nors rusija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nors rusija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nors rusija“.

Edwardas Lucasas: skaudžios ir viltingos 2015-ųjų pamokos

Viskas, kas nutiko per 2015 metus, buvo prognozuojama šių metų pradžioje, stebino jų viduryje ir tebėra sunkiai suvaldoma jų pabaigoje. Sausį žinojome, kad karas Sirijoje milijonus žmonių paliko skurde ir neviltyje; kad intervencija Libijoje sukūrė anarchiją toje šalyje; kad Afganistane padėtis blogėja, o ne gerėja, kad Eritrėja ir Pietų Sudanas yra pragaro skylės ir kad islamo ekstremizmo prakeiksmas sklinda dalyje Vakarų Afrikos – taip pat tarp radikalizuotų viltį praradusių žmonių Vakarų Euro...
2015-12-23

Johnas Kerry: sankcijos Rusijai vis dar reikalingos, tačiau konfliktą reikia spręsti taikiai

Pasaulyje nerimstant susirūpinimui dėl padėties Ukrainoje, Jungtinės Amerikos Valstijos žengė netikėtą žingsnį. Ukrainai „kritiniu momentu“ JAV diplomatijos vadovas Johnas Kerry (Džonas Keris) gegužės 12 d. Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.
2015-06-14

„Nord Stream“ – V. Putino šantažo vaisius?

Skandinavijos šalys davė sutikimą dėl dujotiekio „Nord Stream“ tiesimo per jų teritorinius vandenis dėl Rusijos premjero Vladimiro Putino spaudimo. Tokią nuomonę Seime šiandien dėstė Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė. Europarlamentarė spaudos konferencijoje teigė, kad „liūdnos žinios“ iš Danijos, Švedijos ir Suomijos atėjo po ekonominio ir politinio spaudimo iš Rusijos.

Kodėl krenta lėktuvai?

Vien tik Lietuvoje per metus keliuose žūsta tiek žmonių, kiek lėktuvų katastrofose visame pasaulyje. Vidutiniškai per metus 50 pakilusių lėktuvų nepasiekia aerodromų. Žūsta apie 1000 žmonių. Pasaulį sukrėtė jau ketvirta šiemet didelė lėktuvo katastrofa. Žuvo 168 žmonės. Irano bendrovei „Caspian Airlines“ priklausantis lėktuvas Tu 154, skridęs iš Teherano į Jerevaną, nukrito 16-ąją skrydžio minutę. Visi 168 žmonės, skridę šiuo lėktuvu, žuvo.
2009-07-21

Rusijos pastangos įkurti „dujų OPEC“

Mintys įkurti „dujų OPEC“ buvo pradėtos viešai reikšti jau prieš keletą metų. Dar 2002-aisiais buvęs Rusijos prezidentas, o dabar ministras pirmininkas Vladimiras Putinas siūlė sukurti „Eurazijos dujų sąjungą“, bet šie jo žodžiai didesnio atgarsio nesulaukė. Vienintelis Iranas atsiliepė, tačiau derybos buvo labai pasyvios. O jau 2006 metais po pasaulį pasklido „The Financial Times“  paviešinta informacija.
2009-05-29

Abchazijos viltys: separatistai nori tapti naujuoju Europos Monaku

Prabėgo daugiau nei 4 mėnesiai nuo to laiko, kai Gruzija ir Rusija įsitraukė į karą dėl Pietų Osetijos. Kaip rašo BBC apžvalgininkė Jenny Norton, šio konflikto prisiminimai kitoje separatistinėje Gruzijos respublikoje Abchazijoje vis dar yra gyvi. Gruzijos išpuolį prieš Pietų Osetiją abchazai per televiziją stebėjo su dideliu nerimu, o galingą ir viską niokojančią Rusijos kontrataką – su dideliu palengvėjimu. Šis karas galutinai pagraužė Gruzijos kontrolę abiejuose regionuose.
2008-12-16

ES technologinis atsakas Rusijai – energetinė tvirtovė

Šiandien Europos Komisija pristatys ambicingą būsimosios ES energetinės supersistemos, kuri turėtų apsaugoti Europą nuo neprognozuojamos Rusijos veiksmų, planą.
2008-11-13

