Pavasarinė alergija: atskleidė, kaip pasiruošti sezonui

Nors visi nekantriai laukiame pavasario, kartu su juo sugrįžta ir alergijų sezonas, kurį pasitinkame čiaudėdami ir varvančiomis nosimis. Specialistės papasakojo apie dažniausius pavasarinių alergijų tipus, atskleidė, kodėl alergiškų žiedadulkėms kasmet vis daugėja, patarė, kaip pasiruošti alergijų sezonui ir paneigė populiariausią mitą apie alergijas – įsitikinimą, kad niekam nesi alergiškas.

Kontaktinė alergija: kaip ją atpažinti ir svarbiausi gydymo principai

Pasaulyje per metus fiksuojama apie 90 milijonų naujų kontaktinio dermatito atvejų. Kontaktinis dermatitas – uždegiminė odos reakcija, kurią sukelia tiesioginis kontaktas su dirginančiomis ar alergizuojančiomis medžiagomis. Tai dažna odos problema, sukelianti nemalonų diskomfortą ir galinti sukelti rimtų komplikacijų. Ši liga yra viena dažniausių profesinių odos ligų. Europos tyrimai rodo, kad su kontaktine alergija susiduria apie 20 proc.

Kryžminė alerginė reakcija: kaip tai atpažinti ir suvaldyti?

Žmonės, alergiški augalų žiedadulkėms, dažnai jau vasarį Lietuvoje pradeda jausti pirmuosius alerginės slogos požymius. Kenčiantys nuo šios alergijos, valgydami šviežius vaisius, riešutus ar daržoves gali patirti ir netikėtus simptomus, vadinamus kryžminėmis žiedadulkių ir maisto reakcijomis. Kas yra kryžminės reakcijos, kaip jas atpažinti ir valdyti, pasakoja alergologijos klinikos „Drauge“ gydytoja alergologė-klinikinė imunologė dr. Algirda Krisiukėnienė.
REKLAMA
Kam rinktis mieguistumą sukeliančius vaistus nuo alergijos, jei jau yra saugesnių alternatyvų? (nuotr. Shutterstock.com) Kam rinktis mieguistumą sukeliančius vaistus nuo alergijos, jei jau yra saugesnių alternatyvų? (nuotr. Shutterstock.com)

Kam rinktis mieguistumą sukeliančius vaistus nuo alergijos, jei jau yra saugesnių alternatyvų?

Alergijos – viena dažniausiai šiuolaikinius žmones kamuojančių problemų. Informacijos apie alerginį rinitą, lėtinę dilgėlinę, alerginę slogą, šienligę – apstu, tačiau trūksta informacijos apie tai, kaip pasirinkti saugiausią gydymą nuo alerginio rinito ir lėtinės dilgėlinės.

Alergijų metas tik įsibėgėjo – vaistininkai stebi priešalerginių preparatų piką

Vaistininkai skaičiuoja, kad šių metų balandį vaistinių preparatų nuo alergijos įsigyta trečdaliu daugiau nei pernai. Ilgametės tendencijos rodo, kad alergizuojančių augalų žydėjimas tęsis ir gegužę, tad žiedadulkių alergijos kamuojamiems žmonėms patariama skirti daugiau dėmesio šios nemalonios ligos prevencijai. „Ryškesnė pavasarinių alergijų pradžia Lietuvoje paprastai būna kovą, kuomet žydi lazdynai, alksniai.

Štai kokiomis ligomis pavasarį sergama dažniausiai: vienas sutrikimas pasitaiko itin dažnai

Pavasaris džiugina vis labiau ilgėjančiomis dienomis, maloniu oru, žaluma ir pražįstančiais augalais, tačiau neretai jis būna itin vėjuotas – vėjas nešioja žiedadulkes ne tik gamtoje, bet ir į nosį, akis ir plaučius. Neveltui daugeliui šiltojo sezono pradžia siejasi su padažnėjusiais alerginiais ir kvėpavimo takų susirgimais. Visgi, tai nėra vieninteliai galimi susirgimai periodu, kuomet bunda gamta.

Liūdna prognozė – šia liga ateityje sirgs kas antras: ragina „nepasiskirti“ tyrimų patiems

Alerginės reakcijos neretai vadinamos šių dienų epidemija. Prognozuojama, kad po kelerių metų Europoje vienokią ar kitokią alergiją turės kas antras europietis. Medicinos  diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja alergologė, klinikinė imunologė Živilė Korsakienė sako, kad XXI a. kentėti dėl alergijos – nebepriimtina, diagnostiką reikėtų atiduoti į gydytojų ekspertų rankas, nes opia problema tampa ir savarankiškas eksperimentavimas tyrimais.

Ši bjauri alergija gali išsivystyti bet kokiame amžiuje: išvardijo didžiausius kaltininkus

Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, kad šienligę pavyks suvaldyti inovatyviomis priemonėmis.

Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl

Atėjus pavasariui, žmonės ne tik džiaugiasi orais, bet ir susiduria su šio metų laiko metamais iššūkiais. Alergijos, peršalimas bei silpnas imunitetas – su tuo lietuviai susiduria dėl pakitusių oro sąlygų.  „Benu“  vaistinės vedėja Inga Norkienė, ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas komentuoja, kokius preparatus pavasario metu lietuviai perka dažniausiai bei su kokiomis sveikatos problemomis susiduria.

Kai staiga atšilę orai – vienas vargas: auksiniai patarimai sergantiems alergija

Pražydus pirmiesiems augalams, sprogstant medžių pumpurams nemažai žmonių pradeda kentėti nuo sezoninės alergijos. Higienos instituto duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet vidutiniškai fiksuojama apie 50 tūkst. sergančiųjų sezoniniu alerginiu rinitu, neskaičiuojant tų, kurie kenčia simptomus, tačiau nesikreipia į gydytojus. Specialistės pataria, kokių priemonių reikia imtis siekiant sumažinti alerginę reakciją bei ką daryti pasireiškus jos simptomams.
REKLAMA
REKLAMA

Kai peršalimo simptomai atsirado visai ne dėl viruso: štai kaip atpažinti alergiją

Pradedant šilti orams varvančią nosį žmonės dažnai laiko netikėto peršalimo simptomu, atsiradusiu dėl apgaulingos orų kaitos. Vis tik tokie simptomai gali reikšti visai ne netikėtą peršalimą, o prasidedančią pavasarinę alergiją žiedadulkėms, įspėja alergologė dr. Algirda Krisiukėnienė. Netikslus simptomų interpretavimas gali sukelti didelių problemų, nes negydoma alergija pažeidžia nosies ir gilesnių kvėpavimo takų gleivinę, kas gali tapti netgi astmos priežastimi.
Į viršų