabiosios Ruby supratimo, šilumos ir draugiškumo.
Nepaprastas Ruby elgesys – vaizdo siužete.
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
Jungtinių Amerikos valstijų prieglaudoje gyvenantis keturkojis sužavėjo internautus.
Darbuotojai pasidaliję, kaip šis pasitinka kiekvieną sutiktą – ištirpdė milijonų širdis. Pasirodo, šuo moka plačiai išsišiepti ir įrodyti, kad yra linksmas ir mielas.
Darbuotojai taip pat pasakoja, kad keturkojis draugas be galo mėgsta dėmesį ir draugiją, nėra nei piktas, nei vienišius. Deja, į prieglaudą patekęs vos aštuonių mėnesių, iki šiol nepavyko atrasti amžinų namų.
Iš Lietuvos emigruoja ir gyvūnai: užsieniečiai augintinių laukia išskėstomis rankomis
Iš Lietuvos emigruoja ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Per metus iš Klaipėdoje esančių keturkojų prieglaudų į užsieniečių šeimas išvykstą kelios dešimtys šunų ir kačių. Žmonės ten lietuviškų gyvūnų laukia išskėstomis rankomis ir neslėpdami ašarų. Kai kurie net patys atvažiuoja į Lietuvą keturkojo pasiimti. Tiesa, beglobiai gyvūnai į mūsų šalį ir imigruoja. Iš Rusijos.
Emigrantė iš Lietuvos Nika važiuoja Helsinkio gatvėmis.
Vyras į prieglaudą Klaipėdoje esą atvežė mėsos gyvūnams: atvėrusios maišą darbuotojos vos nenualpo
Protu nesuvokiamas reto žiaurumo išpuolis Klaipėdoje. Į gyvūnų prieglaudą atvažiavęs vyras šios darbuotojoms įteikė maišą, kuriame, anot jo, mėsa gyvūnams. Po kiek laiko patikrinusios maišo turinį prieglaudos darbuotojos vos nenualpo. Viduje gulėjo trys šunys nudirtais kailiais. Nusikaltėlio ieško policija, o vaizdai, įspėjame, šokiruojantys. Įspėjame: straipsnio pabaigoje yra šokiruojanti nuotrauka.
Gyvūnų prieglaudos savanorė atrišą maišą.
Prieglaudose padaugėjo gyvūnų – žmonės atsikrato „keturkojų dovanų"
Gyvūnų globos namuose Klaipėdoje liūdnai loja ir kniaukia nepageidaujamos kalėdinės dovanos. Keturkojai čia atkeliavo po gražiausių metų švenčių – su artimaisiais ar draugais nepasitarę tautiečiai per Kalėdas jiems įteikė keturkojus, kurių šiems nereikėjo. Gyvūnų prieglaudų darbuotojai sako iš viso šventiniu laikotarpiu gyvūnų žmonėms nebeduodantys ir siūlo geriau išsinuomoti filmą.
Mažas gyvūnėlis, kuriam yra dar tik 3 mėnesiai ir jis dar neturi vardo, yra kalėdinė dovana.
Kaune dygsta namukai benamėms katėms: vieno kaina – 180 eurų
Kaune šiemet pastatyti ištaigingi ir erdvūs namai gatvėse gyvenančioms katėms, kuriomis rūpinasi tik atsitiktiniai praeiviai ar geros valios kauniečiai. Deja, kai kuriuos kačių namelius jau spėjo ir vandalai išvartyti. Namukus pastatę specialistai sako, kad taip rūpinamasi gyvūnais ir reguliuojama jų populiacija. TV3 žurnalistai pasidomėjo, ir kodėl kaunietiški nameliai katinams kone dukart pigesni nei statyti Vilniuje.
Meilė gyvūnams panevėžietę paskatino įkurti prieglaudą ir kačių kavinę
Meilė gyvūnams ir atjauta panevėžietę veterinarę paskatino ne tik atidaryti išskirtinai katėms skirtą prieglaudą, bet ir įkurti kačių kavinę. Panevėžyje tai pirma tokia įstaiga, kviečianti aplankyti pamestas ir benames kates, nupirkti joms maisto, o praleidus su ilgauodegėm šiek tiek laiko galbūt ir priglausti kurią nors vieną visam laikui.
Po Naujųjų – marga skelbimai: šeimininkai negali rasti savo keturkojų
Išaušus Naujiesiems vieša erdvė mirga marga skelbimų dėl dingusių ar pasiklydusių šunų. Vieni žmonės skelbia radę, kiti maldaudami prašo pagalbos rasti prarastus keturkojus. Fejerverkų bumbsėjimų aukos, kaip sako gyvūnų globėjai, gali klaidžioti mažiausiai dar kelias savaites, nes išsigandęs šuo, gali bėgti nė neatsisukdamas dešimtis kilometrų. Ir uoslė jam tikrai nepadės sugrįžti.
Panevėžio beglobių gyvūnų prieglauda sulaukė neįtikėtino stebuklo
Viena įmonė švenčių proga likimo nuskriaustiems keturkojams ėmė ir padovanojo stogą. Prieglaudos savanoriai atviri, tai didžiausia kada nors prieglaudą pasiekusi geradarių labdara. Ir pastebi, kad šiemet rodomo dėmesio gyvūnams žmonės ypač negaili ir dovanoja su kaupu.
Į prieglaudą tarpušvenčiu užsukusi sutuoktinių pora dairosi naujo augintinio. Panevėžiečiai sako, kad šuniuko reikia tėvams, mat senasis namų sargas nugyvenęs gražų amžių pasimirė.
Neįtikėtina Vilniuje žiaurios būklės rasto katinėlio istorija: po 3 metų grįš namo
„Liūtaširdžių“ prieglaudėlės įkūrėja kas dieną kovoja už keturkojų geresnį gyvenimą. Benamiams, sulysusiems ir išsigandusiems gyvūnams suteikia antrą gyvenimą. Vieno katinėlio istorija – tikrai išskirtinė.
Vieną dieną netikėtai pasirodė katinėlis, kuris buvo itin prastos būklės. Visiškai dehidratavęs ir netekęs svorio, matėsi net stuburo slanksteliai. Visą savaitę gyvūnas buvo vežamas į procedūras, klinikas, statomos lašelinės ir atliekami tyrimai.
Mielumo bomba: mažylę pandą įsivaikino Kinijos maisto pramonės milžinė
Miegoti labai mėgstanti meškutė gali būti rami, kad ateityje miego sąskaita jai maisto ieškoti neteks.
Iš miegų žadinamai pandai Šišiao nė motais, kad jai laikas stiprintis šiltu pienu. Birželio 5-ąją gimusiai mažylei kol kas užvis geriausias užsiėmimas – miegas. Visgi jos prižiūrėtojai pavyksta besirąžančią Šišiao pabudinti ir pamaitinti. Beje, meškutė sulaukė ir geros, kiek neįprastos žinios. Nuo šiol ji turi globėjus ir jais tapo Kinijos maisto pramonės milžinė.
Šuns elgesys spaudžia širdį: mirus šeimininkui iš Kupiškio vis pabėga jo ieškoti
Neįtikėtina šuns istorija Panevėžyje. Čia į gyvūnų prieglaudą iš Kupiškio atvežtas mišrūnas jau du kartus pabėgęs vis grįžta namo. Prie buvusio šeimininko ir namų prisirišęs šuo atkakliai įveikia ne vieną dešimtį kilometrų. Toks keliautoju praminto juočkio prieraišumas ir stebina, ir jaudina visko mačiusius prieglaudos savanorius. „Mes jo dabar nebepaleidžiam“, – sako savanoriai. Panevėžio gyvūnų prieglaudos šeimininkė Rūta Liberienė atsargiai praveria vieno voljero duris.
Siaubas Varėnoje: šuo nuo bado tapo gyvu skeletu, bet šeimininkas teisinasi, kad jo – tokia veislė
Nesuvokiamas gyvūnų kankinimas Varėnos rajono kaime. Gyvūnų globėjai vienoje sodyboje rado taip išliesėjusius šunis, kad šie jau buvo panašūs į vaikščiojančius skeletus. Tačiau štai šeimininkas tikina, kad tai tokia šunų veIslė. Į įvykio vietą buvo iškviesta policija, mat šeimininkas nesutiko, kad išsekusiems gyvūnams būtų suteikta pagalba. Net ir visko matę gyvūnų globėjai pašiurpę: štai vienoje Varėnos rajone esančioje sodyboje jų pačių nufilmuota medžiaga.
Šakiuose gelbėja gyvūnus: nevaikštančiam kalakutui – kineziterapijos pratimai
Lietuvoje vis daugiau atsiranda prieglaudų, kuriose globojami ne šuniukai ar kačiukai, o ūkio gyvūnai, kurie įprastai yra tiesiog suvalgomi. Šakių rajone dvi kaunietės nusipirko sodybą ir joje globoja visus, kuriems paprastai grėstų ūkininko peilis. Prieglobstį čia rado iš mirties nagų ištraukta višta, asilai, žirgai, ožkos. O neseniai atkeliavo nevaikštantis kalakutas. Jam bus taikomi kineziterapijos pratimai, kad paukštis galėtų eiti. Višta, vardu Ramunė, gyvena neįprastą broileriams gyvenimą.
Pasibaisėjo prieglaudos darbu: iš sveikos kalytės liko kaulų vyniotinis
Prieš kelis mėnesius pasimetusią šunytę pastebėjusi ir priglaudusi moteris nusprendė kreiptis į gyvūnų globos įstaigas. Ilgai prieglaudos kalytei ieškojusi moteris kreipėsi į „Nuarą“, tačiau tai su kuo ji susidūrė ją šokiravo. Prieglaudos nepriėmė „Prieš du mėnesius radome lauke lakstančią kalytę, kadangi priglausti ilgam laikui jos negalėjau pradėjau ieškoti gyvūnų prieglaudos, kur ji saugiai galėtų laukti savo šeimininkų“, – apie šuns atsiradimo istoriją pasakojo klaipėdietė.
Benamius šunis iš Panevėžio priglaudžia suomiai
Per dvejus metus iš Panevėžio apskrities išgabenta beveik 200 lietuviams nebereikalingų šunų. Juos į savo namus priėmė suomiai, rašo „Lietuvos žinios“. Viešosios įstaigos „Mažas draugas“ įkūrėja Andželika Jaškuvienė sakė, kad žmonėms nebereikalingus gyvūnus surenka iš Panevėžio apskrities gyventojų. Bendradarbiaujant su Suomijoje veikiančia gyvūnų globėjų asociacija, jos nariai ieško suomių, pageidaujančių globoti šiuos beglobius šunis.