Dažniausios pelėsio atsiradimo vonios kambaryje priežastys dažniausiai yra ilgalaikė drėgmė, kurią sukelia ventiliacijos trūkumas, nesandari vamzdžių, čiaupų ir tualetų kanalizacijos sistema, rašoma express.co.uk.
Pelėsio galima lengvai išvengti imantis kelių paprastų atsargumo priemonių.
Valymo ekspertė Kerry Hale paaiškino: „Kadangi vonios kambarys dažnai yra drėgniausia patalpa namuose, pelėsis yra dažna problema, su kuria kažkada susidūrėme daugelis – jei ne visi iš mūsų. Yra keletas paprastų būdų, kaip išvengti pelėsio atsiradimo“.
Pasitelkite augalus
Kai kurie kambariniai augalai gali sumažinti oro drėgmę, o tai gali užkirsti kelią pelėsių atsiradimui. Geriausi augalai oro kokybei pagerinti ir drėgmei vonios kambaryje sumažinti:
Gebenė
Gebenė gali pašalinti ore esančią drėgmę ir yra puikus pasirinkimas mažiems vonios kambariams.
Vėzdūnė
Šiam augalui nereikia daug tiesioginės saulės šviesos, kad išgyventų, todėl tai puikus pasirinkimas vonios kambariams be langų.
Ilgalapis inkstpapartis
Tai puikus pasirinkimas drėgniems vonios kambariams, nes tai augalas, kuris klesti netiesioginėje saulės šviesoje ir drėgnoje aplinkoje.
Lieknoji palmikė
Lieknoji palmikė gali sugerti drėgmę per savo lapus. Jos gali išgyventi esant silpnam apšvietimui, todėl puikiai tinka laikyti namuose.
Tilandsija
Tilandsija geriausiai augs vonioje, kurioje yra langai. Jos taip pat sugeria drėgmę per savo lapus.
„Tinkami augalai gali veiksmingai sumažinti oro drėgmę, padėti sunaikinti esamus pelėsius ir užkirsti kelią jų atsiradimui“, – pridūrė specialistė.
Kaip išvengti pelėsio?
Atidarius langą po dušo, drėgmės perteklius ore natūraliai išsisklaidys. Gera ventiliacija sumažina galimybę kondensatui nusėsti ant sienų ir lubų. Jei vonioje nėra langų, norint atsikratyti perteklinės drėgmės, puikiai tiks ventiliatorius arba oro sausintuvas.
„Jei jūsų vonios kambaryje yra langas, atidarius jį iškart po dušo, drėgmės perteklius ore natūraliai išsisklaidys ir sumažins kondensato nusėdimą ant sienų, lubų ir aplink langus.
Jei neturite lango, nusišluostydami dušą padėsite pašalinti kondensato perteklių, kuris gali virsti pelėsiu“, – aiškino specialistė.
Kitas svarbus patarimas – reguliariai valykite vonią, nes švarus ir sausas vonios kambarys užkirs kelią pelėsio atsiradimui. Reguliarus rankšluosčių ir vonios kilimėlių skalbimas bei drėgnų rankšluosčių ir kilimėlių kabinimas sausose, gerai vėdinamose vietose taip pat padeda išvengti pelėsio.