aš ir psichologija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aš ir psichologija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aš ir psichologija“.

Būdai, kaip sėkmingai kovoti su nuovargiu, stresu ir įtampa

Šiuolaikinėje skubančioje visuomenėje nuolat patiriamas aukštas streso lygis daug ką išveda iš pusiausvyros ir kenkia sveikatai, santykiams su aplinkiniais bei darbui. Negana to, gyvenimas, kupinas įvairiausių dirgiklių bei atsakomybės reikalaujančių užduočių, ilgainiui sukelia nuovargį.
2021-04-14

Paaugliai ir seksas

Dažniausiai manoma, kad seksas – tai viena nepatogiausių temų, kuriomis tenka kalbėtis su paaugliu. Vis tik dažnai tai būna tik išankstinė nuomonė, nes paaugliams kalbėtis apie seksą reikia. Jie gyvena seksualinį gyvenimą arba turi seksualinių fantazijų. Galvojimas apie intymų gyvenimą ir eksperimentavimas yra labai svarbūs paauglystėje, nes šis tarpsnis – tai savęs kaip suaugusiojo suvokimas, savo tapatybės, taip pat ir seksualinės, ieškojimas.
2011-08-13

Jo didenybė Kontrolierius (II)

Atpažinti užkietėjusį kontrolierių nėra labai sudėtinga – psichologai jau senokai nutapė gana aiškų jo portretą. Taip, kontrolieriai dažnai eina vadovaujamąsias pareigas (juk taip jų polinkis kontroliuoti tampa teisėtas), bet tai toli gražu nėra būtina sąlyga. Praėjusiąją straipsnio dalį skaitykite čia. Ko bijo kontrolieriai? Psichologijos mokslų daktaras Gerry Heisleris teigia, kad labiausiai kontrolieriai bijo santykių.
2011-08-06

Jo didenybė Kontrolierius (I)

Kadaise „Anties“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas, nutaisęs šiurpoką balsą, dainavo: „Troleibuse ji dirba kontroliere. Aplinkui išsivystė siaubas. Stovėjau lyg suakmenėjęs – jaučiausi prieš keleivius kaltas.“ Psichologai išskiria du kontroliuoti linkusių žmonių tipus: tai tardytojas, kritikuojantis kitų elgesį, ir grasinti mėgstantis gąsdintojas.
2011-08-05

Pinigai ir sėkminga santuoka (II)

Sutuoktinių  santykiai gali pašlyti ne tik dėl nesutapusių  charakterių, bet ir dėl ydingai tvarkomų  finansų. Pinigų trūkumas, neteisingas jų  paskirstymas ar nevienoda įtaka priimant su turtu susijusius sprendimus tampa rimta kliūtimi vedybinei laimei. Tęsinys. Pradžią skaitykite čia. Dalijimosi principas Pagrindinis sėkmingos santuokos principas – viskuo turi būti dalijamasi.
2010-07-25

Pinigai ir sėkminga santuoka (I)

Sutuoktinių  santykiai gali pašlyti ne tik dėl nesutapusių  charakterių, bet ir dėl ydingai tvarkomų  finansų. Pinigų trūkumas, neteisingas jų  paskirstymas ar nevienoda įtaka priimant su turtu susijusius sprendimus tampa rimta kliūtimi vedybinei laimei.
2010-07-24

Kelionėje viskas kitaip

Pamenu vaikišką rašytojo Janoscho knygelę „Panama labai graži“, kurioje Meškiukas ir Tigriukas ramiai sau gyveno trobelėje paupy. Bet vieną dieną du draugai aptinka upėj plūduriuojant dėžę, kvepiančią bananais. Ant dėžės yra užrašas „Panama“, todėl knygutės herojai nusprendžia, kad Panama kvepia bananais ir yra jų svajonių šalis.
2010-06-29

Svarbiausia - būti svarbiam

Susitarti dėl interviu su tūkstančius pacientų turinčia žymia gydytoja oftalmologe Sigita Paruliene-Musteikyte (51 m.) nėra paprasta. Apsilankius jos didžiuliame kabinete prabangiame Liuksemburgo Limpertsbergo rajone, per pusantros valandos vargu bau apsisuksi.
2010-06-21

„Aš ir PSICHOLOGIJA“ birželiui

Pasirodė naujas „Aš ir PSICHOLOGIJA“ žurnalas birželio mėnesiui. AŠ ASMENYBĖ 8 Sukurti save Pokalbis su Seimo nare Marija Aušrine Pavilioniene MES TĖVAI 14 Kaip priversti paauglius dirbti? Susikalbėti su vaiku, kuris jau ne visai vaikas, gali būti sudėtinga. 20 Suaugę vaikai ir jų tėvai Kada iš tikrųjų tampama suaugusiuoju? AŠ IR TU 24 Apie meilės kišenes Pinigai – vienas iš (bet ne vienintelis) santykių išteklių.
2010-06-21

Valia: drausmės ir laisvės vestuvės

Koks yra valingas žmogus? Prieš akis man iškyla rūstaus veido, tvirto sudėjimo drąsuolio iš senovinio epo vaizdinys. Šiam herojui svetimos tokios sąvokos, kaip atidėliojimas, tingėjimas, išglebimas. Jis vadovaujasi visapusiška disciplina ir kryptingai žygiuoja tikslo link. Tačiau grįžkime prie mirtingųjų.
2010-05-20
REKLAMA
REKLAMA

Naujas žurnalo „Aš ir psichologija“ numeris

Naujasis gegužės mėnesio žurnalo "Aš ir psichologija" numeris, jau laukia Jūsų. Šį kartą dėmesio laukia straipsniai apie homoseksualus, santykius tarp kolegų, taip pat skaitykite apie vaikų priežiūrą bei savarankiškumo ugdymą. 8 AŠ ASMENYBĖ Teatro bėgikas Interviu su aktoriumi Kostu Smoriginu. 12 AŠ DIRBU Draugas – darbo dienomis Ar verta artimai draugauti su bendradarbiais? 18 MES TĖVAI Langas į pasaulį Kalbų stovyklos – neužmirštama vasaros patirtis.
2010-05-13

Balandžio mėnesio žurnalas „Aš ir PSICHOLOGIJA“

Naujajame "Aš ir PSICHOLOGIJA" numeryje: 8    AŠ ASMENYBĖ Gyvenimas eina pirmyn Interviu su legendine aktore ir režisiere Galina Dauguvietyte. 12    AŠ DIRBU Gyvenimą keičiantis sprendimas Studijos užsienyje – puikus karjeros startas. MES TĖVAI 16    Jūsų vaikai – ne vaikai jums Tėvų bendravimo klaidos. 20    Kaip išgyventi dukros paauglystę Belaukiant, kol vikšrelis taps drugiu.
2010-04-14

Melas sau

Melas melui nelygu. Susidūrę su akivaizdžia neteisybe su pasipiktinimu išrėžiame: „Bet juk tai tikras melas!“ Atlaidžiai sakome „tai buvo baltas melas“, nedidelę apgaulę teisindami tuo, kad tiesa būtų sužeidusi kito žmogaus jausmus. Tačiau yra dar vienos rūšies melas, kurį pripažinti – sunkiausia. Tai – melas sau. Galime tvirtai nuspręsti sąmoningai nemeluoti kitiems žmonėms. Galime nepripažinti ir baltojo melo pateisinimo bei jo atsisakyti.
2010-04-13

Stebuklai kasdienybėje: psichologo žvilgsnis

Prieš keletą metų netyčia man pasiūlė sudalyvauti mįslingame seminare. Iš pristatymo supratau, kad bus mokoma pozityvaus mąstymo, bet sudomino tai, jog mokymosi būdai bus humoristiniai. Taip pat intriguojančiai skambėjo tai, kad darysime stebuklus ir atliksime magiškus ritualus.
2010-03-16

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ kovo mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: AŠ ASMENYBĖ Gyvybės paslaptis išlieka Pokalbis su vienu iš garsiausių širdies chirurgų V. J. Sirvydžiu. AŠ DIRBU Geras darbuotojas: nežinomas kintamasis Kas yra geras darbuotojas vadovo ir pavaldinio akimis? Kaip atsirinkti darbuotoją? Grupinės darbuotojų atrankos privalumai ir trūkumai. MES TĖVAI Psichologas mokykloje Kaip jis gali padėti? Būreliai: kuo daugiau, tuo geriau? Gerų dalykų irgi gali būti per daug.
2010-03-16

„Durnius – darbą, darbas – durnių“

Lietuvių tautosakoje posakių apie darbą – begalės. Gražių ir prasmingų, šlovinančių darbštuolius ir smerkiančių tinginius. Tik kažkodėl dabar atsiminiau šį: „Nuo darbo nebūsi bagotas, tik kuprotas.“ Gal kalti tie nelemti sunkūs laikai? „Visos tos priebalsės žodyje „darbas“ man skamba taip grėsmingai...“ – šypsosi Kauno darbo rinkos mokymo tarnybos psichologas Rimantas Glazneris.
2010-01-19

Sveikuolis optimizmas

Amerikiečių psichologas Martinas Seligmanas suskaičiavo, kad dvidešimto amžiaus antroje pusėje įvairiuose leidiniuose publikuota apie 46000 straipsnių depresijos tema ir tik 400 straipsnių džiaugsmo tema. Kažin ar per pastaruosius dešimt metų ši proporcija smarkiai pasikeitė. Taigi pakalbėkime apie optimizmą ir jo tyrimus. Liaudies išmintis sako, kad būti dugne yra lengviau nei į jį grimzti – pasiekus dugną, galima atsispirti ir vėl pradėti kilti į viršų.
2010-01-14

Sinchroniškumas: lemtingų ženklų psichologija

Jau daug dienų ramybės neduoda svarbus klausimas: niekaip negaliu apsispręsti, kaip teisingiau pasielgti tam tikroje situacijoje. Vieną rytą pasakoju draugui savo sapną ir jame nuskambėjusią frazę, kuri man pasirodė kaip atsakymas į kirbėjusį klausimą. Ir štai tą patį rytą įjungus televizorių pirmieji mane pasiekę žodžiai – ta pati frazė... Skeptikas sakys, kad tai tik sutapimas. Entuziastas teigs, jog tai Dievas arba visata siunčia man žinią.
2010-01-13

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ sausio mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: AŠ ASMENYBĖ Tik idiotai visada laimingi Kuo Marijus Mikutavičius skiriasi nuo Bridžitos Džouns? AŠ DIRBU Darbas. Perkrautas Nerimas dėl darbo paskatina vidinius sprendimus. MES TĖVAI Vaikų pyktis ir jo valdymo problemos Kaip elgtis su pykstančiu vaiku? Mokyklose – patyčių epidemija Apie patyčių priežastis ir sprendimo būdus.
2010-01-12

Atrasti naują vadovą savyje

Mažėjantis pelnas, nepatenkinti darbuotojai, įmonės perstruktūravimas – ekonomikos lėtėjimo laikotarpiu vadovai susiduria su visiškai kitokiais uždaviniais nei jai kylant. Jie sudėtingesni, reikalauja gilesnio emocinio pasirengimo bei psichologinių žinių. Sunkmečiu dažniau nei kitu metu žmonių akys krypsta į vadovus – apie vyriausybės pasirinktus metodus krizei spręsti diskutuoja net ir tie, kas niekada nesidomėjo politika nei ekonomika.
2009-11-29

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ lapkričio mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: 8  AŠ ASMENYBĖ Vilhelmas Čepinskis: „Smuikas – kerštingas instrumentas“ Pokalbis su smuikininku, pateisinusiu visas pedagogų viltis. 14 AŠ DIRBU Atrasti naują vadovą  savyje Kaip sunkmečiu turi dirbti vadovas? 18 MES TĖVAI Pagalbininkas nusivylusiems tėvams Elgesio ugdymo sistema – šiek tiek tvarkos kasdienybėje.
2009-11-12

„Stiklinių lubų“ reiškinys praktikoje

Energingos, šiltos, savimi pasitikinčios moterys pasitinka mane su šypsena. Labai moteriškos ir kartu dalykiškos. Prisėdame išgerti po puodelį  kavos. Mano pašnekovės bendravardės – p. Daiva Račkauskienė ir p. Daiva Rakauskaitė. Jos abi finansų analitikės, tik pasirinkusios skirtingus karjeros kelius. Jų vardai galbūt daug kam nežinomi – tai ne televizijos žvaigždės ir ne politikės. Bet vis dėlto šios moterys – neeilinės asmenybės.
2009-10-25

Šalin lyčių schemas!

Dažnai moterys visai nesijaučia diskriminuojamos ir netgi pačios viena kitą diskriminuoja. Vyrai taip pat moteris diskriminuoja dažnai nepagalvodami, be ypatingo preteksto. Todėl retas vyras ar moteris paklausti prisipažins, kad elgėsi diskriminuojančiai, nes tai daro automatiškai, nesąmoningai. „Stengiuosi, stengiuosi ir vis negana. Atrodo, taip niekad ir nesulauksiu įvertinimo. Girdžiu tik priekaištus ir kritiką.
2009-10-11

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ spalio mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: 8 AŠ ASMENYBĖ Laimingas žmogus – tai aš Kas džiugina Veroniką  Povilionienę? AŠ DIRBU 12 Šalin lyčių schemas! Kritiškas žvilgsnis į  moters galimybes užimti vadovės pareigas. 18 „Stiklinių lubų“ reiškinys praktikoje Pokalbis apie tai, ar tikrai moteris ir karjera – nesuderinama. MES TĖVAI 24 Kaip užauginti kūrėją? Vaiko kūrybingumo išsaugojimo pamokos.
2009-10-06

Liga, kuria didžiuojamės

Priklausomybė  nuo darbo – tai obsesinis-kompulsinis sutrikimas, pasireiškiantis tuo, kad žmogus sau kelia pernelyg didelius reikalavimus, negeba kontroliuoti darbo įpročių ir įsitraukia vien tik į darbą, atsisakydamas daugumos kitų gyvenimo sričių (B. E. Robinson, 1998). Aštuntajame dešimtmetyje Japonijoje atsirado terminas karoshi, reiškiantis mirtį ar ligą (pavyzdžiui, savižudybę ar širdies nepakankamumą, mirtinus astmos priepuolius), kurią sukelia persidirbimas.
2009-08-27

Vaikai išeina į visuomenę

Tėvai, besiruošiantys išleisti savo vaiką į darželį ar mokyklą, paprastai nerimauja net labiau už savo atžalą. Jie abejoja vaiko sugebėjimu prisitaikyti naujoje aplinkoje ir gerai joje jaustis, dažnai jaudinasi, ar pasikeitimai jo netraumuos.   Apie save tėvai tuo metu net negalvoja.
2009-08-11

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ rugsėjo mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: AŠ ASMENYBĖ 8 Aš  neturiu ką iš savęs išmesti Grafikė Jūratė  Rekevičiūtė pasaulį veikia menu. AŠ DIRBU 12 Liga, kuria didžiuojamės Persidirbimas gali baigtis ir mirtimi. 16 Tai, ką darau dėl savęs Ar menininkas gali būti darboholikas? MES TĖVAI 20 Vaikai išeina į visuomenę Šūsnis naudingų patarimų išleidžiantiesiems savo vaikus į mokyklą ar darželį.
2009-08-10

Cirko žmogus

Pasaulis yra absoliučiai normalus, nors ir kaip norėtųsi daugelį dalykų pervertinti ir sureikšminti. Šiuolaikinėje žiniasklaidoje būtent paprasčiausios smulkmenos labai dažnai paverčiamos itin svarbiais ir sensacingais įvykiais. Prie to taip pripratome, kad, net švelniai suniežtėjus nosiai, ūmai susireikšminame ir dėl pagreitėjusio širdies plakimo nebegalime pakilti nuo kėdės.
2009-06-28

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ liepos mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: AŠ ASMENYBĖ Žmonės, kurie nebijo Pokalbis su Nagliu Nasvyčiu – vienu iš „Tūkstantmečio odisėjos“ kapitonų. AŠ DIRBU Karjeros posūkiai ir kryžkelės Ką keisti – profesiją ar darbo vietą?   MES TĖVAI Vaikai – tėvų atspindžiai Šeimoje slopinami jausmai išsiveržia nepageidaujamu vaikų elgesiu. Kiek kartų tau reikės kartoti? Auklėjimo klaidos, kurias sunku pastebėti.
2009-06-25

Apie profesinio gyvenimo madas, vertybes, dilemas ir pasirinkimus

Labai populiaru ir madinga tapo orientuotis į rezultatą, siekti užsibrėžto tikslo, sėkmę it jautį čiupti už ragų, planuoti savo gyvenimą ir ryžtingu žingsniu žengti į palaimingą ateitį.   Knygos apie tai, kaip tapti laimingiems ir sulaukti pasisekimo, ragina susirikiuoti gyvenimą etapais, nusistatyti tikslus, nepasiduoti susidūrus su nesėkme ir priimti ją kaip gerą pamoką, mąstyti pozityviai ir tikėti savo galimybėmis.
2009-06-14

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ birželio mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: AŠ ASMENYBĖ 8 Eugenijus Laurinaitis: „Man šitas gyvenimas patinka.“ Gydytojas psichoterapeutas dalijasi profesine ir gyvenimiška patirtimi. AŠ DIRBU 14 Planuojame laimę: apie profesinio gyvenimo madas, vertybes, dilemas ir pasirinkimus Profesija – tai kelias, o ne jo pabaiga. 18 Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka Pokalbis su skraidančiu psichologu. Tiesiogine prasme. MES TĖVAI 22 Apie paauglio vidinį pasaulį.
2009-05-27

Žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ gegužės mėnesio temos

Naujausiame žurnalo „AŠ IR PSICHOLOGIJA“ numeryje skaitykite: Sapnas, kurį regėjo dviese Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė – pora ir scenoje, ir gyvenime. Aš moteris ir noriu vadovauti! Ar žodžių „moteris“ ir „vadovė“ reikšmės yra priešingos? Egzaminai! Kuo gali padėti tėvai? Dvyliktokams, besikankinantiems prie knygų krūvos, gali padėti net... vanduo. Menas kurti būsenas Džiaugtis ir džiuginti vienam kitą.
2009-05-19
Į viršų