„Jeigu būtume opozicijoje, tai būtume, manau, konstruktyvi opozicija. Tikrai nepradėtume puldinėti valdančiųjų nuo pirmųjų dienų, gerbtume tą nerašytą 100 pirmųjų dienų taisyklę. Žinome patys, ką reiškia būti ir opozicijoje, ir valdančiaisiais. Ir manau, kad būtų racionalus ir atsakingas mūsų elgesys“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė J. Razma.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – 19,36 proc. balsų. Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo. Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.
Jau po pirmojo Seimo rinkimų turo daugiausiai mandatų pelniusi LSDP ėmė formuoti būsimą valdančiąją daugumą. Į premjerės postą besitaikanti Vilija Blinkevičiūtė nurodė, kad būsimoji koalicija turėtų būti formuojama iš trijų partijų – socialdemokratų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS).
Tiesa, „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis yra užsiminęs, jog kaip tinkamesnius koalicijos partnerius matytų liberalus, o ne „valstiečius“. Visgi, V. Blinkevičiūtė antradienį žurnalistams patikino, kad tokio scenarijaus kol kas neprojektuoja.
Savo ruožtu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis nesitraukia nuo vaivorykštinės koalicijos idėjos ir tikina, kad TS-LKD galėtų dirbti bendroje daugumoje su socialdemokratais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!