alkis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alkis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alkis“.
Ar tikrai gebate atskirti emocinį ir fizinį alkį? Intuityvus valgymas padės į šį klausimą atsakyti
Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo įrašai apie intuityvųjį valgymą: džiaugiamasi, kad šis metodas veikia. Tačiau neapsirikite – vien iš pavadinimo nereikia manyti, kad valgoma bet ką ir bet kada. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad iš esmės ši mitybos sistema yra vienas iš metodų, skirtų su nepalankiu sveikatai maitinimųsi susijusių sveikatos bėdų, taip pat norintiems sumažinti ar išlaikyti esamą kūno svorį.
Šias sėklas vaikinas valgė kasdien: rezultatas pribloškė
„TikTok“ žvaigždės ir mitybos specialistai labai palankiai vertina vandenį su ispaninio šalavijo, dar vadinamomis chia, sėklomis kaip svorio metimo būdą, todėl vaikinas nusprendė pati išbandyti, ar tai – veiksminga priemonė.
Vandens su chia sėklomis gėrimas, kai į vandenį įberiamas šaukštelis chia sėklų, išpopuliarėjo dėl to, kad padeda malšinti alkį ir skatina natūralų svorio metimą, nors neturi įtakos medžiagų apykaitai ir neskatina kalorijų deginimo.
Vyras kasdien išgerdavo vandens su šiomis sėklomis: rezultatas nustebino kaip reikiant
„TikTok“ vartotojai ir mitybos specialistai palankiai įvertino vandenį su chia sėklomis kaip svorio metimo metodą, todėl nusprendžiau jį išbandyti ir pats, „Insider“ pasakojo šį būdą išbandęs Jackson Thompson.
Vandens su chia sėklomis tendencija, pagal kurią geriamas vanduo su šaukšteliu chia sėklų, išpopuliarėjo dėl to, kad sumažina alkį ir skatina natūralų svorio metimą, net jei tai nedaro įtakos medžiagų apykaitai ir nepadidina sudeginamų kalorijų kiekio.
Tėčio ir dukros pokalbis automobilyje privers ašaroti: teko imtis skubių veiksmų
TV3 grupės projektui „VideoSHOTas“ atsiųstame vaizdelyje nufilmuotas šypseną keliantis tėčio ir dukros pokalbis automobilyje po pasivaikščiojimo gamtoje. Islandijoje filmuotame vaizdo įraše matyti, kaip ant galinės sėdynės sėdinti mažametė mergytė kramsnoja picą ir tuo pat metu užsimano miego.
„Duok man tą picos gabaliuką“, – savo dukros gražiai paprašo tėtis, kuris išsigando, kad ši gali užspringti.
Prieniškiai su siaubu stebi šeimos gyvenimą: vyras sergančią žmoną marina badu
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi Prienų mieste esančio daugiabučio gyventojai, kurie papasakojo siaubą keliančią istoriją. Kaimynai dėsto, kad vyras skriaudžia visiškai bejėgę žmoną, ja nesirūpina ir net marina badu.
Su gelbėtoja Gerda Žemaite susitikusi prienietė atskleidė, kad kai vyro nėra šalia, kaimynė Danutė pasakojo apie patiriamą smurtą ir nepriežiūrą. Visgi moters elgesys esant šalia vyrui pasikeičia kardinaliai.
„Kai nueini ten, tai šiurpas ima ir verkti norisi.
Alkį sumažinsite šiais būdais: išbandykite
Dietos laikymasis gali būti labai sunkus ir atima daug laiko. Be to, tai gali jums sukelti alkio jausmą. Bet mes turime jums gerų naujienų: maži įpročiai, gali padėti sumažinti apetitą.
„Bright Side“ komanda pateikia sąrašą gudrybių, kurias galėtumėte įtraukti į savo gyvenimą.
1. Valgykite aštresnį maistą.
Pabarstykite aštrių prieskonių ant mėgstamo maisto. Tai labai paprastas triukas, kuris paaštrina jūsų maisto skonį ir mažina alkį.
Italijoje dėl krizės 700 tūkst. vaikų neteko galimybės pakankamai pavalgyti
Dėl koronaviruso sukeltos krizės Italijoje maždaug 700 tūkst. vaikų neturi galimybės pakankamai pavalgyti, sekmadienį pranešė didžiausia šalies ūkininkų organizacija.
Organizacijos „Coldiretti“ teigimu, pandemijos krizės sukeltus ekonominius sunkumus dar labiau apsunkino mokyklų uždarymas, reiškiantis, kad vaikai iš neturtingų šeimų neteko galimybės nemokamai papietauti.
Siaubas Varėnoje: šuo nuo bado tapo gyvu skeletu, bet šeimininkas teisinasi, kad jo – tokia veislė
Nesuvokiamas gyvūnų kankinimas Varėnos rajono kaime. Gyvūnų globėjai vienoje sodyboje rado taip išliesėjusius šunis, kad šie jau buvo panašūs į vaikščiojančius skeletus. Tačiau štai šeimininkas tikina, kad tai tokia šunų veIslė. Į įvykio vietą buvo iškviesta policija, mat šeimininkas nesutiko, kad išsekusiems gyvūnams būtų suteikta pagalba. Net ir visko matę gyvūnų globėjai pašiurpę: štai vienoje Varėnos rajone esančioje sodyboje jų pačių nufilmuota medžiaga.
Širdį veriantys vaizdai: alkio ir ligų iškankinti vaikai net nebegali verkti
Tikriausiai vienas baisiausių reginių – matyti skausmą, nepriteklių, badą kenčiančius mažus vaikus. Nekalti mažyliai turėtų žaisti kieme, mokytis, pažinti aplinką, būti globojami ir mylimi, tačiau, deja, tokia vaikyste gali pasidžiaugti ne visi. Karas Jemene paveikė daugybę žmonių. Dėl jo gali mirti visa mažylių karta, kurių kūnai taip sulysę iš alkio ir nukankinti ligų, kad vaizdas kelia siaubą. Ašaras keliantis reginys – kūdikiai ir vaikai, girdintys sprogimus ir karą.
Šie paprasti simptomai slepia rimtą bėdą: gali baigtis galūnių netekimu
Diabetas – rimta lėtinė liga, kuri, jei nebus gydoma, gali baigtis galūnių netekimu arba net mirtimi. Ženklų, jog rizika susirgti diabetu yra padidėjusi, begalė, todėl labai svarbu bent dalį jų žinoti. Jei patiriate vieną iš žemiau pateiktų simptomų, negalite paaiškinti jų atsiradimo priežasčių, pats metas vykti pas savo šeimos gydytoją.
REKLAMA
REKLAMA
Amžinai alkanas: kaip dvigubai sumažinti potraukį maistui?
Įvairių tyrimų duomenimis, beveik 100 proc. jaunų moterų ir beveik 70 proc. jaunų vyrų patiria nenumaldomą potraukį įvairiems maisto produktams. Gydytoja dietologė Laura Romeraitė-Kuklierienė teigia, kad „nenumaldomas potraukis” šiuo atveju nereiškia, jog susiduriama su valios stoka. Intensyvų tam tikro maisto troškimą dažniausiai lemia konkrečios priežastys, pavyzdžiui, hormonai, netinkama mityba bei pagrindinių maisto medžiagų trūkumas, ilgalaikė dehidratacija ir miego sutrikimai.
Jaučiate nuolatinį alkį? 3 dalykai, kuriuos darote blogai
Kartais atrodo, kad nesvarbu, kiek suvalgėte, vis dar esate alkani? Nuolatinio bado jausmas gali reikšti rimtas ligas, tačiau įprastai jums turėtų padėti šioms taisyklės, kurios padės į gyvenimą sugrąžinti rimtą ir normalų maitinimąsi. Valgote per daug angliavandenių Jei naktį prisikemšate daug angliavandenių turinčio maisto, kitą dieną galite jausti nuolatinį alkį.
Jaučiatės alkani? Mokslininkai jau žino, kaip kontroliuoti apetitą
Mokslininkai skelbia atradę „jungiklį“ smegenyse, kuris gali padėti kontroliuoti apetitą, rašo „The Independent“. Tai galėtų paaiškinti, kodėl kai kuriems žmonėms taip sunku pajausti ribą, kada reikia sustoti kramsnoti užkandžius ar kitą maistą. Apetitą reguliuoja hipotalame esantis alkio ir sotumo centras. Kai kraujyje sumažėja riebalų ir amino rūgščių arba gliukozės, dirginamas alkio centras. Jį dirginti gali ir žarnyno judesiai.
Pabėgėlių pragaras pasienyje: šaltis ir alkis jau tapo norma
Šimtai žmonių Idomenio pabėgėlių stovykloje pešasi dėl maisto ir antklodžių. Neramumai čia akimirksniu įsiplieskė, kai atvyko humanitarinės pagalbos sunkvežimis. Išalkę ir suirzę migrantai nusprendė, kad produktus gali išsidalinti patys – be pagalbininkų. Dalis jų patys įsiropštė į sunkvežimį. Skelbiama, kad per šiuos neramumus vienas žmogus buvo sunkiai sužeistas. Situacija Idomenyje nepavydėtina. Čia varganomis sąlygomis glaudžiasi apie 14 tūkstančių pabėgėlių.
Pavojingi produktai, skatinantys alkį ir greitą nutukimą
Pajutus alkį, žinoma, skubate jį numalšinti. Vis dėlto, kas, jei renkatės maistą, kuris tik dar labiau didina apetitą? Ar tikrai vartojate maistą, nuo kurio pasijaučiate sotūs? Tai gali būti didesnė mįslė, nei jums atrodo. Pateikiame populiariausius maisto produktus, kurie gali kelti alkį net tada, kai jūsų skrandis jau yra pilnas. Balta duona. Baltai duonai kepti naudojami baltieji miltai, kuriuos išgaunant būtina nuo grūdų nulupti išorinį apvalkalą.
Nepaprasta 7-metė mergaitė nejaučia nuovargio, skausmo ir alkio
Septynerių metų Olivia Farnsworth nepaprasta mergaitė. Didžiojoje Britanijoje gyvenanti mažametė nejaučia nei nuovargio, nei alkio ir net skausmo. Toks mergaitės nejautrumas aplinkai sukelia didžiulę grėsmę. Neseniai Olivia buvo išvežta į ligoninę, nes ją partrenkė mašina. Didžiulei aplinkinių nuostabai ji lyg niekur nieko atsistojo ir nuėjo, rašo dailymail.co.uk.
Greito maisto fanė sugebėjo atsikratyti 100 kilogramų
Būdama vos 26-erių, Tracey Searle svėrė 170 kilogramų. Gyvenimo būdas, valgymo sutrikimai ir depresija lėmė tai, kad jos organizmą ėmė kamuoti apnėja, astma ir ant šilkinio plauko kabanti grėsmė susirgti diabetu. „Valgiau nesveiką maistą. Tik tokį, kuris paruošiamas greitai, patogiai ir lengvai. Maitinausi taip tol, kol supratau, kad tapo sunku net judėti“, – prisimena Tracy, kuri nusprendusi numesti svorio ryžosi kelioms dietoms ir serijai medikamentų.
15 siaubingų dalykų nutiksiančių, jei valgysite per daug cukraus (I)
O kiek cukraus yra per daug? Pasaulio sveikatos organizacija anksčiau rekomendavo, kad iš cukraus gautos kalorijos turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % per dieną suvartojamų kalorijų. Dabar šį kiekį siūloma sumažinti iki 5 %. Sveikam suaugusiam žmogui tai sudarytų maždaug 25 g arba 6 šaukštelius cukraus (palyginimui, vienoje skardinėje kokakolos yra 39 g cukraus). Žinoma, šaukštelis cukraus kavos puodeliui ar porcija ledų tikrai jūsų nenužudys – viskas turėtų būti su saiku.
R. Dičpetrienė: apie 5 tūkst. Lietuvos vaikų namuose negauna pusryčių ir vakarienės
Lietuvoje yra apie 5 tūkst. vaikų, kurie pavalgo tik mokyklose ir skurdžiai gyvenančiais vaikais besirūpinančiuose dienos centruose. Tačiau vaikus nuo skurdo gelbstinčios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad problema yra gerokai didesnė. Iš viso šalyje auga apie 22 tūkst. didelį materialinį nepriteklių patiriančių vaikų. Didžioji jų dalis (77 proc.
Paramos ištekliai senka, o alkstančiųjų gretos netirpsta
Šiemet jau išdalyti visi maisto produktai iš ES intervencinių atsargų. Kito dalijimo gali tekti laukti apie pusmetį. Paramos neliks žiemą, kai jos labiausiai reikia iš skurdo išbristi negalintiems Lietuvos gyventojams. Vida Tavorienė VL žurnalistė Labdarą dalijančių organizacijų atstovai tvirtina, kad krizė nesitraukia iš Lietuvos, ypač iš jos regionų, o paramos prašytojų mažėja ne dėl augančios ekonomikos ar gerėjančio gyvenimo – gyventojai traukia uždarbiauti svetur.
Radviliškio kasdienybė: alkis žmones paverčia parduotuvių siaubūnais
Nesprendžiamos socialinės bėdos Radviliškyje kerta per maisto parduotuvių pelną. Galimybės numalšinti alkio labdaros valgyklose neturintys benamiai siaubia maisto prekių lentynas. Savaitraštis „Šiauliai plius“ išsiaiškino, kad gražią iniciatyvą pamaitinti varguolius bergždžiai bandoma įgyvendinti ne vienerius metus.
Kaip valgant suvartoti mažiau kalorijų?
Valgykite mažiau smulkintą maistą – suvartosite mažiau kalorijų, teigia tyrimą atlikę mokslininkai. Suvalgytas maisto kiekis, trukmė ir sotumas priklauso nuo daugelio veiksnių, o juos žinant galima ir efektyviai reguliuoti svorį, ir mėgautis maistu. Ką suvalgome greičiau? Tarptautinio Nestlé tyrimų instituto ir Olandijos Wageningen universiteto mokslininkai, norėdami išsiaiškinti, kas turi įtakos sotumo jausmui, inicijavo tyrimą.
Stebinančios priemonės gausėjančios žmonijos alkiui numalšinti
Kaip išmaitinti gausėjančią populiaciją esant sparčiai klimato kaitai – toks klausimas vis dažniau svarstomas įvairių sričių specialistų. Jau yra pasiūlyta daug galimų būdų būsimai problemai spręsti. Kai kurie iš jų – stebinantys. Manoma, kad iki 2050-ųjų, siekiant išmaitinti sparčiai gausėjančią žmoniją, reikės bent 60 proc. daugiau maisto. Po keturiasdešimties metų žmonių skaičius pasaulyje gali pasiekti devynis milijardus, ir jau dabar yra šalių, kur žmonės badauja.
Gyvūnų pragaras – Surabaya zoologijos sodas
Surabaya zoologijos sodas yra įsikūręs Surabaya mieste, Rytinėje Javoje, Indonezijoje. Tai tikriausiai baisiausias zoologijos sodas pasaulyje. Čia gyvūnams neužtenka maisto ir nėra jokios medicininės priežiūros. Žmonės iš viso pasaulio pasirašė peticiją, kad dėl gyvūnų kankinimo šis zoologijos sodas būtų uždarytas.
Kaip liautis nuolat užkandžiavus?
Nuolatinis užkandžiavimas saldžiu, sūriu ir miltiniu maistu – ne tik dailios figūros, bet ir geros sveikatos priešas. Psychology Today pateikia keletą patarimų, kaip nugalėti įprotį užkandžiauti. Potraukį užkandžiauti sukelia dvi smegenų dalys: sala ir ganglijas. Evoliucija mūsų smegenų neparuošė aplinkai, kuriai būtų būdinga tokia didžiulė lengvai pasiekiamo maisto gausa. Tačiau pasistengus šių smegenų regionų veikimo, kartu ir užkandžiavimo, įpročius galima pakeisti. Sala (lot.
Noriu valgyti: kas po tuo slypi?
Jeigu esate iš tų žmonių, kurie valgo dažniau ir daugiau negu reikia, pabandykite išsiaiškinti, kokie slapti troškimai slepiasi po nenormalaus apetito kauke. Trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Aštuntadalį - valgydamas. Tai gana didelė gyvenimo dalis, kurią reguliuoja ne tik fiziologiniai organizmo poreikiai, bet ir psichika. O kai imame gilintis į žmogaus jausmus ir troškimus, daug kas pasirodo esą visai ne tai, kas iš pirmo žvilgsnio regisi.
Alkis per šventes: 20 šokiruojančių faktų apie alkį JAV
JAV yra apie 3 milijonus žmonių, kurie alks per šių metų šventes. Ir nors šalis kaip ir kiekvienais metais jau įsitraukia į beprotišką vartojimo sūkurį, vadinamą „švenčių sezonu“, šiemet daugiau nei bet kada amerikiečių šeimų šventėms neturės pakankamai maisto, informuoja „Theeconomiccollapseblog.com“. Šiuo metu maisto talonų poreikis yra kaip niekada išaugęs.
Dešimt mitų apie žmogaus mitybą
Net ir tie, kurie skiria pakankamai dėmesio tam, ką ir kaip valgo bei geria, gali būti suklaidinami visuomenėje vyraujančių klaidingų įsitikinimų apie taisyklingą maitinimąsi. Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė atkreipia dėmesį į 10 labiausiai paplitusių mitų.
1. Liesi produktai yra sveikesni. Vien tai, kad produkte yra mažiau riebalų, dar nereiškia, kad jis sveikesnis. Yra daug produktų, kuriuose daug riebalų, o jie yra ne tik sveiki, bet ir būtini mūsų organizmui.
Išlikimas dykumoje: 8 paprasti patarimai, kurie gali išgelbėti gyvybę
Nelaimingi atsitikimai ar gedimai kelionę dykumoje gali paversti gyvybės ir mirties situacija. Tačiau išgyvenimui nereikia jokios specialios įrangos. Štai aštuoni paprasti patarimai, kurie padės išlikti dykumoje.
1. Saugokis saulės spindulių. Pirmiausia užsidenk galvą – puikiai tinka kepurė, skrybėlė ar bet koks kitas drabužis. Jei galvą kaitins saulė, tavo kūnas naudos svarbią energiją, kad ją atvėsintų.
2. Rask priedangą. Pasirūpinęs galvos apdangalu, paslėpk likusį kūną nuo saulės.
Alkis malšinamas pigia mechaniškai atskirta mėsa
Brangstant maisto produktams ir vis daugiau tautiečių atsiduriant ties skurdo riba, pigus faršas, kurio kilogramas kainuoja apie 5 litus, tampa tiesiog deficitu. Specialistai šį faršą vadina mechaniškai atskirta mėsa arba MAMʼa. Dažnam pirkėjui šis pavadinimas visiškai nereikšmingas, nes svarbiausia – kaina.
Mokytojai: kai kurie mokiniai priversti valgyti bendramokslių maisto likučius
Ekonominė krizė kai kurioms Jungtinės Karalystės vietovėms smogė taip smarkiai, kad vietos vaikai mokyklose yra priversti valgyti savo bendramokslių maisto likučius, nes šeimos tiesiog neišgali jų išmaitinti, rodo neseniai atliktos mokytojų apklausos rezultatai.
Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“, mokytojai teigia ne kartą matę, kaip vaikai pabaigia kitų mokinių valgytus patiekalus. Be to, dalis vaikų naudojasi mokykla kaip vieta pasišildyti.
