Itin svarbus organizmui
Cinkas – mikroelementas skatinantis ląstelių augimą, dauginimąsi. Jis dalyvauja daugiau nei 80 skirtingų fermentų apykaitoje. Tinkamas šio elemento kiekis kraujyje užtikrina daugelio svarbių procesų vyksmą. Deja, bet cinkas šiuo metu yra užmirštas ir visiškai be reikalo – išsiaiškinus ar organizme nėra jo trūkumo galėtume surasti atsakymus į daugelį klausimų kylančių dėl prastos sveikatos ar silpnos imuninės sistemos.
Naudingas šaltuoju metų laiku
Jau seniai yra įrodyta, kad cinkas skatina sveikimą susirgus infekcine liga arba peršalus. Organizmui negebant kovoti su liga, sveikstame daug ilgiau, galimos ir įvairios komplikacijos. Cinkas atstato imuninę sistemą, o ši kovoja su virusais. Jeigu dažnai sergate infekcinėmis ir peršalimo ligomis, reikėtų atkreipti dėmesį ar tai nėra dėl cinko trūkumo. Žinoma, be cinko organizme neturėtų trūkti ir kitų mikroelementų bei vitaminų, bet dažnai sergant išsiaiškinti ar netrūksta cinko yra gera pradžia.
Kodėl gali atsirasti trūkumas?
Cinko trūkumą gali lemti tiek netinkamas gyvenimo būdas, tiek mityba. Keletas įpročių, kurie mažina cinko kiekį organizme:
· Alkoholio vartojimas. Alkoholis išplauna cinką iš kepenų;
· Stresas. Dėl jo organizmas ima eikvoti cinko atsargas;
· Per didelis vario kiekis organizme. Šis mikroelementas slopina cinko įsisavinimą. Jo galima aptikti maisto papilduose, kontraceptinėse tabletėse ir netgi variniais vamzdžiais tekančiame vandenyje;
· Gausiai prakaituojant (pvz.: sporto metu) iš organizmo taip pat pašalinamas cinkas;
· Kieto vandens vartojimas;
· Skaidulų ir fitino rūgšties produktų vartojimas. (gausu ankštinėse daržovėse bei grūduose)
Daugiau naudingų patarimų apie sveikata rasite Sveikata.lt