kazimieras motieka
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kazimieras motieka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kazimieras motieka“.
Vilniuje bus įrengtos atminimo lentos signatarams Aloyzui Sakalui ir Kazimierui Motiekai
Trečiadienį sostinės savivaldybės taryba pritarė siūlymui įrengti atminimo lentas, skirtas Nepriklausomybės Akto signatarams Aloyzui Sakalui bei Kazimierui Motiekai.
Atminimo lentą A. Sakalui su tekstu „Šiame name gyveno profesorius Aloyzas Sakalas (1931–2022), politinis kalinys, socialdemokratas, Nepriklausomybės Akto signataras“ numatoma įrengti Antakalnyje, ant P. Vileišio gatvėje esančio pastato.
LTOK apdovanojimai – šalies sportui nusipelnusiems asmenims
Lapkričio 27 dieną LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo neseniai jubiliejines sukaktis minėjusius, olimpiniam judėjimui nusipelniusius žmones. LTOK prizas „Citius. Altius. Fortius“ 85-mečio proga įteiktas LTOK garbės nariui, ilgamečiam LTOK garbės teismo pirmininkui, LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės nariui Kazimierui Motiekai. Olimpiniais žiedais apdovanotas 60-metį minėjęs Lietuvos nusipelnęs treneris, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Jonas Kazlauskas.
„Olimpinė panorama“: pabėgimas iš meškos glėbio
1988 metų gruodžio 11 dieną per LTOK atkuriamąjį suvažiavimą Vilniuje advokatas Kazimieras Motieka ištarė žodžius, kurių tada laukė visa Lietuva. Adolfo Strakšio interviu su vienu LTOK atkūrimo organizatorių advokatu Kazimieru Motieka, atkurtojo komiteto viceprezidentu ir Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotoju, buvo išspausdintas „Olimpinėje panoramoje“ 2003-iaisiais. Įdomus jis ir šiandien švenčiant LTOK atkūrimo 25 metų sukaktį. Spausdiname sutrumpintą.
Pilietine-menine akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ buvo paminėtas valdžios smurtavimas Garliavoje
Liepos 17-ąją, trečiadienį, 12 valandą, pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyvių ir laisvųjų menininkų pakviesti, į Vilniaus Simono Daukanto aikštę rinkosi neabejingi savo valstybės ateičiai piliečiai. Kaip ir kiekvieno mėnesio 17-ąją, taip ir šį kartą, surengę pilietinę-meninę akciją „Neužmiršim, nesitrauksim!“, jie paminėjo prieš 14 mėnesių valdžios įvykdytą Garliavos antpuolį.
Spaudos apžvalga: politinę K. Prunskienės karjerą perima sūnus
Lietuvos liaudies partija (LLP) nusprendė, kad sunki partijos pirmininko liga – dar ne priežastis jį pakeisti. Oficialiai LLP ir toliau vadovaus Kazimira Prunskienė, o į Seimo rinkimus partiją ves politikės sūnus Vaidotas Prunskus, laikinai einantis partijos pirmininko pareigas. Jo patvirtinimu, LLP Seimo rinkimuose dalyvaus, ir ieško, su kuo galėtų bendradarbiauti. „Mes apsisprendėme dalyvauti. Laiko turime, dar šiek tiek anksti kalbėti apie kandidatus.
Liudytoja: Garliavoje su žmonėmis elgtasi kaip su gyvuliais (papildyta 14:00)
Smurto Garliavoje aplinkybes ėmėsi nagrinėti visuomenininkai. Apklausiami asmenis, kurie ankstyvą gegužės 17 d. rytą budėjo Klonio gatvėje ir savo akimis matė pareigūnų bei antstolės įsiveržimą.
(Papildyta 14:00)
Kita moteris atskleidė, kad jai teko ne kartą bendrauti su velionio D. Kedžio dukra. Seime moteris pabrėžė, kad neturi jokių abejonių, jog mažametė buvo seksualiai išnaudojama: „Tai ypač tapo akivaizdu pabendravus su mažamete.
M. Gorbačiovas apdovanojo 1991 m. sausio įvykiuose dalyvavusius pareigūnus?
Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas apdovanojo aukštus SSRS pareigūnus „už drąsius ir ryžtingus veiksmus“ Vilniuje 1991 metų sausį, ketvirtadienį Seime vykusioje konferencijoje sakė Kovo 11-osios Akto signataras Kazimieras Motieka.
Prisiekusiųjų teismams Lietuva per skurdi
Kalbos, jog visuomenės pasitikėjimą Temidės tarnais galėtų atstatyti prisiekusiųjų teismas ar tarėjų institutas, greičiausiai ir liks tik kalbomis. Bandymas reformuoti suplėkusią lietuviškos teisėtvarkos sistemą įtraukiant visuomenės atstovus į teisingumo vykdymą, šiandien mūsų valstybei būtų tiesiog nepakeliama našta.
Taip dienraščiui teigė ir šios idėjos šalininkai, ir priešininkai.
Tragedija Kaune atskleidė teisėsaugos krizę
Po žudynių Kaune Seimo nariai ir žinomi teisininkai tikina, kad pareigūnai nepakankamai gerai vykdė savo darbą. Kai kurie jų ragina svarstyti generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsakomybę.
Užvakar Kaune įvykdyta dviguba žmogžudystė ir su ja susijusios aplinkybės visuomenei sukėlė nemažai klausimų dėl teisėsaugininkų galimų darbo spragų. Padėtį aiškinsis bei kaltų ieškos ne tik patys teisėsaugininkai, bet ir Seimas.
Smūgis prokuratūrai.
Neparankus priminimas Rusijai
Taline rengiama diskusija, kurios tema dvigubai neparanki Kremliui, nes primena ne tik apie Molotovo ir Ribbentropo paktą, bet ir apie jo pasmerkimą 1989-aisiais.
Europos Sąjungai minint dvi svarbias sukaktis - 20 metų po geležinės uždamgos žlugimo ir didžiausios ES plėtros penkmetį - Estija rengia tarptautinę konferenciją, per kurią mokslininkai, diplomatai bei analitikai nagrinės nacių ir sovietų pasirašytą Ribbentropo ir Molotovo paktą bei akcentuos jo pasmerkimą 1989 metais Maskvoje.
REKLAMA
REKLAMA
Prokuratūra pradėjo amžiaus tyrimą
Neseniai Sąjūdžio komisija Vytauto Pociūno mirties aplinkybėms tirti paskelbė, kad Generalinę prokuratūrą (GP) ištiko krizė ir pribrendo būtinybė tirti pačios GP veiksmus. Tačiau ši nesnaudžia - prokurorai, nesugebėdami išnarplioti vos prieš keletą metų įvykdyto nusikaltimo, ėmėsi visais požiūriais "amžiaus bylos" - pasikėsinimo į dr. Joną Basanavičių (1851 11 23 - 1927 02 16) tyrimo, verto tūkstantmečio jubiliejaus.
Teismas išnagrinėjo Vilniaus mero rinkimų bylą
Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį išnagrinėjo vasario mėnesį iš sostinės mero pareigų pašalinto "tvarkiečio" Juozo Imbraso skundą dėl galimai neteisėto naujos Vilniaus valdžios išrinkimo.
Atsisakyta tirti Prunskienę KGB byloje išteisinusių buvusių teisėjų elgesį
Generalinė prokuratūra nepradės ikiteisminio tyrimo dėl galimų įstatymų pažeidimų Vilniaus apygardos teismui priimant tuometinei žemės ūkio ministrei Kazimirai Prunskienei palankų sprendimą dėl bendradarbiavimo su KGB.
Balandžio 28 d. priimtoje prokuroro Mindaugo Dūdos nutartyje teigiama, kad pagal Teismų įstatymą bylose teismų priimtus sprendimus gali peržiūrėti tik teismas.
Kazimirą Prunskienę KGB byloje išteisinę buvę teisėjai apskųsti prokurorams
Liustracijos komisija Generalinės prokuratūros prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų įstatymų pažeidimų Vilniaus apygardos teismui priimant tuometinei žemės ūkio ministrei Kazimirai Prunskienei palankų sprendimą dėl bendradarbiavimo su KGB.
Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Aurelija Juodytė penktadienį BNS patvirtino, kad toks kreipimasis gautas. Šiuo metu jis nagrinėjamas.
Naujo restorano atidaryme – garsenybių desantas
Trečiadienio vakarą Vilniuje žinomus politikos, pramogų, verslo veikėjus bei vakarėlių liūtus pakvietė naujojo restorano „Adria“ šeimininkai. Šioje jaukioje užeigoje bus patiekiami Viduržemio jūros ir kaukazietiški patiekalai.
Nors restorane „Adria“, esančiame sostinės Islandijos gatvėje, buvo galima apsilankyti jau nuo šių metų pradžios, oficialus atidarymas įvyko tik vakar. Atidarymo šventėje dalyvavo daugybė Lietuvos politikos, verslo ir pramogų pasaulio atstovų.
Signatarams laidoti skirtą vietą žadama įrengti iki Vėlinių
Dalies nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų nepritarimo sulaukusios jiems laidoti skirtos vietos sostinės Antakalnio kapinėse įrengimo darbai bus baigti iki lapkričio 1 dienos.
Tai BNS trečiadienį sakė rangovo bendrovės „Lemminkainen Lietuva“ atstovai.
Jie taip pat teigė, jog Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko vadovaujama priėmimo komisija objektą turėtų priimti per mėnesį.
Artūras Zuokas: tikiu rinkėjais ir faktais
Įsisiūbuojant Seimo rinkimų kampanijai „Balsas.lt“ toliau kalbasi su visų pretenduojančių patekti į parlamentą partijų lyderiais. Mėginsime pasikalbėti su visais, nepaisant reitingų, ideologijų ir turimo mandatų skaičiaus. Šį kartą į portalo spec. korespondento Tomo Čyvo klausimus atsako Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderis Artūras Zuokas.
– Gerą pusę kadencijos esate valdančioji partija.
Visuomeninė komisija patvirtinto sąrašą asmenų, tirsiančių V. Pociūno žūtį
Šiandien Lietuvos Sąjūdžio tarybos posėdyje buvo patvirtintas visuomeninės komisijos pulkininko Vytauto Pociūno mirties aplinkybėms tirti narių sąrašas.
V.Pociūno mirties aplinkybes aiškinsis aštuoni žmonės: Birutė Burauskaitė, Antanas-Algirdas Garmus, Isaakas Kaganas, Rytas Kupčinskas, Vytautas Landsbergis, Kęstutis Milkeraitis, Kazimieras Motieka ir Petras Plumpa
Komisija į savo pirmąjį posėdį rinktis planuoja rugpjūčio viduryje.
Seimo pirmininkas – už signatarų kvartalą Antakalnio kapinėse
Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas palaiko idėją sostinės Antakalnio kapinėse įrengti specialią vietą Kovo 11-osios akto signatarams laidoti.
„Čia yra suplakami du dalykai. Man jau teko turbūt nelaimė, kokia čia laimė, per pastaruosius dešimt metų ne kartą vadovauti laidojimo komisijoms ir kiekvieną kartą, jeigu reikia laidoti Vilniuje, reikia ieškoti vietos garbingam žmogui palaidoti, kur jis atsiguls, kas šalia jo, gal kokie anų laikų veikėjai“, - Žinių radijui trečiadienį sakė Č.Juršėnas.
Signatarai nenori memorialo
Dalis Kovo 11-osios akto signatarų pareiškė nepritariantys atskiro kvartalo-memorialo įrengimui sostinės Antakalnio kapinėse ir teigia, kad toks kvartalas jiems primena sovietmečio privilegijas ir elgesio kultūros stoką.
Pasak signatarų, šio klausimu su jais niekas nesvarstė, jie esą užgauti tik iš žiniasklaidos sužinoję apie Vilniaus savivaldybės iniciatyvą Antakalnio kapinėse rengti atskirą kvartalą-memorialą, skirtą signatarams laidoti.
Teismas G. Petriką paleido į laisvę
Vilniaus apygardos teismas nusprendė paleisti į laisvę buvusį EBSW koncerno vadovą Gintarą Petriką. Antrankiai nuo jo buvo nuimti dar teismo salėje. G. Petrikas sakė aptarinėjęs su prokurorais apsaugos galimybę, bet prokurorai pasiūlė ja pasirūpinti pačiam.
G.Petrikas sugrąžintas. Pradanginti milijonai - ne.
Gintaras Petrikas vakar pusiau slapta iš JAV pargabentas į Lietuvą. Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno, kurio prezidentas buvo G.Petrikas, bendrovė Kauno holdingo kompanija iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Jai savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems įmonė liko skolinga apie 80 mln. litų, rašo "Lietuvos žinios". Iš žmonių gauti pinigai buvo perskolinami EBSW prezidento bendrovėms.
G. Petrikas naktį praleis areštinėje
Iki šiol nėra aiškus į Vilnių parskraidinto finansiniais nusikaltimais įtariamo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko likimas. Teismas po kelių valandų posėdžio pareiškė atsisakąs svarstyti prokurorų prašymą skirti buvusiam verslininkui suėmimą iki spalio pabaigos. Ketvirtadienį vakare pranešta, kad šią naktį G. Petrikas praleis areštinėje, o penktadienį bus sprendžiama, kol bus tolesnis jo teisinis statusas.
Aštuonioliktas skrydis į Lietuvą (IV)
Iš saulėto poilsio Turkijoje į Vilnių grįždamas, vos įlipęs į kelionių biuro „Novaturas“ tik lietuviais pripildytą, taigi lietuvišką, lėktuvą, griebiau ,,Lietuvos rytą“. Savaitę nuo pasaulio atskirtas norėjau žinoti bent kas Lietuvoje darosi. Virgilijus Alekna nusviedė diską 70 m. 5l cm. Tai geriausia bet kada buvusi šių varžybų pasekmė.
Artūras Paulauskas: "Valstybės reikalų ir valstybinės politikos V. Uspaskichas iki galo nesuvokė"
Viktoras Uspaskichas kiek lengvabūdiškai pažiūrėjo į politiką ir apskritai į politinį gyvenimą, o dabar jis stovi kryžkelėje, interviu "Omni.lt" teigė Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Jis pripažįsta partijų "juodąsias kasas" ir sako, kad kurti politikų etikos kodeksą sekasi itin sunkiai. Seimo pirmininkas nėra linkęs sureikšminti įtarinėjimų dėl ministrės Kazimiros Prunskienės galimo bendradarbiavimo su KGB.
Pradėkime nuo artėjančios Seimo sesijos.
Aktorės mirties preliudija - ypatinga meilė
Prieš Vilniaus apygardos teismą antradienį stojo žinomos prancūzų aktorės Marie Trintignant (Mari Trentinjan) nužudymu įtariamas jos draugas roko muzikantas Bertrand'as Cantat (Bertranas Kanta). Prokurorui perskaičius kaltinamąjį aktą, B. Cantat iš dalies prisipažino kaltas dėl jam pareikšto įtarimo.
B. Cantat prisipažino pernai liepą viešbutyje Vilniuje, kurs jie buvo apsistoję, per konfliktą ranka sudavęs M. Trintignant keturis antausius.
Vilniuje prasidėjo nužudymu įtariamo B. Cantat teismas
Vilniaus apygardos teisme antradienį prasidėjo žinomos prancūzų aktorės Marie Trintignant (Mari Trentinjan) nužudymu įtariamo jos draugo roko muzikanto Bertrand'o Cantat (Bertrano Kanta) bylos nagrinėjimas, kuris sukėlė itin didžiulį užsienio žiniasklaidos susidomėjimą.
Jau prieš 7 val. ryto prie teismo lūkuriavo apie pusšimtis žurnalistų, dauguma jų - užsienio žiniasklaidos atstovai, laukiantys galimybės pateikti į teismo salę, kur vyksta teismo posėdis.
Per sausio įvykius V. Landsbergiui gyvybę turėjo išgelbėti antrininkas
Per 1991 metų sausio įvykius Aukščiausiosios Tarybos pirmininką Vytautą Landsbergį viešumoje turėjo pakeisti antrininkas, rašo dienraštis "Respublika".
Parlamento Apsaugos skyriaus pareigūnai dublerį tuometiniam Lietuvos lyderiui rado, kad šis, prasidėjus Aukščiausiosios Tarybos (AT) šturmui, galėtų pasitraukti į saugia vietą. Tačiau antrininkui savo pareigų imtis neteko - V.Landsbergis buvo pasiryžęs nesitraukti iš įvykių sūkurio.
Prancūzų aktorę ketinama išskraidinti iš Lietuvos
Prancūzų aktorę Marie Trintignant (Mari Trentinjan) ketvirtadienį (07.31) po vidurdienio specialiu lėktuvu ketinama išskraidinti iš Lietuvos į Prancūziją, pranešė BNS šaltiniai.
Vilniaus oro uosto pareigūnai BNS patvirtino, kad specialus lėktuvas iš Prancūzijos Lietuvos sostinėje turėtų nusileisti 12 val. 56 min.
41 metų M. Trintignant iki šiol neatsigavo iš komos po galvos traumos, kurią patyrė per konfliktą su gyvenimo draugu.
Aktorei buvo atliktos dvi galvos neurochirurginės operacijos.