darbovietė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbovietė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbovietė“.

22–34 metų amžiaus darbuotojai – nedarbingumo dėl ligų lyderiai: viską pakeitė pandemija

Amerikiečiai daug dažniau ima nedarbingumo dienas, o Z kartos atstovai (gimę nuo 1997 iki 2012 m.) šioje srityje yra lyderiai. Z kartos atstovai dažniausiai skambina į darbą dėl ligos. Jiems daugėja nedarbingumo dienų ir jie ima daugiau laisvadienių dėl psichinės sveikatos. Savo karjeros piko metu jie net išeina kūrybinių atostogų.
2024-09-22

Dėl streso darbe mirė 26-erių moteris: kolegų žingsnis šokiravo

26 metų moteris, dirbusi tarptautinėje konsultacinėje įmonėje „Ernst & Young“ (EY) Punoje, mirė dėl per didelio darbo krūvio, teigė jos motina. Anna Sebastian Perayil pradėjo dirbti EY diplomuota buhaltere vos prieš keturis mėnesius, galiausiai darbo spaudimas tapo per didelis, pasakojo jos motina Anita Augustine laiške, adresuotame EY Indijos valdybos pirmininkui Rajivui Memani.
2024-09-19

Darbas be poilsio pražudė 30-metį kiną: dirbo 104 dienas ir turėjo vos vieną išeiginę

Kinų dažytojas A'bao mirė po 104 dienų intensyvaus darbo be pertraukų, turėdamas tik vieną poilsio dieną. Darbdavys buvo pripažintas 20 proc. atsakingu už jo mirtį dėl pervargimo. 30 metų statybininkas mirė nuo organų nepakankamumo, kurį sukėlė ilgas ir įtemptas darbo krūvis. Kaip praneša laikraštis „South China Morning Post“, A'bao nuo 2023 m. vasario dirbo pagal griežtą darbo sutartį.
2024-09-10

Kasmetinės atostogos: štai kada galite išeiti anksčiau ir darbdavys privalo sutikti

Kiekvienam darbuotojui turi būti suteiktos ne mažiau kaip 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip 24 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos. Vis tik yra išimčių, kurias svarbu žinoti tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Apie tai – Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pranešime žiniasklaidai.
2024-01-30

Liūdna statistika: vartojančiųjų alkoholį darbe skaičius auga

Vartojančiųjų alkoholiu darbo vietose per pastaruosius aštuonerius metus padaugėjo, bendras rūkančių darbuotojų skaičius sumažėjo, rodo antradienį konferencijoje pristatytas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) tyrimas. Departamento komanda susistemino beveik dešimties tyrimų šioje srityje duomenis, kurie buvo atlikti nuo 2014 iki 2021 metų. Tyrimai buvo atliekami rengiant sociologines gyventojų apklausas.
Aktualijos 2022-09-27

Į Pravieniškes iš darbo nesugrįžo nuteistasis

Ketvirtadienį į Pravieniškių pataisos namus iš darbovietės negrįžo nuteistasis. 19 val. 34 min. Kauno apskrities vyriausiasis policijos pranešė, kad į Pravieniškių pataisos namus iš darbovietės negrįžo 29 metų nuteistasis. Kalėjimų departamente pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vengimas atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą.
Kriminalai 2022-07-22

Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo beveik 600 darbuotojų

Valstybės valdomas Lietuvos paštas antradienį informavo Užimtumo tarnybą, kad preliminariai planuoja atleisti 592 darbuotojus.  Praėjusią savaitę bendrovė pranešė, jog nuo birželio iki lapkričio atleis maždaug 600 iš 3,7 tūkst. darbuotojų. Didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai, taip pat mažės darbuotojų ir logistikos grandinėje bei administracijoje.  Darbuotojų išeitinėms išmokoms paštas numato skirti apie 800 tūkst. eurų.
2022-05-17

Medikės mirties sukrėsti kolegos atvėrė širdį: ją lygina su Romu Kalanta, žada liudyti teisme

Artimieji, kolegos ir pacientai atsisveikina su 36-erių Šiaulių respublikinės ligoninės medike, kurios savižudybė sudrebino Lietuvą. Gydytojos kolegos nepakluso ligoninės vadovybei ir prie įstaigos uždegė šimtus žvakių jos atminimui pagerbti, padėjo jos nuotrauką. Tam prieštaravusios vadovybės elgesį medikai vadina žemu ir liūdinančiu. Atvirai jie kalba ne tik apie medikės atminimą, bet ir apie psichologinį smurtą ligoninėje.

Koronaviruso situacija Lietuvoje: daugėja susirgimų šeimose, darbovietėse

Kovo mėnesį daugiausia susirgimų COVID-19 registruota šeimose ir darbovietėse, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Kaip BNS teigė gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė, per kovą šeimose registruota 34 proc. visų užsikrėtimų, o darbovietėse – 16 proc. visų užsikrėtimų. „Palyginus su sausio ir vasario mėnesio epidemiologinės diagnostikos rezultatais, matyti, jog užsikrėtimų šeimose registruojama daugiau.

Psichologas apie nuotolinį darbą: įmonės turėtų apriboti prisijungimą po darbo valandų

Karantinas dalį darbuotojų privertė iš biurų persikelti į namus. Ir nors nuotolinis darbas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti patraukliai, psichologai sako, kad yra dalykų, kurie, jais laiku nepasirūpinus, gali itin neigiamai paveikti tiek darbuotojų emocinę, tiek fizinę sveikatą.
2021-03-06
REKLAMA
REKLAMA

Lukašenka sako liepęs surengti kratas jo varžovo rinkimuose buvusioje darbovietėje

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka penktadienį pareiškė, kad teisėsauga jo nurodymu surengė kratas komerciniame banke „Belgazprombank“, iš kurio vadovo pareigų praėjusį mėnesį atsistatydino Viktoras Babarika, nusprendęs dalyvauti artėjančiuose prezidento rinkimuose. „Tiesą sakant, dar nesu susipažinęs su niuansais. Detaliai nežinau, kas ten vyksta. Tačiau pavedžiau tai Valstybės kontrolės komiteto pirmininkui – tuo užsiima finansinė policija.
2020-06-12

Joniškietis apvogė žmonos darbovietę: veikė moters nėštumo atostogų metu

Teisėsauga teismui artimiausiu metu planuoja perduoti bylą, kurioje joniškietis su bendru kaltinamas apvogęs žmonos darbovietę. Kaip pirmadienį pranešė Šiaulių apskrities policija, 31-erių joniškiečio žmona dirbo odontologijos klinikos registratore ir vyras jos darbovietėje pastebėjo po stalu stovintį nedidelį seifą, kurį lengva pasiimti ir išsinešti.

Mirtys darbe: pernai darbovietėse žuvo 24 žmonės

Pernai registruoti 24 mirtini įvykiai darbe, šešiais mažiau nei 2018 metais. Į šį skaičių neįtraukti įvykiai dėl kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimų, su jais žuvusiųjų darbe skaičius išauga iki 39, pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI). Iš viso inspekcija pernai gavo 121 pranešimą apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 100 tūkst. darbuotojų teko 3 nelaimingi atsitikimai darbe.
Aktualijos 2020-01-28

„Girteka Logistics“ ambicijos auga: priims šimtus naujų darbuotojų

Lietuviško kapitalo įmonė„Girteka Logistics“ 2017 metais organiškai augo 30 procentų. Pasiekė tokių rezultatų, kaip praneša, neplanuoja sustoti ir sieks dar didesnio augimo. „Girteka Logistics“ nurodo, kad tolimesniam planuotam įmonės augimui reikalingi verslo plėtros, pardavimų vadybininkai, finansininkai, analitikai, personalo, IT srities specialistai bei kitų specialybių profesionalai. „Girteka Logistics“ šiandien skelbia, kad turi daugiau nei 350 naujų darbo vietų.
2018-04-23

Lietuviai patenkinti savo profesija, bet nelojalūs darbovietei

 Daugiau nei 70 proc. Lietuvos gyventojų patenkinti pasirinkta profesija ir santykiais su kolegomis. Tačiau kalbai pasisukus apie darbo užmokestį, tokių gyventojų dalis nepasiekia nė pusės. Kaip rodo rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikto tyrimo duomenys, apsvarstę visus privalumus ir trūkumus, keisti darbą per artimiausius 5 metus ketina daugiau nei 50 proc. lietuvių.
2016-01-13

Klimato kaitos stabdymas darbovietėse

Šiuo metu vyksta nemažai diskusijų apie klimato kaitą ir poveikį ne tik žmonėms, bet ir visai gamtai. Mokslininkai mus visus perspėja, jog laukia ne patys gražiausi ir lengviausi laikai, jei nesugebėsime suvaldyti temperatūros pokyčių. Prognozuojama, jog dėl šiltesnio klimato iškris didesnis kritulių kiekis, dėl to padaugės įvairias pasaulio šalis siaubiančių potvynių, o kartais mūsų planeta smarkiai kentės ir nuo ilgų bei alinančių sausrų.
2014-06-02

Mobingo aukomis tampa stipriausi

Lietuviai – kantrūs žmonės, tačiau kartais kantrybė tampa didele našta, mano Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentė Jolanta Vveinhardt. Pirmąją knygą Lietuvoje apie mobingo (gaujos puolimo) problematiką išleidusi ekspertė teigia, kad lietuviai psichologinį smurtą darbe linkę kentėti 4–5 kartus ilgiau nei Vakarų Europos šalių gyventojai. Gal galėtumėte trumpai apibūdinti, kas yra mobingas? Mobingas yra sisteminis puolimas, kai įmonės darbuotojai susimoko prieš vieną kolegą.
2013-07-26

Tinkamiausi užkandžiai darbo metu – bananai ir riešutai

Daugelis žmonių darbo metu retai randa laiko normaliems pietums. Tai gali lemti nuovargio jausmą ir negebėjimą susikaupti. Šią problemą išspręstų tinkami užkandžiai, rašo „The Guardian“. Užuot kramsnojus šokoladą ar sausainius, reikėtų rinktis tokius užkandžius, kurie yra ne tik skanūs, bet ir sveiki bei sotūs. Dietologai ir mitybos specialistai sudarė tinkamiausių užkandžių darbe sąrašą. 1. Bananai. Šie nebrangūs, skanūs ir sveiki vaisiai patenka į geriausių užkandžių sąrašo viršūnę.
2013-03-28

Darboholikai – patys blogiausi darbuotojai

Darbe užtrunkate iki vėlyvo vakaro? Dirbate savaitgaliais, o miego valandas iškeitę į darbą prie kompiuterio išdidžiai atšaunate, kad „pamiegosite, kai numirsite“? Tikite, kad jei kuo daugiau dirbsite, tuo daugiau padarysite? Kad viršvalandžiai bus įvertinti kaip nepaprastas jūsų indėlis įmonei? O kuo ilgiau užtruksite darbe, tuo didesnį įspūdį padarysite darbdaviui? Pavadintas darboholiku retas kuris nuliūsta, priešingai – didžiuojasi savo atsidavimu darbui ir tiki, kad geru darbuotoju gali būt...
2013-03-23

Kaip palikti darbą?

Ketinate palikti savo darbovietę? Tuomet pasistenkite, kad atsisveikinus su kolegomis viršininkas svajotų apie jūsų sugrįžimą. Išeidami palikite pravertas duris ir galimybę grįžti, rašo „Galssdoor“. Pateikę prašymą dėl atleidimo visų pirma informuokite artimiausius kolegas, su kuriais palaikėte geriausius santykius. Ateityje jums dar gali prireikti šių žmonių pagalbos, todėl nepamirškite padėkoti už palaikymą. Leiskite jiems aiškiai suprasti, kokia svarbi buvo jų pagalba.
2013-03-11

Ką gali atskleisti darbo stalas?

Ant darbo stalo esantys daiktai ir papuošimai daug išduoda apie darbuotoją. Biure žmonės stengiasi parodyti savo tikslus ir vertybes, rašo portalas ,,Entrepreneur“. Darbo stalas yra duomuo, kurs gali parodyti tinkamiausią būdą, kaip vadovui efektyviau suprasti ir motyvuoti darbuotoją. „Žmonės nori, kad apie juos žinotų. Jautiesi sveikesnis, laimingesnis ir žymiai produktyvesnis, kuomet kiti mato, koks esi“, – teigia Samas Gosslingas, psichologas ir Teksaso universiteto profesorius.
2013-01-26

Nauja darbo politika: atostogauk, kiek nori

Norėdamos paskatinti darbuotojų kūrybingumą, sumažinti darbuotojų kaitą bei užkirsti kelią jų išsekimui, kai kurios įmonės siūlo savo kolektyvui pačią geriausią įmanomą privalumą – neribotas apmokamas atostogas, rašo „Wall Street Journal“. Darbdaviai teigia, kad parodydami, jog pasitiki savo darbuotojais, jie kuria gilesnio pasitikėjimo kultūrą. Nors ši praktika vis dar eksperimentinėje stadijoje, įmonės teigia, kad kol kas nematė didelio piktnaudžiavimo šia sistema.
2012-12-17

10 būdų, kaip tapti geresniu darbuotoju

Aukšto nedarbo lygio laikais išlaikyti savo darbo vietą tampa svarbu kaip niekada. Kad įsitvirtintumėte savo darbovietėje ir pakiltumėte karjeros laiptais ar išvis pakeistumėte savo darbo vietą verta pagerinti savo darbo rezultatus. „Forbes“ siūlo dešimt būdų kaip galima tai padaryti. Visų pirma, tapkite organizuotais. Kai jus atakuoja elektroniniai laiškai, žinutės „Skype“, „Facebook“ ir visa kita, tampa sudėtinga susitvarkyti su darbo krūviu.
2012-11-09

Darbingumo receptas: kaip dirbti nešvaistant laiko

Nuo pat ryto kamuoja įkyrūs pranešimai apie naują elektroninį laišką, per susitikimus tenka atsakinėti į žinutes išmaniajame telefone, darbo metu nuolatos knieti patikrinti „Facebook“ naujienas. Likus valandai iki darbo pabaigos suprantate, kad nepavyko padaryti nė pusės darbų, kuriuos suplanavote ryte. Padėtis pasitaisytų, jeigu darbo metu vadovautumėtės vos keliomis auksinėmis taisyklėmis, rašo „Inc.“ Pirmiausia reikia atlikti svarbiausius darbus.
2012-10-06

Kaip kovoti su kolegomis zirzliais

Vienas didžiausių darbo biure iššūkių – kaip susidoroti su darbovietės zirzliais. Dažniausiai geriausia yra tiesiog pasišalinti, tačiau tai padaryti gali būti sunku šiandienos komandiniu darbu paremtose darbovietėse. Tyrimai rodo, kad būnant šalia chroniško niurzgėtojo, kuris viskuo skundžiasi, mažėja produktyvumas.
2012-09-30

Kaip technologijos keičia mūsų darbo vietą?

Naujos technologijos kasdien pamažu keičia mūsų darbo vietas ir darbo įpročius. Tai padarė internetas, „Skype“, išmanieji telefonai. Per ateinančius dešimtį metų galime išvysti dramatiškesnių pokyčių savo darbovietėse, kurių pačių gal net nebebus. Pasak ekspertų, iki 2025 m. bus įmanoma į biurus, atsirasiančius kaip holograma ore, patekti vienu akies mirksniu. Iki kitų metų daugiau nei 800 mln. namų bus 1,2 mlrd. susietų elektroninių prietaisų, teigia IBM.
2012-09-25

Ką daryti, kai nekenčiate savo darbo

Dažnas atsiduriame tokioje padėtyje, kai turimas darbas tampa kančia. Prieš prasidedant vasarai 18 proc. lietuvių tvirtino, kad dabartinis jų darbas netenkina, rodo „TNS LT“ vykdomas šalies darbuotojų lojalumo indekso tyrimas. Per septynerius metus, kai paskutinį kartą 2005 metais buvo atliktas šis tyrimas, nepasitenkimo lygis išaugo 3 procentais. Kaip „Forbes“ teigė Katharine Brooks iš Teksaso universiteto, nepasitenkinimą darboviete gali kelti įvairios priežastys.
2012-08-26

„Google“ motyvacijos fenomenas Lietuvoje

Įvairus darbuotojų skatinimas tapo šiuolaikinio verslo kliše, kai darbdaviai suprato, kad šiaip sau niekas nedirba. O dabar tenka pasiūlyti ne tik piniginę premiją, bet ir nupirkti naujų kompiuterinių žaidimų ar leisti į biurą atsivesti augintinį. Motyvuoti darbuotojus galima įvairiai, tačiau turbūt vieni labiausiai išsiskiriančių yra Silicio slėnio darbdaviai ir įvairios JAV kompanijos.
2012-08-17

Ką turite padaryti prieš išeidami iš darbo?

Dažnai žmonės vieną dieną nebeištvėrę rūpesčių darbe parašo atsistatydinimo laišką ir iš jo išeina nepasidomėję jokiomis alternatyvomis ir galiausiai vėl susiduria su stresu, nes negali rasti kito darbo. Forbes pataria, ką reikia daryti, kad išėję iš seno darbo neatsidurtumėte aklavietėje. Pradėkite darbo paiešką anksti Dešimt minučių po to, kai parašote prašymą išeiti iš darbo, nėra geriausias metas pradėti ieškoti naujo darbo.
2012-08-04

Susirinkimai tėra laiko švaistymas?

Darbe vykstantys susirinkimai, per kuriuos aptariami svarbiausi įmonės klausimai, yra neišvengiama kiekvienos kompanijos ar institucijos veiklos dalis. Nereikia manyti, kad jie visiškai beverčiai, tačiau reikia pripažinti, kad daugelyje bendrovių vykstantys susirinkimai yra tuščias laiko švaistymas. Inc.com pateikia kelias priežastis, kodėl kompanijų darbuotojai nemėgsta tokių susirinkimų.
2012-07-29

Savo profesija ir darboviete patenkintas tik kas antras lietuvis

Vos daugiau nei pusė apklaustųjų yra patenkinti pasirinkta profesija ir esama darboviete. Kas šeštas norėtų visai kitos specialybės. Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesiryžta keisti nemėgstamos profesijos – baimė prarasti finansinį stabilumą.
2012-07-03

Tyrimas: darbuotojo amžiaus kriterijus svarbus kas antroje įmonėje

Septyni iš dešimties darbuotojų yra girdėję ar net patys patyrė situaciją, kai vyresnio amžiaus žmogus nėra priimamas į darbą dėl amžiaus. Atrodo, patirties turintys darbuotojai – paklausūs, tačiau susiklosto atvejų, kai už patirtį pasidaro svarbesnė amžiaus riba. Patys darbuotojai, paklausti, kam, jų nuomone, sunkiau įsidarbinti – jaunam ar vyresniam žmogui, teigia, kad darbą gauti sunkiau vyresniems kandidatams (48 proc.), rodo darbo paieškos portalo CVbankas.
2012-05-29

Taupymas Skandinavijoje kuria darbo vietas Baltijos valstybėse

Pasaulinė ekonomikos krizė privertė Stokholme veikiančią bendrovę „H1 Communication“ ieškoti išlaidų mažinimo galimybių. Tokį šansą bendrovei suteikė už 760 kilometrų įsikūręs Talinas, rašo „Bloomberg“. Šiuo metu 10 proc. įmonės darbuotojų yra estai, kurių darbo užmokesčio sąnaudos penkiais kartais mažesnės nei švedų. Įmonė vadovas Mattias Loovas ateityje ketina plėsti veiklą Baltijos valstybėse, nes regiono darbuotojai puikiai atlieka skambučių centro ir techninės pagalbos funkcijas.
2012-05-14

Kaip pakeisti taisykles ir dirbti geriau

„Nulaužti“ reiškia permontuoti sistemą tam, kad būtų pasiektas skirtingas ar geresnis rezultatas, rašo BBC. „Darbas“ jau kurį laiką reiškia struktūrizuotų biurokratinių procesų eilę, kuriais iš žmonių darbo gaunama finansinė vertė. Pirmasis apibrėžimas šiuo metu yra populiaresnis nei bet kada anksčiau. O pastarasis – ant išnykimo ribos.
2012-05-07

Nauja darbo epidemija – nuobodulys

Jis išsunkia mūsų motyvaciją, sustabdo mus nuo tobulėjimo ir net gali mus priversti norėti daugiau darbo, rašo „Daily Mail“. Pasak naujų studijų, nuobodulys darbovietėse auga ir veikia visus nuo karjeristų iki paprastų darbininkų. Pasak Sandi Mann, psichologijos dėstytojos Lancashire universitete, nuobodulys, po pykčio, yra labiausiai užgniaužiama emocija darbovietėje.
2012-05-06

Kada ir kaip juokauti darbovietėje?

Visi mėgstą humorą, tačiau ne visas humoras yra geras. Tinkamu laiku ir vietoje panaudotas humoras yra puiki lyderio savybė, rašo „Forbes“. Tuo tarpu, neskoningi pokštai gali tapti rimtu trūkumu. Lyderiui gana lengva sulaukti juoko – tai garantuoja jo pozicija. Tad lyderiai turi gebėti atskirti mandagų kikenimą nuo nuoširdaus kvatojimo. Geras humoro jausmas suartina žmones, blogas – atstumia. Humoro prigimtis yra ta, kad jo dažniau nesuprantama nei atvirkščiai.
2012-04-13

Kada keisti darbovietę?

Ar dabar yra tinkamas metas keisti darbdavį? O gal geriau likti esamoje darbovietėje ir išspausti iš jos viską, kas geriausia? Šiomis dienomis geriausias kelias tobulėti – keisti darbovietes, rašo Time.com. Prasidėjus recesijai, žmonės, turintys darbus, įsikabino į savo darbovietes. Net jeigu jose žmonės jautėsi nelaimingi, ieškoti darbo kitoje kompanijoje atrodė labai rizikinga. Visur galėjo staiga būti sumažintas žmonių skaičius.
2012-04-12

Purvinoji biuro pusė

Darbas iš namų turi privalumų: nėra aprangos kodo, nereikia kasdien ilgai keliauti į kontorą, dėmesio neblaško darbuotojų susirinkimai. Dirbdami namie taip pat galite išvengti sezoninių gripo protrūkių ir peršalimų, nes nesusitinkate su kitais žmonėmis. Jei dirbate biure, verta žinoti slaptas vieteles, kuriose slepiasi daugiausia bakterijų ir virusų. Arizonos universiteto (JAV) mikrobiologijos profesorius Charlesas Gerba teigia, kad mažiausiai jaudintis turėtumėte dėl tualeto. Asmeninė erdvė.
2012-03-05

Darbo pokalbis: ką daryti išgirdus suktą klausimą?

Šiais laikais kvietimas į darbo pokalbį daliai žmonių nuskambėtų lyg kvietimas į šventę, bet peržengus bendrovės slenkstį potencialūs darbdaviai jus įvarys į tikrą minų lauką. „Kitoje stalo pusėje sėdintis darbdavys praleidžia valandų valandas tokiuose pokalbiuose. Todėl sukti klausimai gali būti panaudoti kaip laiko valdymo priemonė, padedanti greitai pašalinti mažiau kvalifikuotą kandidatą“, – „Forbes“ cituoja knygos „Darbo pokalbiai žaliems“ (angl.
2012-02-27

Palieku darbą su trenksmu

Daugeliui teko susidurti su jausmingais įmonę paliekančių bendradarbių atsisveikinimo el. laiškais, rašo „The Wall Street Journal“. Neretai mes net nepažįstame žmonių, kurių atsisveikinimo laiškas, pradedamas pabodusiais žodžiais: „Man buvo labai malonu su jumis dirbti...“ – atskrieja į el. pašto dėžutę. Atsisveikinant yra galimybė tarti paskutinį žodį įmonėje, tačiau priklausomai nuo laiško turinio ir įvairių aplinkybių jis tarp kolegų sukelia apkalbų, atodūsių ir kitokių reakcijų virtinę.
2012-02-05

Dešimt dažniausių klausimų, užduodamų darbo pokalbio metu

Darbo pokalbių metu užduodami klausimai gali skirtis iš esmės, bet visais jais potencialus jūsų darbdavys bando išsiaiškinti tuos pačius dalykus: jūsų patirtį ir gebėjimus atlikti jums siūlomą darbą; jūsų entuziazmą ir susidomėjimą siūlomu darbu; jūsų tinkamumą konkrečiai darbo pozicijai. „Telegraph.co.uk“ įvardija dešimt dažniausių klausimų, užduodamų darbo pokalbio metu.
2012-01-31

D. Rogozinas pasodino dvi tuopas šalia NATO būstinės

Buvęs Rusijos ambasadorius NATO, o dabar – Rusijos Federacijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas atsisveikindamas su buvusia darboviete šalia jos būstinės pasodino dvi tuopas, informuoja „RIA Novosti“. Žurnalistų nuomone, šis žingsnis turi tam tikrą simbolinę reikšmę, kadangi Rusijos raketų kompleksas irgi vadinamas „Topol – M“ (liet. – „Tuopa–M“). Iš pradžių D. Rogozinas norėjo medelį pasodinti NATO būstinės teritorijoje, tačiau organizacijos administracija tokiam žingsniui leidimo nedavė.
2012-01-14

„Mars, Incorporated“ pateko į 25 geriausių globalių darboviečių sąrašą

Š. m. spalio mėnesį  Niujorko biržoje vykusiuose geriausių globalių darboviečių apdovanojimuose nuskambėjo ir „Mars, Incorporated“ pavadinimas. Geriausių darboviečių sąrašą sudarė JAV tyrimų, konsultacijų ir mokymų institutas „Great place to work“, bendradarbiaudamas su vienu įtakingiausiu verslo žurnalu „Fortune“. „Mūsų globalų verslą skirtingose šalyse tampriai jungia penkių „Mars“ principų kultūra.
2011-11-08

Trys verslo lyderystės sėkmės principai

„BusinessInsider“ pasakoja apie verslo lyderį apibrėžiančius sėkmės principus bei pateikia tris metaforas, kurių pagalba potencialūs verslininkai galėtų efektyviai užsitikrinti savo sėkmę verslo pasaulyje. Aiškindamiesi verslo lyderių karjeros ypatumus, žurnalistas Peteris Fuda ir jo kolega Richardas Badhamas išskiria „virtuvės šefo“, „trenerio“ ir „matrioškos“ analogijas. Tad „BusinessInsider“ glaustai aiškina, ką šios metaforos galėtų reikšti verslo lyderystės kontekste.
2011-10-26

Tramdomieji marškiniai – ne tik ligoniams

Pavogti kvepalai, į rankinę paslapčia įkištos virusų knibždančios panaudotos medicininės pirštinės, pliūpsniai keiksmų ir aidintys necenzūriniai žodžiai – kaltinimai, žarstomi viena kitai dvidešimtus metus Jotainių pensione skaičiuojančios socialinės darbuotojos ir prieš pusantrų metų įsidarbinusios bendrosios praktikos slaugytojos. Įtūžį lieja darbuotojos Psichikos ligonius glaudžiančio Jotainių pensiono sienas drebina ne globotinių, o tarp pačių darbuotojų įsiplieskusios aistros.
Kriminalai 2011-05-19

Ko nedera daryti darbe

Viršininkas tavęs nemėgsta, ir tu nežinai kodėl? Pagalvok, gal darai tai, ko darbdaviai ir bendradarbiai nemėgsta labiausiai? Tyrimą apie tai, kas labiausiai erzina mus ir kitus darbe, atliko tyrimų kompanija CBOS. Pasirodo, viršininkui ir bendradarbiams didžiausia problema yra išgėrusio darbuotojo pasirodymas darbe: tik kas šimtasis apklaustasis neturi nieko prieš darbuotojo atėjimą į darbą šiek tiek apsvaigusiam.
2011-05-16

Apžvalga: Seimas vienintelė darbovietė, kurioje leidžiamos pravaikštos ir alkoholis

Vakar šalies vadovai sveikino jaunimą mokslo metų pradžios proga. Savo planų aplankyti tik blizgančias ar blizginamas mokyklas valdžia nepakeitė. Gražių kalbų prisiklausę moksleiviai bei studentai jau šiandien vėl susidurs su kasmetiniais sunkumais. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, lyg nuo to pagerėtų švietimo situacija, stengėsi aplėkti kuo daugiau įstaigų.

Vietinės įmonės kinams patinka vis labiau

Kinai tampa vis ištikimesni tėvynei, net ir rinkdamiesi darbovietę. Didžiausias Kinijos darbo paieškų tinklapis paskelbė naujos apklausos rezultatus bei 50 įmonių, kuriose kinai labiausiai nori dirbti. Į penkiasdešimtuką pateko tik trys ne Kinijoje įkurtos įmonės: „Google“, „Microsoft“ ir „Procter & Gamble“, tiesa, visos jos – pirmajame dešimtuke. Bet, palyginus su 21 įmone, kuri šiame sąraše buvo pernai, šis rezultatas rodo pokyčius.
2010-08-29

Įstatymas skatins darbdavius įdarbinti patirties neturinčius asmenis

Darbdaviai, pirmą kartą pagal darbo sutartį įdarbinę samdomo darbo patirties neturėjusius asmenis, bus atleisti nuo dalies socialinio draudimo įmokų mokėjimo. Seimas trečiadienio posėdyje priėmė atitinkamas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama paskatinti darbdavius priimti į darbą patirties neturinčius asmenis.
2010-06-30

Kodėl darbuotojai nepatenkinti darbu?

Darbe pasitaiko įvairių kasdienių situacijų, kurios būna ir džiaugsmingos, ir sukelia liūdesį. Tačiau kokie veiksniai labiausiai liūdina darbuotojus, kodėl dirbantieji skundžiasi ar būna nepatenkinti darbu? Darbo paieškos portalas CVbankas.lt paklausė savo vartotojų nuomonės, išsiskyrė keli pagrindiniai požiūriai.
2010-03-16
Į viršų