elektroninė erdvė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektroninė erdvė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektroninė erdvė“.
Pareigūnai įspėja – elektroninėje erdvėje plinta naujas sukčiavimo būdas: suvilioja dovanų kuponu
Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pasak pareigūnų, susigundžius netikėta „dovana“ ir pradėjus bendrauti su ją siūlančiais asmenimis, pastarieji išvilioja asmeninius ir prisijungimo prie el.
Virtualus patrulis jau „gaudo“ pažeidėjus: tikina, kad pirmoji savaitė internete davė rezultatų
Lietuvos policija visai neseniai priėmė sprendimą daugiau dėmesio skirti prevencijai elektroninėje erdvėje, socialiniuose tinkluose. Dar balandžio pradžioje savo darbą pradėjo virtualus patrulis. Praėjus savaitei nuo darbo pradžios, rezultatai jau matomi, o policijos departamentas teigia, kad lūkesčiai kol kas pasiteisina.
Elektroninę erdvę artimiausiu metu turėtų pradėti stebėti virtualus policijos patrulis
Elektroninę erdvę artimiausiu metu turėtų pradėti stebėti virtualus policijos patrulis – neapykantą skatinančių ir kitų panašių komentarų autoriai bus įspėjami.
„Tai – savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie, mūsų nuomone, netinkamų komentarų arba netinkamos žinutės“, – žurnalistams pirmadienį sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Jo teigimu, šiuo metu atrenkami pareigūnai, nuolat stebėsiantys elektroninę erdvę.
Lietuviui žiopla klaida kainavo 50 tūkst. eurų
Policijos departamentas informuoja apie įvykdytą stambią vagystę elektroninėje erdvėje.
Pirminiais duomenimis, vasario 2 d. apie 12 val. 40 min. Varėnoje, vyrui (g. 1972 m.) paskambino ir policijos pareigūnu prisistatė nepažįstamas asmuo.
Jis apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir į svetimą sąskaitą pervedė 50 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Atsiskaitymas už paslaugas: kaip sutaupyti laiko?
Skaičiuojama, kad Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) kiekvieną mėnesį už savo paslaugas išsiunčia apie 200 tūkst. popierinių sąskaitų, o jas gaunantys klientai, pasirodo, turi galimybę to atsisakyti. Klausiate, kodėl to reikėtų? Atsakymas paprastas: atsisakius popierinių sąskaitų ne tik prisidėtumėte prie gamtos tausojimo, tačiau ir sutaupytumėte laiko bei palengvintumėte savo kasdienybę. Tikriausiai sutiksite, kad patogesnio gyvenimo ir daugiau laisvo laiko siekia visi.
Liko 48 valandos: ar galėsite pasinaudoti mobiliu parašu?
Liepos 1 d. Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, įsigalios atnaujinti pasirašymo elektroninėje erdvėje reikalavimai. Tam, kad paslauga būtų galima naudotis be trikdžių, raginama mobiliojo parašo naudotojus nedelsti ir pasikeisti SIM korteles naujomis. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apie 200 tūkst. mobilaus parašo vartotojų. Nepasikeitę kortelių iki nurodyto termino vartotojai negalės naudotis banko paslaugomis, jungtis prie paskyrų valstybinių institucijų svetainėse ar tvirtinti dokumentų.
Mobilus teismas tampa realybe
Lietuvoje baudžiamosios bylos palaipsniui bus keliamos į elektroninę erdvę, taip pat bus siekiama didesnio teisėjų darbo vietų mobilumo. Šiuos pamažu įgyvendinamus siūlymus 2017 metų teismų veiklos apžvalgoje nurodė Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus. Tuo metu Apeliacinio teismo pirmininkas, Teisėjų ir tarybos narys Algimantas Valantinas ragina suteikti galimybės teisėjų padėjėjams dirbti iš namų.
Lietuvos bėda auga: elektroninėje erdvėje vis daugėja incidentų
Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert -LT“ antrąjį šių metų ketvirtį ištyrė 13,53 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje - 23,1 proc. daugiau nei pernai balandį-birželį (10,99 tūkst.). Per ketvirtį (antrąjį ketvirtį palyginti su pirmuoju), tirtų incidentų skaičius sumažėjo 7,6 proc., pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba. „Cert-LT“ teigimu, pavojingiausi incidentai yra susiję su kenkimo programine įranga ir užvaldytomis svetainėmis. 2,76 tūkst.
Įvardijo didžiausią saugumo problemą elektroninėje erdvėje
Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ 2016 metais ištyrė 49,5 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje, tai yra 19 proc. daugiau nei 2015 metais, tuomet jų ištirta 41,6 tūkstančio. Viena iš pagrindinių saugumo problemų praėjusiais metais – užvaldytos informacinės sistemos, dažniausiai – interneto svetainės. Tokių incidentų pernai tirta 10,7 tūkst., arba 53 proc.
Išradingumas sukčių nuo teismo neišgelbėjo
Kriminalinė policija ir prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo elektroninėje erdvėje. Į teisiamųjų suolą sės trys asmenys kaltinami neteisėtu prisijungimu prie asmeninių „PayPal" mokėjimų sistemos paskyrų. Vienam iš asmenų inkriminuojamas ir neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis bei jų kontrabanda, pranešė Lietuvos kriminalinės policijos biuras. Biuro pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą gavę nukentėjusiojo pareiškimą.
REKLAMA
REKLAMA
Sukčių grobis: moteris prarado daugiau nei 5 tūkst eurų
Antradienį į Alytaus policijos pareigūnus kreipėsi pagyvenusi moteris, kuri tvirtino patekusi į sukčių pinkles. Elektroninėje erdvėje nepažįstamas vyriškis iš jos sąskaitos išviliojo net 5 tūkstančius 300 eurų. Įvykio aplinkybės tiriamos.
Vidaus reikalų ministras: nuo kibernetinių atakų apsiginklavome
Kibernetinis saugumas vos prieš kelis metus buvo siaura, tik specialistams įdomi tema, tačiau po teroro įvykių Prancūzijoje ir Ukrainoje ji tampa vis aktualesnė visuomenei. Pasak Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio, asmens teisių į privatumą ir duomenų apsauga pastaruoju metu tampa tokia pat svarbi, kaip žmogaus gyvybės saugojimas, todėl ir Lietuvos teisėsauga įgavo daugiau teisių kontroliuoti elektroninę erdvę, kuriama keleivių sekimo sistema.
Lietuva sustiprins intelektinės nuosavybės apsaugos sistemą
Koks yra intelektinės nuosavybės teisinės apsaugos poveikis valstybės ir visuomenės augimui, su kokiomis kliūtimis susiduria intelektinės nuosavybės paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę? Atsakymų į šiuos klausimus buvo ieškoma per teisingumo ministro Juozas Bernatonio ir vienos Jungtinių Tautų organizacijų - Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) - generalinio direktoriaus Francis Gurry susitikimą.
Kas penktas paauglys Lietuvoje yra patyręs elektronines patyčias
Naujausių tyrimų duomenys atskleidė, kad beveik kas penktas Lietuvos paauglys yra patyręs elektronines patyčias. Patyčių prevencijos srityje dirbantys ekspertai atkreipia dėmesį, kad ši, paauglių gyvenime vis aktualesnė problema, suaugusiems dar yra menkai pažįstama ir todėl beveik nesprendžiama.
Dokumentus į elektroninę erdvę perkėlusios įmonės sutaupytų ir pinigų, ir laiko?
Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Jaunuolis iš JAV atliko tyrimą, kad, jei jo šalies vyriausybė savo spausdinamuose dokumentuose teksto šriftą pakeistų iš „Times New Roman“ į „Garamond“, per metus sutaupytų daugiau nei 230 mln. dolerių. Tačiau „Naujosios komunikacijos“ vyriausiasis redaktorius Adomas Rutkauskas mano, kad dar daugiau naudos būtų, jei visus dokumentus perkeltume į elektroninę erdvę.
Kaip jaunimo ambicijos paskatina investuotojus atverti kišenes
Margarita Pūdžiuvienė Tauragiškis Domas Sabockis – vienas jaunosios kartos kūrėjų, savo gabumus puikiai realizuojančių virtualioje erdvėje. Naršydamas internete, vaikinas mėgdavo išsisaugoti jį sudominusias sentencijas, vaizdo įrašus, nuotraukas, internetinių puslapių nuorodas. Kartą jį apsėdo idėja, jog tai, ką randi, būtų galima lengvai ir tvarkingai „pasidėti“ kur nors į vieną vietą elektroninėje erdvėje. Radęs bendraminčių, Domas kreipėsi į investuotojus ir gavo pinigų idėjai įgyvendinti.
Valstybei perduotiną turtą siūloma leisti parduoti elektroninėje erdvėje
Radinius, lobius, bešeimininkį, konfiskuotą, paveldėtą ir kitą valstybei perduotiną turtą siūloma leisti parduoti elektroniniuose aukcionuose, konkursuose ir parduotuvėse. Tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą pateikė Finansų ministerija, antradienį rašo "Lietuvos žinios". Aiškinama, kad esami valstybei perduotino turto realizavimo būdai nesuteikia platesnių galimybių parduoti jį efektyviausiai. Todėl esą privalu pasinaudoti naujomis galimybėmis, kurias suteikia elektroninė erdvė.
D. Grybauskaitė: skaitmeninėje rinkoje glūdi iki galo neišnaudojamas potencialas
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame aptariama, kaip geriau išnaudoti ES skaitmeninės rinkos teikiamas galimybes. Šios rinkos kūrimą tikimasi užbaigti iki 2015 metų. Tai vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo prioritetų, pranešė Prezidentūra. "Šiuo metu ES ieško įvairių sprendimų, kaip būtų galima paskatinti ekonominį augimą. Būtent skaitmeninėje rinkoje glūdi labai didelis potencialas, kurio kol kas pilnai neišnaudojame.
Prekyba „be pinigų“ tampa kasdienybe
Vis daugiau tautiečių išmėgina apsipirkimą elektroninėje erdvėje, tik toli gražu ne visiems tokia pirkimo forma tampa priimtina – ir tam yra priežasčių. Elektroninė prekyba pamažu atsikrato stereotipų, tačiau ne taip paprasta lietuvius priversti atsikratyti giliai šaknis suleidusių baimių: būti apgautiems, gauti nekokybišką gaminį ar visai ne tai, ką užsakė.
MRU pristato magistrantūros studijų programą anglų kalba „elektroninė valdžia”
Mykolo Romerio universitetas parengė ir kviečia studijuoti nuotoliniu būdu magistrantūros studijų programą anglų kalba „elektroninė valdžia” (E-Government). Ši studijų programa neturi analogų Lietuvos ir regiono (Latvijos, Estijos, Lenkijos) aukštosiose mokyklose. Elektroninio viešojo administravimo magistro programa yra skirta aukštai kvalifikuotų viešojo administravimo specialistų, kurie suprastų ir realizuotų valdymo procesų perkėlimą į elektroninę erdvę ruošimui.
Norėtų, kad mokiniai susirašinėtų lietuviškais rašmenimis
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt „Mūsų siekis – kuo patraukliau pateikti lietuvių kalbą. Norime, kad tokia griežta disciplina būtų mėgstama, ir siekiame parodyti, kad ir lietuvių kalba, ir šiuolaikinės technologijos gali draugauti ir eiti kartu koja kojon“, – teigia konkursą „Švari kalba – švari galva“ organizuojančios bendrovės „Tilde IT“ vadovė Renata Špukienė.
Lietuvos didžiosios kunigaikštystės istorijos keliasi į internetą
Nuo šiol kiekvienas interneto vartotojas naršyklėje surinkęs adresą www.ldkistorija.lt galės susipažinti su Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) istorija, pristatyta šiuolaikinėmis priemonėmis ir kalba. Projektas „Orbis Lituaniae“ – tai beveik septyni šimtai trumpų iliustruotų pasakojimų apie įvairialypę LDK visuomenę, kultūrą, politiką ir kasdienybę.
Programišiai bandė prisijungti prie Viešųjų pirkimų tarnybos informacinės sistemos
Lietuvos kriminalinės policijos biuras atlieka tyrimą dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos
Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba perėmė ikiteisminį tyrimą, kurį buvo pradėjusi Generalinė prokuratūra.
Vyrai elektroniniu parašu naudojasi 3 kartus dažniau nei moterys
Itin saugų būdą pasirašyti elektroninėje erdvėje – elektroninį parašą – „Danske“ banko klientai vyrai naudoja 3,2 karto dažniau nei moterys. Vidutinis elektroninio parašo naudotojo amžius – beveik 37-eri metai.
„Patogia ir universalia tapatybės tvirtinimo priemone gali naudotis visi „eBanko“ klientai – ir fiziniai, ir juridiniai asmenys.
Kas lemia vartotojo neigiamą nuomonę apie prekės ženklą?
Didžioji dalis Lietuvos interneto naudotojų prieš įsigydami prekes ir paslaugas ieško informacijos apie jas elektroninėje erdvėje. Ketvirtadalis internautų teigia pasitikintys kitų žmonių išsakyta nuomone internete. Kas septintam potencialiam pirkėjui bent vienas neigiamas atsiliepimas ar apžvalga apie produktą internete gali nulemti nepalankią nuomonę apie prekės ženklą. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas specialus interneto vartotojų elgsenos tyrimas.
e.Dbirža teikia naudą ir darbdaviams, ir darbo ieškantiems žmonėms
Lietuvos darbo biržos (LDB) teikiamos paslaugos nuo pernai metų sėkmingai perkeliamos į elektroninę erdvę. Lietuvos gyventojai naudodamiesi e. Dbiržos informacine sistema ir LDB paslaugomis internete gali greičiau gauti naujausią reikiamą informaciją įvairiais darbo rinkos klausimais, patys aktyviai dalyvauti procesuose, priimant darbuotojus ar ieškant darbo, tiesiogiai komunikuojant su darbo biržos specialistais.
Kas bijo interneto?
Internetą galima vadinti reiškiniu, kuris keliais pastaraisiais dešimtmečiais labiausiai keitė šiuolaikinio pasaulio veidą. Verta kalbėti ir apie politinę interneto įtaką, o tiksliau – apie globalaus informacinio tinklo įtaką politiniams procesams. Neatsitiktinai akcentuojamas labai svarbus globalaus tinklo (World Wide Web) vaidmuo prieš metus praūžusiuose įvykiuose, kuriuos visi žino Arabų pavasario vardu. Šiandien kalbos apie realią interneto galią iš esmės įgauna naują aktualumą.
Specialisto konsultacija: kaip apsaugoti elektroninės bankininkystės prieigą?
Daugėjant besinaudojančiųjų elektronine bankininkyste, daugėja ir norinčiųjų juos pergudrauti. Dažniausia, ką sukčiai stengiasi padaryti – gauti arba „nulaužti“ prisijungimo kodus, ir, be abejo, iš sąskaitos paimti pinigus. Kaip apsaugoti savo sąskaitas pataria „Danske“ banko Informacijos saugos specialistas Tomas Černiauskas.
Ką daro internetiniai sukčiai?
Naudodamiesi kompiuterinėmis programomis, jie gali apskaičiuoti nesaugius, paprastus slaptažodžius ir kodus.
Interesų deklaracijos keliamos į e. erdvę
Nuo birželio privačių interesų deklaracijos bus pildomos tik elektroniniu būdu. Jos bus viešos, o popierinių deklaracijų bus atsisakyta.
Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovai pasirašė susitarimą, kad mokesčių inspekcijos elektroninio deklaravimo sistema bus pritaikyta teikti privačių interesų deklaracijas bei sukurtos patogios priemonės jas pildyti. Deklaracijos bus saugomos mokesčių inspekcijos duomenų bazėje.
Specialisto konsultacija: kaip apsaugoti pinigus elektroninėje erdvėje?
Pinigų, elektroninės erdvės, kortelių saugumas – vis dar vienas labiausiai gąsdinančių klausimų. Dažnas, pirkdamas internetu, paklausia savęs, ar tai saugu. Nepagrįstos baimės ir informacijos trūkumas apsunkina kasdienes finansines operacijas. Į klausimą, ar saugūs pinigai, kurių nematome, atsako „Danske“ banko Produktų valdymo departamento direktorius Darius Jasinskis.
VRM ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti
Vidaus reikalų ministerija ieško partnerio elektroninės erdvės saugumo tyrimų centrui įkurti. Šis centras pasiūlytų aukštos kvalifikacijos ekspertų, skatintų inovacijas ir padėtų įgyvendinti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą.
Aptarti centro įkūrimo planų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija antradienį susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektoriumi prof. dr. Alvydu Pumpučiu.
Įmones bus galima steigti internetu
Nuo šiol internetu galima įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, turinčią neribotą skaičių steigėjų, esančių bet kuriame pasaulio krašte.
Registrų centras informuoja, kad registruojantiems naujas įmones internetu taip pat nebeliko reikalavimo verslą steigti tik steigėjui nuosavybės teise priklausančiose patalpose. Šiuo metu bet kuris nekilnojamojo turto savininkas gali internetu duoti sutikimą steigiamos įmonės buveinės įsikūrimui jo valdose.
Mokymasis internetu: lankstu ir nemokama
Šiais laikais dirbantiems žmonėms, ypač IT srityje, būtina nuolat tobulėti. Kaip alternatyva stacionariam mokymuisi siūlomos patrauklios ir dažnai naudingos mokymosi internetu paslaugos.
Šiuo atveju itin svarbiais tampa socialiniai tinklai ir bendradarbiavimo formos, pavyzdžiui, „Peer Production“. Internetinė platforma „Learnpedia“, valdoma viešosios įstaigos „Free E-learning LT“, siūlo vartotojams pasinaudoti galimybe nemokamai mokytis internetu pagal individualius poreikius.
Naujas aferistų lobis – elektroninė erdvė
Sukčiai randa vis naujų būdų pasinaudoti žmonių naivumu. Rodos, kad apie galimus sukčiavimus moralizuojama penkiskart per dieną, bet vis dar atsiranda žmonių, kurie vidury baltos dienos sukčiams įduoda savo paskutines santaupas. Pastaruoju metu gudrautojai „persimetė“ į elektroninę erdvę.
Nauja niša pasirodė esanti pelninga. Tačiau čia gudraujama ne tik menamais loterijų laimėjimais.
2013 m. daugumą viešųjų paslaugų bus galima gauti elektroniniu būdu
Informacinės visuomenės plėtros politikos formavimo ir įgyvendinimo pertvarka leis pasiekti, kad 2013 m. gyventojai didžiąją dalį viešųjų paslaugų galės gauti elektroniniu būdu.
Seimo Europos informacijos biure vykusioje konferencijoje „Elektroninių viešųjų paslaugų visuma – visuomenei“ aptartos elektroninės valdžios Lietuvoje perspektyvos bei elektroninių viešųjų paslaugų teikimo gyventojams plėtros aspektai.
Policija įspėja saugotis finansinių piramidžių
Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo skyriaus pareigūnai, stebėdami interneto erdvę, aptiko eilę tinklapių, kuriuose būdavo patalpinti skelbimai, siūlantys, įnešus keletą litų, užsidirbti didžiulę sumą pinigų.
Pareigūnai įspėja gyventojus nepasitikėti tokio pobūdžio skelbimais ir nepasikliauti lengvu uždarbiu. Pasak pareigūnų, panašios schemos prieš keletą metų vyko kitose pasaulio šalyse.
Tapatybė ir identifikavimas: grėsmės elektroninėje erdvėje
Šiuolaikinė visuomenė vis labiau tampa priklausoma nuo asmeninės informacijos, skirtos įvairiose situacijose identifikuoti asmenis. Tokia informacija gali būti naudojama prisijungti prie elektroninių banko sistemų, gauti e-valdžios paslaugas ir pan. Kaip tapatybės siejasi su identifikavimu?
Visų pirma reikia paminėti, jog tapatybė neatskiriama nuo individualumo. Tapatybė gali būti nustatoma naudojant identifikatorius: biometrinius identifikatorius (pvz.