komunizmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „komunizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „komunizmas“.
Antisemitizmu kaltinamas Remigijus Žemaitaitis: „Nelabai jiems pavyks mane paauklėti“
Kurstymu prieš žydų tautą kaltinamas Remigijus Žemaitaitis sulaukė kirčio ir iš valdančiųjų pakviestų ekspertų. Jie liudijo apkaltai sudarytoje komisijoje. Ir jų verdiktas aiškus – R. Žemaitaitis kursto antisemitizmą, menkina Holokausto tragediją, be to, neteisingai dėl pavienių žydų nusikaltimų kaltina visą jų tautą.
Pats R. Žemaitaitis aiškina, kad visos tautos nekaltina, o smerkia ir kritikuoja pavienius asmenis.
Juknevičienė: „Nepasmerkti komunistų nusikaltimai kartojasi“
Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė šiandien kalbėdama plenarinėje sesijoje Strasbūre debatuose apie Putino režimo priverstinai iš Ukrainos deportuotus vaikus pabrėžė, kad šokiruojantys Rusijos nusikaltimai Ukrainoje – nieko naujo. Istorija vėl kartojasi.
Parlamentarė priminė savo mamos istoriją, kai 9-erių mergaitę su šeima Stalino komunistai ištrėmė į Sibirą tik todėl, kad tėvai buvo mokytojai. Iš tremties grįžo tik pusė šeimos.
Kinijoje spalio 16-ąją prasidės Komunistų partijos suvažiavimas
Kinijos komunistų partija spalio 16 dieną Pekine pradės savo XX-ąjį suvažiavimą, antradienį pranešė valstybinis transliuotojas CCTV, remdamasis pareiškimais per partijos politinio biuro, šalies pagrindinės sprendimų priėmimo institucijos, posėdį.
Per svarbų politinį renginį, organizuojamą kas penkerius metus, Xi Jinpingas tikriausiai bus paskirtas trečiajai kadencijai prezidento poste, taip pat bus pristatyta nauja Kinijos aukščiausios vadovybės sudėtis.
Seimo pirmininkė: komunizmo nusikaltimų įvertinimas turi būti Vakarų politinėje darbotvarkėje
Istorijos negalima perrašyti, iš jos reikia mokytis, o komunizmo nusikaltimų įvertinimas turi atsirasti Vakarų politinėje darbotvarkėje, sako Lietuvos Seimo pirmininkė.
„Šiurkštus šantažas, agresyvus spaudimas, ultimatumų politika, ateinanti iš imperinių Rytų, vis dar gyva.
Dar vienam diktatoriui svyla padai: koronavirusas išginė kubiečius į gatves
Tūkstančiai galo su galu nesuduriančių kubiečių išėjo į gatves reikalaudami komunistų valdžios pabaigos. Dėl koronaviruso krizės ir taip neturtingoje valstybėje kilo rimta ekonominė krizė, gyventojams trūksta ir maisto ar būtiniausių prekių.
Žmonės liepos 11-ąją didžiuosiuose šalies miestuose išėjo į gatves šaukdami „laisvė“ ir reikalaudami prezidento Miguelio Diazo-Canelio pasitraukimo. Prezidentas užėmė griežtą poziciją, žadėdamas „revoliucinį atsaką“ protestuotojams.
Kinijos prezidentas grasina visiems, kas priešinsis šaliai: „Visų, kas išdrįs, galvos kruvinai tėkšis į Didžiąją kinų sieną“
Kinijos komunistinė partija šiandien iškilmingai švenčia savo šimtmetį. Pompastiškos šventės metu režimo vadas prabilo apie Kinijos galią ir pagrasino sutraiškyti visus, kas bandys skriausti Kiniją.
Pekino Tiananmenio aikštėje, kurioje prieš tris dešimtmečius Kinijos komunistinis režimas negailestingai dorojosi su tūkstančiais demokratijos trokštančių piliečių – šiandien 70 tūkst.
Kol Kinijos diktatūros aparatas galimai sterilizuoja žmonės, kiti džiūgauja: „Jie suteikia mūsų gyvenimui laimę“
Kinijos komunistinis režimas pompastiškai švenčia partijos įkūrimo šimtmetį. Šalį valdantis režimas, šventės proga užkūrė ir didžiulį smegenų plovimo aparatą – per televiziją transliuoja įspūdingus paradus, o prezidentas postringauja apie žmonių gerovę ir laisvę.
Tuo pat metu kinų komunistai kalina ir galimai net sterilizuoja milijonus uigūrų ir bando iš istorijos ištrinti kruviną Tiananmenio aikštės susidorojimą.
Lucasas: Kinijos bauginimus patiriantis verslas bus priverstas rinktis
Stalino Sovietų Sąjunga namuose kalbėjo apie komunizmą, bet svetur praktikavo kapitalizmą. Ji pardavinėjo pagrobtus meno kūrinius, medieną ir grūdus Vakarų šalims, dažniausiai žiūrėdavusioms pro pirštus į faktą, kad ši pelninga prekyba dvokia nusikaltimais ir melu, taip pat yra permerkta krauju ir ašaromis.
Kinijos komunistų partija irgi laikosi leninizmo kaip veiksmingos politinės organizacijos doktrinos, bet atsikratė neįgyvendinamų marksistinės ekonomikos idėjų.
Edwardas Lucasas. Senasis postkomunistinės erdvės naratyvas neatitinka nūdienos tikrovės
Trys svarbūs įvykiai pasakoja kardinaliai skirtingas istorijas. Kaukaze Rusija įtvirtino savo geopolitinius gniaužtus tarpininkaudama paliauboms užbaigti šešių savaičių karą tarp Armėnijos ir Azerbaidžano. Baltarusijoje milicijos sumušto 31 metų Ramano Bandarenkos mirtis pabrėžė režimo negailestingumą besitęsiančių opozicijos protestų akivaizdoje.
Komunistinė Kinija ruošiasi švęsti: laukia pompastiškas reginys
Jau ryt komunistinė Kinija minės 70-ąsias įkūrimo metines. Šia proga Pekine partijos lyderiams surengtas parodomasis šou. Jame ir simfoninio orkestro pasirodymas, ir pompastiškų komunistinių eilių skaitymas, ir šokiai su dainomis.
Nors tikroji šventė rytoj, Kinijoje jau prasideda 70-ųjų Kinijos liaudies respublikos įkūrimo metinių renginiai. Jubiliejus aistras kursto ir Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
Penkios šalys reikalauja: būtina ištirti komunizmo nusikaltimus
Penkių valstybių teisingumo ministrai antradienį Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti proga paskelbė pareiškimą, kuriame ragina ištirti komunizmo režimų nusikaltimus. Šiemet Europos Sąjungos (ES) ministrų susitikimas ir istorikų konferencija Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti proga buvo surengtas Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Pernai panašus renginys buvo surengtas Taline.
Ukraina valosi nuo istorijos šiukšlių: uždrausta totalitarinių komunistų ir nacių režimų propaganda
Ukrainos parlamentas ketvirtadienį priėmė nutarimą, uždraudžiantį šalyje be kokią „totalitarinių komunistų ir nacių režimų propagandą“. 450 vietų Aukščiausioje Radoje už šį nutarimą balsavo 254 deputatai tuo metu, kai šalies rytus jau metus krečia ginkluotas konfliktas tarp prorusiškų separatistų ir provakarietiškos Kijevo vyriausybės.
A. Paulauskas: ar D. Grybauskaitė turės drąsos ateiti į debatus?
„Dalia Grybauskaitė, pranešdama apie savo sprendimą kandidatuoti prezidento rinkimuose, pakalbėjo pagal griežtas komunistines tradicijas“, – sakė Darbo partijos kandidatas į prezidento postą Artūras Paulauskas.
Lietuvius piktina Rusijos sovietinės ambicijos
Minint Rusijos Federacijos Konstitucijos dvidešimtmetį, Kremliaus Didžiuosiuose rūmuose ketvirtadienį nuskambėjo Sovietų Sąjungą šlovinanti daina, kurioje rusų atlikėjas "Pabaltijį" vadina savo šalimi. Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas teigė, kad jį pribloškė šis akibrokštas, o Lietuvos politikos ekspertai tai pavadino gėdinga provokacija ir politinės propagandos dalimi.
Ragina Lietuvą prisidėti prie Komunizmo nusikaltimų muziejaus statybų
Jovita Sukackaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.l Komunizmo aukų memorialo fondas, įsteigtas Amerikoje, kviečia Lietuvą prisidėti prie Komunizmo nusikaltimų muziejaus statybų Vašingtone.
Tai tarptautinis projektas, kuriuo siekiama visuomenę geriau supažindinti su komunistinio režimo nusikaltimais. Muziejaus projektas planuojamas nuo 2007 m., kai Vašingtone buvo pastatytas paminklas viso pasaulio komunizmo aukoms. Vengrija muziejaus statybų projektą žada paremti milijonu dolerių.
„McDonald‘s“ pirmąkart bus atidarytas komunistinėje šalyje
Greitojo maitinimo restoranų tinklo „McDonald‘s“ atstovai teigia, kad kitų metų pradžioje veiklą pradės pirmoje komunistų valdomoje valstybėje. Kompanija teigia, kad jų partneris Vietnamo verslininkas Henry Nguyenas gavo licenciją steigti „McDonald‘s“ restoraną šalyje, rašo „The Financial Times“. Pirma, jis bus įkurtas Ho Chi Min mieste. Tiesa, meniu sudarys tik „Big Mac“ sumuštinis, sūrainiai ir bulvytės.
Pirmasis Europos komunizmo aukų memorialas mini 20-ąsias metines
Rumunijos muziejuje nuo komunizmo nukentėjusiems žmonėms, kuris prieš 20 metų buvo įkurtas kalėjimo vietoje, sekmadienį paminėti jo metinių susirinko buvę disidentai ir politiniai kaliniai.
Kroatijoje įkurta nauja komunistų partija
Karolis Kaupinis, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Ilgamečio Jugoslavijos komunistų partijos lyderio maršalo Jozipo Broz Tito gimtajame miestelyje Kroatijoje, kuri nuo liepos pirmosios taps 28-ąja Europos Sąjungos nare, sukurta nauja komunistų partija. Į gimtąjį J. B. Tito Krumrovecą, kaip ir į jo mauzoliejų Belgrade, kasmet maršalo gimtadienio proga suplūsta tūkstančiai senosios gvardijos komunistų iš visos buvusios Jugoslavijos.
S. Žižekas: merdėjančio kapitalizmo grimasos
Slovėnijos filosofas ir kultūros kritikas Slavojus Žižekas, vienų laikomas „pavojingiausiu pasaulio filosofu“, kitų – charizmatišku šiuolaikinio intelektualinio avangardo pranašu, parašė ironišką knygą apie neoliberalaus kapitalizmo ir su juo taikiai sugyvenančių „kairuoliškų alternatyvų“ krachą.
Nacionalizmas, nacizmas, fašizmas ir kiti žodžiai
Čia prieš keletą dienų ant FB mačiau keistą diskusiją, kur pagyvenusi, man amžiumi prilygstanti pagyvenusi priedurnė aiškino maždaug tokius kliedesius, (rašo tinklaraštininkas "Rokiškis Rabinovičius" , - balsas.
Nauja Vyriausybė grąžins komunizmą!
Pirmiausia, kaip dažnai politikos mokslų studentus moko dėstytojai, prieš pradėdami diskutuoti, apsibrėžkime svarbiausias sąvokas. Šiuo atveju užteks apsibrėžti komunizmą: tai jokiu būdu nieko bendro nei su pirmine (iš Paryžiaus komunos kilusia), nei su dabartine (AlainoBadiou aprašyta) komunizmo samprata neturintis terminas, Lietuvoje reiškiantis paprasčiausią sovietinio laikotarpio pažadą apie rojų ir tuo pačiu, tuo laikotarpiu susiformavusią mąstymo formą, kai mąstyti tiesiog nereikėjo.
Istorikė: lietuviams ir lenkams reikia bendros užduoties
Lietuviai ir lenkai turėtų daugiau žiūrėti į naujausią abiejų šalių istoriją ir tiesiog rasti pozityvių bendrų siužetų, o ne mėginti suderinti savo požiūrį į Juzefą Pilsudskį ar Lucijaną Želigowskį, - mano Krokuvos Jogailos universiteto docentė, daktarė Katarzyna Korzeniewska-Wolek, kalbėdama portalo balsas.lt vaizdo konferencijoje. Pasak K. Korzeniewskos-Wolek, nenuostabu, kad abiejose šalyse tie patys įvykiai ar personažai ne tik skirtingai vertinami, bet ir nevienodai žinomi.
Komunizmas Panevėžio rajone – iš mokesčių mokėtojų kišenės
Panevėžio rajono Paįstrio ir Gegužinės kaimų gyventojai gali lieti vandenį į valias prausdamiesi, skalbdami, gamindami valgį ar laistydami daržus. Jiems vanduo nekainuoja nė cento.
Girdo ir prausia už dyką
Tačiau kitiems rajono gyventojams mokesčių mokėtojams šiemet tai atsieis per 6 tūkstančius litų.
30 metų nuo L. Brežnevo mirties: Sovietų Sąjungos „sąstingio“ vadas
Lygiai prieš trisdešimt metų, 1982 metų lapkričio 10 dieną mirė tuometinės Sovietų Sąjungos lyderis, Sovietų sąjungos komunistų partijos generalinis sekretorius Leonidas Iljičius Brežnevas. Jis poste išbuvo nuo 1964 metų, kai per rūmų perversmą buvo nušalintas jo pirmtakas Nikita Chruščiovas. Palyginimui – per jo valdymo laiką pasikeitė 4 JAV prezidentai.
Ketvirtadienį prasideda lemtingas Kinijos komunistų partijos suvažiavimas
Mažiau kaip para liko iki svarbaus Kinijos gyvenime įvykio - Kinijos komunistų partijos suvažiavimo, kuris prasidės Pekine ketvirtadienį. Stebėtojai pažymi, kad KLR, vykdydama reformų politiką, padarė savo ekonomiką viena iš dinamiškiausiai besivystančių pasaulyje, sustiprino ginkluotąsias pajėgas ir padidino valstybės autoritetą tarptautinėje arenoje. Bet neišvengta ir problemų, perlenkimų ir didelių sunkumų, taip pat ir užsienio politikoje.
Šiaurės Korėjoje už netinkamą lyderio gedėjimą – mirties bausmė (Papildyta 14:20)
(Papildyta 14:20)
Buvęs KLDR gynybos ministro pavaduotojas Kimas Cholas, kuriam mirties bausmė įvykdyta 2012 metų pradžioje, buvo nugalabytas netgi Šiaurės Korėjai neįprastu būdu: jis buvo pririštas prie stulpo ir sušaudytas minosvaidžiu, rašo „The Daily Telegraph“.
Leidinio žiniomis, toks mirties nuosprendžio vykdymo būdas buvo pasirinktas šalies vadovo Kimo Jong-uno įsakymu.
A. Ažubalis ragina formuoti bendrą Europos istorinę atmintį
Europa turi sužinoti, įvertinti ir įsisąmoninti ne tik nacių, bet ir komunizmo nusikaltimus, neformaliame Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime vykusiose diskusijose pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis penktadienį Kipro mieste Pafose vykusiame neformaliame Europos Sąjungos valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime akcentavo švietimo svarbą ugdant jaunąją kartą ir formuojant bendrą Europos istorinę atmintį.
Ar Kinijos ekonomika grimzta į bedugnę?
Kinijos greito augimo dienos gali būti suskaičiuotos. Dešimtmečius vadinamoji Drakono ekonomika augo tokiais tempais, kurie padėjo milijonams gyventojų persikelti iš kaimų į megamiestus. Tačiau dėl augančios skolų krizės Europoje ir vis dar trapaus JAV atsigavimo Kinijos eksporto modelis gali daugiau taip gerai nebeveikti. Kinijos vyriausybė ir daugelis ekonomistų dabar spėja, kad šiemet ekonomikos augimas bus mažesnis nei 8 proc., o kai kas prognozuoja net didelį ekonomikos kritimą.
Popiežius komunistinėje valstybėje: Benediktas XVI pradėjo vizitą Kuboje
Popiežius Benediktas XVI pradėjo trijų dienų vizitą Kuboje. Popiežius į šią komunistinę valstybę atvyko pirmą kartą per 14 metų, skelbia BBC.
Benediktą XVI, kuris atskrido iš Meksikos, Santjago mieste pasitiko prezidentas Raulis Castro.
Popiežius teigė atvykęs kaip geraširdiškumo piligrimas, kuris pasimels už taiką, laisvę ir susitaikymą.
Vėliau Benediktas XVI laikė mišias dešimtims tūkstančių žmonių Santjago Revoliucijos aikštėje. Prezidentas taip pat dalyvavo mišiose.
E. Wittig-Marcinkevičiūtė: Europiečių dilema (II)
Apie būtinumą komunistinius nusikaltimus prilyginti nacistiniams.
Teisių lygybės idėja ir Romos Statutas
Pirmoje straipsnio dalyje jau aptariau, kad 1948-aisiais apibrėžta genocido sąvoka yra pernelyg siaura. Dabar pasvarstykime, ar yra juridinis pagrindas ją atmesti. Dalykas tas, kad Romos Statutas nėra atskiras dokumentas, jis priklauso Jungtinių Tautų chartijos dokumentų visumai.
Vengrija galų gale atsigręš į savo komunistinę praeitį
Vengrijos vyriausybė parengs reikiamus teisės aktus, kad būtų įkurta komunistinę šalies praeitį vertinanti institucija.
Valdančioji „Fidesz“ ir krikščionių demokratų partijų koalicija pavedė, kad tokie dokumentai būtų parengti iki gegužės 15 dienos, praneša naujienų agentūra MTI.
Tautinės atminties komitetas turės įvardinti komunistinio režimo vadovus ir įvertinti jų atsakomybės dėl sistemos nusikaltimų pobūdį ir dydį, teigia „Fidesz“ frakcijos parlamente vadovas Janosas Lazaras.
Kinija: istorija, kuri neturės laimingos pabaigos
Kinijos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių pasaulyje, tačiau ekspertai šiai Azijos pasakai laimingos pabaigos neprognozuoja. Kol Vakarų pasaulis įnirtingai bando išsivaduoti iš finansų krizės pančių, Kinijos milžinas žengia į priekį tvirtu žingsniu. Ne vienas pasaulio ekonomistas mano, kad Kinijos valstybinis kapitalizmas yra tinkamiausias priešnuodis modernios pasaulinės ekonomikos iššūkiams. Nepaisant to, vis dažniau pasigirsta balsų, pranašaujančių niūrią Kinijos ekonomikos ateitį.
Pekinas griežtina interneto kontrolę Tibete
Kinijos vadovybė griežtina interneto ir mobiliųjų telefonų kontrolę autonominiame Tibeto regione. Anot šalies žiniasklaidos, atitinkamą nurodymą davė Komunistų partijos Tibete vadovas Chenas Quanguo.
Yra be galo svarbu, kad vykstant Nacionaliniam liaudies suvažiavimui būtų išlaikytas stabilumas regione, laikraštis „Tibet Daily“ citavo C. Quanguo.
Suvažiavimas Pekine prasidės pirmadienį.
Daliai vokiečių komunizmo šmėkla atrodė tarsi rojaus angelas
Pasibaigus Šaltajam karui bei išnykus Sovietų Sąjungos bloką ir Vakarų pasaulį skyrusiai ribai, 1989–aisiais dingo ir įprastas milijonų žmonių gyvenimas, kuris beveik pusę amžiaus virė už „geležinės uždangos“. Kaip iš tikrųjų atrodė socializmo, kuris smelkė visas gyvenimo sritis – išsilavinimą, sportą, kultūrą, darbą, laisvalaikį ir net šeimyninį gyvenimą, įkalintų žmonių kasdienybė?
Vieni prisimena savo tobulai paprastus gyvenimus, kitiems tuo metu patiko sistemos užtikrintas saugumo jau...
J. Solana: Šiaurės Korėja – naujos galimybės ar naujos grėsmės?
Praėjus dviem dienoms po Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo mirties, Pietų Korėjos valdžia vis dar nieko apie tai nežinojo. JAV valdžios atstovai atrodė taip pat pasimetę, o Valstybės departamentas tegalėjo patvirtinti, jog spaudoje pasirodę pranešimai apie Šiaurės Korėjos lyderio mirtį gali būti teisingi.
Paskutiniojo Peru partizanų lyderio išpažintis
Rytiniame Andų kalnų šlaite murzinai rudi Huallagos upės vandenys teka link Amazonės miškų. Aukštai įsikūrę ir šilto klimato lepinami erdvūs slėniai tapo puikia terpe augti kokai – augalui, kuris yra naudojamas kokaino gaminimui. Devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose Kolumbijos narkotikų baronai, slaptai bendradarbiaudami su Peru karinėmis pajėgomis, čia kultivuodavo milžiniškas kokos plantacijas. O vėliau šio augalo produkciją tonomis išeksportuodavo.
Steigiama Europos atminties ir sąžinės platforma
Prahoje (Čekijos Respublika) bus steigiama Europos atminties ir sąžinės platforma. Steigėjai yra 19–ka institucijų, užsiimančių totalitarizmo istorijos tyrimais, iš 13-os Europos Sąjungos valstybių. Platformos steigimo dokumentai bus pasirašyti dalyvaujant Vyšegrado grupės šalių premjerams ir Europos Parlamento Vice-pirmininkui Laszlo Tokes.
Rusijoje minimas rugpjūčio pučo 20-metis
Rusija mini rugpjūčio pučo prieš reformų lyderį Michailą Gorbačiovą metines. Perversmas, kuriuo komunistai radikalai prieš 20 metų Rusijoje ketino sustabdyti pokyčius, tik paspartino Sovietų Sąjungos žlugimą.
Dėl ko gailisi M. Gorbačiovas?
Politikai retai kada pripažįsta klydę, tačiau Michailas Sergejevičius Gorbačiovas visada buvo šiek tiek kitoks. Todėl nieko keista, kad dabar, žvelgdamas į šešerius audringus metus, kuomet jam teko būti Sovietų Sąjungos vadovu, vyras atvirai skaičiuoja tąkart padarytas klaidas.
Išskiriniame „Guardian“ duotame interviu politikas pastarųjų įvardija bent penkias.
Buvęs D. Britanijos pasiuntinys Rusijoje: komunizmas miręs, tačiau dvokas juntamas iki šiol
Buvęs Didžiosios Britanijos pasiuntinys Rusijoje Tony Brentonas laikraštyje „The Times“ , kritikavo marksizmo atgimimo idėjas. Jo nuomone, pastaruoju metu stiprėja komunizmo idėjų plitimo nuotaikos. Tai susiję su pasaulio ekonomiką kamuojančiais sunkumais.
Tony Brentono teigimu „revoliucinis avangardas Rusijoje“ be skrupulų diegė proletariato diktatūrą ekonomikai, naikino oponentus ir rūpinosi savo komfortu labiau nei darbininkais ir valstiečiais.
Šiaurės Korėja atmeta raginimus imtis reformų
Šiaurės Korėjos vadovybė griežtai atmeta raginimus imtis reformų ar atverti tarptautiniu mastu izoliuotą šalį.
Tai nėra būdas valstybei įveikti ekonomines problemas, rašo partinis laikraštis „Rodong Sinmun“. Tačiau kartu jis pripažįsta, kad Šiaurės Korėjos ekonomiką yra ištikę sunkumai.
Dar prieš kelis dešimtmečius komunistinės Šiaurės planinė ekonomika buvo stipresnė nei Pietų Korėjos. Tačiau po Sovietų Sąjungos žlugimo ekonominės problemos paaštrėjo.
Rusija ragina JAV atšaukti Šaltojo karo laikų antikomunistinį įstatymą
Maskva penktadienį sukritikavo Vašingtoną dėl galiojančio Šaltojo karo laikotarpio pavergtų valstybių įstatymo, kuris buvo priimtas tam, kad visuomenė plačiau žinotų apie „Rusijos komunizmo imperialistinę ir agresyvią politiką“, praneša „RIA Novosti“.
„Seniai aišku, kad įstatymo nuostatos neatitinka šių dienų tikrovės“, – pabrėžiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.
Raudonųjų khmerų režimo lyderiai sulaukė teismo
Prabėgo trys dešimtmečiai nuo kruvino Raudonųjų khmerų valdymo pabaigos. Tačiau gražia gamta pasigirti galinti Kambodža iki šiol neatsitiesė po pilietinio karo ir neišsigydė žiauraus Pol Poto režimo žaizdų. Šį pirmadienį, sostinėje Pnompenyje, prasidėjo keturių vyriausiųjų dar gyvų žudikiško Kambodžos raudonųjų khmerų režimo vadovų teismas.
Neigia savo kaltę
Atsakovai buvo dabar jau mirusio režimo vado Pol Poto artimiausios aplinkos žmonės, prezidentas ir trys ministrai.
L. Valensą siūloma apdovanoti Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi
Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui apdovanoti buvusį Lenkijos darbininkų lyderį prezidentą Lechą Valensą Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi.
Su tokiu teikimu ministras pirmininkas Andrius Kubilius kreipsis į Prezidentę.
Apdovanojimas buvusiam Lenkijos vadovui skiriamas už santykių tarp Lietuvos ir Lenkijos pagrindų suformavimą ir puoselėjimą, ilgametę paramą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui ir įtvirtinimui.
Kuboje po 50 metų leista pirkti ir parduoti namus
Kubos valdžia pareiškė leisianti žmonėms pirkti ir parduoti savo namus pirmą kartą nuo 1959 metais įvykusios komunistų revoliucijos, pranešė BBC.
Pastaruosius 50 metų kubiečiams buvo leista tik palikti namus savo vaikams arba apsikeisti namais, tačiau tam buvo naudojama sudėtinga ir dažnai korumpuota sistema.
Toks sprendimas buvo priimtas per valdančiosios komunistų partijos kongresą, pirmąjį per 14 metų, kuriuo buvo siekiama komunistų sistemai įkvėpti naujos gyvybės.
Kuba seka Kinijos pėdomis
Skolose skęstančios Europos niekas taupyti nepriverčia, o štai panašioje situacijoje atsidūrusi socialistinė Kuba, atrodo, greitai paseks Kinijos ekonomikos pavyzdžiu.
Kubos sostinės Havanos gatvių vaizdas neįprastai keičiasi – čia kaip grybai po lietaus dygsta smulkieji verslai. Ne, tai ne nelegali prekyba, o didžiųjų Kubos ekonomikos reformų pradžia ir pirmasis sovietinio stiliaus ekonomikos ,,krestelėjimas" nuo praėjusio amžiaus vidurio.
Ar arabų jaunimas kuria tikrąjį komunizmą?
Šįkart užsienio ir ne tik Vakarų spaudos apžvalgoje keletas mąslesnių balsų ir nuodugnesnių pamąstymų apie tai, ką reiškia dabar jau nebepaneigiamai vykstanti arabų revoliucija – ir reiškia ne tik jiems patiems, bet ir visam pasauliui.
BBC: A. Brazauskas – viena skaudžiausių besibaigiančių metų netekčių
„BBC News“ tinklalapyje prisimenami vyrai ir moterys – politikos, verslo ir kultūros lyderiai – kurių netektys visam pasauliui 2010 metais buvo skaudžiausios: tarp jų minimas ir šią vasarą miręs Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.
BBC rašo, kad buvęs Lietuvos prezidentas, kuris mirė birželio 26 dieną eidamas 78-uosius metus, suvaidino labai svarbų vaidmenį išformuojant Sovietų Sąjungą.
Šiaurės Korėja įsileidžia Vakarus į savo gyvenimą?
CNN žurnalistė Alina Cho apsilankė Šiaurės Korėjoje. Ji stebėjo puošnią šventę ir analizavo propagandos įtaką šioje šalyje. Balsas.lt pateikia jums įdomiausias jos reportažo ištraukas ir reporterės nufilmuotą medžiagą.
Komunistinę Šiaurės Korėją užvaldo naujausios vakarietiško stiliaus atrakcijos. Šalyje įrengtas didelis pramogų parkas su atrakcionais. Pažvelgus į maisto skyrių, galime pasijausti kaip Vakarietiškos maisto kultūros parodoje.
Šiaurės Korėja paskelbė reto partijos susirinkimo datą
Valstybės žiniasklaida praneša, kad valdančioji Šiaurės Korėjos partija rugsėjo 28 d. rinksis į pirmą šiai kartai konferenciją. Spėjama, kad jos metu dabartinis šalies lyderis K. Jong-Ilas paskelbs savo įpėdinį, praneša BBC.
Tikimasi, kad iki valstybės vadovo pozicijos Darbo partija paaukštins trečiąjį prezidento sūnų K. Jong-Uną.
Tad kitą antradienį visų akys bus įsmeigtos į K. Jong-Uną.