jeigu rusija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jeigu rusija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jeigu rusija“.
„Maša ir lokys“ apkaltinti propaganda: pagrindinė veikėja yra putiniška
Autoritetingas britų leidinys „The Times“ rusų gamybos animacinį filmą „Maša ir lokys“ įvardijo Kremliaus propagandos instrumentu. Pasak Bekingamo universiteto profesoriaus Anthony Gleeso nuomone, pagrindinė jo veikėja veikia „putiniškai“. Rusijos ir sovietų animaciniai filmai neretai tampa Vakarų šalių, neišskiriant ir Lietuvos, kritikos objektu. Praėjusiais metais Donbase kariaujantys ukrainiečiai pasiūlė ir išvis drausti sovietinių filmukų demonstravimą Ukrainos teritorijoje.
JAV „drakoniškos“ sankcijos smogė Rusijai jų dar net nepaskelbus
Vos tik Amerika paskelbė įvesianti pačias griežčiausias sankcijas Rusijai, šios rublis ėmė garmėti į apačią. Rublio vertė smuko į seniai regėtas žemumas, nuvertėjo ir rusų bendrovių akcijos Londono biržoje. Be to, JAV sprendimas riboti Rusijos finansų sektorių privertė investuotojus skubiai išparduoti turimas Rusijos obligacijas. Dėl tarptautinių sankcijų spaudžiama Rusijos ekonomika itin jautriai reaguoja į bet kokius neigiamus pranešimus.
Die Welt: Rusija gali pradėti puolimą Baltijos regione
Griežta politika ar dialogas – kaip Europai reikia reaguoti į Rusiją? Lenkijoje ir Baltijos šalyse atsakymas aiškus: Rusija šalia, ir ji yra laikoma priešiška. „Die Welt“ pakalbino Estijos užsienio politikos instituto direktorių, profesorių Andresą Kasekampą. „Estija, Latvija ir Lietuva šiandien itin gerai integruotos į Europos saugumo struktūras. Jos yra NATO ir ES šalys. Nuo 2017-ųjų NATO kariuomenė nuolat rotuojama Baltijos šalyse.
Kremliaus pakalikai atrado siaubą keliančių lietuvių snaiperių Ukrainoje
Nepripažintos Luhansko liaudies respublikos „liaudies milicija“ paskelbė apie į fronto liniją atvykusius Lietuvos ir Gruzijos snaiperius, kurie tariamai kovoja Ukrainos jėgos struktūrų pusėje. Žurnalistams šią „skandalingą“ dezinformaciją jau tradiciškai paskelbė LLR atstovas spaudai Andrejus Maročko. Pranešimai apie lenkų, gruzinų, latvių ar lietuvių „snaiperius“ ar „baltąsias pėdkelnes“ pasirodo reguliariai.
„Reuters“ tyrimas: Rusijos generolas vadovavo Kremliaus smogikams Ukrainoje
Pirmojo DLR armijos korpuso vadu okupuotoje rytinėje Ukrainos dalyje buvo Rusijos kariuomenės generolas Valerijus Asapovas, teigiama „Reuters“ paviešintame tyrime, kuris remiasi V. Asapovo brolio ir penkių nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos smogikų informacija. V. Asapovas į Ukrainą atvyko 2015-ųjų spalį. Komandiruotės metu jis naudojosi šaukiniu „Tuman“ (rus.
Ekspertai ramina: nėra požymių, kad Rusija puls būtent „Zapad“ metu
Švedijoje vyksta didžiausi kariniai mokymai per paskutinį dešimtmetį. Tuo pat metu Rusija demonstruoja raumenis kitoje Baltijos jūros pusėje. Manoma, kad mokymuose dalyvaus daugiau nei 100 tūkst. karių iš Rusijos ir Baltarusijos, rašoma „Aftonbladet“. Rusija kasmet rengia didelio masto karines pratybas vienoje iš keturių karinių apygardų.
Panaikinus vizas iš Ukrainos plūstels migrantai
Europos Komisijos pirmininkas Donaldas Tuskas pranešė, kad naikinamas vizų režimas Ukrainos piliečiams atvykti į Europos Sąjungą. To labai siekė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, bet ką šie pokyčiai atneš Europai ir pačiai Ukrainai? Tūkstančiai ukrainiečių sako, kad ketina pasinaudoti palengvintu vizų režimu ir emigruoti į Europos Sąjungą.
JAV sankcijų „architektas“: nemaniau, kad Rusija gali uždrausti importą iš Vakarų
Šių metų rugsėjo 1-ąją JAV išplėtė sankcijų sąrašą Rusijai – į jų akiratį pakliuvo „Gazprom-media“ ir bendrovės, dalyvaujančios Kerčės tilto statybose. Tuo pat metu, ES duoda signalų, kad rugsėjo 15-ąją bus pratęstos jau galiojančios sankcijos Kremliui. Apie tai, kaip buvo priimamos sankcijos Rusijai, kokių tikslų tuo siekiama ir kodėl JAV laiko jas efektyviomis, leidinys „Meduza“ pakalbino Danieliu Friedu – JAV diplomatą, kuris šios šalies gynybos ministerijoje atsako už sankcijų taikymą.
Edwardas Lucasas: Vakarams laikas organizuoti „greitųjų koaliciją“ ir repetuoti „finansinį smūgį“
Tampa vis aiškiau, kas bus nutarta per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje. Per praeitą savaitgalį Bratislavoje vykusią tarptautinę saugumo konferenciją „Globsec“ buvo kalbama, kad dėl „nuolatinės rotacijos“ praktiškai jau sutarta. Tai reiškia didelius pokyčius: kad išties daug Amerikos ir kitų šalių karių bus reguliariai siunčiami į pafrontės valstybes ir bus iš jų išvedami. Be to, atrodo, kad naujų NATO itin greito reagavimo pajėgų būstinė įsikurs Lenkijoje.
Ką 2016-ieji atneš Ukrainai?
2015 metais Ukraina įrodė, kad ji nėra nusiteikusi pasiduoti be mūšio. Šalis susivienijo prieš Rusijos agresiją, o prezidentas Vladimiras Putinas sužinojo, kad, jeigu jis nuspręstų realizuoti savo Novorosijos projektą, jam prireiktų kažko daugiau, negu kelių infiltruotų smogikų, rašo Aaronas Korva, Carlo Bildto, buvusio Švedijos užsienio reikalų ministro politinis patarėjas.
REKLAMA
REKLAMA
Edwardas Lucasas: Kokią kainą reiks sumokėti Rusijai už padarytas klaidas
Rusija laimėjo. Su tokia niūria išvada susiduriame šią savaitę, kai Vladimiras Putinas kreipėsi su kalba į JT Generalinę Asamblėją. Kremlius atgavo savo statusą ir vėl yra nepakeičiama galia, su kuria Vakarai turi spręsti reikalus, — spręsti Rusijos sąlygomis. Tokį veikimo metodą atpažintų bet koks reketininkas. Pirmiausia sukuri problemą (ar leidi jai išsiplėtoti). Tada pasiūlai pagalbą - už kainą. Naudoji grasinimus ir dėmesio atitraukimą, kad būtų atmesti kiti sprendimai.
Rusijos karo veiksmai iš Ukrainos persikelia į Siriją
Ukrainos karinė vadovybė konstatuoja: visoje fronto linijoje – absoliuti tyla, skelbia censor.net.ua. Antiteroristinės operacijos štabo atstovas spaudai šiandien televizijai „112 Ukraina“ pasakojo, kad nevyksta ne tik apšaudymai, tačiau priešas netgi nebeužsiima žvalgyba iš oro. „Šiuo metu, per visą parą, mes neužfiksavome nė vieno nepilotuojamo priešo lėktuvo. Tai yra, galima konstatuoti, kad per visą perimetrą faktiškai yra visiška ramybė“, – pareiškė jis.
„Forbes“ paskaičiavo: Rusija paprasčiausiai „nepatemps“ tokių išlaidų kariuomenei
Rusija negalėjo sau leisti 4 proc. BVP karinio biudžeto ir daug geresniais laikais, o dabar – kai mažos naftos kainos, įvestos sankcijos, ekonomika ritasi į recesiją – tuo labiau, teigiama „Forbes“. Gegužės 9-ąją Rusija pravedė patį didžiausią karinį paradą nuo sovietinių laikų.
NATO pasiuntė Rusijai perspėjančią žinią
Rusija privalo atitraukti savo pajėgas nuo Ukrainos sienų, jeigu nori pradėti dialogą dėl tą šalį krečiančios krizės, ketvirtadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas). Per vizitą Čekijoje surengtoje spaudos konferencijoje A.F. Rasmussenas sakė, kad bet kokie tolesni Rusijos kariniai veiksmai sukeltų itin sunkių pasekmių ir išprovokuotų griežtas ekonomines sankcijas.
Rusija tikisi, kad Ukraina laikysis „stabilumo ir tvarkos“
Rusija trečiadienį paragino Ukrainoje laikytis „stabilumo ir tvarkos“, abiem kaimynėms surengus pirmas aukšto rango pareigūnų derybas nuo to laiko, kai Kijevas atsisakė prekybinio aljanso su Europos Sąjunga (ES). Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas priėmė Ukrainos delegaciją, kuriai vadovauja vicepremjeras Jurijus Boiko ir kuri siekia pigesnių gamtinių dujų bei finansinės pagalbos išorės deficitui sumažinti. Finansinio kracho 46 mln.
Z. Balčytis: statydami atominę elektrinę nebūsime priversti laužyti finansinės drausmės susitarimo?
Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra energetinė sala Europos Sąjungoje, kuri dujas gauna iš vieno monopolinėmis sąlygomis veikiančio tiekėjo. Jeigu Rusija ir Baltarusija įgyvendins savo branduolinės energetikos planus Lietuvos pasienyje, ne tik Baltijos šalių, bet ir visos ES energetinė priklausomybė didės, nes būsime spaudžiami ne tik dujų, bet ir elektros tiekimo sutarčių.
Šį disbalansą gali ženkliai keisti Lietuvoje planuojama statyti Visagino atominė elektrinė.
Mintys apie Rusijos agresiją Gruzijoje
Rusija parodė savo tikrąjį veidą – tai yra agresyvi, labai pavojinga visiems jos kaimynams, valstybė. Iš esmės XXI amžiuje visų mūsų akivaizdoje atgyja stalininė Rusija. Džiaugčiausi, jei po kelerių metų galėčiau atsiimti savo žodžius.
Rusija pakėlė ranką prieš Gruziją todėl, kad pastaroji siekia narystės NATO. Kremliaus rūpinimasis osetinais ir abchazais atrodo veidmainiškas, nes visi prisimena, kad Vladimirui Putinui nebuvo gaila jo paties rankomis naikinamų čečėnų.