Kinai tampa vis ištikimesni tėvynei, net ir rinkdamiesi darbovietę.
Didžiausias Kinijos darbo paieškų tinklapis paskelbė naujos apklausos rezultatus bei 50 įmonių, kuriose kinai labiausiai nori dirbti. Į penkiasdešimtuką pateko tik trys ne Kinijoje įkurtos įmonės: „Google“, „Microsoft“ ir „Procter & Gamble“, tiesa, visos jos – pirmajame dešimtuke. Bet, palyginus su 21 įmone, kuri šiame sąraše buvo pernai, šis rezultatas rodo pokyčius.
Toks kintantis kinų pasirinkimas susijęs ir su finansine krize. Kinijoje įsikūrusios kompanijos jiems tiesiog atrodo saugesnės, nei tarptautiniai milžinai.
„Pirmoji sąraše esanti „China Mobile“ išsilavinusiems jauniems kinams atrodo suderinanti geriausius „abiejų pasaulių“ bruožus,“ – sako Andy'is Mokas, vadovų paieškos firmos „Red Pagoda Resources“ prezidentas. „Ši įmonė, kaip ir didžioji dalis kitų sąraše esančių, priklauso valstybei, bet puikiai konkuruoja komerciškai. Kitos įmonės, kaip antroje vietoje esanti interneto milžinė „Alibaba“, matomos kaip turinčios daug ateities galimybių.“
Pasitikėti statistika Kinijoje aklai negalima. Iki šiol neaišku, kurie tyrimo rezultatai buvo pakeisti valstybės užsakymu ar jos politikos įtaka. „Dauguma ieškančių darbo jaunuolių gali sakyti, kad nori dirbti valstybės valdomose kompanijose vien todėl, kad taip sakyti yra saugiau, „teisingiau“ politiškai,“ – teigia vienas užsienio verslų Kinijoje konsultantų.
Valstybei palankesnis pasirinkimas gali smarkiai kirsti ir taip negaluojančiai Pekino tarptautinio verslo bendruomenei. Jauni talentai bei gerus universitetus baigę darbuotojai užsieniečiams Kinijoje pamažu tampa vis sunkiau įgyjamu ištekliu.