Rusija siekia išstumti Ukrainą iš ginklų rinkos

Rusija vykdo informacinį karą prieš Ukrainą ir taip stengiasi išstumti šią šalį iš ginklų rinkos, pareiškė pagrindinės Ukrainos ginklų eksporto agentūros vadovas, kurio žodžius cituoja „Unian.net“. Pasak Serhijaus Bondarčiuko, Rusija melagingai kaltina Ukrainą nelegalia prekyba ginklais, ypač neteisėtu ginklų pardavimu Gruzijai, ir taip stengiasi užvaldyti pagrindines ginklų tiekimo rinkas. „Rusija pradėjo beprecedentį, plataus masto informacinį karą prieš Ukrainą.
2008-10-30

Ekspertas: Europa gali apsieiti be Rusijos

Įsitikinimas, kad be Rusijos neįmanoma apsieiti nei dabar, nei ateityje, mažiausiai 75 proc. neatitinka tikrovės, tvirtina buvęs Vokietijos gynybos ministerijos planavimo štabo vadovas Hansas Rühle. Vokietijos dienraštyje „Die Welt“ paskelbtame straipsnyje jis aiškina, kodėl Rusija anaiptol nėra nepakeičiama. Rusijos intervencija į Gruziją kelias savaites buvo „okupavusi“ visų žiniasklaidos priemonių antraštes. Nuomonių buvo bemaž tiek, kiek ir diskusijoje dalyvavusių žmonių, teigia autorius.
2008-10-17

Gruzija paviešino įrodymus dėl karo pradžios

Kaip skelbia „New York Times“, Gruzija JAV ir Europos žvalgybos tarnyboms perdavė įrodymus, atskleidžiančius, jog Rusijos kariuomenė per Rokio tunelį į Pietų Osetiją įsiveržė diena anksčiau, nei Gruzija pradėjo Cchinvalio šturmą. Tarp įrodymų yra perimto telefoninio pokalbio tarp Pietų Osetijos milicininko, veikiausiai pasieniečio, budėjusio prie Rokio tunelio, bei jo viršininko Cchinvalyje įrašas.
2008-09-16
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos lagerinio mentaliteto bruožai

Gyvenome Sovietų Sąjungos okupuoti, tad žinome sovietinės propagandos subtilybes, taip pat valdančių požiūrį į žmones – lagerių dulkės. „Lageriai“ buvo ta didžioji žinia, kurią Rusija XX amžiuje teigė pasauliui, siekdama įsiviešpatauti. Lagerių sistema išauklėjo paklusnią tais lageriais besididžiuojančią visuomenę – juk ir branduolinė ginkluotė buvo kuriama lagerininkų. Tačiau buvo puoselėjamas ne tik nuolankumas, bet ir agresyvumas, padedantis išlaikyti imperinę paskatą užgrobti ir nusiaubti.

P. Auštrevičius: Lietuva negali užsimerkti prieš Rusijos veiksmus (papildyta)

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys ir Europos komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius mano, kad Europos Sąjunga turi spręsti Rusijos-Gruzijos konfliktą ne tik ES lygmeniu, tačiau ir vieningai kreiptis į Jungtines Tautas. Šiandien vyko bendras Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų posėdis, kuriame buvo pristatomos Lietuvos pozicijos šalies vadovui Valdui Adamkui vykstant į neeilinį Europos Vadovų Tarybos susitikimą. Susitikimas vyks ateinantį pirmadienį, rugsėjo 1 dieną.

Septynios Didžiojo aštuoneto narės smerkia savo bendražygę Rusiją

Septynių pasaulio lyderiaujančių industrinių valstybių vadovai vieningai pasmerkė  Rusijos sprendimą pripažinti Gruzijos separatinių respublikų – Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybę. Kaip tvirtina internetinis dienraštis BBC, septynios Didžiojo aštuoneto (G8) narės - Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Didžioji Britanija sako, kad Maskva, pripažindama šių regionų nepriklausomybę, pažeidė Gruzijos integralumą ir suverenitetą.
2008-08-28

Kova už Arktį

Mažėjant Arkties ledo dangai didėja pretenzijos į jos slepiamus turtus. Pradėjus tirpti Arkties ledynų dangai kaimyninės valstybės skuba reikšti pretenzijas į vandenyno dugne esančius naftos ir dujų išteklius, rašo Kanados dienraštis „The Globe and Mail“. „Mes buvome pirmieji ir turime teisę pretenduoti į visą Arktį, bet jei mūsų kaimynai, pavyzdžiui, Kanada, norėtų gauti kokią nors jos dalį, galėtume dėl to derėtis“, – tvirtina lakiais posakiais garsėjantis rusų ultranacionalistas Vladimira...
2008-07-24

Rusų ginklai vis labiau sensta

Nors Rusija vis dažniau žvangina ginklais, jos karinės technologijos gerokai aprūdijusios. Žukovske, kadaise slaptame aerodrome netoli Maskvos, lakūnas bandytojas Sergejus Bogdanas išdidžiai pasakoja žurnalistams apie lėktuvą, kuris paskelbtas Rusijos karinių aviatechnologijų naujove – naikintuvą „Su-35“, rašo dienraštis „The International Herald Tribune“. Tačiau iš tikrųjų tai tik modifikuota prieš 20 metų sukurto naikintuvo versija, nei greičiu, nei galimybėmis pasislėpti nuo radarų nepril...
2008-07-21

Abchazija prašo Rusijos karinės pagalbos

Separatistinis nuo Gruzijos siekiantis atsiskirti Abchazijos regionas prašo Rusijos karinės pagalbos. Kaip skelbia „Russia Today“, separatistai ragina Kremlių prisiimti regiono karinę kontrolę. Tuo tarpu Gruzija pranešė pasitraukianti iš oro gynybos susitarimo su Rusija. Rusijos Užsienio reikalų ministerija ir toliau dėl įtampos augimo separatistiniuose regionuose kaltina Gruziją, kuri ragina, kad į konflikto sprendimą įsikištų tarptautinė bendruomenė.
2008-05-06

Gruzija – Rusijos geopolitinis „įkaitas“

Rusija savo „pasilikimą“ Abchazijoje ir Pietų Osetijoje jau ima grįsti nebe siekiu atlikti tarpininko vaidmenį Gruzijos „įšaldytuose“ konfliktuose, tačiau per praktinį bendradarbiavimą stengiasi neformaliai integruoti Abchaziją ir Pietų Osetiją į savo federacinę struktūrą.
2008-04-30

Kosovo ateitis – vis dar aklavietėje

Jungtinių Tautų Saugumo tarybai nepavyko rasti išėjimo iš aklavietės, į kurią tarptautinė bendruomenė pateko spręsdama Kosovo provincijos likimo klausimą, teigia „Al Jazeera“.Skirtumai tarp Kosovo albanų lyderių bei Serbijos atstovų, palaikomų Maskvos, yra tokie akivaizdūs, kad apie jokį susitarimą tarp jų negali būti nė kalbos.
2007-12-20

Lukašenka mano, kad pasikeitė ES požiūris į Baltarusiją

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad Europos Sąjunga pakeitė požiūrį į jo šalį po Maskvos ir Minsko ginčo dėl dujų ir naftos, sutrikdžiusio rusiškos žaliavos tiekimą į Europą, praneša valstybinė agentūra BelTA.A.Lukašenka apie tai kalbėjo susitikime su Rusijos komunistų partijos lyderiu Genadijumi Ziuganovu, kuris ketina balotiruotis į prezidentus 2008 metais.
2007-01-30

Rimas Žilinskas: Visi keliai veda į Romą?

Atrodo, kad ne visi. Kai pasaulio lyderiai skubėjo į Romą atiduoti pagarbą ilgamečiam Katalikų Bažnyčios vadovui, Rusijos prezidentas atostogavo ir bendravo su naują autoritarinės demokratijos versiją išradinėjančiu Aleksandru Lukašenka, o Rusijos Dūma skubėjo kritikuoti spaudą dėl pernelyg didelio dėmesio Jono Pauliaus II gyvenimui ir mirčiai.
2005-04-13

Rusija tapo geidžiama investicijų vieta

Dienraštis "The Moscow Times" skelbia, jog, konsultacinės įmonės "A.T. Kearney" naujausios apklausos duomenimis, Rusija pirmąkart pakilo į tiesioginėms užsienio investicijoms patraukliausių pasaulio šalių dešimtuką.
2003-09-22

Užsienio spaudos apžvalga

Šiandien spaudos apžvalgoje: visos džihado žvaigždės, Irakas, Vietnamas ir P. Sampraso atsisveikinimas su sportu. Trečiadienio (08.27) laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistas Virgis Valentinavičius. Amerikos savaitraštyje “Time” Markas Tomsonas ir Maiklas Dafis perspėja, kad Amerikai gali pritrūkti kareivių.
2003-08-27
Į viršų