• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 13 d., penktadienį, 18 val.  

Rašytojų kampas, Litexpo parodų centras

Vasario 13 d., penktadienį, 18 val.  

Rašytojų kampas, Litexpo parodų centras

REKLAMA

Susitikimas su Manuela Gretkowska ir jos romano „Moteris ir vyrai“ pristatymas. Taip pat dalyvauja knygos vertėjas Kazys Uscila, Lenkijos knygų instituto ir Lenkijos instituto Vilniuje atstovai. Renginio vedėja - Margarita Jankauskaitė (Lygių galimybių plėtros centras).   

REKLAMA
REKLAMA

Manuela Gretkowska – lenkų prozininkė, eseistė ir scenaristė, studijavo filosofiją Jogailos universitete Krokuvoje ir viduramžių antropologiją Paryžiuje. 2007 m. M. Gretkowska įkūrė Lenkijos Moterų partiją, aktyviai dalyvavo politinėje veikloje. M. Gretkowskos kūryba skatina aštrias diskusijas ir kaitina emocijas. M. Gretkowskos romanai vertinami įvairiai: kaip postmodernistinė, feministinė, metafizinė ar skandalinga proza. Tačiau neabejotinai kaip įdomi ir burianti plačią ir įvairialypę skaitytojų auditoriją.

REKLAMA

Rašytoja romane „Moteris ir vyrai“, analizuodama vyrų ir moterų santykius, atskleidžia dabartinę moralę, išryškina daugybę įvairiausių socialinių ir kultūrinių veiksnių, lemiančių herojų „gyvenimo sprendimus“ ir jų elgesį, taip sukurdama detalius personažų portretus.

 

Vasario 14 d
., šeštadienį, 11 val.  

Konferencijų salė 5.1., Litexpo parodų centras

REKLAMA
REKLAMA

Laimos Marijos Petrusevičiūtės knygos „Munchas ir Čiurlionis: melancholija ir saulė“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorė Laima Marija Petrusevičiūtė, menotyrininkas, filosofas Antanas Andrijauskas. Ištraukas skaito aktorius Algimantas Butvilas, groja M.K. Čiurlionio menų gimnazijos kvartetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norvegijoje gyvenančios menotyrininkės L. M. Petrusevičiūtės knyga – tai novatoriška lyginamoji dviejų menininkų kūrybos analizė. Autorė išplečia tradicinį čiurlionistikos lauką ir drąsiau nei ankstesni tyrinėtojai lietuvio menininko kūrybą susieja su Šiaurės kraštų dailės procesais. Tiek Munchas, tiek Čiurlionis, kurdami svetimšalių pavergtose tėvynėse, vienodai giliai išreiškė savo tautos laisvės siekius, formavo tautinius idealus, jų laisvės ilgesį, kūrė romantinį idealizuotą savo tautos dvasinį veidą, ateities vizijas, kovotojų už savo idealus vaizdinius, tačiau nuostabiausia, kad netrukus iš romantinių svajų versmių išsiliejo jėgos, kurios šį vaizduotės sukurtą pasaulį pavertė realybe.

REKLAMA

Vasario 14 d., šeštadienį, 16 val.  

Vaikų scena, Litexpo parodų centras

Broniaus Bušmos knygos „Saulytė dingo“ sutiktuvės ir vaikų meno stovyklos Ylakiuose darbų pristatymas. Dalyvauja vaikų meno stovyklos Ylakiuose vadovas Bronius Grušas ir jo auklėtiniai (knygos iliustratoriai). Renginį veda pristatomos knygos autorius Bronius Bušma.

REKLAMA

Rašytojo, scenaristo Broniaus Bušmos pasaka „Saulytė dingo“ – išskirtinė. Tai pirmoji autoriaus sukurta pasaka, o knygos iliustracijas – pasakos veikėjus – piešė vaikai, vasarą dalyvavę kasmet Ylakiuose vykstančioje dailės stovykloje. Po stovyklos Vilniuje ir visoje šalyje rengiamos paveikslų parodos. „Nesunkiai galima įsivaizduoti, kaip jaučiausi pamatęs, kiek ir kokių iliustracijų pripiešta mano pasakai. Nesu didelis pagyrūnas, bet teisybę branginu, todėl privalau prisipažinti: nors pasaka išėjo ir ne „be galo“, tačiau, kaip sako žemaičiai, vaikštau truputį įsivaizdindamas...“ - Bronius Bušma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasario 15 d., sekmadienį, 12 val.  

Konferencijų salė 5.2., Litexpo parodų centras

Susitikimas su knygos „Barbarų Europa“ autoriumi Karoliu Modzelewskiu.

Karolis Modzelewskis – žymus lenkų istorikas, rašytojas, politikas, Vroclavo ir Varšuvos universitetų profesorius. Demokratijos šalininkas, aktyviai dalyvavęs šalies politikoje 7-9 dešimtmetyje. Ne kartą netekęs laisvės dėl opozicinių pažiūrų ir politinės veiklos. Nuo I991 m. Lenkijos Respublikos Seimo narys.

REKLAMA

Knyga „Barbarų Europa“ – išsami lyginamoji studija. Autorius tyrinėja germanų ir slavų genčių socialinę santvarką viduramžiais, nagrinėja pačią barbariškumo sampratą ir bando atsakyti į klausimą, kokia buvo tikroji Europos civilizacijos kilmė. Rašydamas apie pagoniškąją Europą, autorius užsimena apie problemas, susijusias su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėmis, mini vėlesnių Lietuvos statutų nuostatas. Knyga parašyta tokiu stiliumi, kad yra patraukli ne tik profesionalui, bet ir prie specifinės monografijų kalbos nepratusiam skaitytojui.

REKLAMA

Vasario 15 d., sekmadienį, 14 val.  

Konferencijų salė 5.1., Litexpo parodų centras

Liberto Klimkos knygos „Saulės ratu, Mėnulio taku“ pristatymas. Aranžuotas liaudies dainas atliks Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ansamblis „Kivi Junior“ (vadovė Danguolė Aukselienė). Renginį veda knygos autorius Libertas Klimka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Libertas Klimka – fizikas, gamtos mokslų daktaras, etnologas, mokslo istorikas, Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, naujų tarpdisciplininių mokslo šakų – paleoastronomijos ir etnokosmologijos – pradininkas Lietuvoje.

Knygoje „Saulės ratu, mėnulio taku“ pagal metų ciklą aprašomi lietuvių papročiai, šventės, prietarai. Gausiai iliustruotoje knygoje L. Klimka primena, kad „lietuvis, gilios praeities tautos atstovas, gyvena tarsi dvejuose laikuose: istoriniame, įsukančiame kasdien į naujausių įvykių sūkurį, ir archajiniame, kuris sustingęs ties tautos šaknimis, įsismelkęs į mūsų vidų per motinos lopšinę, močiutės pasakas, tėviškės gamtą ir visą kultūros paveldą.“

Vilniaus knygų mugės metu leidyklos MINTIS stende:

1. Tūkstantmečio sveikinimai mylimiesiems MINTIES paštu. (Veikia visas mugės dienas)

2. MINTIES artelė – kurkime kartu. (Veikia šeštadienį ir sekmadienį 11-15 val.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų