Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie penkias nemokamas prevencines programas, skirtas padėti nustatyti ligų užuomazgas ir užtikrinti laiku suteikiamą pagalbą.
Nemokamos prevencinės programos Lietuvoje
„Visi norime būti sveiki, o kad pavyktų išvengti ligos, būtina žinoti, kad Lietuvoje vykdomos 5 nemokamos ligų prevencijos programos, kuriomis siekiama nustatyti ligos užuomazgas ir prireikus skubiai imtis profilaktikos ar gydymo.
Juk ligos pradžioje žmogus dažniausiai nejaučia jokių simptomų. Visi, norintys dalyvauti prevencinėje programoje, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – skelbiama įraše.
Krūties vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų. Tikrintis reikia kas 2 metus.
Gimdos kaklelio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 59 metų. 25–34-erių moterims tyrimai atliekami kas 3 metus, 35–59-erių – kas 5 metus.
Prostatos vėžio prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų ir vyrams nuo 45-erių, jei sirgo tėvas ar brolis. Apsilankymų dažnumą nustato gydytojas, atsižvelgęs į paciento amžių bei tyrimo rezultatus.
Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų. Tikrintis reikia kas 2 metus.
Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų. Nustačius labai didelę riziką, tyrimus pakartotinai reikia atlikti po 1 metų, didelę riziką – po 2 metų, mažą ar vidutinę riziką – po 4 metų.
„Vis dėlto, jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus asmenų grupę, nedelsdami kreipkitės į šeimos gydytoją“, – priduria Valstybinės ligonių kasos specialistai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!