• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus šaltajam sezonui, namuose kaupiasi daugiau drėgmės ir susidaro tinkamos sąlygos kauptis pelėsiui, kuris gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Vis dėlto, yra keletas būdų, kaip to išvengti.

Prasidėjus šaltajam sezonui, namuose kaupiasi daugiau drėgmės ir susidaro tinkamos sąlygos kauptis pelėsiui, kuris gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Vis dėlto, yra keletas būdų, kaip to išvengti.

REKLAMA

Atvėsus orams, daugelis jau pastebėjo, kad namuose ėmė rasoti langai, kaupiasi daugiau drėgmės, nei įprastai. Per didelis drėgmės kiekis gali būti pastovi problema, tačiau ji dažniau pasireiškia šaltuoju laikotarpiu, rašo mirror.co.uk.

Dėl vėstančių ir drėgnų orų už lango, drėgmė ima kauptis ir jūsų namuose, todėl susidaro palankios sąlygos atsirasti pelėsiui. Tačiau ekspertas atskleidė keletą paprastų būdų, kaip kovoti su šia problema.

Kokios yra trys pelėsio rūšys?

Jei nesiimama tinkamų veiksmų, per didelis drėgmės kiekis gali sukelti daugybę rimtų problemų. Pirmiausia, tai gali pakenkti namams, pavyzdžiui, dėl drėgmės pertekliaus gali pradėti irti mediena, atsirasti gipso pažeidimų ar pasireikšti korozija.

REKLAMA
REKLAMA

Dave‘as Johnson‘as, „The UnderFloor Heating Store“ techninio vadovo pavaduotojas, teigė, kad tai gali pakenkti ne tik namams – jei dėl drėgmės pertekliaus atsirado pelėsis, tai gali pakenkti jūsų sveikatai.

REKLAMA

Aiškindamas, kodėl pelėsis gali būti pavojingas, jis išskyrė tris pelėsio rūšis, kurios skirstomos pagal poveikį sveikatai.

Jis sakė: „Alerginis pelėsis, kaip išduoda jo pavadinimas, sukelia alergines reakcijas ir astmos priepuolius.

Patogeninis pelėsis daro didžiausią poveikį tiems, kurių imuninė sistema yra sutrikusi, taip pat sergantiems tam tikromis ligomis.

Pavojingiausia pelėsio rūšis – toksigeninis pelėsis – kelia didžiausią riziką žmonėms ir gali sukelti daugybę rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcijas, alergiją ar astmą.“

REKLAMA
REKLAMA

Kaip kovoti su drėgme namuose?

Norint, kad namuose nebūtų per daug drėgmės, Dave‘as turi kelis patarimus:

Bent trumpam atidarykite langus, kad patalpos prasivėdintų;

Namuose stenkitės palaikyti bent 14 laipsnių temperatūrą;

Jei yra didelis drėgmės perteklius, naudokite oro sausintuvą;

Reguliariai tikrinkite vietas, kuriose kaupiasi daugiausiai drėgmės, įsitikinkite, kad ten nesikaupia pelėsis;

Įsitikinkite, kad ventiliacinės angos nėra užstatytos daiktais.

Jis taip pat paaiškino, kodėl didelis drėgmės kiekis ir pelėsis dažniausiai tampa problema žiemos laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė: „Žiema yra geriausias laikas kauptis pelėsiui, nes dažnai uždengiamos ventiliacinės angos, rečiau praveriami langai ir durys, kad neišeitų šiluma. Dėl to padidėja kondensacija, o tai sudaro palankias sąlygas kauptis pelėsiui.“

Tai reiškia, kad norint sumažinti drėgmę ir užkirsti kelią pelėsio atsiradimui, svarbu užtikrinti gerą vėdinimą.

Jei namuose pastebėjote pelėsį, yra keletas naminių priemonių, kurios padės jį išnaikinti. Jei namuose užuodžiate neįprastą kvapą, Dave‘as rekomenduoja „išpurkšti vietą, kurioje atsirado pelėsis, baltojo acto purškalu, po to šią vietą nuvalyti karštu vandeniu ir soda“.

REKLAMA

Vis dėlto, ne visais atvejais gali pavykti išnaikinti pelėsį patiems ir gali prireikti ekspertų pagalbos.

Dave‘as sakė: „Jei pasireiškia alergijos paūmėjimai, nuolat kosėjate ar dažnai kartojasi peršalimas, tačiau nerandate tam aiškios priežasties, dėl to gali būti kaltas pelėsis. Tokiu atveju, kreipkitės pagalbos į specialistus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų