ligos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligos“.
Regėjimo lauke matote plūduriuojančius „kirminus“? Paaiškino, kas tai
Akyse plaukiojantys taškeliai, primenantys kirminus – tai mažos, regėjimo lauke matomos dėmelės. Jei staiga padaugėja plūduriuojančių taškelių ar žybsnių, tai gali būti pažeidimo ar ligos požymis. Tokiu atveju būtina kuo greičiau kreiptis į akių specialistą.
Šias mažas dėmeles galima pamatyti regėjimo lauke, ypač kai žiūrite į šviesią vietą (pvz.
Simonas negalėjo patikėti, kuo susirgo: mėsą ėdanti bakterija naikino jo sėdimąją
Buvęs ugniagesys kovojo už savo gyvybę po to, kai „smarkus peršalimas“ pasirodė esąs mėsą ėdanti bakterija, kuri naikino jo sėdimąją.
Anglijoje 55 metų Simonas Englishas tris mėnesius praleido intensyviosios terapijos skyriuje, kur „buvo arti mirties“, o galiausiai turėjo atlikti stomos suformavimo procedūrą, kad žaizda užgytų.
„Aš atrodau taip, lyg ryklys būtų atkandęs gabalą mano sub*inės.
Šios sveikatos paslaugos Lietuvoje – nemokamos: ragina nepamiršti
Epidemiologiniai stebėjimai rodo, kad cukrinis diabetas yra viena iš labiausiai paplitusių neinfekcinių ligų ir viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse.
Pasaulinę diabeto dieną ligonių kasos pacientams primena, kad kontroliuoti šią ligą padeda iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos, vaistai ir medicinos pagalbos priemonės. Galimybių šiai ligai suvaldyti daugėja ir jos modernėja.
Skelbia apie nemokamas sveikatos paslaugas Lietuvoje: kiti apie jas nežino
Sveikatos priežiūros specialistai vis dažniau akcentuoja ligų prevencijos svarbą, nes ankstyva diagnostika leidžia efektyviau užkirsti kelią sunkioms ligoms.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie penkias nemokamas prevencines programas, skirtas padėti nustatyti ligų užuomazgas ir užtikrinti laiku suteikiamą pagalbą.
Šis daiktas namuose – tikra bakterijų veisykla: kiti net nesusimąsto
Visada sergate peršalimo ligomis ar skrandžio ligomis? Pasak bendrosios praktikos gydytojo eksperto, yra keli įpročiai, kurie gali būti nuolatinių ligų priežastis, o vienas daiktas namuose yra tikra bakterijų veisykla – nors kiti apie tai nesusimąsto, jį plauname per retai.
Tyrimai parodė, kad fiziniai pratimai yra labai svarbūs sveikam protui ir kūnui, o reguliari fizinė veikla sulėtina net 40-ties lėtinių ligų progresavimą.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų plaučiai pažeisti: pajutę skubėkite pas gydytoją
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra viena dažniausių patologijų, su kuria kasdienėje praktikoje susiduria stacionaruose dirbantys ar ambulatorinį gydymą skiriantys gydytojai.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: nenumokite ranka
Šiais laikais žmonės gyvena įtemptą, stresinių situacijų kupiną gyvenimą, yra varginami didelio darbo krūvio, dažnai nepaiso darbo ir poilsio režimo. Visa tai gali tapti nuovargio ir nemigos priežastimi.
Žiurkės ir pelės į jūsų namus nebeis: štai kas padės
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad atvėsus orams namuose, ūkiniuose pastatuose galime sulaukti neprašytų svečių, ieškančių maisto atsargų – pelių ir žiurkių.
O jie – užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai bei platintojai, todėl labai svarbu graužikus naikinti ir tinkamai prižiūrėti pastatus bei aplinką.
Diana Nausėdienė pademonstravo švelnų įvaizdį: įvertinkite patys
Tarptautinės Vilniaus Moterų asociacijos (IWAV) narės rengiančios labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope “ – angl.), kurios tikslas – pagerinti krūties vėžio diagnostikos ir gydymo rezultatus Lietuvoje, Nacionaliniam vėžio institutui (NVI) perdavė šiuolaikiškai krūties vėžio diagnostikai reikalingas priemones – krūtų žymeklius. Krūtų žymekliai įgyti iš minėtai organizacijai suaukotų lėšų ir NVI įteikiami jau 16-ąjį kartą.
Ekspertai atskleidžia – štai kaip paprastas pasivaikščiojimas gali išgelbėti gyvybę
Kasmet rugsėjį visoje Europoje vykstanti Judumo savaitė ne tik skatina aktyvų gyvenimo būdą, bet ir sukelia rimtas diskusijas apie žmonių pasyvumą ir nejudumą. „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ ekspertai kelia klausimą – kaip priversti žmones daugiau judėti? Kaip tingėjimas paveikia sveikatą ar net šalies ekonomiką?
Vilnius tampa ne tik modernesnis, bet ir sparčiai pildosi automobiliais – kasmet gatvėmis išrieda 4 tūkst. automobilių daugiau, nei praeitais metais.
REKLAMA
REKLAMA
Dabar nevalgykite šių produktų: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Prasidėjus rudeniui ir atšalus orams, vis dažniau susimąstome apie sveikatą, nes ima trūkti vitaminų, mineralų ir saulės šviesos, o tai gali lemti dažnesnes ligas ir įvairius susirgimus. Dėl šios priežasties yra svarbu pasirūpinti savo mityba, kad gautume pakankamai vitaminų.
Naujienų portalui tv3.lt sveikatingumo mentorė Evelina Kasinskaja atskleidė, kokie sezoniški rudens produktai yra geriausi mūsų sveikatai ir į kokius produktus turėtume atkreipti dėmesį.
NKC kraujo donorystės ture kraują dovanojo daugiau nei 1,3 tūkst. gyventojų
Daugiau nei mėnesį trukusiame Nacionalinio kraujo centro (NKC) kraujo donorystės ture per Lietuvą kraują dovanojo daugiau nei 1,3 tūkst. gyventojų iš dvylikos skirtingų miestų.
Kaip trečiadienį pranešė NKC, per šią akciją surinkta daugiau nei 400 litrų kraujo, taip pat kiekviename mieste keliomis dešimtimis daugiau žmonių, nei praėjusiais metais.
„Turus organizuoti pradėjome, nes matėme, kad donorais tapti norinčių yra daugiau, nei jais tampama.
Įsigykite šių augalų: pelėsio namuose neliks
Atvėsus orams pelėsis gali kelti daug rūpesčių, nes jį išvalyti gali būti sudėtinga, tačiau yra paprastas būdas sustabdyti pelėsio augimą namuose - į kambarį įdėkite vieną natūralų daiktą.
Pamažu artėjant rudeniui orai pradės gerokai atšalti, o tai reiškia, kad žmonės turi būti budresni ieškodami pelėsio požymių.
Kaip išvengti pelėsio?
Rugsėjį paprastai daugiau žmonių pradeda džiovinti drabužius patalpose, todėl namuose gali kauptis kondensatas.
Šie produktai – aukso gysla organizmui rudenį: ragina valgyti dažniau
Skaičiuodami paskutines vasaros dienas daug kas imasi ruoštis rudens sezonui. Tai daroma ne veltui, mat šiuo metų sezonu dėl nusilpusio imuniteto padaugėja įvairių susirgimų, kurie sutrikdyti įprastą kasdienybės ritmą.
Gyvybes šienaujančią ligą išduoda 1 simptomas: nenumokite ranka
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugelyje šalių pagrindinė mirties priežastis, kasmet nusinešanti milijonus gyvybių, yra širdies ir kraujagyslių ligos. Viena iš jų – išeminė širdies liga (IŠL), ypač didelį pavojų kelianti vidutinio arba vyresnio amžiaus asmenims, tačiau pirmieji ligos etapai gali prasidėti dar jauname amžiuje.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: jokiu būdu nelieskite šio daikto miške
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo rugsėjo 16 d. planuojama pradėti rudeninį laukinių gyvūnų vakcinavimą nuo pasiutligės naudojant orlaivius.
Vakcinavimas gamtoje vykdomas iš lėktuvų išmetant specialius jaukus su vakcina. Šiuos jaukus suėdę gyvūnai tampa atsparūs pasiutligės užkratui.
Iki rugsėjo pradžios Lietuvoje fiksuota per 100 naujų kokliušo atvejų
Dar vasarą apie neįprastai išaugusį užsikrėtimo kokliušu atvejų skaičių pranešęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dalijasi atnaujinta statistika. Centro duomenimis, iki rugsėjo 5 dienos kokliušo atvejų Lietuvoje išaugo dar 138, o iš viso šiemet šalyje fiksuoti 463 ligos atvejai.
„Iš jų vaikų 0–17 metų amžiaus – 325. Vaikų nuo 0 iki 3 metų – 72“, – nurodoma Eltai raštu perduotame NVSC komentare.
Šie produktai – aukso gysla žarnynui: valgykite dabar
Kai vasara baigiasi ir orai ima vėsti, vis dažniau susiduriame su peršalimo ligomis. Tačiau, norint išlikti sveikiems, būtina ne tik stiprinti imuninę sistemą, pasitelkiant vitaminus ir įvairius mineralus, bet ir rūpintis savimi kitais būdais.
Naujienų portalui tv3.lt vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas atskleidžia, kaip užtikrinti bendrą imuninės sistemos veiklą ir kokie veiksniai gali prisidėti prie ligų atsiradimo.
Paskelbtas naują pandemiją galinčių sukelti ligų sąrašas: kai kurios jų – puikiai pažįstamos
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą nuo tada, kai pasaulį sukrėtė COVID-19, stipriai pakeitė savo devynių „prioritetinių ligų sukėlėjų“ sąrašą. Į 37 didžiausią grėsmę keliančių ligų sąrašą taip pat įtrauktos ir naujos ligos, tokios kaip paukščių gripas, erkinis encefalitas bei maras.
Liga, kuria galite užsikrėsti tiesiog dirbdami darže: spazmai tokie, kad lūžta kaulai
Kai kurios ligos jau puikiai buvo žinomos dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rasta būdų jų saugotis, vis tik ir dabar jos išlieka aktualios, viena tokių – stabligė. Pakanka šiek tiek susižeisti, tarkim, dirbant darže, ir rizikuojate itin rimtai susirgti.
Apsisaugoti nuo žarnyno vėžio padeda 1 produktas: ragina valgyti dažniau
Anksčiau manę, kad pilvo pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius keliančios ankštinės daržovės – netinkamas pasirinkimas sveikatai, tautiečiai šiuo metu jas vis dažniau įtraukia į savo mitybos racioną.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad kasmet vis auga lęšių, avinžirnių ir kitų ankštinių daržovių pardavimai.
Izraelyje mirė „smegenis ryjančia“ ameba užsikrėtęs jaunas vyras
Izraelyje mirė vyras, užsikrėtęs „smegenis ryjančia“ ameba. Jis neseniai pateko į ligonę, kur buvo diagnozuotas smegenų uždegimas. Manoma, kad itin reta ir pavojinga liga asmuo užsikrėtė maudydamasis jūroje.
Šią ligą sukelia ameba pavadinimu naegleria fowleri. Jaunas, vos 26-erių vyras mirė Petah Tikvos miestelyje netoli Tel Avivo. Į ligoninę jis pateko liepos 4-ąją, o jau liepos 7-ąją buvo paskelbta apie jo mirtį.
Siaučia virusas itin pavojingas nėščiosioms: vardija simptomus
Lietuvoje siautėja visų pamirštas parvovirusas, kitaip tautiečiams dar žinomas kaip infekcinė eritema. Pasak gydytojų, vaikams šis virusas dažniausiai praeina be simptomų arba pasireiškia paraudonavusiais skruostais, gali pakilti neaukšta temperatūra. O tėveliams neretai parvovirusas sukelia ir komplikacijų, kurių ilgalaikės pasekmės – besitęsiantys galvos, sąnarių skausmai.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šeškinės poliklinikos koridoriuose eilės laukiančių vaikų su tėveliais.
Ekspertai ragina įvesti ir vis didinti cukraus mokestį: pabrangs gaivieji gėrimai, bet išaugs ekonomika
Prieš šešerius metus, susidūrusi su didėjančiu nutukimo ir su juo susijusių ligų skaičiumi, ypač tarp skurdžiausių gyventojų sluoksnių, Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė bandė spręsti šią problemą sveikatos skatinimo mokesčiu. Tai tam tikros formos cukraus mokestis, kuriuo bandoma atgrasyti vartotojus nuo gazuotų, cukrumi saldintų gėrimų pirkimo, iš esmės 11 proc. padidinant jų kainą.
Nesunku suprasti, kodėl.
Šis produktas mažina riziką susirgti širdies ligomis ir vėžiu: ragina valgyti dažniau
Seniau įvairiose kultūrose špinatai buvo naudojami kaip vaistinis preparatas ir buvo pasitelkiami tokiems negalavimams, kaip karščiavimui, uždegimui ir virškinimo problemoms, gydyti. Tačiau dabar, ypač – pavasarį, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė rekomenduoja jų nepamiršti kaip maisto produkto, prisotinto įvairiais vitaminais, antioksidantais bei galinčio pastiprinti organizmą šylant orams.
Knarkimas gali išduoti pavojingą ligą: pasitikrinkite, ar nesergate
Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba atkreipia dėmesį, kad knarkimas gali rodyti ir itin pavojingą ligą.
Išvardijo produktus, kuriuos būtina nuplauti: kiti tai pamiršta
Prekybos centruose daugelis perka nesupakuotas vaisius ir daržoves – prieš valgant jų nenuplovus galima apsinuodyti, gali pasireikšti pykinimas ir viduriavimas, todėl ekspertai įspėja visada nuplauti šiuos produktus prieš vartojimą.
Yra maisto produktai, kuriuos daugelis įprastai plauna prieš valgydami, nors neretai į tai numojama ranka. Tačiau tyrimai rodo, kad yra keli maisto produktai, kuriuos būtina plauti prieš vartojimą. Internetinės sveiko maisto parduotuvės musclefood.
Lietuvoje sukūrė naują programėlę, kuri gali padėti diagnozuoti gerklų vėžį
Kauno medikai sukūrė mobiliąją programėlę, kuri ištarus vos kelis garsus fiksuoja, ar balsas normalus, ar yra pakitimų ir būtina kreiptis į specialistus. Sako, tai perversmas ankstyvojoje gerklų ligų diagnostikoje. Programėlė labai tiksli: jei aptiko balso pakitimą, medikams dažniausiai belieka nustatyti, kokia liga kamuoja pacientą.
O pakitęs balsas išduoda įvairias gerklų ligas – nuo paprasto peršalimo iki vėžio.
Nekartokite šių maisto gaminimo klaidų: gali baigtis liūdnai
Gaminti maistą patiems yra daug sveikiau nei valgyti greitą maistą. Tačiau yra keturi konkretūs maisto gaminimo pavojai, kurie gali sukelti ligas.
Kai maistą gaminate patys, dažniausiai valgote neperdirbtą maistą, todėl jis yra sveikesnis. Tačiau, pasak gydytojo Mike‘o Hanseno, yra keturi maisto gaminimo būdai, kurie kelia pavojų sveikatai, nes didina vėžio riziką arba didina tikimybę priaugti svorio, rašo express.co.uk.
Ypač aktualu šaltuoju sezonu: vienu metu galite sirgti COVID-19, gripu ir kitais virusais
Siaučiant žiemai ir plintant virusams, galite susimąstyti: ar galiu pasigauti du virusus iš karto? O gal tris, keturis ar daugiau? O svarbiausia, kas nutiks, jei užsikrėsiu? Šis klausimas dažnai keltas 2022 m., kai baimintasi vadinamosios „trigubos“ COVID-19, gripo ir kvėpavimo takų sincitinio viruso (RSV) epidemijos, skelbia portalas „IFL Science“.
„Dauguma to, ką žinome apie virusinę infekciją, virusų patogenezę ir virusų epidemiologiją, remiasi vieno viruso – vienos ligos požiūriu, tači...
Rūgščių refliuksą išduoda 1 netikėtas simptomas: to daugelis nežino
Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso liga – sutrikimas, kuris dažnai sukelia daugelį nemalonių simptomų, tarp kurių ir dažną kosulį. Ši problema daugeliui gali pasireikšti ne tik skrandžio negalavimais, bet ir nuolatiniu kosuliu, kuris gali tapti kasdieninio gyvenimo kliūtimi.
Apie apgaulingą kosulį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė.
„Liga X“ – pasaulį gali užklupti nauja epidemija, pranoksianti koronavirusą
Pasaulio sveikatos organizacija teigia: „Liga X“ – tai žinia, kad rimtą tarptautinę epidemiją gali sukelti šiuo metu nežinomas žmonių ligas sukeliantis patogenas“. Šių metų Pasaulio ekonomikos forumo pasiruošimo pandemijai sesija buvo neįprastai aktyvi dėl pastarosiomis savaitėmis internete išplitusio „Liga X“ pavadinimo, kuris pritraukė visų dėmesį.
4,5 karto padaugėjo skarlatinos atvejų: sergantiems gali kilti pavojingų komplikacijų
Praėjusiais metais užfiksuota keturis su puse karto daugiau skarlatinos atvejų nei metais prieš tai, ketvirtadienį skelbia Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Centro duomenimis, Lietuvoje 2023 metais užfiksuota 3 108 skarlatinos atvejai, kai 2022-aisiais užfiksuoti 679 ligos atvejai.
Anot NVSC, didžioji dalis susirgusiųjų – jaunesni nei 10 metų vaikai, tad skarlatinos protrūkiai dažniausiai nustatomi pradinėse mokyklose, darželiuose ar kitose vaikų lankomose įstaigose.
Sumažėjo sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis
Per praėjusią šventinę savaitę fiksuotas mažesnis sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimų takų infekcijomis (ŪVKT) ir COVID-19 liga, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Paskutinę praėjusių metų savaitę, nuo pirmosios Kalėdų dienos iki Naujųjų metų išvakarių, bendras sergamumo rodiklis siekė 877,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę bendras minėtų ligų sergamumo rodiklis buvo 1609,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Per savaitę nežymiai išaugo bendras sergamumas peršalimo ligomis, COVID-19, skelbia NVSC
Per savaitę nežymiai išaugo bendras sergamumas peršalimo ligomis, COVID-19, skelbia pirmadienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Gruodžio 11–17 dienomis bendras visų ligų sergamumo rodiklis siekė 1771,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, savaite anksčiau – 1720,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Lietuvoje daugėja sergančių: atsakė, kokio dydžio išmoką moka ir kiek laiko ją galima gauti
Šaltuoju metų laiku išauga sergančiųjų skaičius. Todėl nemaža dalis gyventojų kreipiasi ligos išmokos. „Sodra“ suskaičiavo, kiek pinigų galima gauti, kiek laiko išmoka skiriama ir kur dėl jos kreiptis.
Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Ramunė pasakojo, kad jau dvi savaites nedirba, nes serga ir turi nedarbingumą.
„Turiu problemų su sąnariais. Dirbu gamybos įmonėje ir abejoju, ar galėsiu grįžti į darbą. Iki pensijos man liko pusmetis. Todėl naujo darbo ieškotis neverta.
JK patvirtintas pirmasis žmogaus susirgimo kiaulių gripo H1N2 atmaina atvejis
Jungtinės Karalystės visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnai pirmadienį pranešė patvirtinę pirmąjį kiaulių gripo atmainos, panašios į tą, kuri cirkuliuoja tarp kiaulių, atvejį tarp žmonių.
H1N2 viruso atmaina buvo patvirtinta asmeniui, kurį gydytojas ištyrė po to, kai jis pajuto kvėpavimo takų sistemos ligos simptomus.
JK sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) teigė, kad anksčiau šis virusas šalyje nebuvo aptiktas tarp žmonių.
Kaip be vaistų mušti temperatūrą? Gydytojo patarimai nustebins
Artėjant žiemai dažnam iš mūsų tenka susidurti su peršalimu. Neretai peršalus pakyla ir temperatūra. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasakoja, kada vertėtų griebtis temperatūrą mažinančių vaistų, o kada pakanka natūralių sprendimų.
Pasak laidos vedėjo A. Unikausko, pakilus temperatūrai, dažnam atsiranda noras ją kuo greičiau sumažinti, vis dėlto, profesorius įspėja neskubėti.
PSO prašo Kinijos daugiau duomenų apie plintančias kvėpavimo takų ligas
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paprašė Kinijos daugiau duomenų apie šios šalies šiaurėje plintančias kvėpavimo takų ligas, bet Pekinas ketvirtadienį dar nebuvo pateikęs jokio oficialaus komentaro šiuo klausimu.
Iš Kinijos šiaurinių regionų pranešama apie atvejų, kai susergama į gripą panašia liga, padaugėjimą nuo spalio vidurio, palyginti su tuo pačiu periodu per ankstesnius trejus metus, nurodė PSO.
Sveikatos dienoraštis: kada ir ką reiktų pradėti jame žymėtis
Norėdami gerai jaustis ir išvengti ligų, medikai primena ne tik apie būtinybę lankytis pas šeimos gydytoją, bet ir nuosekliai pildyti sveikatos dienoraštį, mat laikas savianalizei yra be galo svarbus. Specialistai vardija pagrindinius rodiklius, kuriuos stebint galima užkirsti kelią lėtinėms ligoms, pavyzdžiui, hipertenzijai.
Įtemptas gyvenimo ritmas, stresas, fizinio krūvio stoka gali lemti skaudžias lėtines ligas. Viena jų – aukštas kraujo spaudimas arba kitaip hipertenzija.
Šie produktai – ilgaamžiškumo paslaptis: valgykite į sveikatą
Sveikas gyvenimo būdas yra vienas didžiausių ginklų, padedantis apsisaugoti nuo ankstyvos mirties. Šie maisto produktai – nuo prieskonių iki daržovių, gali padėti jums sulaukti sveikos senatvės.
Dr. Sunni Patel paaiškino, kad įvairūs gyvenimo būdo pakeitimai gali pailginti jūsų gyvenimo trukmę – nuo reguliarios mankštos iki metimo rūkyti. Tačiau sveikas maistas yra pagrindinis geros sveikatos šaltinis.
Kauno rajono gyventojai pastebi staigių susirgimų vėžiu kęsdami dvoką: „Ir kosulys, ir plaučiai, kvėpavimas pablogėjo“
Kauno rajono Ramučių gyventojai nebegali apsikęsti juos kamuojančio dvoko – reikalauja uždaryti mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą. Aplinkosaugininkai kasmet nustato didelę taršą, o gyventojai jau prabyla apie vietinius kamuojančias ligas, pasibaigusias net mirtimi.
Gamyklos atstovai sako, kad reikia papildomų investicijų įrangai, bet ne visi dalininkai sutinka didinti atliekų tvarkymo mokestį.
Kauno rajono Ramučių gyventojų kantrybės taurė persipildė.
Peršalimas guldo lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos
Peršalimas dažna ligos forma, kuri sukelia simptomus kaip: sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.
D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą.
Šie simptomai išduoda širdies problemas: įspėja visus
Simptomai, galintys išduoti, kad kažkas negerai su širdimi, nėra labai aiškūs ir gali būti klaidinantys, todėl gydytojai dalijasi požymiais, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Žmonėms, kurie net neįtaria, kad turi problemų su širdimi, patariama žinoti keletą ankstyvųjų įspėjamųjų ženklų, kurie gali išgelbėti gyvybę.
Galite daug metų nežinoti, kad jūsų širdies veikla sutrikusi, o bet kokie simptomai gali būti neaiškūs ir nežymūs.
Slenka plaukai ir serumai nepadeda? Pasakė, ką daryti
Plaukų slinkimas įspėja ne tik apie vitaminų ar mikroelementų stygių. Tai gali signalizuoti apie patirtą ilgalaikį stresą ir rimtas ligas – mažakraujystę, skydliaukės hormonų gamybos sutrikimą, sifilį, autoimuninius susirgimus ir kt.
Visi norime džiaugtis sveikais ir žvilgančiais plaukais, o ką daryti, jeigu jie netikėtai pradeda slinkti? Kaip žinome plaukas formuojasi folikule. Čia yra jo šaknis, riebalų liauka bei pakeliantis lygusis raumuo. Plauko ląstelės nuolat atsinaujina.
Nuo šių ligų miršta daugiausia lietuvių: saugotis ragina visus
Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ šią savaitę nuskambėjo jautri vilniečio Mantvydo istorija. Kartu su juo laidoje svečiavosi ir Vilniaus universiteto profesorė ir Santaros klinikų kardiologė Žaneta Petrulionienė, kuri ne tik pasidalijo vertingais patarimais, tačiau ir pabrėžė vieną liūdną tendenciją mūsų šalyje.
Šią savaitę tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios yra įvardijamos pagrindine mirties priežastimi šalyje.
Tūkstančius lietuvių sujaudinusio Deniso mama meldžia padėti: 7-mečiui galvoje vėl auga auglys
2021 metų pradžioje Lietuvą sujaudino istorija apie vilnietį berniuką Denisą, kuriam būnant vos septynių mėnesių buvo diagnozuota reta liga – kombinuotas imunodeficitas, po to jam buvo atlikta kaulų čiulpų persodinimo operacija, o galiausiai galvoje buvo rastas nepiktybinis auglys.
Skrandžio gripas guldo lietuvius: kai suserga vienas – klumpa visa šeima
Žarnyno infekcijos yra dažnai vartojama medicininė sąvoka, tačiau daugeliui žmonių šios ligos yra geriau žinomos kaip „skrandžio gripas“. Tai nėra atsitiktinumas ar klaida, kad daugelis žmonių painioja šias dvi sąvokas, nes žarnyno infekcijos pradžioje gali būti gana subtilesnės ir panašios į skrandžio problemas.
Galapagų salose – paukščių gripo grėsmė: retoms rūšims iškilo didžiulis pavojus
Ekvadoro specialistai skelbia apie naują paukščių gripo protrūkio grėsmę. Šaliai priklausančiose Galapagų salose nuo ligos krito trys paukščiai. Baiminamasi, kad taip gali išgaišti visos unikalios, tik šioms saloms būdingos paukščių rūšys.
Ramiajame vandenyne esančiose Galapagų salose specialistai paėmė mėginius iš vietinių paukščių siekdami išsiaiškinti, ar šie neserga paukščių gripu.
Augant susirgimų kvėpavimo takų ligomis skaičiui Dulkys ramina: ribojimams kol kas nėra pagrindo
Lietuvoje augant COVID-19 ir kitų kvėpavimo takų infekcijų susirgimų skaičiui, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad ribojimams kol kas nėra pagrindo. Anot ministro, didėjantis sergamumas kvėpavimo takų ligomis rodo artėjantį šaltąjį sezoną.
„Užsikrėtimų šimtui tūkstančių gyventojų dabar yra dešimtys, o turėtų būti apie pusantro tūkstančio atvejų šimtui tūkstančių gyventojų, kad būtų galima kalbėti apie epidemiologinius sprendimus.