imuniteto stiprinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „imuniteto stiprinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „imuniteto stiprinimas“.
Dabar valgykite šiuos produktus: sustiprinsite savo sveikatą
Vasaros laikas – puikus metas sustiprinti savo organizmo veiklą, apsirūpinti vitaminais, įtraukti į savo gyvenimą daugiau sveikatai palankių veiklų. Apie tai, kaip tai padaryti naujienų portalui tv3.lt papasakojo šeimos gydytoja Agnė Misiūtė.
Moteris atskleidė, ką valgyti ir kokiomis veiklomis užsiimti tam, kad galėtumėte džiaugtis pagerėjusia sveikata.
Valgykite miško gėrybes
Vasaros metu sužydėjusi gamta džiugina visus savo vaisiais.
Unikauskas patarė, kaip sustiprinti imunitetą: užtruksite vos 30 sekundžių
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sulaukė klausimo apie maudymąsi šaltame duše. Pasak specialisto, šios praktikos bijoti nereikėtų, nes ji turi daugybę privalumų.
Paprastas būdas, kuris padės sustiprinti imunitetą
Jolita iš Klaipėdos klausia: „Gal kada savo laidoje pakalbėsite apie šaltą dušą? Jo naudą ir nenaudą.
Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: kurios iš jų veiksmingos, o kurios ne?
Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.
10 mažų įpročių, kurie pagerins jūsų sveikatą
Jau tradiciškai Naujųjų metų pradžia žymi laiką, kai ne retas mūsų keliamės ambicingus tikslus, duodame sau pažadus keisti ir gerinti įvairias savo gyvenimo sritis. Visgi kartais net ir mažo pokyčio dėka gali pasikeisti labai daug. Apie tai pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė. Jis įvardina dešimt nedidelių įpročių, kuriuos prisijaukinti bus nesunku, o teigiamą rezultatą turėtume pajusti pakankamai greitai.
Laikas gryname ore.
Nusilpo imunitetas? Unikauskas įspėja apie vieno vitamino svarbą
Kankina nuovargis, nusilpo imunitetas, sausėja oda ir plaukai? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sako, kad dėl to gali būti kalta cinko stoka.
Trūksta kas trečiam
Tyrimų duomenys atskleidžia, kad cinko trūkumas nustatomas kas trečiam lietuviui.
„Kuomet cinko organizme per mažai, pacientai skundžiasi odos sausumu, pastebimas per mažas testosterono lygis, sulėtėja vaikų vystymasis ir, žinoma, nusilpsta imunitetas, ima pulti ligos“, – pasakoja laidos vedėjas.
Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: ar žinote, kaip taisyklingai jas plauti?
Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi. Ji paaiškina, kaip paprasčiausias rankų plovimas apsaugo nuo virusinių ligų, bei primena, kaip taisyklingai plauti rankas.
Unikauskas atskleidė triuką, kuris parodys ar organizme trūksta cinko: išbandykite
Cinko trūkumas pasireiškia kas trečiam lietuviui, vis dėlto, apie šio vitamino stoką susimąsto nedaugelis. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas sako, kad cinko trūkumą patikrinti visai nesunku, be to, tai galima padaryti namuose.
Svarbus balansas
Cinkas organizme užtikrina tinkamą ląstelių vystymąsi ir augimą, dalyvauja testosterono ir progesterono gamyboje bei stiprina imunitetą, užtikrina sveiką odą ir nagus.
Metas stiprinti imunitetą: kokias klaidas darome dažniausiai?
„Jei pradėsiu vartoti vitaminus dabar, kada galiu tikėtis rezultatų?“, – šio klausimo dažnai sulaukia „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė. Šių klausimų padaugėja rudens pradžioje kai ruošiamasi peršalimų sezonui. Visgi, vaistininkė pabrėžia, kad norint sustiprinti imunitetą nepakaks savaitės ar dviejų, o tai gali trukti mažiausiai 1-3 mėnesius, todėl norint saugiai pasitikti rudenį, imuninę sistemą reikia pradėti stiprinti jau dabar.
Šis produktas – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau
Nedaugelis kulinarinių produktų gali pasigirti tokiu turtingu palikimu kaip fermentinis sūris. Sena praktika, kurios metu iš pieno gaminami įvairūs gardžiausi sūriai, tapo šimtmečius gyvuojančia gamybos tradicija. Vis dėlto, anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, fermentinio sūrio vartojimo normos nėra visur vienodos, todėl reikėtų atsižvelgti į savo šalies specialistų siūlomą rekomendaciją.
Jauna pora sugalvojo „pasistiprinti imunitetą“ žmogaus placentos lašelinėmis: mergina mirė, vaikinas vos išgyveno
Jauna pora Rusijoje sugalvojo „pasigerinti imunitetą“ žmogaus placentos hidrolizatu pavadinimu „Laennec“. Pora „gydėsi“ tokiu būdu kelis mėnesius, tačiau vieną dieną susileidus mikroelementų kapsulę kažkas nutiko ne taip – abu netrukus pajuto silpnumą, o mergina netrukus reanimacijoje mirė.
REKLAMA
REKLAMA
Vitaminas D vis dar apipintas mitais: kaip iš tiesų jį vartoti ir kokių klaidų reikėtų vengti?
Vitaminas D gali būti atpažįstamas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint sustiprinti savo imunitetą, o taip pat jis vienas dažniausiai prisimenamų žiemą, kai trūksta saulės. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad apie šio vitamino įvairiapusiškumą kalbama per mažai. Ji atskleidžia, kokių dar naudų mūsų organizmui turi vitaminas D, pataria, kaip teisingai jį vartoti, bei paneigia dažniausius mitus dėl jo poveikio.
Sustiprinkite savo imunitetą: ekspertė atskleidė, ką daryti
Už lango krentant lapams ir vėstant orams, vis dažniau ima pulti ligos, tad labiau susirūpiname ir imuniteto stiprinimu. Daugelio siekiamybė – stiprus imunitetas ištisus metus, tačiau retas žino, kaip jį stiprinti arba susižavi trumpalaikiais stiprinimo būdais, o kitąmet ir vėl ieško greitų sprendimo būdų, kurie ilgalaikėje perspektyvoje neveiksmingi.
Neskubėkite griebtis vaistų: ekspertė išdavė natūralias organizmo stiprinimo priemones
Prasidėjus pavasariui norisi jį pasitikti puikia savijauta ir džiaugtis pamažu bundančia gamta. Tačiau po žiemos organizmo natūralią apsaugą reikia papildomai sustiprinti. Žolininkė Rasa Subačienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip tai padaryti.
„Šiuo metu pumpurai pradeda brinkti, vienoje ar kitoje šiltesnėje vietoje jau ir dilgėlės pradeda lįsti. Kas gražiausia, kad tuo metu, kai mums reikia sveikatos, mes galime ją rasti gamtoje.
Gamtininkas Obelevičius išdavė 3 vaistažoles: jos – aukso gysla organizmui
Anykščių meras, gamtininkas Sigutis Obelevičius turi svajonę Anykščius paversti alternatyvios medicinos centru. Sako, pagrindą tam jau kloja daugybė sveikuolių ir žolininkų. Dirbti sode, rinkti vaistažoles, valgomus augalus, grybus, domėtis jų savybėmis ir jas aprašyti – senas biologo, gamtos mylėtojo pomėgis. Naujausi jo tyrinėjimai ir pastebėjimai sugulė į knygą „Imunitetą stiprinantys augalai“, rašoma pranešime spaudai.
Kas kaltas dėl susilpnėjusio vaiko imuniteto?
Gera vaiko sveika didžiąja dalimi priklauso nuo imuniteto stiprumo, kuris tokiame amžiuje atlieka labai svarbų vaidmenį.
Ar vaiko imunitetas bus pakankamai stiprus – priklauso nuo daugelio faktorių: paveldimumo, dienos režimo, mitybos raciono, užsigrūdinimo ir t.t. Apie visus šiuos faktorius ir norėtume pakalbėti šiame straipsnyje.
Kokią įtaką imunitetui turi paveldimumas? Paveldimumas – svarbus veiksnys, kai kalbame apie imunitetą.
Atšilus orams įspėja apie klastingus susirgimus: nenumokite ranka į simptomus
Nuo seno kalbama, kad pavasarį su gamta atgyja ir peršalimo ligos. Šios kalbos nėra iš piršto laužtos – jau dabar galime pastebėti, kad atšilus draugus ar šeimos narius dažniau puola sloga ar kiti susirgimai. Tai patvirtina ir Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė.
Pavasarį šviečiant saulei norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore, tačiau kartais pasivaikščiojimus tenka atidėti dėl perštinčios gerklės, slogos ar kiti virusinių susirgimų požymių.
Vitaminas D: patarimai, kaip tinkamai juo aprūpinti organizmą
Įvairiais gyvenimo tarpsniais mums trūksta tam tikrų vitaminų, pavyzdžiui, nėštumo metu moterims svarbu papildyti geležies atsargas, kad užtektų ir joms, ir kūdikiams; sportuojantiems rekomenduojama vartoti daugiau magnio. Dėl greito gyvenimo tempo žmonėms pritrūksta laiko sveikai maitintis, sportuoti, dažniau vargina stresas, tad daugelis supranta, kaip svarbu aprūpinti organizmą vitaminais, padedančiais susitvarkyti su aktualiomis problemomis.
Gydytojas įvardijo, kokias vaistažoles turėtumėte rinktis stiprindami imunitetą ar kovodami su peršalimu
Vaistiniai augalai – viena geriausių profilaktinių priemonių. Vaistažolių arbatas galima vartoti ilgą laiką neišbalansuojant organizmo vidinių sistemų. Apie tai – laidoje „Būk sveikas“.
„Ką duoda vaistažolių vartojimas profilaktiškai? Jos duoda pasiruošimą organizmo vidinių sveikatos problemų sprendimui, duoda visų organizmo funkcijų sustiprinimą ir net padeda organizmui pasiruošti galimiems blogiems pokyčiams.
Laidoje „Sveikata.lt“ – apie veiksmingą imuniteto stiprinimo priemonę
Stiprus imunitetas – sveikatos garantas. Tai žinome visi. Pasiūlymų, kaip jį stiprinti, galime rasti begalę daug – internete, per radiją, televiziją, spaudoje. Deja, ne visi patarimai iš tiesų veikia, todėl laidos „Sveikata.lt“ komanda dalinasi veiksmingomis ir patvirtintomis priemonėmis. Susipažinkite su polifenoliu – augalinės kilmės medžiaga, stiprinančia imunitetą ir teikiančia visokeriopą naudą.
10 patikimų imuniteto stiprinimo būdų
Nepaisant to, kad pasaulyje pilna mikroorganizmų, kuriais galime užsikrėsti kiekvienas iš mūsų, tačiau daugelis dažniausiai esame sveiki. Už gerą sveikatą turėtume būti dėkingi savo imuninei sistemai, kuri puikiai susidoroja su įvairiais virusais ir gina mus nuo ligų sukėlėjų.
Vis dėlto, jei imuninė sistema nusilpusi, organizmui kovoti su virusais gali būti sudėtinga, todėl dalinamės patarimais, kaip tinkamai pasirūpinti savo imunitetu, kad šis būtų tvirtas.
6 požymiai, kad jūsų imuninė sistema nusilpusi
Virusų plitimo periodu visur, kur pasukate, rodos, girdite kosulį ar matote, kaip kažkas čiaudėja – pradedate nerimauti, ar jūs nesusirgsite, neužsikrėsite. Natūralu, kad norite, jog jūsų imuninė sistema būtų pakankamai stipri, kad galėtumėte kovoti su mikrobais, su kuriais susiduriate. Visgi, jei pastebėjote, kad dažnai sergate nežymiomis infekcijomis, jaučiate ilgalaikį nuovargį ir patiriate daug streso – tai gali reikšti, kad tuoj turėsite arba jau turite susilpnėjusią imuninę sistemą.
Siekiate sustiprinti imuninę sistemą? Šis antioksidantas daro stebuklus
Pajutę pirmuosius peršalimo simptomus prisimename savo imuninę sistemą. Jei susimąstytume apie jos stiprinimą prieš sergant, peršalimo simptomų kęsti reikėtų kur kas mažiau. Supažindiname jus su laidoje „Sveikata.lt“ apkalbėtu antioksidantu – resveratroliu, kuris ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir stabdo ląstelių senėjimo procesą.
Pagalba imuninei sistemai: štai ką svarbu žinoti
Šiandien „Sveikata.lt“ laidoje kalbėsime apie imuninę sistemą. Procesai vykstantys mūsų organizme pasirodžius užkratui – ne tokie ir paprasti. Ką turime žinoti apie šią gynybinę organizmo funkciją?
Imuninė sistema yra mūsų organizmo gynybinė siena nuo įvairių svetimkūnių. Tai yra įvairių sistemų ir mechanizmų visuma, jis padeda ne tik nesusirgti infekcinėmis ligomis, bet ir saugo nuo kitų, pavyzdžiui, onkologinių ligų.
Imuniteto stiprinimui: veiksminga augalinės kilmės medžiaga, padedanti kovoje su virusais
Šiomis dienomis, COVID-19 akivaizdoje, imuniteto stiprinimas įgavo dar didesnį aktualumą, nei kada nors ankščiau. Biomedicinos mokslų daktarė, šeimos gydytoja Lolita Rapolienė ir LSMU Medicinos akademijos Farmacijos fakulteto Farmakognozijos katedros profesorė Nijolė Savickienė atskleidė apie imunitetą tai, ko dar nežinome ir paminėjo ypatingą veikliąją medžiagą.
Dažnai puola ligos? Jums gali trūkti šio mineralo
Artėja šaltasis metų laikas, suaktyvėja darbai, akademinės veiklos bei įvairūs užsiėmimai. Kartu su naujomis patirtimis ir didėjančiu stresu, kaip ir kiekvienais metais užklumpa peršalimo ir virusinių infekcijų sezonas. Nors daugeliui peršalimo ligos rudenį atrodo neišvengiama, vis dėlto imunitetą stiprinti reikia. Stiprus imunitetas lengviau kovoja su bakterijomis ir virusais, todėl žmogus ne tik greičiau pasveiksta, bet ir tampa atsparesnis.
Specialistė atskleidė, kas efektyviai stabdo senėjimą: ši medžiaga sustiprins ir imunitetą
Senėjimas siejamas su laipsniškai prastėjančia sveikata ir akivaizdžiais išvaizdos pokyčiais. Tačiau kaip iš tiesų vyksta senėjimo procesas? Apie tai ir daugiau – laidos „Būk sveikas“ pokalbyje su biomedicinos mokslų daktare Lolita Rapoliene.
„Senėjimas vyksta visuose lygiuose. Prasideda ląstelėje, kurios mes nematome, bet tęsiasi audinyje, organe, o vėliau mes tai pamatome kūne. Kiekviena mūsų ląstelė kinta, sensta, sugeba atsisakyti nereikalingų medžiagų ir kinta mūsų baltymai.
Organizmo kova su virusais: šios natūralios priemonės daro stebuklus
Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų arba lengviau jas įveikti, greičiau atstatyti gynybines organizmo funkcijas, o tai ypač svarbu šiuo laikotarpiu, paskelbus koronaviruso pandemiją.
Tam, kad išliktume ramūs ir kuo mažiau nerimautume dėl savo bei artimųjų sveikatos, mitybos ekspertė, „Žolinčių“ akademijos prezidentė Danutė Kunčienė siūlo atsigręžti į gamtą ir pasinaudoti jos siūlomomis natūraliomis imuniteto stiprinimo bei antivirusinėmis priemonėmis.
Meškinis česnakas.
Kuo žmogui svarbi imuninė sistema ir kaip ja pasirūpinti?
Ar aplinkoje siaučiant sveikatai nepalankiems virusams nepaliesti išlieka tik stipriausi? Iš dalies taip, mat labai daug lemia imuninės sistemos sugebėjimas atsispirti ir kovoti su pavojingais patogenais. Ką kiekvienas iš mūsų galėtų padaryti dėl stipresnio imuniteto ir galimybių išlikti sveikiems net šaltuoju metų laiku, kai virusinių ligų tikimybė itin padidėja?
Imuninė sistema – organizmo apsaugos vairas
Imuninės sistemos svarba šiuo atveju neabejotina.
Garsenybių treneris apie imuniteto stiprinimą ir sportą namuose – virusai nebaisūs!
Garsus sporto treneris ir sveikos mitybos specialistas Paulius Ratkevičius nebijo jokių virusų. Nesenai vyras grįžo iš Italijos kalnų slidinėjimo kurorto ir Vilniaus oro uoste buvo informuotas apie rekomenduojamą keturiolikos dienų namų karantiną. Paulius kaip visada pilnas pozityvios energijos ir sako, jog net namuose būdamas vos spėja darbuotis.
Atvėsus orams – ekspertų patarimai, kaip stiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis
Nepastebimai atsliūkinęs ruduo su savimi atsinešė ir nenuspėjamus orus. Deja, staigius temperatūrų pokyčius neretai lydi ir peršalimai. Mitybos specialistai teigia, kad imuniteto stiprinimas šaltuoju metų laiku gali padėti apsisaugoti nuo tykančių ligų bei primena, kad svarbu tiek aktyvus gyvenimo būdas, tiek teisinga mityba.
Turguose – vertingos uogos po kelis eurus: medikai primena, kaip stiprinti imunitetą
Medikai ir gamtininkai ragina nesnausti – dabar pats metas stiprinti imunitetą seniausiomis Lietuvos uogomis – spanguolėmis ir bruknėmis. Jų šiemet pilni miškai ir sodai. Specialistai sako tai bene vienintelės uogos, kurios turi priešuždegiminių savybių, tad jeigu neatsiginam gerklės skausmo, ar kamuoja žarnyno bėdos, kiekvieną dieną spanguolių ir bruknių turėtume suvalgyti maždaug po du šaukštus. Kam neskanu, šeimininkės dalija receptus, kaip uogas paversti maloniais desertais ar pagardais.
Stulbinanti vandens su citrina nauda sveikatai ir grožiui
Yra daug netikrų sveikatos tendencijų, tačiau kasdienis vandens su citrina gėrimas nėra vienas iš jų. Pakanka kiekvieną ryta atsibudus į šilto vandens stiklinę išsispausti šviežių citrinos sulčių ir išgerti. Būtent toks įprotis gali atnešti begalinės naudos ne tik sveikatai, bet ir grožiui.
Nusilpęs imunitetas: kaip atgauti tvirtą sveikatą
Dėl visų mus puolančių ligų kaltiname nusilpusį imunitetą, tačiau ar susimąstome, kodėl jis nebeatsigina nuo virusų? Bet koks netinkamas gyvensenos įprotis silpnina imuniteto atsparumą ir kuo giliau jis įsišaknija mumyse, tuo daugiau vargina organizmą. Net iš prigimties tvirto imuniteto atsparumas baigiasi, kada žmogus nuolat, net mažiausiomis smulkmenomis, alina savo organizmą.
Vertingiausios rudens gėrybės stipriam imunitetui ir negalavimų gydymui
Rudens metas mums dovanoja daugybę daržo gėrybių, kurios gali padėti tinkamai pasiruošti šaltajam sezonui. Jose esantys vitaminai ir begalė kitų naudingų medžiagų ne tik apsaugo organizmą nuo gresiančių ligų, tačiau suteikia taip rudenį trūkstamo žvalumo bei energijos. Mitybos specialistė, tinklaraščio sveikairgardu.lt įkūrėja Indrė Trusovė išskiria vertingiausias rudens gėrybes bei dalinasi patarimais, kaip sveikai jas paruošti išsaugant kuo didesnę vertę.
5 vertingiausi vaisiai stipresniam organizmui
Vaisiuose gausu vitaminų bei angliavandenių, kurie naudingi mūsų kūnui, sveikatai bei įvairesniam mitybos racionui. Tiesa, mėgautis vaisiais rekomenduojama pusryčių metu ar pirmoje dienos pusėje, kadangi vakare suvartotas didelis angliavandenių kiekis ir neišnaudota energija gali virsti riebalai ant jūsų kūno, tačiau visiškai atsisakyti šių vitaminų šaltinių nevertėtų. Pateikiame sveikiausius vaisius, kurie leis jums jaustis sveikiems bei energingiems.
Sveikuolė Ksavera Vaištarienė: balandžio mėnuo nulems tolimesnę mūsų sveikatą
Balandžio mėnuo ypatingai svarbus mūsų sveikatai, kadangi būtent šiuo metu prasideda naudingų augalų dygimas. Pasak sveikuolės, Lietuvos vegetarų draugijos prezidentės Ksaveros Vaištarienės, jei būtent balandžio mėnesį tinkamai pasirūpinsime savo sveikata, tvirtą bei atsparų imunitetą visoms ligoms ir negalavimams galime užsitikrinti iki pat rudens. „Šis mėnuo labai svarbus, kadangi pradeda dygti tokie augalai, kaip dilgėlės, garšvos, kiaulpienės, krūminis builis, kurio lapai panašūs į morkų.
4 patarimai, kaip sustiprinti imunitetą
Atėjus šaltajam metų periodui, žmones vis labiau pradeda varginti įvairūs susirgimai ir negalavimai. Viena pagrindinių to priežasčių yra nusilpęs imunitetas, kuris nebepajėgia kovoti su ore sklandančiais virusais. Štai keli patarimai, kurie padės sustiprinti imunitetą ir išvengti sunkesnių susirgimų.
Tinkama mityba. Mokslininkai jau seniai yra pripažinę, kad žmonės, kurie gyvena prasčiau ir valgo nepilnavertį maistą, yra mažiau atsparūs infekcijoms ir ligoms.