nėštumo nutraukimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nėštumo nutraukimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nėštumo nutraukimas“.

Už 2 tabletes – ir 200 eurų: apie tai moterys vengia kalbėti, bet moka didelę kainą

Nėštumo nutraukimas – nesvarbu, chirurginis ar medikamentinis, – Lietuvoje vis dar yra vertinamas itin prieštaringai, nors ir yra legalus. Taigi moterims tam tenka ne tik pakloti šimtus eurų – jos gali paprasčiausiai nerasti medikamentų ar abortą sutinkančių atlikti gydytojų. Priklausomai nuo nėštumo savaitės, klinikos ir kitų reikalingų paslaugų, nėštumo nutraukimas gali atsieiti ir 200, ir 500, ir dar daugiau eurų.
2024-11-08

Nėštumą nutraukti pasirinkusi vilnietė išgyveno tikrą košmarą: gydytojų žodžiai šokiravo

Viena baisiausių naktų – taip savo patirtį apibūdina vilnietė Ieva, kentusi siaubingus skausmus suvartojus medikamentiniam nėštumo nutraukimui skirtus vaistus. Tačiau dar baisiau buvo ne skausmai, o patirtis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – ją moteris vadina traumuojančia.  Ieva (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.
2023-08-28

JAV teisingumo departamentas apskųs aborto tablečių apribojimus Aukščiausiajam Teismui

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Merrickas Garlandas ketvirtadienį pareiškė, kad Teisingumo departamentas nesutinka su teismo nutartimi, kuria siekiama sugriežtinti abortų tablečių naudojimą, ir nurodė, kad šį sprendimą apskųs Aukščiausiajam Teismui.
2023-04-13

Nuo kitų metų Lietuvoje įteisintas medikamentinis nėštumo nutraukimas

Nuo kitų metų Lietuvoje nutraukti nėštumą bus galima ir ne chirurginiu būdu, o išgėrus gydytojo paskirtus vaistus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Vaistinis nėštumo nutraukimas, kuris yra panašus į natūraliai įvykusį persileidimą, galės būti pasirenkamas iki devynių nėštumo savaičių, atlikus būtinus tyrimus, konsultuojant ir prižiūrint gydytojui. Pagal išrašytą receptą įsigytus vaistus moteris galės suvartoti jai patogiu laiku ir patogioje aplinkoje.

Lietuva vėluoja 20 metų? Vieni laukia medikamentinio aborto įteisinimo, kiti vardija minusus

Beveik 20 metų – tiek Lietuva atsilieka nuo Vakarų valstybių, kuriose įteisintas medikamentinis abortas. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad ledai pralaužti – projektas procedūrai įtvirtinti jau paruoštas. Kai kurie politikai baiminasi, kad atsiradus medikamentiniam nėštumo nutraukimui, Lietuvoje prastės demografinė situacija, kils pavojus moterų sveikatai. Medikai tokias prognozes neigia ir tikina, kad medikamentinis abortas žymiau saugesnis nei chirurginė intervencija.

Gydytojai paaiškino, ar nėštumą nutraukusi moteris tampa nevaisinga

Apie nėštumų nutraukimą ir jo poveikį organizmui sklando įvairiausios kalbos. Dažniausiai yra girdimas faktas, kad moteris nutraukusi nėštumą gali tapti nevaisinga, bet ar tai yra tiesa, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.  Iki 12 savaičių moteris gali nutraukti nėštumą ir tai gali padaryti dviem būdais – medikamentiniu ir chirurginiu. „Abu būdai yra saugūs, jeigu jie taikomi licenzijuotoje įstaigoje ir šią pagalbą suteikia specialistas.
2021-01-17

Ginekologas atvirai apie abortus: kodėl mūsų šalyje moterys renkasi nutraukti nėštumą

Negimusios gyvybės žūtis – nėštumo nutraukimas, Lietuvoje yra legali, ligoninėse atliekama procedūra, o dažniausiai nutraukti nėštumą moterys nusprendžia dėl to, kad pastojimas buvo neplanuotas. Vis dėlto, gydytojas ginekologas Tomas Lūža tvirtina, kad neretai toks apsisprendimas būna per daug skubotas, neįvertinant galimų komplikacijų, procedūros pasekmių bei kitų galimybių.
2018-09-03

Seime svarstomas draudimas moterims: gimdyti ar ne, spręs ne jos

Abortas Lietuvoje – legali procedūra, atliekama ligoninėse ar privačiose klinikose. Tačiau lenkų frakcija siūlo abortą draudžiančio įstatymo pataisas. Jos atimtų iš moters teisę pačiai pasirinkti – gimdyti kūdikį ar ne. Kritikai sako, jog abortų skaičius šalyje ir taip mažėja, be taikomo draudimo. Tačiau pagalbos tinklas krizinį nėštumą išgyvenančioms šeimoms turi būti plečiamas. Šiuo metu įstatymo pataisos jau svarstomos Seimo Žmogaus teisių komitete, o vėliau bus teikiamos svarstyti Seimui.

Feisbuke išplitęs nėščios vilnietės šauksmas atvėrė gilias žaizdas

Antradienio vakarą feisbuke išplito desperatiškas besilaukiančios vilnietės įrašas apie tai, kad ji šiuo metu laukiasi antrojo vaikelio, tačiau nenori gimdyti. Tokią savo poziciją ji argumentavo tuo, kad vos prieš kelias dienas ji buvo palikta savo vyro. Ji teigė neišgalėsianti viena auginti dviejų vaikelių, todėl ieško ginekologės, kuri už pinigus galėtų duoti išrašą apie tai, kad yra tam tikra vaisiaus patalogija ir jai, 16-ąją nėštumo savaitę, būtų atliktas nėštumo nutraukimas.
2018-02-14

Abortų šešėlyje: visi jie turėjo teisę gyventi

Artėjant Vėlinėms abortų priešininkai ragina atminti ne tik išėjusius anapilin, bet ir negimusius kūdikius. Esą apie 5 tūkst. vaikų per metus Lietuva netenka vien dėl abortų. Kovotojos už gyvybę įsitikinusios, kad visi jie turėjo teisę gyventi, ir ragina padėti sunkioje padėtyje atsidūrusioms moterims, kad joms nekiltų minčių apie abortą. 12 savaičių vaikelis įsčiose – visiškai susiformavęs, tik mažutis. Jam belieka augti, jei mama jį saugiai nešiotų.
Aktualijos 2015-10-30
REKLAMA
REKLAMA

R. Šalaševičiūtė prieš R. Dagį: Seimas dar nepriėmė įstatymo, draudžiančio nutraukti nėštumą

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, atsakydama į Seimo narių klausimus apie vaistus, skirtus medikamentiniam nėštumo nutraukimui, susikirto su konservatoriumi Rimantu Dagiu. „Mes kalbame apie gyvybės nutraukimą cheminiu būdu.
Aktualijos 2014-10-14

Diskusija apie nėštumo nutraukimą – tik dėl paukščiuko

Pirmadienio popietę sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pakvietė visuomenę diskusijos dėl naujojo Nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo. Žingsnis, žinoma, puikus. Retas ministras priimdamas sprendimus tariasi su tauta. Vienintelis niuansas – sprendimai, kurie visuomenėje sukėlė karštų diskusijų, pavyzdžiui, privalomas 72 valandų laukimas, nebus keičiami. Jie priimti ir taškas. Reikia pagalbos „Reikia ieškoti kompromisų.
2014-10-03

Vyskupai: medikamentinį abortą bandoma įteisinti neskaidriai

Lietuvos vyskupai kritikuoja Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) parengtą naują nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo projektą. „Šiame projekte ne tik išlieka dar nuo tarybinių laikų egzistavusi abortų atlikimo tvarka. Jame atsiranda ir naujos, dar didesnį susirūpinimą keliančios nuostatos, kurių pagalba Lietuvoje siekiama įteisinti medikamentinį abortą.
Aktualijos 2014-09-29

Katalikiškoje Airijoje vyksta debatai dėl abortų leidimo

Vilmantė Lokcikaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Airijoje netyla diskusijos dėl abortų, parlamentui balsuojant dėl įstatymo, leidžiančio nutraukti nėštumą, priėmimo. Jis leistų abortus, jei moters gyvybei kyla pavojus ar ji grasina nusižudysianti. Katalikiškoje Airijoje abortų klausimas diskusijas kelia jau dvidešimt metų. 1992-aisiais Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad abortus reikia leisti, jei moters gyvybei gresia pavojus.
2013-07-11

Palestinos Siamo dvynės Iman ir Amani

Trijų dienų palestinietės Iman ir Amani yra Siamo dvynės. Mergaitės gimė su vienu skrandžiu ir dviem širdimis susijungusios į vieną kūną.  Palestinos gydytojai perspėjo moterį, kad ji susilauks Siamo dvynių, tačiau moteris atsisakė nutraukti nėštumą dėl savo religinių įsitikinimų. Hebrone gyvenanti šeima dabar tikisi pagalbos iš Saudo Arabijos medikų. Šeima tikisi, kad šios šalies medikai nuspręs ar yra įmanoma atlikti atskyrimo operaciją.
2013-06-03

Nelegalūs vaistai – už gyvybės kainą

Nelegali prekyba vaistais keliasi į internetą. Tačiau specialistai įspėja, kad niekas negali garantuoti vaistų kokybės, nėra garantijos, kad neįsigysite klastotės. Kai kurie siūlomi medikamentai gresia mirtinu nukraujavimu. Neslėpė nelegaliai prekiaujantis Nors įvairiais vaistais be reikiamų leidimų prekiaujančių „vaistininkų“ pareigūnai retkarčiais pričiumpa miesto turgavietėse, jų prekyba klesti internetinėje erdvėje.

Medikamentinis abortas

Ar medikamentinis abortas gali turėti įtakos moters vaisingumui? Ar jis pavojingas? Kokie galimi šalutiniai poveikiai? Dešimties metų atliktais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad metodas kelia mažai pavojų. Manoma, kad rizikos nėra, nes vaistų dozės mažos, vartojamos trumpai, duoda labai menką šalutinį poveikį. Didžioji dalis medikamentų pasišalina iš organizmo per 2 ar 3 dienas. Antrasis medikamentas yra jau seniai saugiai ir kur kas didesnėmis dozėmis naudojamas skrandžio opoms gydyti.
2011-05-16

Dilema: kas geriau – nutraukti nėštumą ar atiduoti kūdikį valstybės globai?

Žodis „abortas“ pastaruoju metu Lietuvoje kelia milžiniškas aistras ir priverčia pulti į kraštutinumus. Kalbą apie abortų uždraudimą Lietuvoje pradėję Seimo nariai sulaukė pasipriešinimo iš didelės dalies visuomenės ir net savo kolegų, bet, daugelio nuostabai, pasiūlymą palaikė ne tik Bažnyčios atstovai, bet ir daugelis medikų.
2010-12-19

Kunigai atrišo rankas ginekologams

Akušeriams-ginekologams, kuriems nepriimtina daryti nėštumo nutraukimo operacijas, netrukus tikriausiai bus lengviau atsispirti gydymo įstaigos administracijos ar kolegų spaudimui. Maža to, prieš abortus nusistatę būsimieji ginekologai galbūt galės apskritai nesimokyti atlikti šios procedūros. Praėjusią savaitę Bažnyčios spaudžiama Vyriausybė priėmė atitin- kamas Medicinos praktikos ir Pacientų teisių bei žalos sveikatai atlyginimo įstatymų pataisas.

Gydytojai galės spręsti – daryti abortą ar ne

Ilgas diskusijas abortų klausimu žadama užbaigti įstatymu, leidžiančiu gydytojams patiems apsispręsti dėl nėštumo nutraukimo. Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys patikino, jog šiam sprendimui priešinosi katalikų bendruomenė. Numatoma, jog gydytojai akušeriai bei ginekologai galės apsispręsti dėl aborto nutraukimo. Šis leidimas numatomas atsižvelgus į medicinos darbuotojų religinius įsitikinimus.

Pagalba ar abortų reklama?

Kontroversiškai vertinama reklaminė kampanija siekia suteikti moterims informacijos ir tikėjimo, kad jos gali nuspręsti pačios. Jungtinėje Karalystėje seksualinės sveikatos klinikos „Marie Stopes“ pristatė pirmąją televizijos reklamą, kuria siūlomos paslaugos – patarimai dėl nėštumo nutraukimo, rašo Guardian.co.uk. Reklamą sukūrė agentūra „icreate4“. Šiandien, gegužės 24-ąją pradedamoje transliuoti reklamoje rodomos skirtingos moterys, kurioms vėluoja menstruacijos.
2010-05-24
Į viršų