margarita jankauskaitė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „margarita jankauskaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „margarita jankauskaitė“.
Kitų šalių pavyzdžiu ketina sekti ir Lietuva: Morgana Danielė siūlo įteisinti nėštumo nutraukimą vaistais
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau daugiau nei 30 metų yra įtraukusi medikamentus, skirtus nutraukti nėštumą, į būtinųjų vaistų sąrašą, tačiau Lietuvoje šie vaistai moterims yra neprieinami ir skatina jas kreiptis į vaistų perpardavėjus. Apie tai Seime prakalbo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.
Kodėl svarbu švęsti Tėvo dieną ir ką ji reiškia?
Šiemet Lietuvoje Tėvo diena kaip valstybinė šventė minima vienuoliktą kartą. Lygių galimybių plėtros centras (LGPC) atkreipia dėmesį, kad tai ne tik proga pasveikinti tėčius.
Būtina garsiau kalbėti apie vyrų įsitraukimą į vaikų priežiūrą ir jo svarbą. Socialiniuose tinkluose LGPC viešina įvairias tėvystės patirtis, taip pat ir pačių pirmųjų Lietuvoje vyrų, išėjusių vaiko priežiūros atostogų.
Kritikuoja baudas prostitutėms: norėdamos susimokėti jos priverstos parsidavinėti
Vyriausybei atmetus siūlymą panaikinti baudas prostitucija besiverčiantiems asmenims, su išnaudojamais asmenimis dirbantys ekspertai ir lygių teisių specialistai akcentuoja, kad baudos tik dar labiau gilina prostitucijos problemą. Turėdami apmokėti baudas ir besikaupiančias skolas, asmenys ir toliau priversti parduoti savo kūną.
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Lietuvoje už vertimąsi prostitucija ir toliau būtų baudžiami tuo užsiimantys asmenys.
Apklausa šokiruoja: ketvirtadalis kino pramonės atstovų Lietuvoje teigia susidūrę seksualiniu priekabiavimu
Ketvirtadalis kino pramonės atstovų tvirtina susidūrę su seksualiniu priekabiavimu, keturi iš dešimties sako patyrę ar stebėję nepageidaujamą seksualinį elgesį, rodo apklausa.
Kaip antradienį informavo Lietuvos kino centras, jo užsakymu atliktame tyrime dalyvavo 119 respondentų iš kino pramonės. Apklausą elektroniniu būdu atliko bei analizę pateikė Lygių galimybių plėtros bei Lietuvos žmogaus teisių centrai.
Sugalvojo, kaip jaunus tėvus priversti atostogauti gimus mažyliui
Europa ieško būdų, kaip paskatinti tėčius eiti vaiko priežiūros atostogų. Lietuvai tai ypač aktualu, mat tam ryžtasi tik vienas iš keturių vyrų. Tačiau netrukus situacija gali pasikeisti. Jei bus pritarta naujai direktyvai, vyrai nori to ar ne, privalės mažiausiai du mėnesius prižiūrėti savo mažylius, o to atsisakius vaiko priežiūros atostogos tiesiog sutrumpės. Vilnietis Audrius popietę Vingio parke leidžia su vos prieš savaitę pasaulį išvydusiu sūnumi Bernardu.
Atvėrė „tobulų“ Lietuvos šeimų duris: moteris ragina prabilti
Gyventojai turi klaidingų nuostatų apie smurto šeimoje aukų situaciją, sako ekspertai, pristatę visuomenės nuomonės apklausą. 2017 metų birželį bendrovei „RAIT“ apklausus per 1 tūkst. šalies gyventojų, pusė respondentų teigė, kad moteris, jei nori, visada gali nutraukti santykius su smurtaujančiu vyru. Iš dalies su šiuo teiginiu sutinka 35 proc apklaustųjų.
Iki metų galo moterys Lietuvoje dirbs nemokamai
Lietuvoje vyrų ir moterų atlyginimo atotrūkis vidutiniškai siekia 13.4 procentų. Pavertus skaičių darbo dienomis, paaiškėja, kad moterys šalyje dirba beveik du mėnesius nemokamai. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, valstybiniame sektoriuje šis atotrūkis siekia – 13,7, privačiame – 17,6 proc., o didžiausi skirtumai stebimi finansų ir draudimo (38,3 proc.), beveik trečdaliu mažiau atgynimo moterys gauna informacijos ir ryšių, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo srityse.
D. Grybauskaitė pasirašė prieštaringą įstatymą: aiškėja, kas keisis
Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė prieštaringai įvertintą Šeimos stiprinimo įstatymą. Kaip BNS pranešė prezidentės spaudos tarnyba, šalies vadovė pasirašė teisės aktą, „išklausiusi ir apsvarsčiusi įvairias nuomones bei įvertinusi, kad Seimo priimtas galutinis Šeimos stiprinimo įstatymo variantas nediskriminuoja vienišų motinų ir tėvų, vaikus auginančių nesusituokusių porų bei kitų asmenų, kurie susieti artimais giminystės ryšiais“. D. Grybauskaitė buvo sulaukusi raginimų ir pasi...
Motociklų reklama pakraupino lygių galimybių specialistus: čia moteris ne žmogus, o priedas
„Motoakademijos“ reklama, kur pravažiuojantis pro merginą motociklininkas jai pakelia sijoną, įmonei atsirūgo – ji papuolė į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos akiratį. Specialistai sako, kad reklamoje žeminamos moterys ir netgi gali būti skatinamos patyčios ar priekabiavimas. Įmonės atstovai sako nieko blogo nenorėję, o lygių galimybių ekspertai stebi situaciją pakraupę.
Superherojėmis tapusios smurtą patyrusios moterys: jokiais būdais netylėkite!
Daugiau nei pusė moterų susiduria su smurtu šeimoje ir vos mažiau nei trečdalis iš jų ryžtasi apie tai prabilti ir kreiptis pagalbos. Kaip kovoti su šiuo visuomenėje įsikerojusiu blogiu? Pilietinės iniciatyvos „Moterys kalba“ komanda ir apie smurtą artimoje aplinkoje prakalbusios moterys turi savo atsakymą. Vakar Švedijos ambasadoje buvo oficialiai pristatytas projektas #superherojės.
REKLAMA
REKLAMA
Tyrimas: agresiją vertina kaip vyriškumo dalį
Lietuvoje pristačius tyrimą apie tai, koks Lietuvos vyrų požiūris į smurtą prieš moteris, paaiškėjo, kad nemaža dalis Lietuvos visuomenės mano, kad agresyvus elgesys yra neatsiejama vyriškumo dalis, „Žinių radijui“ sakė lygių galimybių specialistė Margarita Jankauskaitė „Šie duomenys leidžia mums daryti tokią prielaidą, kad teoriniame lygmenyje pradedame suprasti, kad smurtas yra blogai, bet (...) vis tik nemaža dalis vyrų ir moterų supranta, kad agresyvus elgesys yra neatsiejama vyriškum...
Ką daryti, kad Kovo 8-osios gėlės nenuklotų kapų
Lietuvoje vidutiniškai kartą per savaitę nusižudo paauglys, o kartą per mėnesį šeimoje nužudoma moteris. Kas devintas skambutis policijai – pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje.
Moterų politikoje norisi vis labiau
Žinių radijas Politikoje vis dar dominuoja vyrai, tačiau gerėja gyventojų požiūris į moteris politikes, „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė. Vyriausiosios rinkimų komisijos pateikiamas kandidatų į savivaldybių tarybas socialinis pjūvis parodė, kad daugiausia kandidatuoja vyrai, amžiaus vidurkis - 46 metai.
E. Jackaitė: joks įstatymas neprivers žmonių būti atsakingais už antrą pusę ir vaikus
Šeima - tik santuokoje gyvenantys vyras ir moteris. Tokią šeimos sąvoką įstatymu pasišovė įteisinti politikai, teigiantys, kad šis apibrėžimas padėtų išgelbėti Lietuvą. Tad kaip tuomet vadinti tuos vaikus, kurie auga ne santuokoje? Ir ar po naujų įstatymų moteris netaps priklausoma nuo vyro malonės ją vesti?
Šio vakaro LNK diskusijų laida „Valanda su Rūta“ kaip niekad audringa.
Moterų balsas: jei nesi seksuali, tu negali egzistuoti
Gruodžio 6–7 dienomis Vilniuje vyks Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimas. Tarsi apšilimas prieš šį reikšmingą įvykį gruodžio 5 dieną tradiciškai buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Kad moterų balsas būtų išgirstas“, kurios pagrindinis tikslas buvo aptarti esmines moterų teisių ir lyčių lygybės problemas.
Diskriminaciją visuomenėje skatina „tikro“ vyro stereotipas?
Nors civilizuotų bendruomenių gyvenimą reguliuojantys įstatymai draudžia diskriminuoti kitus asmenis dėl jų lyties, amžiaus, seksualinės orientacijos ar kitų jų gyvenimo aspektų, realybė, deja, yra kitokia. Šių dienų visuomenėje tiesioginę ar netiesioginę diskriminaciją patiria ne tik socialiniai pažeidžiamų grupių atstovai, bet dėl įsigalėjusių stereotipų ar išankstinių nuostatų su šiuo reiškiniu susiduria ir šioms grupėms nepriklausantys asmenys.
Transeksualai ir androginiški modeliai – tolerancijos išraiška
Mados pasaulyje netyla kalbos apie tai, kaip moteriškus drabužius demonstravo vyras. Ne mažiau dėmesio sulaukė ir ant podiumo pasirodęs transeksualas. Kas tai: mados revoliucija ar dar vienas gudrus rinkodaros triukas?
Dizaineriai siekia reklamos
Garsiausių dizainerių podiumus užkariauja ne tik patrauklios manekenės, vis dažniau populiariųjų modelių sąrašuose atsiranda transeksualai ir androginiški (kai vienos lyties individas turi kitos lyties bruožų) asmenys.
M. Jankauskaitė: valstybė orientuojasi į patriarchalines normas
Lietuvai apsipratus Europos Bendrijoje, oficialiu valstybės politikos orientyru tapo patriarchalinės normos, išmoningai dekoruojamos tradicinių šeimos vertybių retorika, teigia Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė.
„Lietuvoje šeimos politikos stiprinimas siejamas su valstybinių lyčių lygybės mechanizmų naikinimu. Žlugus planams įkurti Šeimos ir socialinių reikalų ministeriją, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patyrė restruktūrizavimą.
Dailioji lytis meta pirštinę
Valstybės vadovo posto sieksiančios politikės pirmąkart per prezidento rinkimų istoriją vien savo skaičiumi gali nenusileisti kandidatams vyrams, rašo „Lietuvos žinios“. Ekspertai nesistebi: kai padėtis valstybėje sudėtinga, išmuša dailiosios lyties atstovių valanda.
Statistikos departamento duomenimis, valdžioje esančių moterų mūsų krašte pastaraisiais metais sumažėjo 4 procentais.
„Minties“ renginių programa Vilniaus knygų mugėje 2009
Vasario 13 d., penktadienį, 18 val. Rašytojų kampas, Litexpo parodų centras
Susitikimas su Manuela Gretkowska ir jos romano „Moteris ir vyrai“ pristatymas. Taip pat dalyvauja knygos vertėjas Kazys Uscila, Lenkijos knygų instituto ir Lenkijos instituto Vilniuje atstovai.
Klaipėdoje – apie moteris
Nuolat balansuojanti tarp kasdienybės, meno, mokslo, šiandienos moteris savyje derina žmonos, mamos, darbininkės, menininkės įvaizdį. Ji - veikli, mobili, kūrybinga asmenybė, aktyviai reflektuojanti įvairias urbanizacijos, globalizacijos, tautinio identiteto, žmonių tarpusavio susvetimėjimo, socialinėje realybėje egzistuojančių tabu, rasizmo, fizinio smurto problemas.
Spalio 17 d. 18 val.
Nevyriausybininkai protestavo prieš šeimos koncepciją
Nuotakomis apsirengusių merginų būrys ketvirtadienio rytą išsirikiavo prie Seimo - laikydamos plakatus „Ieškau jaunikio, noriu į valstybės tarnybą“ jos ragino Seimą nepritarti parlamente svarstomai Šeimos politikos koncepcijai, kuri esą numato nelygias sąlygas nesusituokusiems partneriams.
„Mes, piketo nariai, pasisakome už planuotą šeimą be atskirties.
Ko nori moterys
Prieš keliolika metų artėjant Kovo 8-ajai vyrai buvo raginami pirkti gėles ir rodyti išskirtinį dėmesį savo moterims. Dabar ši šventė pasitinkama statistika, jog moterys Lietuvoje uždirba mažiau, yra diskriminuojamos vyrų ir spaudžiamos stereotipų į visus keturis virtuvės kampus, rašo „Vakarų ekspresas“.
„Norim ne gležnų gėlių, o solidžių įstatymų!“ - prieš dvejus metus akciją tokiu pavadinimu Kovo 8-osios proga buvo surengęs Lygių galimybių plėtros centras (LGPC).
Jis siekė, kad Lietuvoje b...
Lietuvaitės parduodamos ir internetu
Lietuvoje klesti virtualių erotinių pokalbių svetainių verslas. Dieną naktį iš mūsų šalies užsieniečiams transliuojami vaizdai, kuriuose - be skrupulų prieš pašnekovą drabužėlius nusimetančios merginos, rašo "Lietuvos žinios". Jau seniai ne naujiena, kad užsieniečiai būriais į Lietuvą traukia ne tik šalies, bet ir lietuvaičių grožio paakinti.
„Asmens kodas“: Ar vienišos motinos blogesnės už kitas?
Ar vienišos motinos blogesnės už kitas? Moters teisių klausimas valstybės politikos ir realybės kontekste.„Vyras tiesiog paspruko ir vaiką privalėjau auginti viena“, - sako dainininkė Rosita Čivilytė, mananti, jog Lietuvos įstatymai kuriami tik tiems, kam jie yra palankūs. Visi kiti gyvena pagal džiunglių įstatymus, neslepia dainininkė, antrą dukrą auginanti vėl viena.
Margarita Jankauskatė: Kai vyriškumas dominuoja, kiti lieka už borto
Faktą, kad Lietuvoje protestuojama prieš neegzistuojančius gėjų paradus, Margarita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė, vadina įrodymu, kad lietuviai yra viena iš homofobiškiausių tautų Europoje.
Viešai nepasitenkinimą gėjų paradais išreiškę demonstrantai jokios pasipiktinimo bangos nesukėlė. Netgi Vilniaus miesto savivaldybė teigė davusi leidimą akcijai.
“Įvairovės” ambasadoriais išrinkti L. Donskis ir M. Jankauskaitė
Leonidas Donskis ir Margarita Jankauskaitė tapo Europos Komisijos kampanijos “Už įvairovę. Prieš diskriminavimą” įvairovės ambasadoriais.
Europos Komisija vykdo aktyvią kampaniją, kurios šūkis - “Už įvairovę.
Vaidotas Žukas: Atviras laiškas dėl EK komisarės D. Grybauskaitės seksualinės orientacijos
Po šios savaitės antradienio Lietuvos radijo laidos “Rudens studija su Vaidotu Žuku” kilo nemažas skandaliukas, todėl verta kai ką paaiškinti.
Pagrindinė radijo diskusijos tema buvo „Teisus ar neteisus buvo eurokomisaras Roccas Buttiglionė, moralizuodamas homoseksualus ir vienišas motinas?“.
Į laidą buvo pakviesti seksualinių mažumų ir žmogaus teisių ekspertai: VDU sociologijos doc.
Grytė Liandzbergienė: Kūno kultas žiniasklaidoje - smūgis moters savimonei ir piniginei
Vienas neseniai atliktas tyrimas patvirtino tai, ką lietuviškose žiniasklaidos priemonėse nesunku pastebėti ir plika akimi. Vyrai Lietuvos laikraščių ir žurnalų fotografijose bei televizijos kadruose dažniausiai vaizduojami iki pusės. Kai vaizdas baigiasi ten, kur baigiasi kaklaraištis, didžiausias skaitytojų ir žiūrovų dėmesys nukreipiamas į žmogaus veidą.
Ypač pastebimos akys - sielos veidrodis, - bei kakta, kuri mums asocijuojasi su protu.