• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Seimą išrinktas profesionalus gėjus Tomas Vytautas Raskevičius turi naują idėją, kaip puoselėti lyčių lygybę valstybėje. Jis sako, kad Seime turėtų būti neutralūs tualetai, o ne atskiri vyrams ir moterims, kaip yra dabar. Taip būtų išvengta skirstymo lyties pagrindu.

Į Seimą išrinktas profesionalus gėjus Tomas Vytautas Raskevičius turi naują idėją, kaip puoselėti lyčių lygybę valstybėje. Jis sako, kad Seime turėtų būti neutralūs tualetai, o ne atskiri vyrams ir moterims, kaip yra dabar. Taip būtų išvengta skirstymo lyties pagrindu.

REKLAMA

Kolegos parlamentarai, išgirdę šią idėją, prapliumpa juoku, o aršiausias Seimo homofobas Petras Gražulis tiesiog pasimetė ir nebežinojo, kaip reaguoti.

Už lygias galimybes kovojantis ir mažumoms parlamente atstovaujantis Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius sako turintis idėją, kaip bent jau simboliniu veiksmu Seime atsisakyti skirstymo lyties pagrindu. Naikinti atskirus vyrų ir moterų tualetus.

„Skirstymas, pavyzdžiui, lyties pagrindu, mano manymu, daugelyje gyvenimo sričių yra labai paviršutiniškas, na, pavyzdžiui, mes ir Seime turime labai principingai sužymėtus viešuosius tualetus, kuriais naudojasi Seimo nariai, jie yra vyriški arba moteriški, nors kartais pačios kabinos net nesiskiria ir ten net pisuarų nėra“, – sako Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, taip būtų galima išspręsti ir praktines problemas.

„Mes namie, kai naudojamės tualetais, tai mūsų visų namuose, gyvenamosiose patalpose, jie yra lyties pagrindu neutralūs. Mes žinome, kad prie tų viešųjų kambarių yra toks mitas, kad prie moterų kambario eilė dažnai formuojasi, tai gal, pavyzdžiui, tas praktines problemas galima spręsti padarant juos neutralius lyties pagrindu ir prieinamus visiems Seimo nariams vienodai“, – pasakoja T. V. Raskevičius.

REKLAMA

„O kas dabar negerai su tais tualetais yra? Kaip jie pakrauti yra, kaip juos neutralizuoti reikia“, – klausia Seimo narys Aurelijus Veryga.

„Negirdėjau aš dar tokių atvejų. Čia reik pagalvot, aš dar neįsikertu, prie ko čia?“, – teigia Seimo narys Sergejus Jovaiša.

Politikai aiškina, kad mieliau į tualetą žingsniuotų pagal dabar galiojančią tvarką – vyrai į vyrų, moterys į moterų.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, žmonės yra įpratę, o po to gali labiau pasimesti, ir nežinoti, kur nukeliauti, ar į vieną, ar į kitą pusę, ir eidami į tualetą gali pradėti galvoti, ką ten aš sutiksiu atėjęs“, – kalbėjo Seimo narys Algirdas Butkevičius.

„Mes dar nesame viena darni šeima, taip sakant, kumštis, vis tiek kiekvienas turim savo interesų, savo keistenybių. Tualete visokie interesai gali pasireikšti, vieni pamąstyti ateina, kiti tiktai reikalus atlikti“, – sako Seimo narys Algirdas Sysas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O tai kur dabar yra ta nelygybė? Eini kiekvienas į savo vietą ir tvarkoj, lygiai. Visiems vienodai tų kabinų, turbūt ir popieriaus visiems užtenka“, – pasakoja S. Jovaiša.

„Negi tik tiek fantazijos, ką Seime, Seimo darbe suorganizuoti“, – teigia A. Veryga.

Štai Rasa Budbergytė sako nenorėtų keisti tualetų tvarkos, nors pageidautų daugiau vietų moterims, o ir įsivaizduoja, kad pas vyrus tualete – tvarkingiau.

REKLAMA

„Kaip tik turi daugiau pedantiškumo negu moterys, kiek aš esu pastebėjusi. Apskritai apie vyrus, kad vyrai yra didesni pedantai, negu kad moterys. Už tai juos labai gerbiu, pripažįstu“, – kalbėjo Seimo narė Rasa Budbergytė.

Seimo skandalistas Petras Gražulis įtaria, kad atskirų tualetų nori gėjai.

„Nu tai jie pampersus nešioja, kadangi jiems, sako, leidžia kitas galas, neuždaro, tai tada jiems gal iš viso nereikia tualeto“, – sako Seimo narys Petras Gražulis.

REKLAMA

Bet rimtai vertinti siūlymo Gražuliui nepavyksta – pritrūksta žodžių.

„Kad čia durnystės. Tokios durnystės, kad nė komentuot negalima tokių durnysčių. Eikit, nebent kažkokio tikrai, dezinfekcinio skysčio, nuo COVID-19 nusinešt buteliuką“, – pasakoja P. Gražulis.

Anot Raskevičiaus, toks sprendimas dar vasarą buvo priimtas Vyriausybės rūmuose.

„Ne, tikrai tokių klausimų premjeras nespręsdavo, kokie tualetai turėtų būti Vyriausybėje“, – teigia buvęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, vėliau Skvernelis patikslino, kad Vyriausybės rūmuose vyrų ir moterų tualetai yra, o Raskevičius, matyt, turėjo galvoje tualetą skirtą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, kuri įsikūrusi tuose pačiuose rūmuose.

„Man nėra labai juokinga, o tiesiog yra bandymas pamėgdžioti, orientuotis, parodyti, štai, kokie mes modernūs, atleiskite, modernumas ne per tai kuriamas. Aš eisiu į vyrų tualetą, moterys tegul eina į moterų tualetą, kad nesusipintų keliai“, – kalbėjo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

„Visas Vakarų pasaulis gyvena kultūrinių karų epochoje, kai yra pastiprėjusi kairioji, agresyviai liberali srovė, kuri bando ištrinti tas visas ribas, kuri sako, kad yra 56 socialiai konstruojamos lytys ir t. t., aš taip negalvoju“, – sako Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

O štai moterys liberalės sako, kad būtų nieko prieš naująją tvarką.

„Aš manau, kad tai yra viena iš galimybių, tiesą pasakius, nesvarsčiau apie tai, bet kodėl gi ne?“, – pasakoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Yra institucijų, kuriose šiandien Lietuvoje jau tas yra, tai galbūt. Gal ir pritarčiau, va, su Kasčiūnu lankytumėmės“, – teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Aš asmeniškai tikrai tokią iniciatyvą palaikyčiau, bet tai turėtų būti su labai aiškia žinia, kodėl mes tai darome, palaikome būtent lygybę“, – kalbėjo teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Pats Raskevičius pabrėžė, kad žmogaus teisių srityje turi kitų, prioritetinių darbų, tačiau neatmeta, kad ateityje rimčiau imsis ir šios tualetų suvienodinimo idėjos įgyvendinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų