„Galiojančiame Seimo statute pastebėta keletas teisinių spragų ar nuostatų, kurios nepakankamai gerai reglamentuoja kai kurias Seimo darbo procedūras“, – sako J. Razma aiškinamajame rašte.
Vienas pakeitimų leistų parlamentui posėdžiauti toliau išklausius generalinio prokuroro pranešimą dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo.
Dabartinė Seimo statuto redakcija nurodo, kad po šio pareiškimo Seimo posėdyje daroma ne trumpesnė negu vienos valandos, bet ne ilgesnė negu dviejų valandų, pertrauka.
Anot J. Razmos, tuo metu Seimas galėtų posėdžiauti kitais klausimais, ir pataisa būtų nustatyta, kad po prokuroro pranešimo daroma ne Seimo posėdžio pertrauka, o klausimo svarstymo pertrauka.
Taip pat siūloma nustatyti, kad sprendimai dėl leidimo patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn po pateikimo gali būti svarstomi ir priimami tame pačiame posėdyje.
Kitu pakeitimu opozicinės darbotvarkės būtų perkeliamos iš ketvirtadienio į antradienį. Pasak J. Razmos, paprastai ketvirtadieniais vyksta įstatymų projektų priėmimas ir Seimo posėdžių darbotvarkės yra ilgesnės.
Dar būtų tikslinamos Seimo posėdžio pertraukos ir sudaroma galimybė, esant perkrautai rytinio posėdžio darbotvarkei, perkelti atidėtą klausimą į vakarinio posėdžio darbotvarkę. Kartu siūloma nustatyti, kad antradienį būtų svarstomi ir Seimo narių pateikti projektai.
Taip pat tikslinamos biudžeto pataisų registravimo procedūros, keičiama balsavimo per apkaltą tvarka, kad dėl mandato būtų rengiamas vienas balsavimas, o ne atskirai dėl kiekvieno veiksmo ar nusikalstamos veikos.
Pastarąjį kartą keli biuleteniai per apkaltą buvo teikiami gruodį balsuojant dėl politinės korupcijos byloje nuteisto ir laisvės atėmimo bausmę atliekančio Darbo partijos atstovo Vytauto Gapšio mandato panaikinimo.
Kadangi V. Gapšys nuteistas dėl keturių nusikalstamos veikos epizodų, parlamentarai atskirai balsavo dėl mandato atėmimo už kiekvieną iš jų, ir nei dėl vieno nesurinko pakankamai balsų. Šiuo metu Kauno kalėjime puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę atliekantis V. Gapšys turi parlamentaro mandatą.