drėgmė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „drėgmė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „drėgmė“.
Automobilio langai daugiau nerasos: išdavė 1 gudrybę
Langai aprasoja, kai šiltas ir drėgnas oras automobilyje susiduria su šaltu langų stiklu ir susidaro kondensatas. Vis tik, tai – ne bėda, nes yra pigus ir paprastas būdas visam laikui pašalinti šią problemą.
Viena iš labiausiai erzinančių žiemos problemų – kai šaltą rytą skubate į darbą, o vos užvedus automobilį priekinis stiklas aprasoja ir jūs žiūrite pro nedidelį tarpelį, kurį paskubomis nuvalote ranka, rašo mirror.co.uk.
Pamirškite rasojančius langus namuose: pakaks 1 gudrybės
Rudens ir žiemos mėnesiais daugelis susiduria su langų rasojimo problema. Besikaupianti drėgmė gali pridaryti daug bėdų, jeigu su tuo nekovojama, tačiau rasojančius langus namuose galėsite pamiršti pasinaudoję viena gudrybe.
Sensacija tapusi Mrs. Hinch sukūrė savo socialinių tinklų grupes, skirtas dalytis tvarkymosi ir valymo patarimais. Sophie Hinchcliffe išgarsėjo po to, kai socialiniuose tinkluose ir televizijoje pradėjo dalintis unikaliais valymo patarimais.
Pelėsį pamirškite visam laikui: štai ką reikia žinoti
Namuose besikaupiantis pelėsis – dažna problema, ypač aktuali šaltuoju metų laiku. Daugelis ieško veiksmingų būdų jį naikinti, tačiau specialistai ragina dėmesį skirti ne pelėsio, o jo atsiradimo priežasčių šalinimui.
Kodėl namuose kaupiasi pelėsis ir kaip jo išvengti, pasakoja daugiabučių administravimo ir priežiūros įmonės „Civinity“ regiono vadovas Deividas Karalius.
Pelėsį pamirškite visam laikui: įsigykite šių augalų
Drėgmė ir pelėsis eina koja kojon, todėl logiška, kad vonios kambarys gali tapti problemine zona. Nors įairūs ventiliatoriai ir oro sausintuvai padeda sumažinti pelėsio plitimą, taip pat galite apsvarstyti galimybę vonioje auginti augalus, sugeriančius drėgmę.
Nors augalai nepadės visiškai išvengti pelėsio, jie tikrai gali padėti jį sumažinti, rašoma bhg.com.
Kevinas Parkeris yra „The Greenery Garden and Home“ vyresnysis sodininkas.
Plinta nuotrauka iš Kauno: paaiškino, koks tai reiškinys
Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalijo įdomiu „Orų entuziastų“ grupės nario klausimu apie drėgmės matomumą horizonte bei pateiktu paaiškinimu apie šį atmosferos reiškinį.
Šis gamtos reiškinys dažnai pasitaiko esant didesniam drėgnumui ore, kai oro temperatūra ir kritulių sąlygos skatina rūkanos susidarymą.
Pelėsio namuose neliks nė kvapo: tereikia žinoti tai
Pelėsis – tai požymis, kad patalpoje kaupiasi drėgmė. Dėl šios priežasties gali pradėti pūti mediniai langų rėmai ir durys, drėgmė gali pažeisti sienas, baldus, sugadinti net drabužius.
Svarbu laiku panaikinti pelėsį namuose, kad jis nespėtų pakenkti jūsų turtui.
Nustatyti priežastis
Prieš naikinant pelėsį reikėtų išsiaiškinti, kas jį sukelia. Būtina kruopščiai apžiūrėti kiekvieną namų kertę.
Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus
Daugelis lietuvių šiuo metu yra pamėgę gardžias uogas – šilauoges. Tačiau ne vienas padaro kelias esmines klaidas, kuomet bando jas užsiauginti savo ūkyje. Apie jas papasakojo ir patarimais laidoje „Svajonių ūkis“ pasidalijo dr. Algirdas Amšiejus ir dr. Elena Survilienė.
Sodininkystės ekspertai atskleidė, kiek drėgmės reikia šilauogėms, kodėl jų lapeliai ruduoja ir išdavė auksinius patarimus, kaip auginti šilauoges, kad sulauktumėte puikaus derliaus.
Panaikinkite pelėsį vazone: štai ką reikia daryti
Pelėsis kambarinių augalų dirvoje – didelis kambarinių augalų mėgėjų nusivylimas. Nors pelėsis kambarinių augalų dirvoje nėra kenksmingas augalams, jis gali rodyti, kad augalai prižiūrimi netinkamai.
Nors visuotinai žinoma, kad kambariniai augalai reikalauja tam tikros atsakomybės, reguliaraus laistymo ir priežiūros, dauguma nesitikėtų susidurti su neaiškiu kambarinio vazoninio augalo pelėsiu.
Pamirškite aprasojusius langus namuose: štai kas padės
Žiemos mėnesiais namuose kondensatas gali būti didelė problema, atsirandanti, kai šiltesnis oras namuose patenka ant šalto paviršiaus, pavyzdžiui, lango, ir ant jo susidaro vandens lašeliai.
Yra keli būdai, kaip galite išspręsti kondensato susidarymo namuose problemą be oro sausintuvo.
Kondensato susidarymas
Žiemos mėnesiais namuose kondensatas gali būti didelė problema.
Pasakė, ką daryti, kad nerasotų langai: veikia 100 proc.
Žiemą kondensatas ant langų tampa galvos skausmu daugeliui. Nesprendžiant šios problemos gali kilti ir rimtesnių bėdų dėl didelio drėgmės kiekio, gali pradėti veistis pelėsis.
Tačiau „TikTok“ vartotoja teigia atradusi geriausią gudrybę, kad langai namuose neberasotų – išbandykite patys. Dažniausiai kondensatas ant langų namuose susidaro tada, kai šiltas oras susiduria su šaltu langų paviršiumi, todėl susidaro nedideli vandens lašeliai.
REKLAMA
REKLAMA
Šeimos skausmui ribų nėra: dėl pelėsio namuose nuolat serga
Jauna moteris iš Anglijos nebežino, ko griebtis – ji su vaikais gyvena namuose, kuriuose tiek pelėsio, kad atžalos pastoviai serga. Išvydusi situaciją paramedikė parašė jautrų laišką, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl jų sveikatos.
Astma serganti 22 metų mama Harmony Dugmore išleidžia didžiules sumas už elektrą ir šildymą, nes jų bute, kuriame „nėra izoliacijos“, veisiasi pelėsis, dėl kurio jau ne kartą teko lankytis pas gydytojus.
Namuose pelėsio neliks nė kvapo: štai, kas padės
Kambariniai augalai gali būti ne tik puiki jūsų namų puošmena, suteikti erdvei jaukumo, tačiau jie gali padėti išvengti pelėsio ir su juo kovoti. Kai kurios augalų rūšys netgi gali sustabdyti langų kondensato susidarymą.
Kambariniai augalai gali padėti išvalyti orą namuose, surinkti drėgmę, kuri neleis veistis pelėsiui. Kai kurie jų taip pat gali sugerti kenksmingus toksinus ir padėti išlaikyti namus švarius ir gražius.
Langai namuose daugiau nerasos: išdavė, ką reikia daryti
Vėstant orams daug gyventojų savo namuose susiduria su kondensato ir pelėsio problemomis. Laimei, ekspertai atskleidė, kad kai kurie kambariniai augalai puikiai sugeria drėgmę.
Šiuo metų laiku ant langų neišvengiamai pradeda kauptis kondensatas, tačiau, jei nieko nedarysite, namuose gali kilti problemų.
Nors besikaupiantis kondensatas neatrodo didelė problema, jis gali sukelti nesveikas juodas apnašas ant langų ir kai kurių sienų bei galiausiai atsiras pelėsis.
Atsikratykite kondensato ant langų: štai, kas padės
Kambariniai augalai ne tik puošia namus savo nuostabiu grožiu, bet ir suteikia papildomos naudos, pavyzdžiui, padeda pašalinti dulkes, o svarbiausia – neleidžia susidaryti kondensatui. Rudens ir žiemos mėnesiais namų savininkams kondensatas gali būti didelė problema.
Nukritus lauko temperatūrai, ant šaltų paviršių, pavyzdžiui, langų ir išorinių sienų, kondensuojasi vanduo.
Šie ženklai išduoda, kad esate alergiškas pelėsiui namuose: nenumokite ranka
Atšalus orams ir padidėjus drėgmės kiekiui – gali atsirasti palankios sąlygos pelėsio atsiradimui. Šis mikroorganizmas gali sukelti alergiją, kuri taip pat gali būti pavojinga ir sveikatai. Apie tai, kaip atpažinti alergiją pelėsiui ir numalšinti jos simptomus, tv3.lt naujienų portalui pasakoja „Benu“ vaistinės atstovė – vaistininkė Urtė Jankauskaitė.
Hortenzijos ruduoja? Atskleidė, kodėl taip būna
Pastebėjote, kad pradėjo ruduoti hortenzijos? Gali būti keletas priežasčių, kodėl tai vyksta, tačiau viena jų pati dažniausia ir svarbiausia – ekspertai atskleidė, kodėl taip būna.
Nors hortenzijos yra augalai, kuriems nereikia itin daug priežiūros, kartais jos ima ir pradeda ruduoti. Tada sodininkai griebiasi už galvų, nesuprasdami, kodėl tai vyksta.
Nelaikykite patalynės šioje vietoje: ekspertė įspėja visus
Švaros ekspertė atskleidė, kad netinkamoje vietoje laikant patalynę gali atsirasti pelėsio kvapas ar net pats pelėsis.
Nors gali atrodyti, kad po skalbimo patalynė visiškai sausa, dažnai joje lieka drėgmės, todėl laikant patalynę netinkamoje vietoje arba netinkamai ją sulanksčius dėl drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas.
Niekas nenori miegoti su nemalonų kvapą skleidžiančiais patalynės užvalkalais, nes miegas gaivioje aplinkoje yra svarbus kokybiškam poilsiui.
Atsikratykite drėgmės namuose be vargo: štai, ką reikia daryti
Pelėsis dažnai įsiveisia žiemą, nes jis veši drėgnoje ir šiltoje aplinkoje – būtent tokios sąlygos susidaro namuose prasidėjus šildymo sezonui. Jei jo nenaikinsite, jis gali labai pakenkti sveikatai. Viena mama atskleidė itin pigią gudrybę, kaip pašalinti juodąjį pelėsį nuo langų.
Dėl kondensato ir šalto oro žiemos metu namuose gali atsirasti pelėsis.
Langai namuose daugiau nerasos: išdavė paprastą gudrybę
Šalti orai sudaro palankias sąlygas namuose kauptis drėgmei, ima rasoti langai. Laimei, „TikTok“ vartotoja pasidalino paprasta gudrybe, kuri padės pamiršti rasojančius langus visam laikui.
Fenrah Alesari ir „TikTok“ vartotoja iš Didžiosios Britanijos, kuri savo paskyroje pasidalino dviem puikiais būdais, kaip kovoti su besikaupiančia drėgme. Vaizdo įrašas peržiūrėtas daugiau nei 855 mln. kartų.
Langai namuose daugiau neberasos: 1 gudrybė plinta žaibiškai
Šildymo sezonu tikru galvos skausmu gali tapti nuolat rasojantys langai namuose. Laimei, viena moteris pasidalino iš pirmo žvilgsnio keistai skambančia gudrybe, kuri anot jos, veikia 100 proc. Sužinokite, koks namų šeimininkės atrastas metodas efektyviai ir lengvai išsprendžia langų rasojimo problemą.
Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurta pilna valymo entuziastų grupių, kuriose jie vieni su kitais dalinasi įvairiausiais patarimais bei metodais, kaip palengvinti namų buitį.
Atsikratykite namuose drėgmės: išdavė 1 naudingą gudrybę
Kambariniai augalai ne tik puošia kambarį, bet ir puikiai padeda mažinti drėgmę namuose. Svarbiausia išsirinkti tinkamus augalus, kurie sugeria drėgmę ir nereikalauja nuolatinės priežiūros.
Svarbu suprasti, kokio apšvietimo, dirvožemio ir kokio dažno laistymo reikia augalui, ypač, jei ieškote augalų, kuriuos galėtumėte laikyti vonios kambaryje, kur susikaupia daugiausiai drėgmės, rašo express.co.uk.
„Gardening Express“ ekspertai paaiškino: „Pelėsis namuose atsiranda dėl drėgmės pertekliaus.
Mamos gudrybė plinta žaibiškai: langai daugiau nerasos
Namuose pastebite vis dažniau ant langų pasirodantį kondensatą bei padidėjusią drėgmę? Nesijaudinkite – paprastas būdas padės lengvai ir efektyviai susitvarkyti su šia nemalonia problema.
Namų šeimininkė Natasha Murfin pasidalino gudrybe, kuri padeda atsikratyti langų rasojimo ir drėgmės pertekliaus namuose problemos. Moteris teigia, kad toks metodas ne tik efektyvus, tačiau ir nereikalauja daug išlaidų.
Namuose nedžiūsta skalbiniai? Štai, kas padės
Nukritusi oro temperatūra, prasidėjęs šildymo sezonas daugeliui gali kelti galvos skausmą ne tik dėl išaugusių energijos kainų, tačiau ir dėl atsiradusių bėdų. Pavyzdžiui, viena dažniausių problemų, su kuria susiduria gyventojai namuose yra dėl oro temperatūros skirtumų padidėjusi drėgmė namuose, kuri pradeda kaupti kondensatą ant langų.
Rytais ant langų susikaupęs kondensatas gali pridaryti ir daugiau žalos – sukelti pelėsį.
Pamirškite rasojančius langus: štai, ką reikia padaryti
Nei namuose, nei atsisėdus į mašiną nėra malonu susidurti su rasojančiais langais. Tai ne tik reikalauja laiko norint juos nuvalyti, tačiau ir sukelia drėgmės perteklių aplinkoje. Laimei, yra vos kelios paprastos gudrybės, kurios padės atsikratyti šios problemos kaip niekada paprastai ir greitai.
Norėdami padėti susitvarkyti su rasojančių langų problema, automobilių ekspertai „Leasing Options“ atskleidė penkias netikėtas gudrybes, kurios greitai surinks drėgmės perteklių.
Žmonės skundžiasi dėl vėlesnio šildymo sezono, nes namuose – pelėsis: „Juodulys vienam kampe, juodulys kitam“
Su šalčiu ir lietumis įsiveržęs ruduo bei vėlesnis nei įprastai šildymo sezonas gadina ne tik nuotaiką, bet ir lietuvių namus. Daug tautiečių skundžiasi, kad dėl šalčio ir drėgmės jų būstuose įsiveisė pelėsis. Tad nuo parduotuvių lentynų žmonės šluoja drėgmės matuoklius bei oro sausintuvus.
Medikai įspėja, kad kvėpuojant pelėsio sporomis, galima prisidaryti rimtų sveikatos bėdų – nuolat jausti peršalimo simptomus, galvos skausmus, gali išsivystyti ir alerginė reakcija.
Langai namuose daugiau nerasos: štai, ką reikia padaryti
Langų rasojimas namuose – nemaloni problema. Dažnai ant langų susidarantis kondensatas didina drėgmės lygį namų aplinkoje, o tai vėliau gali sukelti ir rimtesnes problemas, pavyzdžiui, pelėsį. Sužinokite, ką reikia daryti, norint išvengti langų rasojimo namuose bėdos.
Teigiama, kad pats greičiausias būdas išspręsti šią problemą – dažnai vėdinti namus. Visgi, dažnai toks metodas nebūna pati geriausia išeitis, ypatingai šildymo metu, kai nesinori iš namų išleisti šilumos.
Pamirškite rasojančius langus namuose: pasakė, kas padės
Kondensatas iš esmės yra vandens lašeliai, kurie susidaro, kai šiltas drėgnas oras liečia vėsų paviršių. Nors tai gana įprasta ir nebūtinai reiškia, kad turite problemų su langais, tačiau netinkamai prižiūrint, gali atsirasti pavojingas pelėsis, sukeliantis tokias ligas kaip astma, egzema ir bronchitas.
Štai kodėl svarbu apsisaugoti nuo kondensato, kol situacija nepablogėjo ir nepadarė žalos jūsų namams ir sveikatai, rašo express.co.uk.
Pelėsio neliks visam laikui: štai kas tikrai padės
Prasidėjus šaltajam sezonui, namuose kaupiasi daugiau drėgmės ir susidaro tinkamos sąlygos kauptis pelėsiui, kuris gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Vis dėlto, yra keletas būdų, kaip to išvengti.
Atvėsus orams, daugelis jau pastebėjo, kad namuose ėmė rasoti langai, kaupiasi daugiau drėgmės, nei įprastai. Per didelis drėgmės kiekis gali būti pastovi problema, tačiau ji dažniau pasireiškia šaltuoju laikotarpiu, rašo mirror.co.uk.
Drėgmės rūsyje neliks: štai ką reikia žinoti
Drėgmė rūsyje ar rūsyje - pavojingas "kaimynas", kuris gali ne tik sunaikinti jūsų atsargas žiemai, bet ir sukelti kvėpavimo takų sutrikimų, jei jame tektų praleisti daugiau laiko.
Kodėl rūsyje daug drėgmės - priežastys
Dažniausiai kondensatas susidaro ant požeminės patalpos sienų ir lubų.
Namuose rasoja langai? Pasakė, kas padės išspręsti bėdą
Vėstant orams, greičiausiai pastebėjote, kad rytais ant langų susidaro plonas kondensato sluoksnis. Nesiimant veiksmų, tai gali sąlygoti pelėsio atsiradimą, todėl geriausia šią problemą spręsti vos su ja susidūrus.
Vis dėlto, kiekvieną rytą valyti langus užima per daug laiko, tačiau ponios Hinch gerbėjai išdavė paprastą gudrybę, kuri padės pigiai ir greitai pašalinti rasojančių langų problemą, rašo mirror.co.uk.
Laikykite šiuos augalus namuose: apsaugos nuo pelėsio
Pelėsis dažniausiai aptinkama vonioje, nes tai yra drėgniausia patalpa namuose. Pelėsis ne tik negražiai atrodo, bet ir gali būti pavojingas sveikatai. Kaip pašalinti pelėsį ir kaip užkirsti kelią jo pasikartojimui?
Dažniausios pelėsio atsiradimo vonios kambaryje priežastys dažniausiai yra ilgalaikė drėgmė, kurią sukelia ventiliacijos trūkumas, nesandari vamzdžių, čiaupų ir tualetų kanalizacijos sistema, rašoma express.co.uk.
Pamirškite rasojančius langus namuose: padės 1 gudrybė
Valymo ir švaros namuose ekspertės ponios Hinch gerbėjai dalinasi genialiu triuku, kuriam atlikti reikalinga priemonė kainuoja itin mažai, o ir puikiai padeda sustabdyti susidariusį drėgmės kondensatą namuose.
Valymo entuziastai pasiūlė puikų ir pigų sprendimą, kuris leis išvengti vandens kaupimosi ant namų langų, palangių. Susikaupęs drėgmės kondensatas yra įprastas požymis šaltuoju sezonu, kuomet oras atšąlą ar staigiai nukrenta ir svyruoja oro temperatūra.
Išvenkite pelėsio vonios kambaryje: atskleidė 4 naudingus patarimus
Vonios kambarys paprastai yra drėgniausia patalpa namuose, nes dėl garų prausiantis duše ar vonioje susidaro kondensatas, o vanduo, prikibęs prie sienų ir langų, gali tapti pelėsio augimo vieta. Valymo ekspertė pasidalijo keturiais paprastais patarimais, kurie padės kovoti su vonios kambaryje susidarančiu kondensatu, dėl kurios gali atsirasti pelėsis.
Pamirškite rasojančius langus namuose: štai, kas padės
Šiuo metų laiku norime sužinoti, kaip atsikratyti kondensato langų viduje – ir šie ekspertų patarimai suteiks jums visą reikalingą informaciją.
Kondensatas ant langų beveik neišvengiamas šaltesniais mėnesiais, nes sumažiname vėdinimą, kad šaltas oras nepatektų į vidų, o šiltas oras neišeitų lauk. Kondensatas erzina, bet jei su juo pradedama kovoti anksti, tai neturėtų kelti tiek nerimo, kaip prasiskverbianti ar vis didėjanti drėgmė, rašo homesandgardens.com.
Pelėsis kaupiasi ir neįprastose vietose: atskleidė, kokios jos
Pelėsio dažnai atsiranda namuose, tačiau kartais jis gali atsirasti netikėtose vietose. Galite tikėtis, kad duše ar ant langų rėmų atsiras pelėsis, tačiau, pasak „Bondi Wash“ įkūrėjos Belindos Everingham, pelėsių sporos gali pradėti augti visuose namų kampeliuose, jei tik bus tinkamos sąlygos.
Nors pelėsį gali būti sunku aptikti, ypač ankstyvose jo plitimo stadijose, yra vienas ženklas, kuris gali būti pagrindinis rodiklis.
Į spintą įdėkite dubenėlį sausų ryžių: rezultatas tikrai nustebins
Ryžiai gali būti naudingi ir už virtuvės ribų. Daugelis jau yra išbandę sušlapusio telefono džiovinimą ryžiuose ar dar kelis patarimus, ką su jais galima nuveikti. Kadangi ryžių maišelį galima rasti beveik pas visus virtuvės lentynoje, pateikiame dar vieną patarimą, kuris skirtas bus pagerinti atmosferai drabužių spintoje.
Pamirškite rasojančius langus namuose: pasakė, kas jums padės
Vos tik lauke pradėjus kristi temperatūrai, aprasoję langai tampa nuolatine daugelio problema. Tai tik vienas iš erzinančių dalykų, kuriuos mes linkę laikyti neišvengiama gyvenimo dalimi atvėsus orams.
Aprasoję langai ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau drėgmės kaupimasis namuose gali prisidėti prie kenksmingo juodojo pelėsio atsiradimo. Laimei, yra daugybė būdų, kaip kovoti su kondensacija.
Sinoptikai nežada nieko gero: artimiausiomis dienomis bus pilka, šlapia ir vėsu
Pirmadienį Lietuvoje buvo pilki ir drėgni orai, kai kur palijo. Šiąnakt per Lietuvą slinks vandeningi atmosferos fronto debesys, todėl iki ryto palis beveik visur, o vietomis smarkiai. Dieną lietinga bus visoje šalyje, vėl vietomis lis smarkiai. Ir naktį ir dieną galima perkūnija.
Oro temperatūra artimiausią naktį keisis nedaug. Debesų apklotas saugos žemę nuo smarkesnio atvėsimo, todėl paryčiais bus apie 13–15 laipsnių šilumos.
Pasakė kada ir kiek reikia laistyti augalus: apdovanos įspūdingais žiedais
Augalų laistymas yra esminis išgyvenimo ir klestėjimo aspektas, tačiau padarykite ką nors ne taip ir turėsite negyvą augalą. Kaip dažnai turėtumėte laistyti augalus?
Štai keletas taisyklių, kurios pravers prižiūrint augalus:
Palaikykite drėgmę
Dauguma augalų yra priklausomi nuo drėgmės, todėl laistykite tikslingai, naudodami laistytuvą su plonu antgaliu arba butelį. Šiek tiek išdžiūvusi dirva prieš laistymą skatina šaknų augimą, todėl laistydami nepersistenkite.
Paprasčiau nebūna: paaiškino, kokios priemonės padės batus apsaugoti nuo drėgmės
Kaip ir kiekvieną šeštadienį žiūrovus prie ekranų pakvietė nuotaikingas TV3 žaidimas „galvOK“. Šįkart žaidime galvas suko TV3 žinių vedėja Donata Račaitė kartu su Marijonu Mikutavičiumi ir meteorologas, astrologas ir TV3 orų pranešėjas Naglis Šulija kartu su Mantu Katleriu. D. Račaitės ir M. Mikutavičiaus duetas pasirinko klausimą apie tai, kas padeda sulaikyti batų drėgmę ir ilgai laužė galvas, koks yra teisingas atsakymas.
Nuolat perlaistote augalus? Sodininkė pasidalijo genialiu triuku
Entuziastingi sodininkai stengiasi daryti viską, kad jų augalai kuo gražiau žydėtų. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų – augalai gauna per daug vandens ir dėl to gali nukentėti. Genialus triukas gali padėti to išvengti.
Empress Eyrie feisbuke pasidalijo sumania gudrybe, kuria užkerta kelią galimai problemai – augalų perlaistymui. Ji į kambarinių augalų vazonus įdeda tamponus, kurie sugeria vandens perteklių ir neleidžia jiems mirkti vandenyje.
Moteris dailystart.co.
Šis pavasaris išskirtinis: klimatologai įspėja apie orų anomalijų žalą
Vilniaus universiteto (VU) Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius dr. Arūnas Bukantis teigia, kad šiemet pavasaris sausringas, vėjuotas ir su dideliais temperatūros svyravimais. Ir gegužės mėnesį nėra guodžiančių prognozių, nes drėgmės stygius dar gali būti jaučiamas, o tai gali atsiliepti derliui. Tuo metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus vedėjas dr.
Vairuotojai įspėjami dėl orų: keliuose – žiemiškų reiškinių pavojai
Artimiausią naktį Lietuvos dangų dengs žemi, pilki debesys, tikimybė, kad kur nors jie bus bent jau plonesni, bus labai menka. Kai kur bus labai menkų kritulių – pavienių nedidelių snaigių, smulkios dulksnos lašų. Dėl drėgmės pertekliaus kai kur pakibs rūkas, be to, gali būti slidu dėl lijundros ir plikledžio.
Trečiadienį nesmarkus pietinių krypčių vėjas išplukdys šalčio likučius iš Lietuvos, dėl to išvysti krintant snaigę tikriausiai nepasiseks.
Nusiteikite prastiems orams: žvarbu bus ne tik dėl stiprių vėjo gūsių
Trečiadienį orai buvo pilki – dangų dengė stori žemi debesys, vietomis pakibo rūkas, kai kur lynojo ar krito dulksna. Ketvirtadienį bus vėjuota – pūs stiprus, kai kada gūsingas pietryčių vėjas. Dėl vėjo ir drėgmės kombinacijos jausime žvarbą. Nepaisant jo, dangų vis tiek dengs pilkų debesų sluoksnis, pragiedrulių tikriausiai nematysime. Kaip ir naktį, kai kur nesmarkiai palynos arba kris dulksna, sako sinoptikai.
Ketvirtadienio naktis buvo debesuota.
Drėgmės bus sočiai, bet savaitgalį laukia maloni staigmena
Ketvirtadienis sostinėje – pilkas. Nors dieną lietus nepasirodė, ramybės nedavė vėjas. Sinoptikai prognozuoja, kad ir artimiausią naktį vyraus debesuoti orai, pragiedruliai tikėtini tiktai kai kur šalies vakaruose. Virš rytinių šalies rajonų visą naktį prakybos lietaus debesų juosta, čia lynos nuolatos. Kitur lietaus tikimybė menka, bet vietomis suboluos rūkas, kai kur jis bus gana tirštas.
Penktadienio rytą kurį laiką pabolavęs rūkas išsisklaidys.
Augalus laistykite tik tokiu būdu: neatsidžiaugsite derliumi
Kasmet sausra sukelia tikrą galvos skausmą sodininkams ir daržininkams, tačiau yra keletas būdų, kaip sumažinti sausros padarinius ir išlaikyti nepažeistus augalus visą vasarą. Dailymail pateikia keletą patarimų, kaip sumažinti sausros sukeliamus nuostolius. Papildoma drėgmė Renkantis gėles pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į vandenį kaupiančias gėles ar augalus. Petunijos, portulakos, pelargonijos, gvazdikai ir sukulentiniai augalai lengviau išgyvena sausomis sąlygomis.
Užaugintų ridikų nespėsite suvalgyti: derlius džiugins net kaimynus
Valgomieji ridikėliai – tai bene dažniausiai pavasarį sėjamos ir greičiausiai užaugančios šakniavaisinės daržovės, todėl būtų verta prisiminti kelias žinomas taisykles. Dirva Ridikėliams auginti labiausiai tinka geros struktūros humusingi priesmėliai ir lengvi priemoliai. Netinka sausi smėlynai, sunkios supuolusios dirvos, nes jose išauga deformuoti, prastesnio skonio šakniavaisiai. Jei dirva sunkoka, panaudokite kompostą, perpuvusį mėšlą ar nurūgštintas durpes.
Po maudynių kempinę paliekate duše? Štai kas gresia
Pagal statistiką vonioje mes praleidžiame apie pusantrų metų savo gyvenimo ir pusę metų praleidžiame duše. Tai nestebina, nes higiena vaidina svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Tačiau mažai žmonių žino, kad yra keletas klaidų, kurias darome prausdamiesi po dušu. Temperatūrų kaita Prausiantis po šiltu vandeniu greitai vandens temperatūrą pakeiskite ir 30 sekundžių maudykitės po šaltu. Tai padidins jūsų atsparumą stresui, pagerins imuninę sistemą ir puikiai veiks kaip antidepresantas.
Palikite ryžius automobilyje – rezultatas nustebins ne vieną
Daugelis miestų gyventojų neįsivaizduoja savo kasdienybės be paprasto automobilio. Tačiau neretai jame kaupiasi daug drėgmės. Būtent ši viena priemonė pašalins susikaupusią drėgmę iš jūsų transporto priemonės. Gyvenimiškų patarimų portalas lifehacker.com atskleidė paprastą būdą savo skaitytojams, kaip apsaugoti savo automobilio saloną nuo nuolatinės drėgmės. Pasirodo, tam nereikia leisti pinigų brangioms priemonėms, esančioms prekybos centruose. Viskas ko jums prireiks – maišelis nevirtų ryžių.
Pasakė, kokie daiktai namuose kelia pavojų: išmeskite tučtuojau!
Rinkdamiesi dažus buto remontui, daugelis labiausiai domimės dažų ar lakų spalva, džiūvimo laiku, atsparumu drėgmei, kitomis eksploatacinėmis savybėmis. Kur kas mažiau kreipiame dėmesį į šių remonto priemonių sudėtyje esančias chemines medžiagas, kurios gali būti pavojingos ne vien dažant. Pavojus aplinkai ir sveikatai gali kilti laikant sadėliuke dažų, lakų, skiediklių ar tirpiklių likučius ar juos neatsakingai išmetus į bendrą atliekų konteinerį.