• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyskupai kritikuoja Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) parengtą naują nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo projektą.

Lietuvos vyskupai kritikuoja Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) parengtą naują nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiame projekte ne tik išlieka dar nuo tarybinių laikų egzistavusi abortų atlikimo tvarka. Jame atsiranda ir naujos, dar didesnį susirūpinimą keliančios nuostatos, kurių pagalba Lietuvoje siekiama įteisinti medikamentinį abortą. Atkreipiame dėmesį, kad siekiant pastarojo tikslo, 2013 m. liepos 11 d. Lietuvoje slapta nuo visuomenės buvo įregistruotas medikamentiniam abortui atlikti skirtas preparatas mifepristonas“, - sakoma Lietuvos tradicinių religinių bendrijų atstovų pareiškime.

REKLAMA

Šį laišką pasirašė Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Vilniaus ir Lietuvos Stačiatikių arkivyskupas Inokentijus.

„Tenka apgailestauti, kad šiandien mūsų teisinėje valstybėje neskaidriais metodais siekiama spręsti su tautos išlikimu susijusius klausimus. Keista, kad šiuolaikinėmis technologijomis siekiama įteigti, kad medikamentinis abortas – tai tik labai paprasta, namuose atliekama procedūra. Būtina pabrėžti, kad aborto moralinis vertinimas nesikeičia ir nepriklauso nuo aborto atlikimo laiko ar metodo. Dar daugiau, pasaulio praktika rodo, kad šis metodas yra žymiai pavojingesnis moters sveikatai ir gyvybei“, - aiškina dvasininkai.

REKLAMA
REKLAMA

SAM parengtu nauju projektu siūloma įteisinti Lietuvoje medikamentinį abortą, taip pat numatyti privalomą 72 valandų laukimo terminą prieš nėštumo nutraukimo procedūrą.

„Yra projektas parengtas dar buvusio ministro, kolegos Vytenio Povilo Andriukaičio, kadangi kilo tam tikras pasipriešinimas, norime išklausyti visų nuomones - medikų, bažnyčios, nevyriausybinių organizacijų, ir tada priimsiu sprendimą, kaip ministrė, ar pasirašau, ar ne šį aprašą“, - BNS anksčiau sakė ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji tvirtino teigiamai vertinanti projekte numatytas naujoves.

„Aš manau, kad jis (projektas - BNS) pakankamai geras, kadangi yra naujovių, kaip medikamentinis nėštumo nutraukimas, yra procedūros sudėliotos labai teisingai ir aiškiai, yra tik vienas minusas - šiandien neturime įstatyminio teisinio reglamentavimo“, - sakė ministrė.

REKLAMA

Iki šiol Lietuvoje nėštumo nutraukimas nėra reglamentuotas įstatymu, o patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Seimas po pateikimo yra pritaręs grupės parlamentarų, kurių daugiausiai - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai, inicijuotam Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymui, kuriuo abortai būtų draudžiami išskyrus retus atvejus - išprievartavimą, pavojų moters gyvybei.

REKLAMA

Taip pat Seime yra įregistruotas socialdemokratų inicijuojamas Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektas, kuris įtvirtintų moters teisę į abortą. Pataisų iniciatoriai tvirtina, jog laikas moters teisę į nėštumo nutraukimą įrašyti į įstatymą, argumentuodami visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, jog abortus pateisina 84 proc. šalies gyventojų.

Šiuo metu šalyje abortai leidžiami ne vėliau kaip 12 nėštumo savaitės pabaigos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų