lygybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lygybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lygybė“.
Tarnyba: nacionalinis dramos teatras diskriminuoja lankytojus, taikydamas nuolaidą lankytojams iki 25-erių metų
Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT), taikydamas nuolaidą jauniems asmenims tik iki 25-erių metų, diskriminuoja kitus lankytojus, pirmadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Anot tarnybos, teatro taikoma jauno žmogaus riba iki 25 metų prieštarauja Lygių galimybių įstatymo nuostatai, įpareigojančiai sudaryti vienodas sąlygas gauti tuos pačius gaminius, prekes ir paslaugas, nepaisant amžiaus, lyties ir kitų asmens tapatybės požymių.
Kontraceptinės tabletės vyrams: mokslininkai jau pradėjo bandymus su žmonėmis
Po sėkmingų ikiklinikinių tyrimų su pelėmis mokslininkai šią savaitę pradėjo pirmuosius vyriškų kontraceptinių tablečių be hormonų bandymus su žmonėmis. Tai yra pirmasis tokio pobūdžio vaistas, pasiekęs pirmąjį klinikinių tyrimų etapą.
Nors mokslininkai jau dešimtmečius stengiasi sukurti ne tik prezervatyvus ir vazektomijas, bet ir kitas kontraceptines priemones lytiškai aktyviems vyrams, vėlesnius klinikinių tyrimų etapus pasiekusios priemonės buvo hormoninės.
Apklausa: lietuviai vieningi dėl karo Ukrainoje, o dėl partnerystės ir dekriminalizavimo nėra kategoriški
Tos pačios lyties porų teisės, karo Ukrainoje kaltininkai, lengvųjų narkotikų dekriminalizavimas – klausimai, kurie viešumoje kelia daug diskusijų. Dažnai susidaro įspūdis, kad Lietuvos gyventojai, diskutuodami šiomis temomis, yra susipriešinę, matantys tik juoda arba balta. Tačiau realybė kitokia, rašoma „Adverum“ pranešime spaudai.
Prancūzijos miestas 2023-iesiems keičia pavadinimą, kad padidintų lygybę
Vienas Prancūzijos meras paskelbė, kad jo vadovaujamas miestas vieniems metams keičia pavadinimą į moteriškosios giminės formą, taip siekiant atkreipti dėmesį į lyčių lygybę.
Profesiją rinkis pagal gebėjimus ir širdį, o ne stereotipus
Ko tikitės, atvykę į autoservisą? Kad jūsų automobilį greitai suremontuos ir tai nekainuos itin brangiai? Taip, bet šis klausimas ne apie tai. Tikimės, o tiksliau – manome, kad ateis vyriškis tepaluotomis rankomis. Na, gal ne tepaluotomis, bet vyriškis.
Tatuiruotės bado akis: vieni nepriima į darbą, kiti laiko teisių pažeidimu
Jau tampa įprasta matyti žmones su tatuiruotėmis, tačiau dėl to gali kilti problemų darbinantis. Tatuiruotas žmogus kažkam atrodo neva nekompetentingas, nepatikimas, gali atstumti klientus ar negatyviai veikti įmonės reputaciją.
Priimant į darbą ar jau dirbant diskriminacija yra draudžiama, tačiau realiai nelabai aišku, kiek toks draudimas apima ir tatuiruotes.
Raimondas Kuodis ironizuoja dėl VU naujakalbės užmojų: skandalą reikia nedelsiant tvarkyti
Vilniaus universitetas pristatė „lyčiai jautrios kalbos gaires“. Tai iškart pradėjo plisti socialiniuose tinkluose ir sulaukė ironijos. Ekonomistas Raimondas Kuodis ironizavo, kad iškart reikėtų kelti klausimą dėl VU pavadinimo, nes jis yra vyriškos giminės, o tai yra akmens amžius.
„Na kad jau Vilniaus universitetas išsiruošė nelengvu naujakalbės su(si)kūrimo keliu, tai skubu raportuot, kad iš karto stojasi natūralus išvestinis klausimas – pavadinimo.
Finansų analitikė atsakė, kodėl Lietuvoje moterų atlyginimai mažesni nei vyrų
Nors Lietuvoje moterų algos ir pensijos mažesnės, TV3 laidos „Karštai su tv3.lt“ pašnekovės teigė, kad mūsų šalyje daugiau dirba moterų negu vyrų.
Lietuvoje moterų atlyginimai finansiniame sektoriuje 36 proc. yra mažesni negu vyrų. Finansų analitikė Milda Dargužaitė teigė, kad yra atlikti specialūs tyrimai, kurie paaiškina šį skirtumą.
Lygybės link: lyčių pusiausvyra olimpinėse žaidynėse, rekordinis atletų skaičius paralimpinėse
Minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) dar kartą išreiškė tvirtą įsipareigojimą siekti lygybės sporte.
TOK kartu su Tarptautiniu paralimpiniu komitetu, Tokijo olimpinių žaidynių organizaciniu komitetu bei Japonijos vyriausybe sieks, kad vasarą vyksiančios olimpinės ir paralimpinės žaidynės taptų pavyzdžiu.
„TOK siekia lyčių lygybės visose srityse – tiek varžybose, tiek sporto vadyboje bei organizacijų valdyme.
Gėjams atstovaujantis parlamentaras turi idėją: Seime naikinti vyrų ir moterų tualetus
Į Seimą išrinktas profesionalus gėjus Tomas Vytautas Raskevičius turi naują idėją, kaip puoselėti lyčių lygybę valstybėje. Jis sako, kad Seime turėtų būti neutralūs tualetai, o ne atskiri vyrams ir moterims, kaip yra dabar. Taip būtų išvengta skirstymo lyties pagrindu.
Kolegos parlamentarai, išgirdę šią idėją, prapliumpa juoku, o aršiausias Seimo homofobas Petras Gražulis tiesiog pasimetė ir nebežinojo, kaip reaguoti.
REKLAMA
REKLAMA
BMW su LGBT atributika ne juokais supykdė internautus: komentatoriai pratrūko
Birželis pasaulyje minimas kaip „LGBT Pride“ mėnuo – tai mėnesis, kai organizuojamos eitynės už lygybę, kai piliečiai ir socialiai atsakingos įmonės pasipuošia savo profilio nuotraukas socialiniuose tinkluose LGBT vėliava. Birželio 28 d. tai padarė ir BMW, kuri savo logotipą socialiniame tinkle „Facebook“ papuošė šešiomis ryškiomis spalvomis.
Ir toks įmonės žingsnis pasitiktas milžinišku susidomėjimu.
Kovo 8-ąją moterys piktinasi, kad vyrai smurtą prieš jas dangsto po tulpių žiedais
Pasaulis švenčia Kovo 8-ąją. Vieni vyrai nuo pat ryto skuba pirkti gėlių savo mylimosioms ir renka gražiausius žiedus. O štai Kaune ši diena paminėta eitynėmis prieš smurtą. Jų rengėjai sako, kad smurto auka dažniausiai yra moteris, o jų teisių pažeidimus vis bandoma paslėpti po tulpių žiedais.
Kovo 8-osios rytas daugelyje prekybos vietų prasideda štai taip – vyrai perka gėles ir skuba sveikinti savo mylimų moterų.
„Žmonai, mylimai uošvienei, mamai, na, ir daug draugių turiu.
Putinas: santuoka yra tik „vyro ir moters“ partnerystė
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pabrėžė, kad santuoka yra tik heteroseksualių asmenų partnerystė, taip pat pareiškė palaikąs siūlymą įtvirtinti tokį apibrėžimą ruošiamoje atnaujintoje šalies konstitucijoje.
„Santuoka yra vyro ir moters sąjunga“, – sakė jis per susitikimą su Kremliaus suformuotu komitetu, kurio nariai svarsto pataisas naujai Rusijos konstitucijai.
„Tai yra teisinga mintis ir ji turėtų būti palaikoma.
Nuo našlių pensijos iki kelionių pasiūlymų – vieniši žmonės jaučiasi diskriminuojami
Vakarų pasaulyje vis daugėjant vienišų žmonių, o prie altoriaus jaunimui žengiant vis vėliau, pradedama vis dažniau kalbėti apie vienišų žmonių teises ir keliami klausimai, ar jie nėra diskriminuojami poras sukūrusių asmenų atžvilgiu.
Nors didžiojoje dalyje pasaulio valstybės palaiko šeimas skatinančią politiką, visgi visuomenė susiduria su tuo, kad vis didesnė dalis santuokų suyra, o gyventi vieni kartais pasirenka ir patys asmenys.
Atlyginimų nelygybė: moterys didesnį užmokestį gauna tik viename sektoriuje
Nors Lietuvoje jau daugybę metų kalbama ir pabrėžiama, kokios svarbios yra lygios galimybės, šalyje ir toliau auga atotrūkis tarp vidutinio moterų ir vyrų atlyginimo.
Kaip rodo Lietuvos lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos praėjusių metų ataskaita, Lietuvos moterų ir vyrų lygybė Europos Sąjungos (ES) kontekste yra vertinama žemiau nei vidutiniškai. Tai patvirtina ir Europos lyčių lygybės instituto sudaromas ES šalių lyčių lygybės indeksas.
ES lyčių lygybės reitinge Lietuva – šešta nuo galo
Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) sudarytame reitinge Lietuva per dvejus metus smuktelėjo iš 19-osios į 23-ąją vietą.
Antradienį Briuselyje tyrimą pristačiusi EIGE direktorė Virginija Langbakk BNS teigė, kad Lietuva pagal lyčių lygybės progresą šiemet pasirodė blogiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES), o prastėjantį reitingą iš esmės lėmė tai, jog šiemet daugiau nei pusmetį šalis Vyriausybėje neturėjo nė vienos moters.
Šveicarijoje moterys reikalauja didesnės lyčių lygybės
Šveicarijoje penktadienį vyksta demonstracijos, kuriose moterys reikalauja teisingesnio darbo užmokesčio, didesnės lyčių lygybės, taip pat ragina veiksmingiau kovoti su lytiniu priekabiavimu ir smurtu. Tai pirmoji tokia protesto akcija šioje Alpių valstybėje per beveik tris dešimtmečius.
Keičiasi homofobų veidas: Gražulį keičia kiti
Kova dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo nėra vienintelis opus klausimas Lietuvos LGBT bendruomenei, teigia tv3.lt kalbinti pašnekovai. Daugelio jų manymu, LGBT bendruomenės klausimai užima menką vietą Lietuvos politinėje darbotvarkėje, o visuomenę kiršina ir nauji homofobijos flagmanai parlamente. Lietuva užima 39 vietą iš 49 Europos valstybių pagal LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teisių stebėjimo organizacijos „ILGA Europe“ 2017 m. ataskaitą.
Ultimatumas grožio salonams: kainos vyrams ir moterims skirtis negali
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba šią savaitę žada pradėti pirmuosius du tyrimus prieš grožio salonus, atsisakiusius pakeisti kainoraščius, kur nurodytos skirtingos paslaugų kainos vyrams ir moterims. Tokių priemonių imamasi vykdant socialinę kampaniją „Kaina neturi lyties“. Jos metu daugiau kaip šimtas kirpyklų ir grožio salonų įspėti, kad jų kainodara pažeidžia lygių galimybių įstatymus, jiems duotos dvi savaitės pakeisti kainoraščius.
Per ispaniškuosius „Oskarus“ kino žvaigždės ėmė reikalauti moterų ir vyrų lygybės kine
Ispanų kino žvaigždės šeštadienį Madride per Goyos apdovanojimų, kurie laikomi ispaniškuoju „Oskarų“ variantu, ceremoniją kritikavo moterų trūkumą filmų industrijoje. „Mums reikia režisierių, scenarisčių, kinematografių, technikių, kompozitorių – tiek pat kiek vyrų“, – sakė aktorė Nora Navas, Ispanijos kino akademijos viceprezidentė.
Žmogaus teisių dienai 70 metų: pasaulį vis dar krečia neteisybė
1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinės Tautos priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Ar žinote, kad tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves? Minint išskirtinę progą, UNESCO generalinė vadovė Audrey Azoulay kreipėsi į pasaulio gyventojus, atkreipdama dėmesį į pastaruoju metu vėl kylančias grėsmes žmogaus laisvei ir orumui.
Praraja tarp vyrų ir moterų atlyginimų Lietuvoje vis didėja
Dar žiloje senovėje buvo sakoma, jog lengvų darbų nebūna. Visgi iki pat šių laikų gajus stereotipas, jog moteriški darbai paprastesni, tad ir verti mažesnio užmokesčio nei vyrų. Ir nors yra sričių, kurios išties kliaujasi tik fizine jėga, į statybų ar perkraustymo verslą įsilieja ir moterys. Nepaisant to, net ir vienodas pareigas užimantys skirtingų lyčių darbuotojai dažnai uždirba skirtingai.
Anne Hathaway prisijungė prie Angelinos Jolie: moterys kovoja dėl savo teisių
„Oskaro“ laureatė Anne Hathaway buvo paskirta Jungtinių Tautų Moterų geros valios ambasadore ir sieks atkreipti visuomenės dėmesį į nelygią naštą, tenkančią dirbančioms motinoms, trečiadienį pranešė JT. „Motinystės bausmė“, kuri reiškia, kad moterims tapus motinomis, nukenčia jų darbo užmokestis ir darbo galimybės, yra itin piktybiška lyčių nelygybės darbe apraiška“, – sakė JT lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio – „JT Moterys“ – vadovė Phumzile Mlambo-Ngcuka.
Įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2015
Balandžio 18 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje trečius metus iš eilės buvo įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai, taip pagerbiant asmenis ir organizacijas, dirbančius žmogaus teisių gynimo srityje.
Įžymybės ragina pasaulio lyderius kovoti už moterų lygybę
Charlize Theron, Oprah Winfrey ir Mary J.Blige kartu su kitomis žvaigždėmis atvirame laiške pasaulio lyderiams pasisakė už lyčių lygybę pasaulyje. Atviras laiškas pasaulio lyderiams, kurio atsiradimą inicijavo organizacija „One Campaign“, buvo paskelbtas sekmadienį, prieš artėjančią Tarptautinę moters dieną. Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad 155 pasaulio šalyse veikia moteris diskriminuojantys įstatymai, 500 mln. pasaulio moterų yra neraštingos ir 62 mln. mergaičių neturi teisės į švietimą.
Po skyrybų vaikus praradę vyrai: Lietuvoje lygios vyrų ir moterų teisės – tik iliuzija
Vilnietis Andrius jau šešerius metus teismuose kovoja dėl teisės dažniau matytis su savo dukterimi. Tėvas piktinasi, kad išsiskyrus su žmona, teismas neatsižvelgė į jo ir vaiko poreikį būti drauge dažniau. „Beveik visada vaikai paliekami su mamomis, o tėčių net nesiklausoma. Mūsų teisėsaugoje yra nusistovėjusi praktika, kad mamos turi nerašytą prezumpciją, kad jos - silpnoji pusė, jų reikia klausyti, o tėčiai tie, kurie nori išeiti, pabėgti, kažką blogo padaryti.
Lygių galimybių kontrolierė: kompensacijos už privačius darželius – diskriminacinės
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pareiškė, kad kompensacijos už privačius darželius lankančius vaikus yra diskriminacinės socialiniu pagrindu, nes naudingos tik turtingesnėms šeimoms, ir sostinės savivaldybei siūlo keisti tvarką.
Australijos parlamentarai jau šį rugpjūtį pateiks tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymo projektą
Įvairioms politinėms partijoms priklausantys Australijos parlamentarai jau rugpjūčio menėsį pateiks tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymo projektą. Vienalytės santuokos įstatymo projektą rugpjūčio 11 dieną pristatys Liberalų partijos atstovas Warrenas Entschas ir Leiboristų partijos narė Terri Butler, informuoja lgl.lt.
Į Kijeve surengtą gėjų paradą atsakyta smurtu
Seksualinių mažumų teisių aktyvistai šeštadienio rytą surengė „lygybės eitynes“ Kijevo centre, kurios nutrūko greičiau negu po pusvalandžio, prasiveržus smurtui. Prasidėjus gėjų paradui Obolonskajos krantinėje Ukrainos sostinės centre, į renginio vietą prasiveržė kelios dešimtys agresyviai nusiteikusių ultradešiniųjų aktyvistų, sakė įstatymų leidėjas Serhijus Leščenka. „Kelios dešimtys ultradešiniųjų (aktyvistų) prasiveržė į Kijevo gėjų parado vietą ir metė 5-10 petardų.
Australijos ministras pirmininkas: vienalytės santuokos įteisinimas nėra mano prioritetas
Australijos ministras pirmininkas Tony Abbottas pareiškė, jog šalis neseks Airijos pavyzdžiu ir nerengs referendumo dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo. Šalies vyriausybės vadovas pripažino, kad santuokos lygybė svarbi milijonams australų, tačiau yra įsitikinęs, jog su pagrindinėmis žmogaus teisėmis susijusius klausimus turi spręsti šalies parlamentas. „Mūsų šalyje referendumai rengiami, kai teikiamas pasiūlymas atlikti pakeitimus Konstitucijoje.
Estija įteisins vienos lyties asmenų registruotą partnerystę
Nors Estijos LGBT* bendruomenė vis dar susiduria su daugybe iššūkių, jų parlamente neseniai pirmojo svarstymo stadiją praėjo įstatymas, įteisinsiantis vienos lyties asmenų registruotą partnerystę. Įstatymo priėmimas būtų svarbus žingsnis į priekį. Parlamento nariai patiria didžiulį spaudimą iš grupių, besipriešinančių LGBT* asmenų lygybei – vis dėlto, tai pirmoji buvusi Sovietų sąjungos narė, priimanti tokį įstatymą, praneša Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL.
M. Jankauskaitė: lyčių lygybės įgyvendinimas Lietuvoje – nenuoseklus
„Lyčių lygybės įgyvendinimas Lietuvoje – fragmentiškas, jam trūksta nuoseklumo ir pakankamo finansavimo“, – teigia Lygių galimybių plėtros centro ekspertė, projektų vadovė Margarita Jankauskaitė. Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) pristatė ataskaitą „Lyčių lygybės pažangai skirtų institucinių mechanizmų efektyvumas“, kuri atskleidė, kad su lyčių nelygybe kovojančioms Europos Sąjungos šalių institucijoms teks įveikti ne vieną iššūkį.
Vienodos minimalios pajamos ES – nerealus sūlymas
Valdančiajai koalicijai priklausanti partija „Tvarka ir teisingumas“ inicijuoja Lietuvos partijų, dalyvaujančių Europos Parlamento rinkimuose, susitarimą siekti, kad Europos Sąjungoje būtų nustatytos vienodos minimalios pajamos. Tuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ tokį siūlymą vertina kaip nerealų. "Turėčiau labai rimtų abejonių, kad tai yra realu. Minimalūs socialiniai standartai kiekvienoje šalyje turėtų būti.
Ministrės A. Pabedinskienės susitikime su Švedijos ministre – dėmesys moterų ir vyrų lygybei Lietuvoje
Šiandienos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės susitikimo su Švedijos Karalystės lyčių lygybės ministre Maria Arnholm metu aptarti svarbiausi moterų ir vyrų lygybės klausimai. Taip pat priimtas susitarimas šalims aktyviai bendradarbiauti ir keistis gerąja patirtimi ne tik moterų ir vyrų lygybės, bet ir jaunimo užimtumo, socialinių paslaugų teikimo srityse.
Lietuva – viena pirmaujančių moterų ir vyrų lygybės srityje
Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius dalyvauja Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) Moterų padėties komisijos 58-oje sesijoje.
ES dar laukia ilgas kelias į lyčių lygybę sprendimų priėmimo srityje
Europos lyčių lygybės institutas (EIGE), pažymėdamas Tarptautinę moters dieną, pristatė tyrimą apie moterų vaidmenį sprendimų priėmime. „Pirmasis Lyčių lygybės indeksas atskleidė, kad didžiausias atotrūkis tarp lyčių Europos Sąjungoje yra galios srityje. ES dar laukia ilgas kelias į lyčių lygybę sprendimų priėmimo srityje ”, – sako EIGE direktorė Virginija Langbakk. Lietuvoje taip pat trūksta sprendimus priimančių moterų, ypač ekonomikos sektoriuje – šiuo metu tik 13 proc.
Moterų ir vyrų lygybė – vis dar siekiamybė
Ar galite patikėti, kad dar nėra suėję šimto metų, kai Lietuvoje moterys turi rinkimų teisę? Nors per paskutinį amžių moterų teisės Europoje smarkiai išsiplėtė, lyčių diskriminacija – vis dar dažnas reiškinys. Europos Parlamentas siekia sumažinti smurtą ir prieš moteris ir jų diskriminaciją, todėl nuolat aktyviai nagrinėja šią problemą ir ieško būdų ją teisiškai išspręsti.
Kad moterys vis dar laikomos kitokiomis nei vyrai, iliustruoja skaičiai.
Moteris politikoje: užguita ir besidominti tik socialiniais klausimais?
Nepaisant fakto, jog vis daugiau moterų užima vadovaujančias pozicijas politikoje, versle, akademiniame pasaulyje, etc., moterų teisių ir lygių galimybių temos išlieka vienos populiariausių Europoje. Artėjant Europos Parlamento ir kitų Europos Sąjungos institucijų rinkimams, moterų atstovavimas akcentuojamas kaip vienas pagrindinių prioritetų. Pagrindiniai klausimai – kas moteris domina politikoje ir kaip jas paskatinti aktyviau dalyvauti įvairių lygių Europos politikoje.
Šiandien teikiami pirmieji nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai Lietuvoje
Šiandien pirmą kartą Lietuvoje bus įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Iškilminga 2013 metų apdovanojimų ceremonija vyks 2014 metų vasario 20 d. 18 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22). Šis renginys - tai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (http://nlif.
R. Valatka apie „Chevron“ pasitraukimą: Lietuva įsimušė į savo vartus
LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka mano, kad iš energetinių išteklių žvalgybos konkurso pasitraukus amerikiečių kompanijai „Chevron“ Lietuva neapibrėžtam laikui palaidojo galimybę su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ kalbėti kaip lygus su lygiu. „Tai yra įvartis, kurį Lietuva, visuomenė ir vyriausybė kartu sudėjus įsimušė sau į vartus žaidime su „Gazprom“ ir su Rusija.
Lietuviams geriausias vadovas – vyras
Nors beveik trečdaliui visų Lietuvoje veikiančių įmonių vadovauja moterys, dauguma lietuvių po senovei vadovo poste mieliau regi vyrą. Tokie apklausos, kurią atliko specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, rezultatai. Dirbti vadovaujami stipriosios lyties atstovo norėtų 56 proc. respondentų.Tik 11 proc. mieliau rinktųsi vadovę moterį, o 33 proc. nemato skirtumo – vyro ar moters nurodymus reikės vykdyti.
Europos Tarybos atstovai ragina užtikrinti ne išskirtines, bet lygias teises
Šiomis dienomis Lietuvoje viešinčio Europos Tarybos (ET) Generalinio sekretoriaus Thorbjørn Jaglan teigimu, vienas didžiausių priešų demokratijai ir žmogaus teisėms yra korupcija. Jos egzistavimas pažeidžia pagrindinius demokratijos ir žmogiškumo principus, o tik nepriklausomos institucijos ir parlamentai leidžia tapti žemynu, kuriuo gali pasitikėti visų tautybių, religijų ir seksualinių pažiūrų žmonės.
„Washington Times“: feminizmas JAV numirė
Feminizmas JAV tikriausiai numirė, rašo „Washington Times“. Naujausios apklausos duomenimis, 72 proc. amerikiečių nėra šio judėjimo šalininkai. Be to, feministėmis save laiko 38 proc. moterų, o feministais – 18 proc. vyrų. Ekspertai nurodo skirtumus tarp demokračių ir respublikonių: pirmuoju atveju feminizmo šalininkės buvo 48 proc. apklaustųjų, antruoju – tik 14 proc. Straipsnio autorių nuomone, tokie rezultatai susiję su negatyviu feminizmo pateikimu, juk net 23 proc.
Silpnosios lyties stiprybės
Moterys vadinamos silpnąją lytimi. Rinkimų balsavimo teisę jos įgijo tik XX a. pradžioje, ilgą laiką dirbo menkai apmokamus darbus, priklausydavo nuo tėvų, vyro pajamų ar našlės pašalpų. Bet nuo tada nutekėjo daug vandens ir viskas apsivertė aukštyn kojomis. Beveik. Praėjusių metų pabaigos duomenimis, moterų nedarbo lygis Lietuvoje buvo 4 proc. punktais mažesnis nei vyrų, tačiau, nepaisant aktyvesnio moterų įsiliejimo į darbo rinką, jos vis dar uždirba mažiau.
Lygybės mokant algas dar nėra
Nors turėtų būti lyčių lygybė, tačiau dalis mūsų šalies moterų vis dar uždirba mažiau nei vyrai. Kasmet Europoje minima Europos vienodo darbo užmokesčio diena. Europos mastu ši diena organizuojama jau trečią kartą. Skelbiama, kad šiuo visoje ES organizuojamu renginiu atkreipiamas dėmesys į tai, kiek dienų moterys turi papildomai dirbti, kad uždirbtų tiek pat, kiek vyrai. Šiuo metu tai yra 59 dienos ir skaičiuojama nuo sausio 1-osios.
Lietuvos BVP auga, bet iki šalies gerovės dar toli
Pagal BVP Lietuva šiais metais bus tarp Europos Sąjungos pirmūnių. Tačiau BVP vis dažniau ekonomistų įvardijamas, kaip ekonomikos padėties klastotė, o ne gerovės ženklas. Tad ką apie Lietuvą byloja BVP alternatyvūs rodikliai? Dažnai ieškoma būdų kaip paspartinti ar išlaikyti BVP augimą, o šalies gėrovė vertinama pagal BVP dalį tenkančią vienam gyventojui.
Ar vietoje penkių dienų turėtume dirbti tris?
Po Antrojo pasaulinio karo įsigaliojusi maždaug 40 valandų darbo savaitė nebeatitinka šiuolaikinio pasaulio realijų. Ekonomistai skaičiuoja, kad jos sutrumpinimas net iki trijų dienų galėtų padėti ekonomikai. Nuo šių metų vasario mėnesio Gambijoje viešojo sektoriaus darbuotojai dirba keturias dienas per savaitę. Valdovo postą nuo 1994-ųjų užėmęs Yahya Jammehas teigia, kad tokia tvarka gambiečiams suteiks daugiau laisvo laiko maldoms, socialiniams užsiėmimams bei žemės ūkiui.
P. Gražulis: „Eitynių už lygybę“ apsaugą privalo finansuoti Lietuvos gėjų lyga, o ne valstybė
Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausybę, vidaus reikalų ministrą ir generalinį komisarą dėl "Eitynių už lygybę" apsaugos. Jo nuomone, apsaugą privalo užtikrinti patys organizatoriai, o ne valstybė. Lietuvos gėjų lyga oficialiai paskelbė organizuojanti "Eitynes už lygybę" šių metų liepos 27 dieną. Vilniaus savivaldybė yra išdavusi leidimą šias eitynes rengti Upės gatvėje.
„Gelbėkit vaikus“ aljansas: turtinė nelygybė didžiausia per pastaruosius 20 metų
Turtinė nelygybė pasaulyje šiuo metu yra pasiekusi aukščiausią tašką per pastaruosius 20 metų ir auga toliau, įspėjama naujausiame pasaulinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tyrime, apie kurį praneša BBC. Nors organizacija pripažįsta, kad pavyko iš dalies pasiekti kai kurių tikslų, pavyzdžiui, sumažinti vaikų mirtingumą, pažanga įžvelgiama tik grupėse, kur žmonės gauna didesnes pajamas.
Islandija pirmauja pagal lyčių lygybę, Lietuva - 34 vietoje
Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) paskelbė ataskaitą apie lyčių lygybę pasaulyje. Islandija ketvirtus metus iš eilės užėmė pirmą vietą.
Lietuva yra 34 sąrašo vietoje, Latvija - 15, o Estija - 60.
Kaip įprasta, didžiausia lyčių lygybė yra Skandinavijos šalyse: Suomija užėmė antrą vietą, Norvegija - trečią, o Švedija - ketvirtą.
Šalys buvo vertinamos pagal keturias gyvenimo sritis: politiką, švietimą, darbą ir sveikatos apsaugą.