jurgis razma
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jurgis razma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jurgis razma“.
Razma kritikuoja VRK skundų nagrinėjimo procedūras: galbūt reikėtų svarstyti apie griežtesnius terminus
Po daugiau kaip pusmečio nuo rinkimų pabaigos prezidentui Gitanui Nausėdai sulaukus nepalankaus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo, konservatorius Jurgis Razma pabrėžia, kad dabartinės skundų nagrinėjimo procedūros užima gerokai per daug laiko.
„Manau, kad galiojantis Rinkimų kodeksas pakankamai normaliai viską aprašo, pasako, kas yra paslėpta politinė reklama.
Siūlo praplėsti politikų deklaracijų turinį: turėtų visus galiojančius sandorius ir akcijas
Siekiant efektyviau kovoti su korupcija, Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo praplėsti valstybės politikų, tarnautojų, teisėjų privačių interesų deklaracijų turinį.
Įstatymo pakeitimus įregistravęs parlamentaras norėtų, kad jose būtų pateikta informacija apie visus galiojančius sandorius ir turimas akcijas, kas galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.
Razma Seime viešai užjautė Navickienę, kurios posėdyje nebuvo: „Bet palaukim, gal ateis“
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma nesiima komentuoti, ar pasirodžius žinioms apie jo bendražygės, eksministrės Monikos Navickienės vyro Mindaugo Navicko sulaikymą, reikėtų svarstyti šios politikės ateities partijoje.
„Dėl partijos narių aš nesiimu komentuoti. Yra mūsų atitinkamos struktūros, yra Priežiūros komitetas, jis gali įvertinti, ji pati gali įvertinti tą situaciją“, – žurnalistams Seime teigė J. Razma.
Razma mano, kad konservatoriai gali būtų konstruktyvi opozicija: gerbtume nerašytą pirmųjų 100 dienų taisyklę
Po pirmojo Seimo rinkimų turo pradėjus formuotis naujai centro-kairės valdančiajai koalicijai, daugiausiai mandatų dabartinėje daugumoje turintys konservatoriai galėtų būti konstruktyvi opozicija, sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys, Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma.
„Jeigu būtume opozicijoje, tai būtume, manau, konstruktyvi opozicija. Tikrai nepradėtume puldinėti valdančiųjų nuo pirmųjų dienų, gerbtume tą nerašytą 100 pirmųjų dienų taisyklę.
Seimo vicepirmininkas apie siūlymą pripažinti LKP nusikalstama organizacija: balsų balansas neatrodo labai įkvepiančiai
Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma abejoja grupės konservatorių siūlymo pripažinti Lietuvos komunistų partiją (LKP) nusikalstama organizacija sėkme parlamente. Anot politiko, šios kadencijos Seime gali pritrūkti laiko priimti šį įstatymo projektą, o būsimame parlamente, pažymi jis, vargu, ar klausimas sulauktų pakankamai paramos.
„Tas balsų balansas neatrodo labai įkvepiančiai. Tai aš nesiimu spėlioti. Toks klausimas yra iškeltas, aš manau, kad jis turi pagrindo.
Razma nemato pagrindo pradėti tyrimą dėl A. Landsbergienės sklypo: į naujus klausimus gali atsakyti savivaldybė
Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma sako nematantis pagrindo pradėti tyrimą dėl privačios Austėjos Landsbergienės mokyklos Kalnėnuose statybų aplinkybių. Tokius opozicijos bandymus konservatorius sieja su artėjančiais rinkimais. Pasak jo, dar 2020 m. parlamentiniame tyrime analizuotoje istorijoje naujų aplinkybių neatsirado, o į kylančius klausimus dėl planų statyti valstybinę mokyklą gali atsakyti savivaldybė.
„Vyksta rinkimai.
Razma nemano, kad Ramanauskas galėtų grįžti į TS-LKD gretas: geriau apsieiti be tokio nario
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma pabrėžia – buvusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nario Algio Ramanausko pareiškimai apie rusakalbius yra nepriimtini. Todėl parlamentaras nematytų A. Ramanausko partijos gretose, jeigu šis kada nors norėtų atnaujinti narystę TS-LKD.
„Kiek teiravausi, jis dabar nėra narys. Bet tikrai prieš kokį dešimtmetį buvo tuo nariu.
Pataisas parlamentinių tyrimų komisijoms siūlantis Razma: atsisakyti liudyti prezidentui būtų sudėtinga
Antradienį parlamentui ketinama pateikti įstatymo projektą, įpareigojantį pareigūnus liudyti laikinosioms parlamentinių tyrimų komisijoms bei aiškiau numatyti šalies vadovo apklausos ypatumus. Anot Seimo vicepirmininko Jurgio Razmos, šios jo inicijuotos pataisos prezidentui sudarytų mažiau galimybių vengti pateikti atsakymus.
„Mano teikiamame projekte, manyčiau, yra parodyta derama pagarba prezidento institucijai.
Razma mano, kad mokesčių reforma nebus svarstoma šioje kadencijoje: prognozuočiau pesimistinį variantą
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma sako, kad mokesčių reformos įtraukimas į parlamento rudens sesijos darbų programą dar nereiškia, jog projektai bus svarstomi plenarinių posėdžių metu. Jis aiškina, kad tam reiktų plataus politinio sutarimo, o šiai dienai toks variantas nėra tikėtinas.
„Įtraukimas į darbų programą viešoje erdvėje labai sureikšmintas.
Jurgis Razma registravo siūlymą: teisinės neliečiamybės parlamentarai galėtų atsisakyti paprasčiau
Pirmadienį Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma registravo siūlymą supaprastinti parlamentarų teisinės neliečiamybės naikinimo procedūrą. Įstatymo projekte siūloma, kad tuo atveju, kai pats Seimo narys pritaria, jog jo teisinis imunitetas būtų pašalintas, Seimas tai galėtų padaryti be Statute šiuo metu numatyto įpareigojimo steigti specialiąją tyrimo komisiją.
REKLAMA
REKLAMA
Neeilinę Seimo sesiją dėl eurokomisaro klausimo planuojama surengti rugsėjo 3-iąją
Šalies vadovui Gitanui Nausėdai ketvirtadienį pasirašius dekretą dėl Andriaus Kubiliaus kandidatūros į eurokomisarus, neeilinę Seimo sesiją šiuo klausimu planuojama surengti rugsėjo 3 dieną.
„Dar iki galo nėra nuspręsta, bet esame apsistoję ties rugsėjo 3-iąją. Tai preliminarus sumanymas, nes datą dar reikia suderinti su Seimo frakcijų seniūnais“, – Eltai ketvirtadienį teigė parlamento vicepirmininkas Jurgis Razma.
„Manau, kad kitos savaitės pradžioje dėl tikslios datos jau turėtų būti aišku.
Razma siūlo, kad teisinės neliečiamybės parlamentarai galėtų atsisakyti paprasčiau
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma siūlo supaprastinti parlamentarų teisinės neliečiamybės naikinimo procedūrą. Pasak parlamentaro, tuo atveju, kai Seimo narys pats pritaria, kad jo teisinis imunitetas būtų pašalintas, Seimas tai galėtų padaryti be Statute šiuo metu numatyto įpareigojimo steigti specialiąją tyrimo komisiją. Tokį įstatymo projektą politikas ketina pateikti Seimo rudens sesijos metu.
Razma teigia, kad dėl Vyšniausko partija pasielgė principingai: jis siunčiamas į labai sunkią apygardą
Laikinai konservatorių frakcijai vadovaujantis Jurgis Razma sako, kad sprendimo dėl Andriaus Vyšniausko dalyvavimo rinkimuose nereikėtų lyginti su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) verdiktu Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui. Politiko teigimu, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atveju dėl į „čekiukų“ skandalą galimai įsivėlusio bendrapartiečio pasielgta kur kas principingiau.
Razma nenorėtų tapti nuolatiniu Seimo konservatorių frakcijos seniūnu: galime rasti kitų žmonių šioms pareigoms
„Čekiukų“ istorijoje įsivėlusiam Andriui Vyšniauskui pasitraukus iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos gretų ir palikus Seimo konservatorių frakcijos seniūno postą, jį laikinai užėmė parlamento vicepirmininkas Jurgis Razma. Visgi, politikas tikina nenorįs tapti nuolatiniu frakcijos vadovu.
„Nelabai svarstyčiau (galimybę tapti nuolatiniu seniūnu – ELTA), mat yra tokia geografinė problema. Kai aš, vis dėlto, gyvenu Rietavo krašte, tai ne visada būnu Vilniuje.
Razma: naujasis Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas gali būti išrinktas kitą savaitę
Seimo konservatoriai kitą savaitę turėtų apsispręsti, kas pakeis į žemės ūkio ministrus paskirtą Kazį Starkevičių parlamento Ekonomikos komiteto pirmininko pareigose.
Pasak laikinojo konservatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos, kitą savaitę planuojamos neeilinės Seimo sesijos metu jau galėtų būti paskirtas naujasis komiteto vadovas.
„Manau, kad kitą savaitę mes viską išspręsime.
Konservatorių frakcijos Seime laikinu vadovu paskirtas Jurgis Razma
Penktadienį vykusiame Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdyje iš einamų pareigų pasitraukus TS-LKD frakcijos Seime seniūnui Andriui Vyšniauskui, nuspręsta, kad frakcijai laikinai vadovaus pirmasis seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.
Dėl nuolatinio frakcijos vadovo bus sprendžiama kitame frakcijos posėdyje.
Seime – siūlymas įpareigoti pareigūnus liudyti parlamentinių tyrimų komisijose
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma siūlo įpareigoti pareigūnus liudyti laikinosioms parlamentinių tyrimų komisijoms, aiškiau numatyti šalies vadovo apklausos ypatumus.
„Galima sakyti, kad projektas yra šiek tiek susijęs su paskutiniu metu dirbusia (Valstybės saugumo departamento pranešėjo – ELTA) komisija, nes jai dirbant iškilo tam tikri konfliktai dėl informacijos gavimo, negavimo.
Konservatorius siūlo įpareigoti pareigūnus liudyti Seimo laikinosiose tyrimo komisijose
Konservatorius Jurgis Razma siūlo įpareigoti pareigūnus ir politikus liudyti Seimo laikinosiose tyrimo komisijose, taip pat įtvirtinti kriterijus, kada institucijos komisijai galėtų neatskleisti dalies informacijos.
Tą numatantį įstatymo projektą J. Razma registravo trečiadienį. Šios pataisos parengtos Seimui pavasarį pritarus vadinamosios Valstybės saugumo tarnybos (VSD) pranešėjo komisijos išvadoms, o prezidentui Gitanui Nausėdai atsisakius liudyti komisijai.
Navickienė įvardijo, kiek kainavo kelionė į Dubajų ir kiek ji sumokėjo mokesčių
Iš posto išlėkusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė surado drąsos pasikalbėti su savo vyru ir išsiaiškino, kad kelionę privačiu lėktuvu į Dubajų jos šeima gavo dovanų. Politikė sumokėjo ir gyventojų pajamų mokestį: už tris asmenis beveik 3000 eurų.
Tai reiškia, kad ministrės šeimai dovanotos kelionės į Dubajų vertė kartu su viešbučiu siekia beveik 20 tūkstančių eurų.
DIENOS PJŪVIS. Navickienė neteko ministro posto – ar kažkas bus vietoje jos?
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės atsistatydinimo. Taip nutiko po to, kai trečiadienio vakarą M. Navickienė pranešė paliekanti ministrės postą. Ketvirtadienį ji surengė spaudos konferenciją, kurioje turėjo paaiškinti savo ryšius su tolimais sutuoktinio giminaičiais, tarp kurių yra už sukčiavimą teistas Vilhelmas Germanas bei nepatikima investuotoja pripažinta Ieva Trinkūnaite.
Razma ieško būdų keisti tvarką dėl Konstituciją pažeidusių parlamentarų dalyvavimo rinkimuose
Reaguodamas į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio sprendimą atsisakyti parlamento mandato, Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma ieško būdų keisti galiojančią apkaltos tvarką. Jo nuomone, ši procedūra turėtų būti tęsiama ir tuo atveju, jei priesaiką sulaužęs Seimo narys atsisako mandato savo iniciatyva.
„Esu davęs pavedimą savo patarėjai, kad ji pasižiūrėtų. Kaip būtų galima padaryti, kad procedūra dėl apkaltos būtų tęsiama ir parlamentarui atsisakius mandato.
Seimo konservatorių frakcija spręs, ką siūlyti į NSGK pirmininkus
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija ketvirtadienį spręs, ką deleguoti į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko postą.
„Frakcijoje ryte susirinksime ir išsirinksime. Aš prognozuoju, kad vienintelis komitete esantis generolas (Arvydas Pocius – ELTA) gali užimti šias pareigas“, – Eltai teigė konservatorių frakcijos seniūnės pavaduotojas Jurgis Razma.
Jis tikina ketinantis palaikyti realiausiu kandidatu laikomo generolo Arvydo Pociaus kandidatūrą.
Jurgis Razma siūlo suburti darbo grupę, kuri rūpintųsi Seimo sandėlio asortimentu: būtų aišku, kam krenta atsakomybė
Dalies parlamento sandėlyje esančių suvenyrų tinkamumu abejojantis Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma siūlo suburti darbo grupę, kuri rūpintųsi su Seimo sandėlio asortimentu susijusiais klausimais. Politikas mano, kad šiai grupei galėtų vadovauti Seimo valdybos narys, kuriam ir kristų atsakomybė dėl Seimo narių rinkėjams skirtų dovanų.
„Aš ketinu pasiūlyti valdybai, sudaryti darbo grupę, kuri spręstų Seimo suvenyrų klausimus.
Panaikinus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę – jo padėka: „Iš tikrųjų, didelis ačiū jums“
Šią savaitę Seimo nariai patenkino prokurorų prašymus ir panaikino Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Žemaitaitį prokurorai įtaria antisemitizmu ir kurstymu prieš žydus. Jis pats ginasi, kad su juo politiškai bandoma susidoroti, nors ir dėkoja už nemokamą politinę reklamą.
Susitvarkę su Žemaitaičiu, konservatoriai bandė pakeisti įstatymus, kad kalėjime sėdintis Vytautas Gapšys negautų tūkstantinės išeitinės kompensacijos, tačiau Seimas tam nepritarė.
Parlamento vadovė Čmilytė-Nielsen šaukia neeilinę Seimo sesiją vasario viduryje
Atsižvelgdama į 50 Seimo narių siūlymą, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen šaukia neeilinę Seimo sesiją.
Neeilinė Seimo sesija šaukiama šių metų vasario 12–15 dienomis, skelbiama parlamento pirmininkės pasirašytame potvarkyje.
Opozicijai prakalbus apie poreikį rengti neeilinę Seimo sesiją, šios iniciatyvos ėmėsi valdantieji. Kaip Eltai teigė Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma, pirmadienį jau buvo surinkta 50 parašų neeilinei sesijai šaukti.
Jurgis Razma siūlo pluoštą Seimo statuto pataisų: keičiama posėdžių organizavimo tvarka
Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma registravo pluoštą Seimo statuto pataisų, daugiausiai susijusių su plenarinių posėdžių organizavimo tvarka.
„Galiojančiame Seimo statute pastebėta keletas teisinių spragų ar nuostatų, kurios nepakankamai gerai reglamentuoja kai kurias Seimo darbo procedūras“, – sako J. Razma aiškinamajame rašte.
Jurgis Razma siūlo keisti Seimo statutą, kad Vytautas Gapšys negautų išeitinės kompensacijos
Pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma siūlo keisti Seimo statutą ir užkirsti kelią teistiems, priesaiką sulaužiusiems parlamentarams gauti išeitinę kompensaciją.
Pasak jo, tokiu elgesiu parlamentaras kenkia Seimo reputacijai, todėl jam neturėtų priklausyti dar ir išeitinė išmoka.
Razma: neplanuojama rengti neeilinės Seimo sesijos dėl Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimo
Gavus generalinės prokurorės prašymą panaikinti parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybę, Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma sako, kad dėl šio klausimo neeilinė sesija skelbiama veikiausiai nebus. Tačiau, pasak jo, neliečiamybės panaikinimas antisemitizmu kaltinamam parlamentarui iki kovo mėnesį prasidedančios sesijos galėtų būti svarstomas, jei atsirastų daugiau, skubos tvarka sprendžiamų, klausimų.
„Nežinau, ar tai gali tapti pagrindu neeilinei sesijai.
Jurgis Razma siūlo atsisakyti privalomo slapto balsavimo dėl apkaltą
Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma siūlo atsisakyti privalomo slapto balsavimo dėl apkaltos formuluočių, išeitinės išmokos, jei Seimo narys įkalintas, taip pat vardinio balsavimo procedūros.
Iš Seimo statuto J. Razma siūlo išbraukti nuostatą, kad dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu balsuojama tik slapta.
Razma parengė Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma apkaltų metu atsisakyti slapto balsavimo
Parlamento vicepirmininkas Jurgis Razma trečiadienį ketina registruoti Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma apkaltų metu atsisakyti slapto balsavimo. Konservatorius pripažįsta, kad šiuos statuto pakeitimus inspiravo nepavykusi įkalinimo bausme nuteisto „darbiečio“ Vytauto Gapšio apkalta.
„Siūlau kelias Seimo statuto pataisas, tarp jų ir atsisakymą slapto balsavimo. Nes Seimo statuto 115 str. yra tokia nuostata, kad apkaltos metu dėl atskirų kaltinimo punktų balsuojama slaptai.
Andrius Mazuronis apie Darbo partijos nusikaltimus: „Nepripažinau, nepripažįstu ir nepripažinsiu, kad mes padarėme kažką blogo“
Seimas pradėjo apkaltą politinės korupcijos byloje nuteistam ir puspenktų metų įkalintam darbiečiui Vytautui Gapšiui. Slaptai dėl mandato atėmimo parlamentarai balsuos jau kitą savaitę, prieš pat Kalėdas. Seimo vadovybė prašo Kalėjimų tarnybos per apkaltą atlydėti Gapšį į parlamentą, kad šis galėtų pasisakyti Seime.
Vytauto Gapšio kėdė Seimo salėje tuščia. Puspenktų metų bausme nuteistas darbietis jau trečią savaitę leidžia už grotų Kauno kalėjime.
Vytautas Gapšys nori dirbti Seimo nariu iš kalėjimo – kolegos tai vadina pasityčiojimu
Iš už Kauno kalėjimo sienų – netikėtas Vytauto Gapšio prašymas. „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje dėl kyšininkavimo nuteistas darbietis norėtų nuotoliu jungtis į Seimo komitetų posėdžius – tiesiai iš kalėjimo.
Mandatą Seimo narys vis dar turi, tad Darbo partija tokį kolegos pageidavimą palaiko. Tačiau kiti seimūnai atkerta, kad V. Gapšys šitaip tyčiojasi iš parlamento darbo.
Tiesa, panašu, kad Seimo nariui už grotų teks pasiieškoti kitos veiklos – Kalėjimų tarnyba prašymą atmetė.
Razma: Gapšio apkalta planuojama gruodžio 21 dieną
Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sako, kad opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovo Vytauto Gapšio apkalta planuojama gruodžio 21 dieną.
„Gruodžio 21 dieną bus siūloma rengti apkaltą V. Gapšiui po to, kai Aukščiausiasis Teismas netenkino jo prašymo ir nesustabdė Apeliacinio teismo skirtos įkalinimo bausmės.
Kitą savaitę 2024 metų valstybės biudžetą Seimas svarstys du kartus
Kitą savaitę Seime vyks du 2024 metų valstybės biudžeto svarstymai, ketvirtadienį pranešė Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.
„Kitą savaitę galima pavadinti biudžeto klausimų savaite, nes antradienį numatytas kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pirmasis, o ketvirtadienį – antrasis svarstymas.
DIENOS PJŪVIS. Dūžtančios lėkštės ir degančios knygos: ar koalicija (ne)grius?
Santykiai tarp koalicijos partnerių įtempti. Knygas prie Seimo deginęs laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius klausė, ar ši Vyriausybė ir premjerė Ingrida Šimonytė turi daugumos pasitikėjimą.
Chaosas Seime – Gražulis kaltina Raskevičių okultizmu, o Žemaitaitis rėžia: „Esu toks, koks esu“
Valdančiųjų noras pamokyti Seimo skandalistus – Petrą Gražulį ir Remigijų Žemaitaitį – kelia vis daugiau chaoso parlamente, o parlamentarams atsiranda tik dar daugiau progų skleisti savo skandalingas žinutes.
R. Žemaitaitis pradėjo keiktis iš Seimo tribūnos, konservatorius Arūnas Valinskas pasižadėjo viešai suvalgyti komisijos išvadą, o neatlaikiusi Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad viskam yra ribos.
Emocijų pliūpsnis Seime dėl Žemaitaičio prašymo: „Kas čia, Šiaurės Korėja, kad konservatoriai išsigando?“
Seimas ketvirtadienį ėmėsi svarstyti siūlymą pradėti apkaltos procesą Mišrios Seimo grupės nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl antisemitinių pareiškimų. Parlamentaras panoro diskusijos metu parodyti filmą, o šis prašymas sukėlė diskusijų bangą Seime.
Posėdžio pradžioje pirmininkaujantis Jurgis Razmas paprašė Seimo narių dėmesio.
Atsakymą į klausimą „kiek yra lyčių?“ žino ne visi politikai – anot Verygos, neatsako bijantys
34-ais nepriklausomybės metais Lietuva pasiekė tokį progresą, kad net švietimo ir mokslo ministras nežino, kaip atsakyti į kažkada elementarų klausimą – kiek yra lyčių? Ir atsakymo nežino, ar pasakyti bijo, ne tik šis ministras, bet ir parlamentarai, politikai ir valstybės vadovai.
Štai Mindaugas Puidokas į Seimą švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui atnešė dovanų anatomijos vadovėlį.
Valdantieji antradienį Seimui ketina pateikti iniciatyvą dėl apkaltos Žemaitaičiui
Valdantieji antradienį vyksiančiame Seimo posėdyje ketina teikti projektą dėl apkaltos antisemitiniais pasisakymais pasižymėjusiam parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui.
„Atsiranda apkaltos iniciatyvos pateikimas ir atitinkamo Seimo nutarimo pateikimas“, – Seimo seniūnų sueigoje pirmadienį informavo Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.
Po STT išvadų dėl parlamentinių lėšų Razma siūlo grįžti prie politikų veiklos įstatymo
Pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma teigia, kad parlamentarams reikėtų iš naujo svarstyti jų darbo sąlygas reglamentuojantį įstatymo projektą.
Šią idėją politikas iškėlė trečiadienį per Seimo valdybos posėdį svarstant, ką reikėtų daryti su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktomis rekomendacijomis dėl parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimo.
„Reikėtų gal dar kartą bandyti teikti įstatymą.
Konservatorių partijoje – permainos: politologai kerta, kad „tai nėra geras sumanymas“
Konservatorių partijoje bręsta permainos. Du Seimo nariai – Audronius Ažubalis ir Valdas Rakutis – skelbia steigiantys Respublikonų bendruomenę. Taip jie maištauja prieš esą pernelyg liberalią konservatorių politiką. Politologų tokie manevrai nestebina – valdantieji konservatoriai esą klimpsta į rimtą krizę.
Parodomoji konservatorių vienybė – vis trapesnė.
Vyriausybė – prieš, kad pavėžėjai užsieniečiai mokėtų avansinį pelno mokestį
Vyriausybė nepritaria konservatoriaus Jurgio Razmos parengtai ir Seime svarstomai Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisai, pagal kurią savarankiškai Lietuvoje dirbantys ir mokesčių nemokantys užsieniečiai, pavyzdžiui, pavėžėjai, mokėtų avansinį pelno mokestį.
Tokia Vyriausybės išvada, kuriai, Finansų ministerijos siūlymu, pritarta pirmadienį, bus teikiama Seimui.
Finansų ministerija – prieš, kad pavėžėjai užsieniečiai mokėtų avansinį pelno mokestį
Finansų ministerija siūlo Vyriausybei nepritarti konservatoriaus Jurgio Razmos parengtai ir Seime svarstomai pataisai pažaboti savarankiškai dirbančius ir mokesčių nemokančius užsieniečius, pavyzdžiui, pavėžėjus.
Seimas įteisino atlyginimus savivaldybių tarybų nariams: už išsisukinėjimus ir klastojimus gaus meduolį
Seimas antradienį įteisino atlyginimą savivaldybių tarybų nariams, kuris sudarys 20 proc. nuo konkrečios savivaldybės mero darbo užmokesčio. Toks atlyginimas per mėnesį sudarys nuo 605 iki 756 eurų per mėnesį atskaičius mokesčius ir netaikant neapmokestinamojo pajamų dydžio. Skirtumas tarp išmokų priklauso nuo gyventojų skaičiaus savivaldybėje.
Šios pajamos bus traktuojamos kaip darbo užmokestis ir bus pradedamos mokėti nuo šių metų liepos, jei įstatymo pakeitimą pasirašys prezidentas.
Štai kokias išmokas turėtų gauti politikai savivaldoje: už kelių valandų darbą – daugiau nei MMA
Čekučių skandalui sukrėtus savivaldą ir politines partijas, buvo pasiūlyta savivaldybių tarybų nariams kas mėnesį mokėti fiksuotas išmokas už darbą ir atsisakyti lėšų padengimo pristatant čekius už išlaidas, kai tai susiję su tarybos nario darbu. Šiuo metu savivaldybių tarybų nariams siūloma mokėti 20 proc. nuo mero algos.
Išmokų skandalas Jonavoje: per 7 minutes 4 kartus įsipylė degalų už beveik 250 eurų
Savivaldybių pinigų grobstymo skandalas apraizgė ir Jonavą, kur savivaldybės tarybos nariai galimai piktnaudžiauja jonaviečių pinigais: stengiasi panaudoti kiekvieną centą, priduoda kuro čekius, atsiskaito už degalus 47 skirtingomis kortelėmis.
Taip pat už mokesčių mokėtojų pinigus perka televizorius. Skandalas kelia vis daugiau aistrų ir Seime, kur patys konservatoriai įnirtingai ginčijasi – reikia ar nereikia pirmalaikių Seimo rinkimų, ar naujos Vyriausybės.
Štai kaip skaičiuoja konservatoriai: už viešo plano – dvigubas dugnas, Landsbergis ir Šimonytė turėjo pasiaiškinti
Surengti priešlaikinius rinkimus sumąstę Gabrielius Landsbergis ir premjerė Ingrida Šimonytė vadovaujasi savita logika, kurią trečiadienį bandė išdėstyti partijos frakcijos nariams. Abu šie politikai mano, kad į čekučių skandalą patekusius kolegas iš Vyriausybės reikia ginti iki paskutinio šūvio, nes šie esą nepadarė nieko blogo. Tiesiog buvo įtvirtinta prasta savivaldos politikų kanceliarinių išlaidų kompensavimo sistema.
Seime – politinio pasipriešimo mokymai: „Dabar turėsim kitą etapą“
Praėjus daugiau nei metams nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios, Seime parlamentarus šauliai mokė pilietinio pasipriešinimo įgūdžių. Mat iškilus karo grėsmei ar karo padėties atveju, parlamento veikla – gyvybinė šalies funkcija, ir į posėdį išrinktieji turėtų susirinkti.
Šauliai politikus mokė ir išgyvenimo – rišti turniketus, atlikti kitas skubios medicinos procedūras, susikrauti išgyvenimo krepšius, o taip pat – kaip naudotis ginklais.
Ar švietimo, mokslo ir sporto ministrė Šiugždinienė turėtų trauktis? BALSAVIMAS
Dėl išlaidų savivaldoje vieni politikai teisinasi, kiti traukiasi iš partijų, treti išvis kaltais nesijaučia, sako, tokios tvarkos buvo. Ką daryti, kad tokių tvarkų nebūtų? Ką gali padaryti ir ar ką nors darys pačios partijos?
Pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su TS-LKD politikais, Seimo pirmininkės pavaduotojais Jurgiu Razma ir Pauliumi Saudargu, šįvakar 19.30 val.
Šurajevas Seime įžeidinėjo jam nepatinkančius politikus: kai kam siūlė užsiimti oraliniu seksu
Antro savivaldybių rinkimo išvakarėse Seime parlamentarė Aušrinė Armonaitė su komiku ir visuomenininku Olegu Šurajevu surengė daugelį parlamentarų šokiravusį šou. Parlamentarės kvietimu į posėdžių salę besiveržęs metų Lietuvos valstybės kūrėjo titulu pagerbtas Šurajevas sutrukdė balsavimą, necenzūriniais žodžiais ėmė vadinti ir įžeidinėti jam nepatinkančius Seimo narius.