Alkana studentiška kasdienybė: skolos ir baimė susirgti
Nors apie studentišką gyvenimą sukurta gausybė anekdotų, o studentą dažnas įsivaizduoja kaip nuolat naktinius klubus lankantį sostinės turistą, esama ir tokių istorijų, kurios labai vaizdžiai iliustruoja, kad duona be sviesto studijų metais būna tikrai sprangi.
Mėnesio pajamos – 590 litų
Iš nedidelio miestelio į sostinę studijuoti atvykusi Akvilė (redakcijai tikrasis merginos vardas ir pavardė žinomi – aut. past.
Penkių vaikų mama svajoja apie sotesnę dieną
Mamai, kurios kiekviena diena, tai – gyvenimas į skolą ir kova už puodą, kuriame būtų maisto jos penkiems vaikams. Mamai, kurios vienintelis troškimas, kad kiekviena jos vaikų diena būtų geresnė ir sotesnė... Žiniasklaidos holdingas „Baltic Media Alliance“ ir organizacija Caritas jau antrą pavasarį organizuoja akciją „Padėk mano vargstančiai mamai“, o žmonių gerumas dovanoja viltį daugiavaikei mamai.
„Kai pagimdžiau pirmąjį sūnelį, mama išvarė lauk. Išėjau ir pradėjau pati nuo šaukšto gyventi.
Išalkote? Paskanaukite virtų žiurkių, keptų skorpionų ar skruzdžių pyragėlių
Jautiesi alkanas? Paganyk akis į šiuos skanumynus iš viso pasaulio (nors, jei nesi iš Kinijos, kebabas su skorpionais gali ir nepatikti.)
Didžioji Britanija negali pasigirti nuostabios ir egzotiškos virtuvės reputacija. Anglų čia laukia dar tolimas kelias, žvelgiant į rečiausius „skanumynus“ iš viso pasaulio.
Jei kažkas iš šių patiekalų jums patinka, galite tobulinti savo gurmanišką skonį ragaudami virtas žiurkes, šarvuotinius ar karamelizuotus skėrius.
Vanduo: nuo pigiausios priemonės lieknėjimui iki vandenilinės bombos
Rytų išmintis byloja: „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę". Nuo vandens priklauso visi žmogaus organizmo gyvybiniai procesai... ir liekna figūra.
Vanduo – pats galingiausias lieknėjimo katalizatorius
Vanduo sumažina apetitą ir padeda organizmui sudeginti sukauptus riebalus. Tyrimai rodo, kad organizmas, negaudamas vandens, kaupia jį, o gaudamas pakankamai – mažina jo atsargas. Jis išties yra lieknėjimo eliksyras.
Vanduo sumažina apetitą ir padeda sudeginti susikaupusius riebalus.
Dietos neveiksmingos ne dėl valios stokos
Alkis ir apetitas yra, ko gero, tos biologinės funkcijos, kurias žmonės dažniausiai bando kontroliuoti.
Sulaikę kvėpavimą ir pajutę, kad dūstame, nebesistengiame toliau jo sulaikyti – įkvepiame. Kai norime šlapintis, nesitikime, kad noras praeis. Tačiau su alkiu kiek kitaip – neretai įsivaizduojama, kad galima jo nejausti. Visuomenėje plačiai paplitęs mitas, kad galima būti bet kokio svorio – tik reikia stiprios valios atsilaikyti prieš alkį.
Užduotis – pamaitinti alkio besigėdijančius jaunuolius
Kodėl būtent pirmadieniais Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos moksleiviai, visi gaunantys nemokamą maitinimą, taip noriai kerta duoną ir giria jos skonį? Tikrai ne todėl, kad tą dieną mokyklos valgykla užsako ypatingos rūšies duonos.
Mokinius rems maisto paketais
Įstaigos direktorė Danutė Kriščiūnienė sako, kad daliai vaikų savaitgaliais namuose trūksta maisto.
Todėl pirmadienį sugrįžę į mokyklą jie puola prie paprasčiausios duonos tarsi prie didžiausio skanėsto.
Laukia išbandymas alkiu
Tik iki vasario skurstantys panevėžiečiai dar valgys sočiau – paskui jiems teks durti dar bent po vieną diržų skylutę.
„Ar tiesa, kad kitais metais „Maisto bankas“ nebedalys maisto produktų?“ – tokiu nepaprastu klausimu į dienraščio korespondentus kreipėsi panevėžietė trijų vaikų mama Angelė (pavardė redakcijai žinoma). Kažkur išgirdusi informaciją apie permainas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems žmonėms programoje, moteris ne juokais sunerimo.
Revoliucija – turtingųjų reikalas, duokite mums ėsti
Veltui šalau rudeninio Vilniaus gatvėse. Revoliucija, apie kurią daug kalbėta pastarosiomis dienomis, mūsų kraštą aplenkė. Ir ne šiaip aplenkė, o net nebuvo priartėjusi prie Lietuvos sienų. Tylu Latvijoje, tylu Baltarusijoje, tylu Rusijoje, ir tik turtingų Vakarų valstybių piliečiai laiko savo gyvenimo sąlygas tokiomis blogomis, kad yra pasiruošę reikalauti geresnių net su Molotovo kokteiliais.
Čekijos armijoje karių apetitas bus slopinamas medikamentais
Čekijos armija su karių antsvoriu kovos medikamentais. Generalinis štabas jau užsakė 1 tūkst. 370 pakuočių specialių vaistų, kurių vertė – daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Tai Prahoje patvirtino Gynybos ministerijos atstovas.
Tačiau medikamentų bus griebtasi tik paskutiniuoju atveju, kai nepadės dietos ir sportas. Vaistai turėtų slopinti alkio jausmą.
Atliktas tyrimas parodė, kad pusė Čekijos karių turi antsvorį, kas septintas yra linkęs į nutukimą.
Ar po kelių dešimtmečių alksime?
Pastaruosius kelerius metus pasaulinės maisto produktų kainos kilo sparčiu tempu, o pasaulio populiacija augo nepaprastai greitai – per praėjusius 50 metų Žemės gyventojų skaičius padvigubėjo. Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad ateityje maisto produktų kainos pasieks sunkiai suvokiamas aukštumas. Sparčiai kylančios kainos jau dabar kelią galvos skausmą daugumai šalių, ypač trečiojo pasaulio valstybėms.
Apie ką vyrai galvoja dažniau nei apie seksą?(N-18)
Rodos, posakis, jog kelias į vyro širdį veda per skrandį – gryna tiesa. Naujas tyrimas įrodė, jog vyrai, priešingai nei tikima, apie maistą bei miegą galvojau dažniau nei apie seksą.
Taip pat tyrimas įrodė, jog manymas, kad vyrai apie seksą pagalvoja kas 7 sekundes – klaidingas. Apie jį stipriosios lyties atstovai pagalvoja maždaug kartą per valandą.
Tyrime dalyvavo 163 abiejų lyčių respondentai.
Kauno kino festivalis pristato stipriausią Europos debiutą
Spalį Tarptautiniame Kauno kino festivalyje bus parodytas didžiausiu 2008-ųjų kino atradimu pripažintas britų režisieriaus Steve McQueeno filmas „Alkis“.
Prievartą ir grožį derinantį pirmąjį garsaus videomenininko pilnametražį filmą jau įvertino didžiausi Europos kino autoritetai.
Tai brutalus, išraiškingas pasakojimas apie devintojo dešimtmečio realijas britų „Maze“ kalėjime, kuriame buvo kalinami kovotojai už Airijos nepriklausomybę.
„Sidabrinė gervė 2009“ galėtų suvienyti kino bendruomenę – organizatoriai
Gegužės 29 dieną vyksiantys Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2009“ turėtų suvienyti išsibarsčiusius kino kūrėjus, teigia organizatoriai.
„Mano mintyse yra tik viena, kad šita kino bendruomenė, ji yra ganėtinai didelė ir įdomi, bet kažko truputį išsibarsčiusi.