• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš už Kauno kalėjimo sienų – netikėtas Vytauto Gapšio prašymas. „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje dėl kyšininkavimo nuteistas darbietis norėtų nuotoliu jungtis į Seimo komitetų posėdžius – tiesiai iš kalėjimo.

Iš už Kauno kalėjimo sienų – netikėtas Vytauto Gapšio prašymas. „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje dėl kyšininkavimo nuteistas darbietis norėtų nuotoliu jungtis į Seimo komitetų posėdžius – tiesiai iš kalėjimo.

REKLAMA

Mandatą Seimo narys vis dar turi, tad Darbo partija tokį kolegos pageidavimą palaiko. Tačiau kiti seimūnai atkerta, kad V. Gapšys šitaip tyčiojasi iš parlamento darbo.

Tiesa, panašu, kad Seimo nariui už grotų teks pasiieškoti kitos veiklos – Kalėjimų tarnyba prašymą atmetė. Interneto negauna net ir garsūs kaliniai.

Penktadienį bus dvi savaitės, kai vis dar Seimo narys Vytautas Gapšys dienas leidžia už grotų – viename iš Kauno kalėjimo padalinių.

Politinės korupcijos byloje 4 su puse metų už grotų pasiųstas darbietis ne tik savo noru neatsisako mandato, bet ir tikisi tęsti darbą parlamente – kreipėsi į Kalėjimų tarnybą, prašydamas leisti jam nuotoliu dalyvauti Seimo komitetų posėdžiuose. Tokį norą palaiko ir irgi nuteistos Darbo partijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš įvairiausių vietų matėm – iš Egipto, iš kitur kažkas jungėsi. Yra aplinkybės tokios, kokios yra. Jeigu žmogus nori vykdyti savo pareigas, man atrodo, jis turi teisę“, – sakė Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

REKLAMA

Pykdo Seimo kolegas

V. Gapšys dirbo Biudžeto ir finansų bei Europos reikalų komitetuose. Naujiena apie Gapšio pageidavimą netruko įaudrinti kitų Seimo narių fantazijų.

„Aš bandau įsivaizduoti, kad ryte vyksta kalinių pasitarimas, kaip Gapšys paskui balsuos plenariniame posėdyje. Tokį dalyką aš įsivaizduočiau, bet Seimo darbas būtų labai nuvertintas ir iš jo būtų tyčiojamasi“, – kalbėjo Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Galėtų ir iš pirtelės, saunos – dar įdomiau atrodytų, periasi. <...> Nerealu, nerimta, nesolidu. Iš esmės – pasityčiojimas iš Seimo darbo“, – kritikavo konservatorius Kęstutis Masiulis.

Seimo nario atlyginimo V. Gapšys jau nebegauna. Pagal Statutą, balsuoti parlamentaras gali tik fiziškai būdamas Seimo salėje, taigi, politiko atveju, tai irgi neįmanoma. Visgi buvęs premjeras Saulius Skvernelis į V. Gapšio prašymą žiūri liberaliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nėra didelio sunkumo turėti specialią patalpą, kur yra interneto prieiga ir galėtų sudalyvauti ten, kur gali dalyvauti. Įstatymų projektus rašyti irgi niekas nedraudžia būnant ten, pateikimą gali kolegos padaryti. Šiandien tokia situacija – jis yra Seimo narys įkalinimo įstaigoje ir, kol mandatas nepanaikintas, galima sudaryti galimybes“, – teigė „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.

REKLAMA

Bet net ir daliai liberalų, kaip ir Žmogaus teisių komiteto pirmininkui, idėja neatrodo tinkama nei teisiškai, nei morališkai.

„Bausmės neišvengiamumo principas suponuoja, kad žmogus neturėtų tęsti įprastos profesinės ar asmeninio gyvenimo veiklos, jei jo atžvilgiu yra priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo žmogus talpinamas į įkalinimo įstaigą. Jeigu ponas Gapšys pusiaukelės namuose atliktų savo bausmę, tokį variantą galbūt būtų galima svarstyti“, – kalbėjo Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA

Prašymą atmetė

Visgi, Kalėjimų tarnyba Gapšio prašymą atmetė. Taisyklės leidžia nuteistiesiems mokslo ar darbo tikslais pasinaudoti kompiuteriu, tačiau be interneto. Taigi, Seimo nario darbotvarkė ir toliau pilna liks tik teoriškai. O Darbo partija išvis nemano, kad nuteistam V. Gapšiui reikia atimti mandatą.

„Mūsų nuomone, neturėtų būti apkaltos, nes nemanome, kad Vytautas Gapšys padarė kažką blogo“, – teigė A. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau apkaltos data jau aiškėja.

„Ta data bus siūloma gruodžio 21-ą. Gaila, kad jis, kiek aiškinomės, pats mandato neketina atsisakyti“, – sakė konservatorius Jurgis Razma.

Aukščiausiasis Teismas atmetė visų trijų nuteistųjų – V. Gapšio, Eligijaus Masiulio ir Raimondo Kurlianskio – prašymus stabdyti bausmių vykdymą, taigi, jie lieka už grotų.

tv3.lt

Gapšiui, nuteistam asmeniui, nesurengta apkalta Seime iki šio laiko? Ką sau galvoja Seimo pirmininkė? Vietoje Gapšio ji rengia apkaltą Gražuliui. Ką visa tai reiškia? Kas čia per Seimo pirmininkė?
Bet matosi koks ten darbas, jeigu kalinys gali būti seimūnu.
Jeigu daktarą paims patarėju ,visu etatu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų