Didžioji Britanija negali pasigirti nuostabios ir egzotiškos virtuvės reputacija. Anglų čia laukia dar tolimas kelias, žvelgiant į rečiausius „skanumynus“ iš viso pasaulio.
Jei kažkas iš šių patiekalų jums patinka, galite tobulinti savo gurmanišką skonį ragaudami virtas žiurkes, šarvuotinius ar karamelizuotus skėrius.
Kai kurioms patiekalų sudedamosioms dalims tenka įveikti tolimą kelią – iš Malavio, Drambio Kaulo Kranto ar Šiaurės Korėjos. Tik ten galima rasti tokių beprotiškų užkandžių.
Net toks garsus virtuvės šefas ir molekulinės gastronomijos specialistas Hestonas Blumenthalis, garsėjantis tokiais beprotiškais patiekalais kaip ledai iš kumpio ir kiaušinių, gerai pagalvotų, ar atnešti klientams ant stalo keptą skorpioną ar pyragėlį su skruzdėmis viduje viename iš „Michelin“ restoranų.
Net jūrų kiaulytės – mėgstamas namų augintinis – Limoje, Peru, dažnai kepamos ant keptuvės ir parduodamos gatvėje. Vietose, kur maisto pasirinkimas ribotas, vadinamosios „laukinės“ mėsos taip pat galima nusipirkti gatvėje. „Laukinė“ mėsa gaminama iš bet kokio gyvūno, randamo gamtoje, mėsos – nuo dygliakiaulės iki gorilos.
Tiesa, tokie patiekalai gali kelti grėsmę žmogaus sveikatai, o Afrikoje tokio maisto vartojimą netgi sieja su ŽIV viruso plitimu iš gyvūnų žmonėms. Tačiau net ir žinodami tai žmonės nespjauna į tokį egzotinį maistą kaip skėriai ar virta gyvatė.
Virėjas Danielis Angereras į savo restorano meniu įtraukė sūrį, pagamintą iš savo žmonos krūties pieno.
Tiems, kurie norėtų pamėginti savo namuose pasigaminti patiekalų iš skruzdžių ar skėrių, olandų profesorius Marcelas Dicke'as iš Wageningeno universiteto parašė knygą „Maisto gaminimas iš vabzdžių“. Čia galima rasti tokių „skanumynų“ kaip bandelė su kirminu viduje ar rizoto grybų su žiupsneliu žiogų.