concorde

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „concorde“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „concorde“.

Dužusi skrydžio svajonė: viršgarsinio lėktuvo „Concorde“ agonija

Dar Antrojo pasaulinio karo pabaigoje nacistinė Vokietija, SSRS ir JAV pradėjo pilnaverčių reaktyvinių lėktuvų eksploataciją. Netrukus atsirado ir pirmieji civilinių lėktuvų pavyzdžiui, o jau 1950-1960 metais buvo pasiektas toks technologinis progresas, kad atsirado pirmieji viršgarsinių lėktuvų modeliai. Tačiau jau beveik 20 metų civilinė aviacija tokių lėktuvų nebenaudoja ir viena iš priežasčių kodėl – „Concorde“ nesėkmė.
2019-06-24

Viršgarsiniai skrydžiai atgimsta: kuria greičiausią lėktuvą pasaulyje

Nauja aeronautikos bendrovė pasiskelbė kursianti greičiausią lėktuvą pasaulyje. Pačių gamintojų teigimu, jie susirinko užsiimti inžineriniais sprendimais, o ne mokslu. JAV įsikūrusi „Hermeus“ paskelbė apie planus sukurti lėktuvą, pasieksiantį 5 Machų greitį. Toks lėktuvas galėtų sutrumpinti skrydį iš Niujorko į Paryžių nuo daugiau nei 7 valandų iki 1,5 valandos. „Hermeus“ tikina, kad finansavimą užtikrina „Khosla Ventures“, tačiau atsisakė įvardinti konkrečią sumą.
2019-05-26

„Concorde“ istorija: taip greitai nebeskrisime niekad

Prieš dešimt metų nuolatos mažėjantis pasaulis staiga ėmė iš vėl išsiplėtė, rašo BBC. Prieš dešimtmetį buvo sustabdyta garsiausio pasaulio oro transporto atstovo – „Concorde“ – eksploatacija. Būtent tada viršgarsinėje oro transporto istorijoje buvo padėtas taškas.
2013-10-30

Vietoj legendinio „Concorde“ į padanges kils „Skylon“

Kodėl nebuvo didžiausio aviacijos pasaulio inžinerijos stebuklo palikuonių ir tikriausiai greitai nebus. Praeitą mėnesį Jungtinė karalystė paskelbė investuojanti 90 mln. $ į tai, kas buvo pavadinta svarbiausiu aeronautikos pasiekimu nuo reaktyvinių variklių išradimo. Viešasis investavimas kartu su privačiomis lėšomis bus naudojamas SABRE variklio prototipo gamybai.
2013-08-14

Viršgarsiniai lėktuvai: aviacijos triumfas, neišvengęs skaudžių katastrofų (I)

1969 metais pirmą kartą nuo Žemės atsiplėšė ir į dangų pakilo „Concorde“ – viršgarsinis keleivinis lėktuvas. Po 34 metų, 2003 m. lapkričio 26 dieną, „Concorde“ pakilo paskutinį kartą. Reguliariais komerciniais reisais „Concorde“ skraidė 27 metus (nuo 1976 metų). Europoje „Concorde“ lėktuvai kildavo iš Paryžiaus „Charles de Gaulle“ ir Londono „Heathrow“ oro uostų. Perskrodę Atlantą, jie leisdavosi Niujorko „John F. Kennedy“ arba Vašingtono „Dulles“ oro uostuose.
2012-10-27

Iš Tokijo į Paryžių – per pustrečios valandos

Keleiviai netrukus galės nuskristi iš Paryžiaus į Tokiją per 2,5 valandos, bent jau taip teigia kompanija EADS, pristatydama savo hipergarsinio keleivinio lėktuvo idėją, rašo portalas „Aviation Week“. Hipergarsiniu komerciniu lėktuvu galėtų skristi nuo 50 iki 100 keleivių. EADS vyriausiojo techniko Jeano Botti teigimu, vadinamoji Nulinės emisijos hipergarsinė transportavimo (Zehst) sistema teoriškai turėtų užpildyti po „Concorde“ lėktuvų pasitraukimo atsiradusią nišą rinkoje.
2011-06-21

Dėl tragiškos „Concorde“ nelaimės apkaltintos oro linijos

Prancūzijos teismas pripažino, jog „Continental Airlines“ yra atsakingos už lėktuvo „Concorde“ avariją 2000 liepą, rašo „news.com.au“. „Air France“ priklausančiu lėktuvu skrido 109 žmonės, daugiausia – vokiečių turistai. Nelaimės, nutikusios lėktuvui vos pakilus iš Charles de Gaulle oro uosto, metu žuvo visi keleiviai bei dar keturi ant žemės buvę žmonės. Prancūzų prokurorai tikino, jog nelaimė įvyko dėl titano strypo, atskilusio nuo „Continental DC10“ lėktuvo jam besileidžiant.
2010-12-07

NASA ir turizmas: nuo Niujorko iki Sidnėjaus per tris valandas

NASA įsitraukia į turizmo pramonę, rašo „dailymail.co.uk“. Tai – didžiausių žymiausio Amerikos miesto mylėtojų svajonė – lėktuvas, kuris sugebėtų iš bet kurio pasaulio kampelio atgabenti jus čia per kelias valandas. Ir dabar ši svajonė jau yra gerokai arčiau realybės – mat NASA ruošiasi konstruoti viršgarsinius lėktuvus, galinčius skristi Žemės atmosferoje. Tai – revoliucinis kelionės būdas, radikaliai sumažinsiantis tolimų kelionių trukmę.
2010-11-05

Garsaus avantiūristo mirtis kupina paslapčių

Žinomo kauniečio 61 metų Šabtajaus Kalmanovičiaus nužudymą galbūt dar ilgai gaubs nežinios skraistė. Lapkričio 2-osios pavakare triukšmingą Maskvos centrinės gatvės šurmulį perplėšė skardus šūvių garsas. Prabangiu kostiumu vilkintis Š. Kalmanovičius pakirstas profesionalių samdomų žudikų paleistų kulkų mirė atsilošęs brangaus automobilio „Mercedes-Benz S 500“ priekyje. Portalas „Balsas.

Komerciniai „Virgin Galactic“ orlaiviai stebės Žemės klimatą

Kompanijos „Virgin Galactic“ orlaiviai „WhiteKnightTwo“ ir „SpaceShipTwo“ be savo komercinės misijos - keleivinių skrydžių į kosmosą - atliks dar ir mokslinius tyrimus. Lėktuvuose bus sumontuoti specialūs sensoriai, kuriais dideliame aukštyje bus stebimos šiltnamio efektą sukeliančios dujos.  „WhiteKnightTwo“ sugeba pakilti aukščiau už beveik bet kurį kitą orlaivį.
2008-10-01
REKLAMA
REKLAMA

Parduotas pirmasis privatus viršgarsinis lėktuvas „Aerion“

Tai  –  kompanijos „Aerion“ viršgarsinis verslo klasės lėktuvas - pirmasis privatus lėktuvas, kuris galės skrieti 1,6 karto greičiau už garsą. Nors šis lėktuvas realiai bus pristatytas tik 2014 metais, pirmąjį vienetą jau įsigijo Sheikh Rashid, Dubajaus karalius. Šis lėktuvas galės kirsti Atlantą per 2 valandas, ir nors jo kaina siekia 80 milijonų dolerių, kompanija prognozuoja, jog šiems lėktuvams nebus paklausos problemų.
2008-03-07

Lietuvos kamerinis orkestras sezoną pradeda su Barry Douglasu

Šį sezoną įdomių susitikimų su Lietuvos ir užsienio muzikais rengiantis Lietuvos kamerinis orkestras sezono atidarymo koncerte Filharmonijoje muzikuos su Lietuvos publikos jau pamėgtu pianistu iš Airijos Barry Douglasu. Šį kartą solistas atsiskleis ir pianisto, ir dirigento amplua. Spalio 17 d., 19 val., Filharmonijos Didžiojoje salėje vyksiančiame koncerte skambės W.A. Mozarto Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 12, A-dur bei Simfonija Nr.
2007-10-12
Į viršų