gintaras sarafinas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gintaras sarafinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gintaras sarafinas“.
Ekspertų prognozės švietimui šiais metais – negailestingos: „Pinigai yra švaistomi“
Jau metai iš metų švietimo sritį kankina visa puokštė problemų nuo paskubomis priimtų reformų iki mokytojų trūkumo ir atskirties tarp mokinių. Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas ir politologas Ainius Lašas svarsto, ar socialdemokratai ir jų deleguota ministrė sugebės išmelioruoti šią švietimo pelkę.
Šiauliuose įsikūrusios vienos geriausių Lietuvos mokyklos direktorius įvardijo didžiausią švietimo problemą
Švietime naujosios valdžios laukia minų laukas – taip situaciją Lietuvos mokyklose apibūdino žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Pasak jo, šalies ugdymo įstaigos vis dar neturi visų reikalingų vadovėlių. Žinių patikrinimai bei egzaminai sukelia daug chaoso, šlubuoja ir įtraukiojo ugdymo sistema. Tad net ir pačios geriausios šalies mokyklos neslepia, kad tiesiog pavargo nuo reformų.
Sarafinas: švietime buvę valdantieji palieka minų lauką
Šių metų rugsėjį švietimo bendruomenės ir politikų dėmesio centre atsidūręs žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas sako, kad kadenciją baigiančios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybė, apribojusi duomenų apie šalies ugdymo įstaigas apimtį, palieka „minų lauką“. Anot jo, neturint pakankamai informacijos apie realią padėtį švietimo sektoriuje, nematomas realių spragų ir problemų paveikslas.
„Tamsumos ima viršų prieš šviesą.
Skelbia geriausiųjų TOP: šios mokyklos paruošia geriausiai
Žemas mokymosi lygis mokyklose nebūtinai reiškia, kad joje mokosi daug specialiųjų ugdymo poreikių mokinių, kaip teigia kai kurios mokyklos. Anaiptol, naujausi mokyklų reitingai rodo, kad prastus rezultatus nulemia mokinių apleistumas.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį 11 kartą pristatė naujausius ugdymo įstaigų reitingus ir vertinimus.
Skelbia naujausius universitetų reitingus: aiškėja geriausi
Paaiškėjus naujausiems mokyklų reitingams iškyla ir didžiosios aukštųjų mokyklų problemos. Daugėja studentų, tolstančių nuo prestižinių studijų, tuo tarpu finansavimas vienam studentui skirtingose aukštosiose mokyklose kartais skiriasi net keliais kartais.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį 11 kartą pristatė naujausius ugdymo įstaigų reitingus ir vertinimus.
Mokytojai priversti mokyti be vadovėlių, o ekspertas lieja pyktį: „Joks išminčius Saliamonas šitų reformų neištaisys“
Nors Švietimo ministerija vadovaujasi patarle: „Kas nedirba, tas neklysta“, pasak švietimo bendruomenės, nuklydo ne kartą ir klaidas kartoja. Ekspertai baiminasi, kad jos jau nebeištaisomos, o mokytojai neturi vadovėlių, iš ko mokyti vaikus pagal pasikeitusias ugdymo programas. Kelia klausimą, kaip visa tai atsilieps mokiniams.
Švietimo ekspertas apie artėjantį mokyklų sistemos krachą: jis nelaukia, jis jau čia pat
Pasak žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino, sėdime ant švietimo sistemos žlugimo slenksčio. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ ekspertas įvardijo begalę problemų, su kuriomis susiduria mokyklų auklėtiniai ir mokytojai.
Apie tai ir dar daugiau – tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.
Kaip vieną iš kaltininkų G. Sarafinas įvardijo Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kuri, kaip teigė pašnekovas, viską daro atbulai.
„Reitingų“ redaktorius apie slepiamus mokinių pasiekimus: viena versijų – užkliuvome Landsbergių šeimai, nes jiems reitingavimas nepalankus
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nusprendė, kad visuomenei nebūtina žinoti tam tikros informacijos apie mokyklas, ypač – apie mokinių akademinius pasiekimus. Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas neatmeta galimybės, kad toks sprendimas galėjo būti priimtas, nes iki šiol pasiekiama informacija buvo nepalanki Gabrieliaus Landsbergio žmonos Austėjos privačių mokyklų verslui.
Šimonytė kirto dėl mokyklų reitingų: mažesnės gimnazijos po jį „važinėja aukštyn ir žemyn“
Švietimo ekspertui, žurnalo „Reitingai“ redaktoriui Gintarui Sarafinui paskelbus, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) užkirto galimybę sužinoti mokyklų rezutatus, ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako, kad informacija apie mokyklų vidurkius yra viešai prieinama, tačiau klausimų kyla dėl duomenų apsaugos. Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė sukritikavo mokyklų reitingavimo sistemą, teigdama, jog nėra aiški nei metodologija, nei ta pati asmens duomenų apsauga.
Kilus skandalui dėl duomenų apie mokyklų rezultatus slėpimo – ministrės atsakas: štai kodėl ji nebevieša
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) garsėja ne tik nuolat viena kitą keičiančiomis krizėmis, bet štai dabar pasipylė kaltinimai dėl informacijos slėpimo. Nuo šių metų ministerija viešai nebeskelbs mokyklų mokinių egzaminų rezultatų ir egzaminus laikiusiųjų skaičiaus.
Taigi mokiniai ir jų tėvai šiemet savarankiškai išsiaiškinti, kiek mokinių ir kaip išlaikė egzaminus jų mokykloje ir kitose, negali.
REKLAMA
REKLAMA
Dabartinė švietimo būklė gąsdina ekspertus: mes kaip laivas plaukiame neaišku į kur
Trečdalio pradingusių dešimtokų rašinių Švietimo agentūrai taip ir nepavyko atkurti. Mokiniai ir mokytojai baiminasi, kad tokia betvarkė gali būti ir per brandos egzaminus, mat dabar net ir atsakomybės nelabai yra iš ko reikalauti – beveik du mėnesius nėra švietimo ministro, daugiau nei tris mėnesius nėra už patikrinimus atsakingos Švietimo agentūros vadovo. Švietimo sistema – begalvė, o nuolatinių reformų chaoso išvarginti mokytojai svajoja, kada sistemoje jis pagaliau baigsis.
Sarafinas kritikuoja ministerijos inicijuotas švietimo reformas: malkų priskaldyta tiek, kad ministro paieškos užsitęsė
Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas kritikuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotas reformas švietimo srityje. Pasak jo, toks „reformų vajus“ daro žalą, o norinčiųjų stoti už švietimo sistemos vairo – neatsiranda.
„Tūkstantmečio mokyklos“ ir skirti pinigai ekspertus paliko be žado: „Taip dar nėra buvę Lietuvoje“
2025 metų birželio 30 dieną, pasak mokyklų direktorių, „Tūkstantmečio mokyklų“ programa turėtų būti įgyvendinta. Tačiau realybė kiek kitokia, nes mokyklos dėl didelio permainų krūvio nesuspėja įgyvendinti joms iškeltų tikslų. Tuo tarpu ekspertas sako, kad programa primena parodiją ir problemos, kurias norima išspręsti, dėl šios programos tik didės.
Griebiasi už galvų – atsiskaitymai ant nosies, o vadovėlių nėra, mokytojai palikti: „Plaukit, chebra“
Tarpiniai atsiskaitymai vienuoliktokams prasidės kovo 5 dieną, o baigsis gegužės 7, pagal Nacionalinę švietimo agentūrą (NŠA). Tačiau ekspertas nesusilaikė nuo kritikos švietimo politikai dėl trūkstamos medžiagos mokytojams ir apmokėjimo už papildomą darbą. Ministerija bando išsklaidyti šią miglą.
Švietimo sistemoje – pokyčiai, o ekspertas negali patikėti, kas vyksta: „Ką sugalvoja, tą ir daro“
Žurnalo „Reitingai“ vyriausias redaktorius Gintaras Sarafinas baiminasi dėl nelygių mokinių galimybių skirtingose savivaldybėse. Jo manymu, nėra aiškaus ir vienodo švietimo tinklo visoje Lietuvoje. Savivaldybės „ką sugalvoja, tą ir daro“. Kai kurių savivaldybių mokiniams dėl to tenka paaukoti ateities planus.
G. Sarafino teigimu, savivaldybėje esant daug mokyklų, jos dažnai yra mažos ir jose mokosi sąlyginai po nedaug mokinių. Mažose mokyklose, pasak jo, mokytojų trūksta dar labiau.
Sarafinas apie mokyklų tinklo pertvarką: tai jau nebepaaiškinama
Pokyčiams „lieka nedaug laiko“ – apie mokyklų tinklo pertvarką kalba žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Situacija Lietuvoje išlieka prasta – daugelio šalies mokyklų mokinių pasiekimų rezultatai nėra geri, savivaldybės taiko skirtingus metodus, o geresniems rezultatams pasiekti reikalingi bendri ir efektyvūs sprendimai.
Žada proveržį – štai, kada Lietuvoje išvysime visiškai kitą mokyklų modelį
Įsibėgėjus Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programai, jos vykdytojai jau džiaugiasi pirmaisiais vaisiais. Vis dėlto pagrindinis tikslas – mokinių pasiekimų gerinimas – vis dar atrodo tolima siekiamybė: kaip rodo tyrimai, moksleivių rezultatai prastėja. TŪM programos vadovybė įvardija, kada galime tikėtis proveržio, o švietimo ekspertai nevynioja žodžių į vatą ir atkerta, kad tokios keistos švietimo programos mūsų šalyje dar nebuvo.
Skelbia stipriausių gimnazijų reitingą: šios mokyklos išmoko geriausiai
Žurnalo „Reitingai“ leidėjai skelbia stipriausių šalies gimnazijų reitingus ir vertinimus pagal atskirus dalykus. Lyderių pozicijas ir vėl užima didžiųjų miestų gimnazijos, vykdančios mokinių atrankas. Pastebima ir kita tendencija – savivaldybių mokykloms darosi vis sunkiau konkuruoti su privačiomis mokyklomis, kurių kasmet daugėja.
Naujienų portalams Visuomenės informavimo etikos komisijoje atstovaus Gintaras Sarafinas
Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) atstovauti šalies naujienų portalams Visuomenės informavimo etikos komisijoje (VIEK) paskyrė „Reitingų“ vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną.
Pasak IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės, asociacijos nariai dėl G. Sarafino atstovavimo komisijoje nusprendė vienbalsiai, jis ir prieš tai buvo deleguotas į VIEK.
Tūkstantmečio mokyklų programa: mokytojams iš šimtų milijonų nebus skirta nė cento
210 milijonų kainuosianti ir ant ministerijos stalo dvejus metus dulkėjusi tūkstantmečio mokyklų programa keliasi į šalies mokyklas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė žada, kad tokia programa mažins atskirtį tarp mokyklų. Kritikai atkerta – kaip toks projektas gali mažinti atskirtį, kai jame dalyvaus viso labo tik ketvirtadalis šalies mokyklų.
O mokytojams iš šimtų milijonų nebus skirtas nė centas.
Švietimo ekspertai apie ministerijos paskelbtą 1400 eurų vidutinę mokytojų algą: „Kažkas meluoja“
Valdžia švietimo vežimą pastatė prieš arklį: atnaujino ugdymo programas, tačiau iki galo neapmokė mokytojų, kaip reikia jomis naudotis. Pedagogai skundžiasi, kad naujovių daug, o konkretumo trūksta, esą nėra net naujų vadovėlių, kurie reikalingi naujoms programoms, o iki naujų mokslo metų lieka vis mažiau laiko. Įtarimų kyla ir dėl to, kaip skaičiuojama mokytojų vidutinė alga.
„Reitingų“ redaktorius: dešimtokų patikrinimų kartelė turės pragaištingų padarinių
Dešimtokų pasiekimų patikrinimas, įvedus keturių balų kartelę, turės pragaištingų padarinių mokykloms ir mokytojams, sako „Reitingų“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
„Ji (įvesta kartelė – BNS) turės pragaištingų padarinių didelei daliai gimnazijų (...). Tai reiškia, kad mažėtų gimnazijų mokytojų krūviai, mažėtų atlyginimai, dalies mokytojų, mokyklų apskritai nereiktų, jas reikėtų uždaryti“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo G. Sarafinas.
Reforma po reformos varo į neviltį specialistus: „Vaikų ateičiai gali būti stipriai pakenkta“
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nuo rugsėjo mokykloms žada atnaujintas bendrojo ugdymo programas, tarpinius patikrinimus vienuoliktokams, inžinerijos mokslus ir krūvą kitų reformų. Tačiau švietimo bendruomenė įspėja – tam nepasirengta. Skambinama pavojaus varpais ne tik dėl informacijos trūkumo, bet ir dėl realių galimybių įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.
Lietuvoje labiausiai konkuruoja bendrasis ugdymas, kur vyksta didžiuliai virsmai.
Vilniečiai ne juokais supyko dėl kompiuterių vaikų žinių patikrinimui: „Tėvai šoke. Ir sako, mes nustebę ir pastėrę“
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užmačia kitąmet egzaminuoti vienuoliktokus tapo tikru galvos skausmu kai kurioms mokykloms, mat tarpiniams patikrinimams reikalingo skaičiaus kompiuterių mokyklos neturi.
O štai vienoje gimnazijoje, kuriai reikia įsigyti net 100 kompiuterių, kilo tėvų pasipiktinimas – esą ministerija tvarką įvedė, o kaip ir už ką tuos kompiuterius reikės įsigyti – taip ir nepaaiškino.
Išvydęs kritišką mokytojų trūkumą ekspertas nebegali tylėti: „Po 3 metų situacija jau bus siaubinga“
1290 – tiek pedagogų Užimtumo tarnyboje ieško darbo. Nepaisant to, mokytojų stygius mokyklose pasiekė kritinį tašką. Dalyje šalies regionų jau skambinama pavojaus varpais, nes bijoma, kad po kelerių metų nebebus kam mokyti vaikus matematikos, chemijos, fizikos, biologijos, informacinių technologijų.
Lietuvos mokiniams tikslieji mokslai neįkandami: „Tai yra bazė, pagrindas, bet vaikai to nesupranta“
Naujausi Lietuvos mokyklų ir universitetų reitingai išryškina įsisenėjusias švietimo žaizdas, kurios, panašu, tik gilėja. Silpniausia vieta išlieka tikslieji mokslai – laikyti valstybinius chemijos ir fizikos egzaminus renkasi mažuma, o matematikos ir trečdalis pasirinkusiųjų neišlaiko.
Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius tikina, kad moksleiviams trūksta motyvacijos, mokytojams – kompetencijos, o galiausiai – didžiulis trūkumas ir tiksliųjų dalykų mokytojų.
Matematikas įvardijo didžiausią problemą: „Per matematiką dainuojam, šokam, piešiam, karpom“
Matematikos valstybinio brandos egzamino Lietuvoje neišlaikė daugiau nei trečdalis abiturientų, o rezultatai tokie blogi, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė netgi paprašė atlikti papildomą analizę ir viešai jų kol kas neskelbia.
Mokyklų laukia permainų metai: ekspertai įvertino, kaip popieriuje graži idėja atrodys realybėje
Mokyklų tinklo pertvarka – jei ne kasmet, tai tikrai kiekvienoje valdžios kadencijoje vystoma tema. Problema ta, kad esminių permainų šiuo klausimu pasiekti kol kas nepavyksta, ir viskas dėl to, kad mokyklų tinklu rūpinasi ne Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o pačios savivaldybės. Iš jų ryžtingų permainų ėmėsi dar tik kas trečia.
Lietuvoje kasmet nusižudo 30–50 moksleivių, bet net trečdalyje mokyklų nedirba nė vienas psichologas
Nepaisant to, kad Lietuvoje kasmet nusižudo 30–50 mokyklinio amžiaus vaikų, trečdalyje Lietuvos mokyklų nedirba ne vienas psichologas. Blogiausia situacija šiuo klausimu anaiptol ne regionuose, o didmiesčiuose, kur esama mokyklų, kuriose mokosi ir 1,5 tūkst. mokinių, bet jiems nepadeda nė vienas psichologas.
Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas stebisi labai nevienoda pagalbos moksleiviams situacija Lietuvoje.
„Siaubingi skaičiai, valstybės drama ir bėda“: matematikos Lietuvoje nemoka daugiau nei pusė dvyliktokų
Lietuvoje tik kas dešimtą moksleivį pavyksta labai gerai išmokyti matematikos, o trečdalį – tik patenkinamai arba gerai. Likusiems, deja, tenka tenkintis su matematikos žinių spragomis, teigia žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Jo teigimu, problema slypi tame, kad dalis mokyklų yra įsitikinusios, kad moksleiviai neturi motyvacijos mokytis.
Išskyrė „diplomų malūnus“: šios aukštosios mokyklos už pinigus priims bet ką
Lietuvoje veikia toli gražu ne viena aukštoji mokykla, kuriai nesvarbu, kokio gabumo studentus ji pritrauks, teigia švietimo specialistai. Maža to, esama ir tokių aukštųjų mokyklų, kurios į savo gretas mieliau priima ne puikiai besimokančius abiturientus, o tuos, kurie gali susimokėti už savo mokslus.
Žurnalas „Reitingai“ pristatė naujausius aukštųjų mokyklų reitingus ir vertinimus.
Juodasis savivaldybių sąrašas: mokinių pasiekimai tokie prasti, kad siūlo šaukti ekstremalių situacijų valdymo grupę
Specialistų manymu, Lietuvoje yra bent keliolika savivaldybių, kurioms švietimo klausimu reikėtų griežto supurtymo. Tai demonstruoja itin žemi šių savivaldybių pasiekimai laikant valstybinius brandos egzaminus.
Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas išskiria kelias savivaldybes, kurių moksleiviai per praėjusių metų valstybinius brandos egzaminus pademonstravo itin žemus rezultatus.
Kirtis dėl mokymosi karantine: pusė metų ant sofos uždaroje erdvėje – tiesiog pražūtinga
Jau daugiau nei metai, kaip Lietuvos švietimo sistema atsidūrė keblioje situacijoje, mano žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Sprendžiant klausimus dėl moksleivių grąžinimo į mokyklas, jis pasigenda Vyriausybės ir švietimo ministrės lyderystės ir piktinasi, kad nuspręsti, ar grįžti į klases, buvo palikta patiems mokiniams ir jų tėvams.
„Per pastaruosius 14 mėnesių mes atsidūrėme paradoksalioje, galima sakyti, netgi keblioje būsenoje.
Išrikiavo geriausias šalies aukštąsias mokyklas: pokyčiai lyderių gretose
Šiemet universitetų ir kolegijų reitingai – kitokie nei iki šiol. Reitingų sudarytojai nusprendė atsisakyti studentų nuomonės apie jų aukštąsias mokyklas. Palyginus su praėjusiais metais, reitingų lentelėje matyti ryškus pokytis – Vytauto Didžiojo universitetas grįžo į geriausių valstybinių universitetų trejetuką.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė naujausius aukštųjų mokyklų reitingus ir vertinimus.
Naujausi mokyklų reitingai: stebina moksleivių pasiekimai skurdesnėse savivaldybėse
Žemas socialinis ir ekonominis savivaldybės, kur mokosi vaikas, lygis nebūtinai reiškia, kad jo pasiekimai bus menki. Anaiptol, naujausi mokyklų reitingai rodo, kad ir skurdžiau gyvenančiose savivaldybėse moksleiviai pasiekia puikių rezultatų valstybiniuose brandos egzaminuose.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė naujausius ugdymo įstaigų reitingus ir vertinimus. Jau aštuntąjį kartą pristatytas institucinis visų šalies gimnazijų reitingas.
Mokyklų ateitis kitąmet: kaip popieriuje graži idėja gali išsigimti
Metai iš metų tarp centrinės valdžios ir savivaldos politikų vyksta aršus virvės traukimas. Vieni bando „optimizuoti“ mokyklų tinklą, ragindami jas uždaryti, kiti gi – išsaugoti vietines, kad ir labai mažas, mokyklėles. Tačiau problema tebėra opi – Lietuvoje esama mokyklų, kur mokytojų daugiau nei mokinių. Politikai suka galvas, kaip spręsti šią dilemą, nes aišku viena – viskas vis tiek kristų ant savivaldos pečių, o jos rankose sprendimai gali labai nutolti nuo pirminių ketinimų.
Geriausi Lietuvos universitetai ir kolegijos: kas pirmauja ruošdami bakalaurus ir magistrus
Kasmet įvairiais karjeros keliais pasukti norintys abiturientai suka galvą, kurią aukštąją mokyklą pasirinkti. Ne paslaptis, kad skirtingos aukštosios mokyklos skirtingai paruošia įvairių profesijų specialistus. Todėl portalas tv3.lt kviečia susipažinti, kurie universitetai ir kolegijos pirmauja pagal bakalaurų ir magistrų parengimą.
Žurnalas „Reitingai“, kaip ir kasmet, pristatė geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingą pagal tai, kaip jos paruošia bakalauro ir magistro specialistus.
Specialistai smerkia nuotolinį ugdymą: kai kurie mokytojai nevedė pamokų, tiesiog siųsdavo užduotis
Lietuvai dar kartą pereinant prie visuotinio nuotolinio ugdymo, specialistai įspėja, kad tai toli gražu nėra gera naujiena. Anot žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino, jau dabar matyti, kaip dėl nuotolinio mokymo veriasi ugdymo spragos, kurios turės padarinių ne vienerius metus.
Pirmadienį Vyriausybė pritarė, kad visų, ne tik vyresniųjų klasių moksleiviai pereis prie nuotolinio ugdymo. G. Sarafino teigimu, tai nėra gera naujiena.
Naujausias mokyklų reitingas: geriausiai moksleivius ruošiančios gimnazijos – ne tik didmiesčiuose
Nereikia įsivaizduoti, kad geriausiai moksleivius tam tikrose disciplinose gali paruošti tik elitinės didmiesčių gimnazijos. Tą kuo puikiausiai parodo gimnazijų reitingas pagal disciplinas, kur tarp šalies lyderių puikuojasi ir Telšių, Kėdainių, Ukmergės bei Šalčininkų rajonų mokyklos.
Žurnalas „Reitingai“, kaip ir kasmet, pristato geriausių Lietuvos mokyklų pagal kiekvieną discipliną reitingą.
Dvejetukininkus auginusios mokyklos atsispyrė nuo dugno: ėmėsi esminių pokyčių
Sunku patikėti, kad trisdešimties dešimtokų matematikos žinių patikrinimo rezultatų vidurkis gali nesiekti ar vos perkopti dvejetą. Tačiau būtent tokiais rezultatais švietimo specialistus ir Lietuvą 2016-aisiais pribloškė dvi Šilutės mokyklos. Švietimo reitingus sudarantys ekspertai tvirtina – blogiausių mokyklų viešinimas joms tik į naudą. Panašu, kad tai tiesa, nes abi Šilutės mokyklos per kelerius metus pasitempė ir demonstruoja kur kas geresnius rezultatus.
Sarafinas apie silpniausias mokyklas: atsilikusiųjų viešinimas padeda jiems atsiplėšti nuo dugno
Silpniausių mokyklų viešinimas ir nuolatinis linksniavimas padeda joms pasitempti, o per kelerius metus į gerąją pusę besikeičiantys prastų mokyklų rezultatai kalba patys už save, mano žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingus ir vertinimus.
Naujausias Lietuvos mokyklų reitingas: daugiau pinigų – nebūtinai geresnis išsilavinimas
Tai, kad mokykla vieno vaiko ugdymui per metus skiria solidžią sumą, nėra garantas, kad vaikas gaus geriausią išsilavinimą. Būtent tokią tendenciją atskleidžia naujausi Lietuvos gimnazijų reitingai.
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingus ir vertinimus. Tarp jų – jau septintą kartą pristatomas institucinis visų šalies gimnazijų reitingas.
Scenarijai brandos egzaminams: tarp siūlymų atšaukti – ir įspėjimas dėl abiturientų ateities
Kol neatsakyta į klausimą, įvyks valstybiniai brandos egzaminai ar vis tik bus priimtas sprendimas juos nukelti, iki balandžio vidurio abiturientai priversti laukti su nerimu. Pedagogų ir švietimo specialistų nuomonė šiuo klausimu išsiskiria – vieni mato galimybę vietoj egzaminų abiturientus vertinti pagal jų metinius pažymius, kiti sako, kad be brandos egzaminų grius abiturientų likimas.
Ekspertai įvertino Skvernelio planą mokykloms: siūlo kitokį variantą
Premjeras Saulius Skvernelis politinių partijų lyderiams siūlo kartu pjauti neefektyvaus mokyklų tinklo pūlinį, tam siūlomi du keliai – mokyklų finansavimo arba pavaldumo tvarkos keitimas. Projektą įvertinę švietimo ekspertai ir mokyklų vadovai mato abiejų pasiūlymų trūkumų ir privalumų, tačiau vieningai sutaria, kad mokyklų tinklo klausimą reikia spręsti nedelsiant.
Mokyklos miršta natūraliai – pokyčiams Lietuvos mastu nėra valios
Iš ambicingo Vyriausybės plano masiškai sumažinti išsikerojusį mokyklų tinklą, panašu, liko šnipštas, nes švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pripažįsta šiuo klausimu galios turintis mažai, o Lietuvos merai didelio noro reikšmingiems pokyčiams nerodo. Kol Valstybės kontrolė pirštu baksnoja į ydingą mokyklų tinklą, švietimo ekspertai spėja, kad kitąmet duris užvers tik keliolika neefektyvių mokyklų.
Štai kodėl Lietuvoje mokoma nekokybiškai: išskyrė 7 kaltininkus
Nors pastaruoju metu švietimo sistemos spragų klausimas dažniausiai keliamas per mažų pedagogų ir dėstytojų atlyginimų kontekste, tai toli gražu nėra vienintelė švietimo problema Lietuvoje. Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas išskiria septynias ydas, kurias šiuo metu mato Lietuvos švietimo sistemoje.
Įvardino, kodėl Lietuva mokydama vaikus dešimtmečiais atsiliko nuo Estijos
Džiaugtis dėl Lietuvos moksleivių pasiekimų galėtų tik optimistas, o realistas supras, kad Estija mus šioje srityje aplenkė šviesmečiais ir dešimtmečiais, sako žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Jis įvardino priežastis, kodėl Estija švietimo srityje triumfuoja, o Lietuva sunkiai ir lėtai bėga iš paskos.
Lietuvos švietimo piktžolė: tokios klasės žlugdo moksleivius
Klasės, kuriose vienu metu mokosi skirtingų klasių moksleiviai, tebėra vienu didžiausiu sparčiai nykstančių Lietuvos regionų galvos skausmu. Vietiniai merai pripažįsta, kad jungtinių klasių situacija sudėtinga ir sunkiai sprendžiama, o švietimo ekspertai ir valstybės auditoriai grūmoja pirštu, kad tokios klasės žlugdo jaunus moksleivius ir neigiamai paveikia jų mokymosi rezultatus.
Jungtinės klasės dažniausiai sudaromos regionuose, nedidelėse mokyklose, kuomet neužtenka mokinių vienai klasei.
Skandalingas stojimas parodė: universitetai nesusitaria, abiturientų lauks pokyčiai
Pasibaigus dviem stojimo į aukštąsias mokyklas etapams, dalis ugdymo įstaigų lieja nuoskaudas, kad keli universitetai nesilaikė bendro susitarimo laikytis 5,4 balo stojimo kartelės. Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia naują modelį, pagal kurį aukštosios mokyklos turėtų laikytis vienodų reikalavimų visiems stojantiesiems.
Tiksliukų gretos retėja – dauguma svajoja apie mediciną
Pasibaigus pirmajam priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapui, matyti, kad dar labiau sumažėjo abiturientų, norinčių studijuoti technologinės krypties studijas. Nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar neskambina pavojaus varpais, universitetai ir švietimo specialistai pažymi, kad prie šios problemos bene labiausiai prisideda prastas mokytojų parengimas. Universitetuose technologinių mokslų krypties studijas pirmu pageidavimu nurodė 1,05 proc.