„Dėl partijos narių aš nesiimu komentuoti. Yra mūsų atitinkamos struktūros, yra Priežiūros komitetas, jis gali įvertinti, ji pati gali įvertinti tą situaciją“, – žurnalistams Seime teigė J. Razma.
„Man atrodo, kad ji prisiėmė nelengvą sprendimą, neapsiribojant pasitraukimu iš ministro pareigų, pasakydama, kad nekandidatuos, nors, manau, kad buvo puikiausios galimybės jai būti išrinktai“, – sakė jis.
Visgi politikas teigia negalįs atsakyti, ar apie šią situaciją nediskutavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybė.
„Galbūt ir buvo kokių nors pokalbių prezidiumo narių, partijos vadovų. Reiktų ne manęs klausti“, – sakė jis.
„Situacija nėra maloni, aš manau, kad ji patiria nemažai pergyvenimų dėl to. Gali būti ir sudėtinga nusiteikti ateiti į posėdį, prognozuojant tą vaizdą, kas čia ją pasitiktų.
Darbas yra darbas, bet visi yra žmonės. Bet palaukim, gal ateis“, – ketvirtadienį sakė J. Razma.
Jis pridūrė, kad nieko detaliai su M. Navickiene apie situaciją nekalbėjo.
„Matyt, ne visi per rinkimus čia turime laiko bendrauti. Bent aš detaliau nieko nekalbėjau, bet kad vyskta tam tikras dėl „Foxpay“, tai nebuvo paslaptis, bet buvo aiškiai pasakyta, kad tyrėjai tuo momentu jokių pretenzijų M. Navickienei neturėjo. Tai tą faktą žinojome, o kaip vyks tyrimas, kokie bus atliekami procesiniai veiksmai, tai buvo galima numatyti, kad bus sulaikymai“, – komentavo J. Razma.
ELTA primena, kad trečiadienį teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną, besiremdamas savo šaltiniais rašo portalas 15min.lt. Vėliau portalas pranešė, kad sulaikytas ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės M. Navickienės vyras, verslininkas M. Navickas.
Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“, ikiteisminį tyrimą dėl įmonės veiklos yra pradėjusi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Lietuvos bankas (LB) taip pat pranešė, kad papildomai kontroliuos centrinio banko nurodymų nesilaikančios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas, centriniam bankui nustačius, kad įmonė toliau vykdė mokėjimo operacijas tarp privačių fizinių bei juridinių asmenų.
Paaiškėjo, kad „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės Monikos Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, LB pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.
Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog M. Navickienės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.
Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!