„Šis mėnuo labai svarbus, kadangi pradeda dygti tokie augalai, kaip dilgėlės, garšvos, kiaulpienės, krūminis builis, kurio lapai panašūs į morkų. Šiuos augalus net visai jaunučius galima puikiai ir efektyviai naudoti, siekiant atstatyti žiemos metu išvargintą organizmą“, – tvirtina K. Vaištarienė.
Kaip naudingiausia vartoti augalus?
„Kaip įvardintus augalus geriausia vartoti? Būdų yra daug ir įvairių, o vienas iš jų – naudoti kartu su sultimis. Žinoma, sultis būtina gerti sveikuoliškas, išsunktas iš morkų, moliūgų, cukinijų ar burokėlių. Į jas įpjaustykite vienos ar kelių rūšių augalų, pavyzdžiui, kiaulpienių ir garšvų lapų. Toks gėrimas, kuriame išspaustos šviežios sultys su naudingų augalų lapais yra puikus vitaminų, naudingų medžiagų ir kitų elementų užtaisas. Pakanka išgerti po vieną stiklinę kasdien ir šiltuoju metų laikotarpiu jausitės sveiki, žvalūs, energingi ir atsparūs ligoms.
Taip pat šis užtaisas itin skatina greitą žaizdų gijimą, ypač prie kojų ir rankų nagų, kada dėl kalcio trūkumo atsiranda žaizdelės. Organizmas vienu metu gauna didelį kiekį vitaminų, o gėrime esantis chlorofilas ypač teigiamai veikia kraujo sistemą. Be to, išvardintose žolėse taip pat slypi daug geležies, irgi reikalingos stiprinant kraujo sistemą. Pavasarį po žiemos organizmas yra ypatingai nusilpęs, o kada jį stipriname geležimi, hemoglobinu, didiname savo atsparumą nuo įvairių virusų, parazitų, bakterijų, kurios šylant orui ima mus pulti“, – pasakoja K. Vaištarienė.
Kiaulpienės – sveikatos šaltinis?
„Jei nesinori darytis gėrimų ir spausti sultis, taip pat labai naudinga valgyti ir pačius žiedus. Pavyzdžiui, ką tik pražydusių kiaulpienių rekomenduojame per dieną suvalgyti mažiausiai penkis žiedus, kadangi tik taip bus susilaukta efektyvaus poveikio sveikatai. Nustebsite, tačiau valgyti naudinga ir šių augalų kotelius, kadangi jose taip pat slypi daugybė organizmui reikalingų medžiagų. Kiaulpienių koteliai itin reikalingi sklandžiai kepenų veiklai. Visi mažai vartojame kartaus maisto, mūsų vyraujantys skoniai: saldus, rūgštus ir sūrus, o kartus – skonių karalius, tad būtina neužmiršti ir jo. Be to, iš kiaulpienių žiedų sveika gaminti ir vyną. Pridedi kiaulpienių žiedų, cukraus, mielių ir laikai rauginimo sąlygomis, o vėliau viską užpili vandeniu. Toks gėrimas organizmui išties didelė nauda.
Žinoma, dar vienas, ypatingai paprastas būdas, kaip vartoti žoleles – susidžiovinti ir gerti arbatą. Taip pat jas galima susimaišyti su medumi ir įdėti į šaldytuvą, taip vitaminų užtaisą galėsite laikyti metus ar daugiau“, – pataria Ksavera Vaištarienė.