Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
diskriminacijos tema išpūsta
O kas gi taip nusprende, kad protinga ir išsilavinusi moteris privalo save realizuoti, buti naudinga visuomenei, ekonomikai? Čia jau, žinoma, ne diskriminacija? Aš privalau darbe dirbti, įrodinėti kažkam kažką, o paskui dar plėšytis namuose, nes jei vaikai bus prastai pavalgę ar neprižiūrėti (nes man laiko nebeužteks po darbo viskam, o ir jėgų nebebus), tai tada ta pati autorė mane išvadins karjeriste, kuri vaikais pasirūpinti negali. kas sugalvojo, kad namų šeimininkė yra negarbinga, kad moteris nedirbdama kažkokiame valdiškame darbe savęs negali realizuoti ir jaučiasi labai nelaiminga? Tokius idijotus, kurie kuria šitokias teorijas, reikia izoliuoti nuo visuomenės. Kiekvienas renkasi ką nori - aš turiu aukštąjį išsilavinimą, karjeros prasme - buvau aukščiausio lygio vadovė ir visą šitą mielai iškeičiau į savo šeimos gerovę, vaikų (10 ir 4 metų) priežiūrą, namų jaukumą. Aš kur kas geriau jaučiuosi megzdama dukrai suknelę, nei rašydama eilines ataskaitas. Tegu autorė išdrįsta susitikti su manim ir pažiūrėti, kaip atrodo Laiminga namų šeimininkė. Ir kur gi ji tą diskriminaciją ras tuomet?
o tarkim egiptietės nesupranta "vargšių" europiečių moterų, kurios ištekėjusios dar turi ir dirbti. joms tai atrodo ir kvailystė, ir pažeminimas. egiptietės daro taip: mokosi ir dirba iki santuokos. po to - stop, šeima. tai kurios dabar protingesnės? :D
Būtų labai įdomu, jei rimti psichologai ištirtų pačias tokių straupnių autores, o tada parašytų savo straipsnį. :D
apie santykius sprendžiame pagal savo asmeninį supuvimo laipsnį.

Autorės tikriausiai nepamyli niekas :)
o štai tokie sakiniai "moterys apskritai, yra atsakingesnės už vyrus tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime" nėra akivaizdi diskriminacija?

Kaip nevirškinu aš tokių klimakterinių nusišnekėjimų.
Feminizmas tai dar ne lygios teisės. man patinka, kai vyras mane praleidža pirma savęs, aš noriu, kad jis man padėtų apsivilkti paltą ar paduotų ranką lipant per akmenis. O tai darot vyrai? Ne. Tai jeigu jus toks dėmsys moteriai žemina, tai bent nesistumdykit teatre prie rūbinės ir nekomentuokit, kad nespėjam eiti, nes avim aukštakulniais. Galų gale tai užknisa. Ir kai kurios atsisako ir tų pačių aukštakulnių , o tuo pačiu ir lūpų dažų ir visko kas suteika moteriškumo. Ir sulendam į beformius drabužius, nusikerpam plaukus, einam dideliais žingsniais, keikiamės ir kadangi nebesitikim , kad į mus kas žiūrės kaip į moteris, po truputį tampame tokie kaip jūs. Va čia ir prasideda feminizmas.
feminizmas yra moteriškumo mirtis. feministės atsieit kovoja už moteris, bet realiai moterys virsta vyrais, o tiksliau perima ko gero blogiausias vyriškas savybes ir netenka geriausiųjų moteriškų.

žmogiškajam potencialui vystyti ir atskleisti be jokios abejonės privalo būti užtikrinamos lygios galimybės visiems. bet moterys ir vyrai yra skirtingi fiziškai, o tai daug ką pasako. neigti skirtumus ir skirtingas funkcijas - tai griauti natūralią gamtos tvarką.
Kaip jūs įsivaizduojate protingą išsilavinusią moterį, atliekančią namų šeimininkės vaidmenį? Tai – jos saviraiškos ir savęs realizavimo apribojimas, potencialo visuomenei ir ekonomikai sunaikinimas.

Puikiai isivaizduoju. Ir Degutienė, ir Marčėnaitė, ir daugybė kitų yra protingos, išsilavinusios, ir puikiai atliekančios savo namų šeimininkių vaidmenis. Jos yra puikios namų šeimininkės, ir protingos moterys. O šaime straipsnyje yra daug visokių protingų žodžių, bet galiausiai išsilieja pyktis, nes matyt, panelės, niekas nenori į namų šeimininkes imti. Deminutyvai, beje, visų pirmiausia rodo švelnų santykį, o ne pažeminimą.
Visu pirma, reikia pabrezti, kad cia yra nuomone. Antra, pastebejau, kad ir pati autore ir minima profesore irgi yra moteris, turbut jau garbaus amziaus. Ka tas amzius sako - ogi mokyma, sena psichologijos mokykla. Psichologija dabar jau tikrai nera svarstymai ir apmastymai, kaip kokiais Froyd'o laikais. Dabar tai moksliniais tyrimais patikrinamas mokslas. "Lyciu vaidmenys", kurie kaip teigiama formuoja lyciu santykiu suvokima (vyras vadovas, moteris - namu seimininke) nera visai pagrista. Tai buvo daugiausia feminisciu aktyvisciu iskelta ideja, kad moteris yra moteriska, nes taip mokinama. Kad, atseit, moterys, jei zaistu su masinytem uzaugus elgtusi kaip vyras. Mano nuomone tai yra tik lezbietiska propoganda, norint visas moteris padaryt lezbietem. Bet is tikro taip nera, moterys nuo vyru skiriasi. Ir esminis skirtumas nera tik fiziologinis, bet ir elgesio. Lyciu vaidmenys yra naturali susiklosciusi situacija. Vyrai moteris diskriminuoja ne maziau, nei moterys vyrus! Beje, manau, kad vyru santykiuose yra ne ka maziau smurto, nei vyro santykiuose su moterim, netgi manyciau daugiau. Kazkodel daznai priekaistaujama del atlyginimu dydzio ir karjeros. Bet esme ta, kad moteris gaisrininke ar policininke nera adekvati vyrui. Yra daugiau darbu, ypac fiziniu, kur vyrai pranasesni, vadinasi jie turi daugiau karjeros galimybiu ir del to jie naturaliai, kad ir uz ta pati darba gauna daugiau pinigu - nes jis turi daugiau darbo variantu. Jei vyrai susikuria savo teritorija, tai ko jums ten kistis. Juo labiau, kad, mano nuomone, nemazai daliai moteru visai nerupi pasaulio valdymas ir dominavimas. Ne visos moterys vienodos, yra ir moteru ir valdingesniu ir net fiziskai stipresniu uz vyrus, bet jei kalbam apie vidutinius zmones tai yra taip. Kad ir automobiliai: dauguma moteru blogiau vairuoja nei vyrai, nes jos nesidomi automobiliais taip kaip vyrai, kaip ir tapyba, kaip ir kompiuteriais ir t.t. Gal kokiai moteriai irgi atrodo, kad yra diskriminacija, kad Microsoft sukure ne moteris? Ir as nesuprantu tokiu ideju, kad atseit moteru turi buti puse seimo ar puse ministru kabineto. O kur dingo kvalifikacija? Ir is viso, ideja, kad vyrai atsovauja tik vyru interesam, o moterys - moteru, yra is emses ydinga.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų